Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 4 urami:

Good, ker včasih imam feeling, kot da je ta anime nek fever dream, ki se nikoli ni zgodil :D ful folka je ta anime pa Mononoke (ima podobno foro) nekak prezrlo

 

Teb se blede :D Mononoke pa res ni prezrt. Mushishi je mel nek following k je ven pršu, sam sej realno res ni dobr zdržu. Mal je old schoo. Men tud recimo Monster, k je bil k je izhajal carska stvar ne zdrži pri binganju, ker je isto ta "primer tedna", zgodba k jo je za 10 delov se dogaja pa vsakih zadnje pet minut. Men to ne dogaja tok.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Drugač jst sm kot weeb in sm gledu velik animejev, sam pač težko je zdej ocent kaj je za neweebe dobr, ker men je recimo od unga spiska od Galkota sam ene polovico stvari B, ostalo mi je vse težke smeti. Zdej recimo z ženo rewatcham Attack on Titan in mi je res za kozlat, lore je sicer carski, ampak liki so pa take jokave pičke, da komi to človk gledaš. Plus sfurajo se vsi možni anime tropi.

 

Če govorimo serijah mi je tko:

 

S TIER:

 

Berserk

NGE

Slam Dunk

Maison Ikkoku

Kimagure Orange Road

Cowboy Bebop

Samurai Champloo

Trigun

Video Girl Ai 

FLCL

Golden Boy

Nodame Cantabile

Great Teacher Onizuka

Gankutsuou 

 

Kaj šele pol A, B itd :D Filmov je pa itak celga kurca zihr 20-30 S tier materiala. Pa tud vsako leto pride vn bolano hudih animejev, sploh letos je res noro leto s Frieren, Chainsaw Man, Apothecary Diaries, Pluto, same bombe. Psycho-Pass mi je bil pa res obup, komi sm končal. Tko da to je kul pr animejih, da ma vsak svoj okus in da pač prou naštimajo, da če ti je neki kul je zihr še vsaj 20 mega podobnih stvari, k so ti tud kul. Če ti neki ni kul pa pač ne gledaš podobnih stvari.

Povezava do prispevka

Glede na to da ste omenl Neon Genesis Evangelion (k je fuknjena serija, huda, razčefuk, sam tiste psihoanalize zamorijo) govorite o animah serijah. Ker ste me lepo vsi odignoriral, mene bolj zanimajo Anime k so celovečerci, pač vrjanta Princess Monoke, Grave of the Fireflies ipd. Rad bi spet gledal neki takega. Pa teh od Spirited away pa Cawboy Bepop ni treba, ker sm vse pogledal. Je kaj novega v tem smislu? Seoul Station sm gledu sm nakonc rata prav težko sranje. 

Povezava do prispevka

S tier anime filmi (Stari):

 

Perfect Blue

Falanga Ghiblijev (praktično vsi so top tier)

Tokyo Godfathers

Akira

Grave of the Fireflies

Paprika

Rurouni Kenshin: Trust Betrayal

Millennium Actress

Metropolis

Macross: Do you Remember Love?

Cowboy Bebop: Knockin' on Heaven's Door

End of Evangelion

The Girl Who Leapt Through Time

 

Samo novejši (2010 plus):

 

Tale of Princess Kaguya

Wind Rises

Suzume

When Marnie Was There

Summer Wars

Weathering with You

The Boy and the Beast

Wolf Children

5 Centimeters per Second

A Silent Voice

I Want to Eat Your Pancreas

Josee, the Tiger and the Fish

Your Name

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 33 minutami:

Drugač jst sm kot weeb in sm gledu velik animejev, sam pač težko je zdej ocent kaj je za neweebe dobr, ker men je recimo od unga spiska od Galkota sam ene polovico stvari B, ostalo mi je vse težke smeti. Zdej recimo z ženo rewatcham Attack on Titan in mi je res za kozlat, lore je sicer carski, ampak liki so pa take jokave pičke, da komi to človk gledaš. Plus sfurajo se vsi možni anime tropi.

 

Če govorimo serijah mi je tko:

 

S TIER:

 

Berserk

NGE

Slam Dunk

Maison Ikkoku

Kimagure Orange Road

Cowboy Bebop

Samurai Champloo

Trigun

Video Girl Ai 

FLCL

Golden Boy

Nodame Cantabile

Great Teacher Onizuka

Gankutsuou 

 

Kaj šele pol A, B itd :D Filmov je pa itak celga kurca zihr 20-30 S tier materiala. Pa tud vsako leto pride vn bolano hudih animejev, sploh letos je res noro leto s Frieren, Chainsaw Man, Apothecary Diaries, Pluto, same bombe. Psycho-Pass mi je bil pa res obup, komi sm končal. Tko da to je kul pr animejih, da ma vsak svoj okus in da pač prou naštimajo, da če ti je neki kul je zihr še vsaj 20 mega podobnih stvari, k so ti tud kul. Če ti neki ni kul pa pač ne gledaš podobnih stvari.

Kaj pa ti je tako TOP 3? Ali pa kaj bi meni priporočal (od serij)

 

Iz seznama sem samo Berserk gledal+bral, gledal NGE in prebral Slam Dunk mango, tako da te tri imam približno pokrite

Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 urami:

Na meetu smo se pogovarjali z uporabnikom @Jin o animejih in je dec omenil, da bi rad imel kakšen cool seznam dobrih animejev. Evo, par predlogov uporabnik Jin, sem jih dal kao po tierjih, da se lažje odločiš:

 

S TIER

- Berserk. Klasika, meni še vedno najboljši anime ever, morš gledat, ultimate brutal srednjeveški akcijski dark spektakel z ogromnim vplivom na gayming, sploh na From software. Ena sezona, 24 delov.

