Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 3 urami:

@Ezoterik a si gledal Space Adventure Cobra: The Movie. Serija mi ni bla tolko, celovečerec pa res absolutna bomba.

Že ful nazaj, men se ni zdel nč posebnega, možno da pač sm bol tko lagano

 

Weraziel reče pred 2 urama:

Tist je Princess Mononoke, jaz govorim o anime seriji Mononoke

 

Ja o seriji, men se zdita in Mononoke in Mushishi ful znana, vsaj pač skoz sta na raznih spiskih top 10 seinen itd. Mogoče se mi sam tko zdi k večinoma gledam tak žanr, kaj jst vem.

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 urami:

Kaj pa ti je tako TOP 3? Ali pa kaj bi meni priporočal (od serij)

 

Iz seznama sem samo Berserk gledal+bral, gledal NGE in prebral Slam Dunk mango, tako da te tri imam približno pokrite

 

Na par custom predlogov sam zate :D

 

Če ti je bil kul Slam Dunk ti zna bit kul tud (sicer bol bedn) Kuroko no Basket. Oba mata svoje prednosti, ma ga Slam Dunk useen nabije.

 

Great Teacher Onizuka je še dandanes kultna klasika, sicer mange nikol niso cele adaptiral, gre pa za multižanrsko ekstravaganco, ki se šlepa na anime trope "gang lifa". Bivši motorist in pretepač postane (zelo slab) učitelj v eni zajebani šoli. Je nek širši plot, manjši arci, pa tud kakšen monster of the week se najde. Anime je karkoli je obratnega od PC, peca se srednješolke, en večji plot je kako eno od njih swhora, da rata hud fotomodel/igralka v reklamah. Dandanes je mal pozabljen, ker je res tko no uizi škatljiv (in a good way). Podoben anime: Golden Boy (sam dost krajši pa miljonkrat bol PC, fora je pa ista, nek random model rešuje težave ljudi)

 

Ko govorimo o kultnih animejih ne mormo mim FLCL (FuriKuri). Gainaxov magnum opus in eden najbolj vplivnih animejevih modernega časa, zadeva zgleda kot serija vinjet/reklam s cooler than you vibom, miljon nekih internih šal, referenc, pač povsem odpuljeno. 15 al kok let kasneje je dobil še dve nadaljevanji, ki sta pa gnili. Podobn stil: Tengen Toppa Gurren Lagann.

 

Samurai Champloo/Cowboy Bebop: Oba kultna, Samurai Champloo je produkt hudičeve zveze med jazzy japonskim hiphopom, slice of lifeom in tropi samurajskih animejev, Cowboy Bebop pa preigrava ameriški jazz 50ih in ga zmixa z vesoljskimi kavboji (ogromno se je iz njega napajala serija Firefly, tko da če si to gledu veš kaj se dogaja). Kle kej dost ni za pričat, ker je treba pogledat. Podobni animeji: klon Bebopa je Outlaw Star, ki ga je dejansko naredil enak studio in je izšel prej :D Je pa na vse načine inferioren. Afro Samurai je direktn hommage Samurai Champloo.

 

Pozabu sm Trigun. Men je bil res eden boljših animejev in sm ga gledu zihr 5x (pa redko rewatcham stvari). Tud tokrat je hommage westernom, sam da se dogaja na čudaškem planetu sred ničesar. Hudo je kako razkriva lore in plot, plus najjači glavni lik vseh časov.

 

Gankutsuou: Gre za bizarno rotoskopirano in kaj jst vem kaj še vse verzijo Grofa Monte Cristo. Nujno glej, zihr neki najbolj unikatnega tud širše od animujev. Podoben anime: Samurai 7 (sam pač s Samuraji)

 

Serial Experiments Lain: Včasih (na zelo starem mn3njalniku verjetno več kot 20 let nazaj) je bil to eden bolj popularnih animejev, celo eden bolj znanih uporabnikov je bil Lain :D Gre še za eno kultno klasiko, ki tokrat preigrava ekstencialne tematike v povezavi z "mrežo", kiberpunkom, raznim drugim weird shitom. Pogosto 2edgy4me, ampak celokupno ga lahko danes še bolj ceniš kot takrat. Zelo priporočam. Podobna stvar: Texhnolyze (še bolj weird tho)

 

Blue Period: Eden od dejansko precej širokega žanra artish animejev (mogoče tud neki za @ke_kit) En tip je povsem brezciljen in ugotovi, da ga ubistvu vleče v umetnost. Podobni animeji: Nodame Cantabile (glasba).

 

Kare Kano: Kultn romantičen anime, ki ga je režiral Anno (Evangelion), zdej je mogoče mal pozabljen je pa očka vseh modernih dobrih romanc. Podobn anime: Toradora!

