Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Hernire reče pred 3 minutami:

Ampak, a ni tako, da homo sapiens ni ista vrsta kot neandertalec, ampak sta to dve vrsti, ki sta se razvili iz opic in sta se razvijali vzporedno? 

To je komplicirano.. sapiens in neandertalec imajo skupnega prednika, ki ga niso se nasli.. zato so se lahko tudi parli med sabo.. kar naceloma med vrstamk ne gre.. to je definicija..

 

Neandertalec je bil v evropi ko je bila ena od ledenih dob, pac led dol do nemcije.. pol je prsu sapiens iz afrike potamanil neadertalce in naprej proti aziji ameriki, potamanit ostale tipo neandertalce samo so se klicali drugace..

 

Pac to je blo 150000 nazaj in je slo pocasi 10000 let po 10000 let

 

Zato cez par 10000 let al 100000 let mutiramo v novo vrsto in da se prime je uspesna, se ve kaj sledi :)))

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 minuto:

Neandertalec je bil v evropi.. pol je prsu sapuens iz afrike potamanil neadertalce in naprej proti aziji ameriki, potamanitostale tipo neandertalce samo so se klicali drugace..

Skratka confirmed, da smo izvorni Evropejci bli potamanani od Afričanov

 

Ultimativna žrtev

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Skratka confirmed, da smo izvorni Evropejci bli potamanani od Afričanov

 

Ultimativna žrtev

Ja vsi so prisli iz afrike, tam je genska diverziteta najbolj raznolika..

 

Dejanao v afriki se rodis pol ko postanea boolj pametan gres drugam :))))) ce ne napredujea ostanes ram in si pac zamorec :)))

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
Kruz reče pred 19 minutami:

Sem bil v enem rezervatu. Sam: žalostno. V CLE, enmu najbolj bednih USA mest, črnski konci niso zgledali pol tolk slabo. 

 

bedno slišat. Jaz sem mislil / upal, da zdej vsaj tisti, ki so preživeli, živijo dobro od raznih kazinojev in davčnih oaz in vseh ostalih posebnosti, ki jih imajo kot "posebna" manjšina. Sem pa že večkrat bral, da imajo mega probleme z alkoholizmom ja.

 

sem drgač zelo team Dejch, če se gremo bolj po osnovnošolsko Kdo ga je najbolj najebal. Indijanci all the way. Škoda, da niso amerik "malo kasneje odkrili", ko bi bila družbene osveščenost in kultura na višjem nivoju, al neki. Sploh južnoameriški indijanci so imeli mega smolo, da so jih od vseh norcev "odkrili" ravno španci AKA the ultimate evil force of sredni vek, heh.

 

Pa do židov imam tud dosti "poseben" odnos, aka tok poznam zgodovino, da zdaj niti trznem ne, ko Izrael na polno izvaja vojne zločine levo in desno. Oziroma se mi smilijo palestinci, ful, ampak žide ful razumem zakaj reagirajo tako, kakor reagirajo.

 

Židovsko-indijanski priseljenec Galkawa Galkostein.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Kruz reče Pravkar:

Ne. Je precej bližje skupni prednik. In torej ne tolk različna, da seks ne bi sproduciran 0

Ja precej bliznji

 

Ma pomoje manj kot milijon let

Sej imajo ze prednike se bolj stare, samo skupnega med nami in njomi ne najdejo

 

Ker kot receno to so 100000 leta al celo milijoni let

 

Ce gledas da so dinozavri bli 150 milijonov let.. in mi smo recimo iz opice v milijon letal par milijonov in vmes so luknje

 

 

Tako da.. ce gremo malo SF.. lahko so pred 50 milijoni razvila v roku par milijonkv kaksna inteligentna bitja iz kaksnij drugih opic al delfinov :))) in izumrla, kot lahko izumremo mi.. pac odviano je tudi od podnebja in raznij ciklov zemeljskega jeda pitaj boga, kometa... pitaj boga ;)

 

V glavnem to so take casovne razdalje da si ne mores predstavljat.. kot si ne mores predstavljat radalje v vesolju

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 17 minutami:

jz mislim, da se ga ti nebi niti 1% tok ožgal na maškaro indijanca. tko da 

Kaj ti misliš nobenmu čisto nič ne pomaga v tej debati.

