Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 2 urama:

Hvala bogu opažam, da mlajše generacije ful ne pijejo, ko vozijo. To je res tko 100% persona non grata, medtem, ko 20 let nazaj je bilo to precej bolj spremljivo.

Frend ki vozi rešilca je reku da je ful manj prometnih zaradi tega, ker folk ne vozi več tolko pijan. Jaz se tudi še spomnim izpred 20 let ko je bla vsaj enkrat na mesec na obali kaka res brutal prometna (uno da se je govorilo naokoli), zdej so res enkrat na ne vem kolko časa da je kej.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 20 minutami:

mislim ceno majo na minuto pa na kilometer

dobesedno 2x več se ustavi na semaforju pa je čist različna končna cifra

so pa ful podražil po koroni ja, tle ni kaj komentirat, teško je

Ma ne vem, sestra brt, sem ze veckrat mislil, da je to razlog za tako razlicne cene, ampak ne vem ce je. Iz osebnih izkusenj sem ze tolikokrat placal drasticno razlicne cene narocenih taxijev za isto destinacijo, da ne zaupam ravno v njihovo postenost.

Povezava do prispevka

Moje izkušnje s taksiji so že skoraj zgodovina. Ampak pred leti, ko sem med tednom delal v Ljubljani sem iz železniške postaje vedno vzel taksi do hotela v Šentvidu (ali pa direkt do pisarne, odvisno ob kateri uri sem v ponedeljek z vlakom prišel v LJ). Prvič, ko sem vzel taksi me je nek starec sicer napizdil in mi zaračunal 30 €!!! Hvala lepa. Že naslednjič pa sem naletel na enega mlajšega "čefurja", ki mi je dal vizitko in sva imela potem redno dogovorjen prevoz za 10€. Ob ponedeljkih (ko sem prišel v LJ) me je že čakal na postaji, ob petkih (ko sem se vračal v MB) pa sem ga poklical (ker ni bilo vedno ob isti uri). Po letu dni sva bila že skoraj dobra kolega, lol. In če slučajno ni mogel on prit z avtom, je poslal svojega fotra. Nooouro, vem.  Včasih sem med prevozom zavil še v kakšno trgovino (da sem kupil sendvič in pivo), pa je za tisti čas izklopil taksimeter! in me počakal. To so bili časi!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Ah svet poceni taksijev, če si živel in žural v LJ, modelčkom se zdi 10 € dosti za par kilometrov poti. Try Ptuj in življenje v bližnji vasi, taksi gladko vedno največji strošek :hmm:

ful me je presenetilo, ko sva se med lanskim Metaldays vozila iz Topolšice v Velenje, da ni bilo dražje. Ne vem neke 1,5€ na kilometer ali tam nekje.

 

DaCapo reče pred 6 minutami:

Moje izkušnje s taksiji so že skoraj zgodovina. Ampak pred leti, ko sem med tednom delal v Ljubljani sem iz železniške postaje vedno vzel taksi do hotela v Šentvidu (ali pa direkt do pisarne, odvisno ob kateri uri sem v ponedeljek z vlakom prišel v LJ). Prvič, ko sem vzel taksi me je nek starec sicer napizdil in mi zaračunal 30 €!!! Hvala lepa. Že naslednjič pa sem naletel na enega mlajšega "čefurja", ki mi je dal vizitko in sva imela potem redno dogovorjen prevoz za 10€. Ob ponedeljkih (ko sem prišel v LJ) me je že čakal na postaji, ob petkih (ko sem se vračal v MB) pa sem ga poklical (ker ni bilo vedno ob isti uri). Po letu dni sva bila že skoraj dobra kolega, lol. In če slučajno ni mogel on prit z avtom, je poslal svojega fotra. Nooouro, vem.  Včasih sem med prevozom zavil še v kakšno trgovino (da sem kupil sendvič in pivo), pa je za tisti čas izklopil taksimeter! in me počakal. To so bili časi!

k sem živela v Guncljah, sem za čist regularen taksi dajala 8-10€, mogoče kdaj da je prišlo do 12 :hmm:

okol 10 let nazaj je blo to

 

Povezava do prispevka

@Fuksija: jap, pri meni tudi ca. 10 let nazaj. Pa tisto finto so imeli, da če si šel na štacjonu na taksi, si moral vzet prvega v vrsti. Drugače so se začeli kar bunit, češ da ne moreš preko vrste, lol. (valda so bili prvi itak vedno najdražji).  Zato sem jaz to sklenslal in lepo imel "osebni" taxi. Poklical sem ga na mobi, povedal kaj in kako in je bilo rešeno. Cena sitnica. Pa ni imel nekaj na črno. In človek je v bistvu živel v Medvodah, že do centra je rabil nekaj časa, sploh ob prometnih konicah. Verjetno se mu je že splačalo, ker iz dobrodelnosti dvomim, da bi mi šel toliko na roko. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

@Fuksija: jap, pri meni tudi ca. 10 let nazaj. Pa tisto finto so imeli, da če si šel na štacjonu na taksi, si moral vzet prvega v vrsti. Drugače so se začeli kar bunit, češ da ne moreš preko vrste, lol. (valda so bili prvi itak vedno najdražji).  Zato sem jaz to sklenslal in lepo imel "osebni" taxi. Poklical sem ga na mobi, povedal kaj in kako in je bilo rešeno. Cena sitnica. Pa ni imel nekaj na črno. In človek je v bistvu živel v Medvodah, že do centra je rabil nekaj časa, sploh ob prometnih konicah. Verjetno se mu je že splačalo, ker iz dobrodelnosti dvomim, da bi mi šel toliko na roko. :) 

hotla sem ti povedat, da nisi mel nič ekstra zmenjeno, Metro bi te pripeljal za isti keš

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 uro:

Metro bi te pripeljal za isti keš


Kaj sem pa jaz takrat vedel za Metro (če je sploh že obstajal?).
Pa seveda, da sem imel zmenjeno. Človek me je potem vedno že čakal na postaji, dobesedno kot privat šofer. 
Sicer je bila trola itak najcenejša, ampak se mi res ni dalo tovorit ogromnega kufra itd. Lepo taxi langzam in to je to. :) (itak firma plačala, hehe).

@Vse_je_najslabse: kakšni materinski nagoni? (ničjasno) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ob tem tattoju najdem eno pozitivno točko: ni si vtetoviral LCDM

 

Kaj več pa je že vprašanje :D

 

Drgač, kako mislite, da bi vaši dobri drugi odreagirali, če si vtetovirate njihov obraz na celo roko, po možnosti mal predelano v nek mitološki lik :D. Jaz si pomoje lahko kar začnem iskat novo žensko :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...