 

Maison Ikkoku: To shillam že vsaj 30 let pa se še nism naveličal. Eden najjačih slice of life animejev vseh časov, luzerski študent, dobr po srčku, Godai, živi v stari deljeni hiši v predmestju tokija, da bi se pripravljal na vstopni izpit, ki ga je že stokrat padu. V tej bajti kot bi živel vsi uporabniki gnojišča, na novo pa se naseli huda pička (vdova),  ki skrbi za to bajto. Uni kekci ga itak skoz trolajo in tko se plot počasi skozi 90 delov premika proti očitnemu koncu. Huda zadeva. Podobn anime: Kimagure Orange Road 

 

Black Lagoon: Res kul zajeban seinen o modernih piratih. Praktično skoz poka, brez slabih delov (čist do konca, k se začnejo OVA). Podobn anime: Baccano

 

Elfen Lied: Ne vem neki časa je bil izjemno popularn v edgy krogih. No idea kako je dandanes, men se zdi še zmer kul, je pa vsekakor zelo edgy. Podobn shit: Chainsaw Man

 

Še par bonus predlogov, če nč ne bo popraskal tistega posebnega mesta: The Melancholy of Haruhi Suzumiya/Kill la Kill/Dead Leaves/Devilman Crybaby/March Comes In Like a Lion

 

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 14 minutami:

Na par custom predlogov sam zate :D

 

Great Teacher Onizuka je še dandanes kultna klasika, sicer mange nikol niso cele adaptiral, gre pa za multižanrsko ekstravaganco, ki se šlepa na anime trope "gang lifa". Bivši motorist in pretepač postane (zelo slab) učitelj v eni zajebani šoli. Je nek širši plot, manjši arci, pa tud kakšen monster of the week se najde. Anime je karkoli je obratnega od PC, peca se srednješolke, en večji plot je kako eno od njih swhora, da rata hud fotomodel/igralka v reklamah. Dandanes je mal pozabljen, ker je res tko no uizi škatljiv (in a good way). Podoben anime: Golden Boy (sam dost krajši pa miljonkrat bol PC, fora je pa ista, nek random model rešuje težave ljudi)

Tnx krat 100, res carski post. Sem si ga screenshotal, če forum kdaj crkne, ker to mi je tak lifelong seznam, kaj gledat :D. Sem začel kar na začetku, dal dljat ta RIP GTO-ja: https://nyaa.si/view/1740028 . Malo sem se lovil, ful je ripov in home made upscalov gor, tale mi je po screenshotih deloval dosti okayish. Saj pomoje so razlike minorne. Na kurac mi grejo ripi in upscali starih animejev, ki na silo dajo v widescreen pri upscalu in zrežejo stran 20 % slike. Avtorjem teh upscalov bi jaz odsekal 20 % rok, pa da jih vidmo 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

@Aktivist VančIzstopna mora biti malo odebeljena, da se zaključi v krogec. Vstopna pa prazna.

 

Drugače pa.

@Hernire@Ezoterik

Po moje bi vidva ful cenila Keep Your Hands Off Eizouken!

Mene je čisto odpihnila.

Vsaka epizoda čisto malo doprinese k rdeči niti (sošolke se odločijo, da bodo sproducirale svoj anime), zadnja epizoda pa vse skupaj poveže v čisto odfukancijo.

Meni je čista 10/10

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

@Aktivist VančIzstopna mora biti malo odebeljena, da se zaključi v krogec. Vstopna pa prazna.

 

Drugače pa.

@Hernire@Ezoterik

Po moje bi vidva ful cenila Keep Your Hands Off Eizouken!

Mene je čisto odpihnila.

Vsaka epizoda čisto malo doprinese k rdeči niti (sošolke se odločijo, da bodo sproducirale svoj anime), zadnja epizoda pa vse skupaj poveže v čisto odfukancijo.

Meni je čista 10/10

Wow tudi to zgleja hudo

 

V glavnem evo sem si pripravil, štiri epizode GTO padejo zdaj

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

@Aktivist VančIzstopna mora biti malo odebeljena, da se zaključi v krogec. Vstopna pa prazna.

 

 

 

Ja... mislil sem, da vizualno izstop deluje bolj eno polje levo. Ker je tam luknja v testu in fili. Vidva pa sta si zamislila enako. To mi je bla osnovna dilema :D

 

Druga pa res, da sem bil samo ene 70-80% ziher kje je začetek in kje konec.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 minutami:

Ma že samo uvodna špica me ubije. Never ever skipped one. :D

Ta anime je pure kreativnost. :avadodo:

 

Sm gledu itak :D V tem stilu (sam manj ambiciozno) je Bocchi the Rock! (srednješolke ustanovijo band). Isto vsak del mal doda k plotu. Pa valda Bakuman (dva srednješolca rišeta mange), sam da Bakuman je bol resen in nič odpuljen, men je vseen ful dogaju.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...