Jaz se ne bi vžgal ne za black, ne za red-face, ker mi je jasno, da živim v takem svetu kjer je to normalizirano.

Si pa mislim, da je oboje isto prizadeto.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 minutama:

Kaj ti misliš nobenmu čisto nič ne pomaga v tej debati.

Jaz se ne bi vžgal ne za black, ne za red-face, ker mi je jasno, da živim v takem svetu kjer je to normalizirano.

Si pa mislim, da je oboje isto prizadeto.

jah sam se užgete na črnce pa mehičane, ne pa na indijance al pa rumence. kakšn ti je to liberizm. gledam te filme pa serije, za indijance ni nč. mislm pozabljeni od človeštva. to je pač fact.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 7 minutami:

jah sam se užgete na črnce pa mehičane, ne pa na indijance al pa rumence. kakšn ti je to liberizm. gledam te filme pa serije, za indijance ni nč. mislm pozabljeni od človeštva. to je pač fact.

Mislim, da se je s tem pač nemogoče soočit. Da bi popravili to krivico, bi morali tem ljudem dati tako 30 % ZDA, neko tlačenje v rezervate pa kos neplodne zemlje, ki jo povprečno pleme dobi, je bolj pesek v oči (dobesedno) kot kaj drugega. Zahod se ne more soočit z Indijanci, to je enostavno prehudo. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Ker je vsaka oblika takšne cenzure slaba za funkcionalno družbo. Multietnična / multirasna družba se mora biti sposobna zajebavat ena iz drugih, brez jokcanja. 
 

In tle pride tudi moj dislike to wokesterjev, ker samo iščejo kaj bi jih užalilo, da bi potem skozi cenzuro lahko oblikovali družbo v karkoli se njim zdi halal. Vse kaj pa delajo s tem je dajanje nekaterih ras(navadno manjšin) na pedestal in jih delajo imune na zajebancijo in družbeni komentar.  
 

Tako kot so se moji starši s svojimi vrstniki v jugi prcali okoli razlik v nacionalnosti, tako sem se jaz s svojimi vrstniki na vsakem levelu odraščanja. Pa noben ni nacionalist, sm drka se pa skoz. It’s functional…

Mnja, vse to mi je jasno in sem dal tudi sam skozi, posredno in neposredno. Pa tudi ne vem ali govoriva o isti stvari, ker pustnih prireditev in šem jaz ne dajem v isti koš kot komedijo ali zajebancijo med frendi. V realnem svetu je večina rasne "zajebancije" povezane z nestrpnostjo in stereotipi, ne pa stand up routinami.

Tle je vprašanje ali je bolje pustiti stvari tako kot so ala boys will be boys, al se angažirati, da bi izboljšali vse te interakcije.

 

Osebno nisem fan konzervativnih vrednot, ker se vedno znova izkazujejo za zgrešene (vzgoja otrok s kaznovanjem recimo) in jih z napredkom družbe racionalno "izboljšujemo".

Woke kultura je samo odraz tega. Ali je v tem primeru stvar ušla iz nadzora pa se mi ne sanja. Sam bi rekel, da ja. Cancel kultura in cenzura sta mi recimo čisti rak.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 minutami:

Mislim, da se je s tem pač nemogoče soočit. Da bi popravili to krivico, bi morali tem ljudem dati tako 30 % ZDA, neko tlačenje v rezervate pa kos neplodne zemlje, ki jo povprečno pleme dobi, je bolj pesek v oči (dobesedno) kot kaj drugega. Zahod se ne more soočit z Indijanci, to je enostavno prehudo. 

Sej kle se ne gre za popravljanje krivice. Gre se, da se indijancem omogoči self respect do njihove kulture, ki je dobesedno uničena. Ne morm gledat več tok o nepravicah črncev pa mehičanev, če dobesedno so indijanci pozabljeni od sveta. Naletiš sicer na vsakih 100 let kakor je X-Files epizoda pa vidš kok so v pizdi. 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 8 minutami:

 

Tle je vprašanje ali je bolje pustiti stvari tako kot so ala boys will be boys, al se angažirati, da bi izboljšali vse te interakcije.