- Attack on titan. Nova klasika, spet brutal srednjeveško fantasy dogajanje, res carski anime, ki ne izgubi tempa kljub 90 delom skozi koliko, 5 sezon? Absoluten must watch.

- Pluto. Čisto sveža ZF zadeva o seriji umorov robotov in pro-robotsko usmerjenih vplivnih ljudi, zelo kul, ultra resna zadeva, anime proba bolj ali manj uspešno še malo zaflilozofirati o človečnosti in smislu obstoja AI-ja. Ena sezona, 8 delov.

- Parasyte. Noro carski anime, kjer alien parazit srednješolcu med spanjem odgrizne roko in parazitira namesto nje. Mogoče se sliši smešno - ni, anime je hud ko svinja, smrtno resen, poln brutal akcije in je na momente svinjsko gory. Top shit. 1 sezona.

- Rouri Kenshin. Še ena mega popularna in mega kvalitetna zadeva o fenomenalnem samuraju Kenshiju, bivši legendi mečevanja, ki se hoče upokojiti in živeti miren lajf na deželi... ...pa pač valda ne gre. Zelo top roba. 1 sezona.

 

A TIER

- Death note. Tudi zelo legendaren, kvaliteten in popularen anime o fantu, ki najde dnevnik, s katerim instantno ubiješ kdorkoli na Zemlji, če napišeš vanj njegovo ali njeno ime. Med gledanjem morajo biti obvezno na mizi jabolka. Mislim da je 1 sezona.

- Neo Genesis Evengelion. Mecha staple in najbolj znana mecha serija poleg Gundama. Mega jokajoč in posran najstniški protagonist z ogromnimi daddy issues, 85% serije je jok in stok in uporabnik Teško je, ampak ko začne pokat, pa jebomater da poka. Pa konec je svinjsko brutalen. 1 sezona.

- Dorohedoro. Mega weird anime lizzard-mutantu, ki se z amnezijo zbudi v ultra nasilnem cyberpunk svetu. Do konca odfukan anime, ampak zelo zanimiv. Tudi na mestih za umret smešen. Zdajle mislim da se ravno predvaja 2. sezona.

- Gantz. ZF anime o dveh frendih, ki umreta v nesreči, a jih v nazaj v življenje vrne čudno vesoljsko bitje Ganz, za katerega morata opravljati morilske misije, če želita živeti naprej. Nastopa tudi izjemno luštna protagonistka (prav tako mrtva) z ogromnimi joški, res mi je bila všeč. 1 sezona.

- Psycho Pass. Zelo podobno kot Pluto, samo slabše - ZF anime o ogromnem mestu, ki ga vodi AI, kjer se nenadoma začenjajo pojavljati brutalni umori. Cool, sicer je Pluto boljši, ampak je definitivno za pogledat.

- Elfen Lied. Brutalno nasilna serija o eksperimentu na teenage punci, ki jo dobri znanstveniki opremijo s telekinetičnimi sposobnostmi, pozabijo pa da ima mogoče gospodična hardcore travmatično zgodovino in da si zelo želi folku puliti glave, noge in roke. Ne spomnim se veliko, samo da punca kolje folk bolj brutalno ko v Predatorju. 1 sezona.

- Claymore. Dark fantasy zgodba o skupini bojevnic, ki se lomijo proti monsterjem, pač vsak del je nov epic battle in vsakič so monsterji čedalje bolj OP. Tudi tukaj se spomnim večinoma samo to, da je res huda akcija in da je glavna protagonistka res u pizdi v primerjavi z ostalimi bojevnicami, ampak nekak kar uspe preživet iz dela v del. Meni je bla cool. 1 sezona. 

- Ninja Scroll: še ena bolj stara zadeva, tokrat o ninjah in o fajtih med njimi. Pač je 20 let od tega kar sem gledal, se pa spomnim da je res cool akcija in da so mega carski nasprotniki. Tko, za filing, če se prav spomnim: ena od najbolj zajebanih evil ninj je brez rok in nog. In svoje nasprotnike ubije z nožem, ki ima skritega v ustih :D Pač take padajo. 1 sezona.

 

 

Drgač pa predlagam da si pogledaš Gostilno od tukaj par strani dalje za dodatne predloge, ko so se razgovorili precej bolj proper anime poznavalci od mene :) https://mn3njalnik.com/index.php?/topic/45-uradno-gostilna-pri-konjzolcu/page/1101/#comment-1162004

 

Pismo, dec, tole je vsaj za en diskreten handjob. Thx!

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 uro:

 

Teb se blede :D Mononoke pa res ni prezrt. 

Hja, ni lih tako hypan kot en kup drugih animejev overall :) mogoče samo nisem dovolj v tej anime sferi, zato pa rabim izpostavit, ker je anime k ga je treba vidt, komur so všeč čudne stvari

Povezava do prispevka
Menethil reče pred 52 minutami:

A je kdo že kle sprobal Stakehouse Toma v meku? Ker jz se držim po vseh smeteh dablčiza, mccountryja pa pomfrija pa curry omake. A je to vredno sprobat? Al je tud smet kokr rosti pa tak shit.

 

js sm sam crispy steakhouse bacon, ni vreden svojega denarja (bi bil, če bi bil med klasiki)

also, ne vem, če je pametno hodit na instagnoj z mnenje, da je  rosti shit (se sicer strinjam)

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 35 minutami:

 

js sm sam crispy steakhouse bacon, ni vreden svojega denarja (bi bil, če bi bil med klasiki)

also, ne vem, če je pametno hodit na instagnoj z mnenje, da je  rosti shit (se sicer strinjam)

jah je shitty. mislm kot da bi jedu olje v kruhu. 

 

stakehouse tom me pa mika, sam se pravm nočm zajebat kokr pr vseh drugih zadevah. 

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...