 


Tle sem konzerva. Absolutna svoboda izražanja je eden od pogojev za zdravo družbeno tkanino. Mogoče je pa prav stereotip to, kaj v funckionalni moderni družbi naredi spremembo? Nočeš, da se te označuje kot alkosa/krimosa/karkoli? Don’t be that lol. Ameri nimajo stereotipov o aggro azijcih, majo pa da so slabi vozniki. Majo pa stereotipe o črncih k delajo zdrahe v fast foodih, pizda, don’t do that pa ne bo stereotipa da chimpaš vsakič ko dobiš hladen pomfri.

 

Also, stereotipi so le splošna poenostavljena opažanja, ki imajo bazo v tem da ljudje opažamo vzorce a ne. Ne poznam veliko (če kakšnega) stereotipov, da ne bi bili niti malo res. Pa so what če so? Saj so odraz ene skupine širši družbi.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 1 uro:

jz se bolj sprašujem zakaj recmo, če se kdo našemi v črnca je vedno ful bad, če se pa v indijanca, pa nikom ništa. 

Dej, ti bom odgovoril, upam, da mi boš pol dal mir (cute naivni kk).

 

Razlika je v tem, kaj je folku bolj poznano/domače. Črnsko kulturo nam turijo mediji v faco non stop, indijanci pa so tabu tema (ZDAjci se sramujejo svoje kolonialistične zgodovine in holokavsta nad domorodci, ampak verjetno je zadaj preveč ekonomskih interesov, da bi tudi tu furali svoj white guilt, tko kot pri črncih in suženjstvu).

 

tl;dr, daleč od oči daleč od srca.

Zato je večji outrage, če se dissa črnce.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

@Dejch: Karl Maya brat, pa bo. Knjigica Vinetujevi dediči npr. ;) 
Drugače pa je nek nov film (nisem še gledal), ki govori ravno o indijancih.

Dejch govori o dejanski kulturi indijancev. Karl May jih je predstavljal idealizirano, kot neko disney risanko. Seveda so pogojno zabavni romani, ni pa to vsebina, iz katere bi se kaj naučil od indijancih

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Dej, ti bom odgovoril, upam, da mi boš pol dal mir (cute naivni kk).

 

Razlika je v tem, kaj je folku bolj poznano/domače. Črnsko kulturo nam turijo mediji v faco non stop, indijanci pa so tabu tema (ZDAjci se sramujejo svoje kolonialistične zgodovine in holokavsta nad domorodci, ampak verjetno je zadaj preveč ekonomskih interesov, da bi tudi tu furali svoj white guilt, tko kot pri črncih in suženjstvu).

 

tl;dr, daleč od oči daleč od srca.

Zato je večji outrage, če se dissa črnce.

Plus kapitalizem. Črncev je ogromno in so odjemalci popkulture. Indijancev malo in so bolj odjemalci alkohola kot pa popkulture. Ergo so težji za monetizirat in posledično manj pomembni. Pač si želim, da ne bi bilo tako, sam ja

Povezava do prispevka

Lovsko-nabiralniška kultura, ki ni izumila ne kolesa, ne pisave, agrikulture, gradbeništva ne metalurgije katera se je stoletja tepla in rejpala v plemenskih vojnah ni glih neka tema za ful se naučit o njej. Saj so pustili kurca za sabo. Anglosi so vleteli, genocidalno jih pojebali, jih zaprli v rezervate forever in zdej jih držijo v konstantnem stanju napitosti in kriminala. 
 

Skor razumem zakaj jih je sram.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 2 minutama:

Ja sam ne morš furat liberalizma, ker je indijancev malo pa bli na suho pojebani v rito. 

Evo, zaradi teh tvojih nelogičnih povezav ne morem imeti debate s tabo.

Jaz ne pravim, da je eno slabše od drugega. Oboje mi je povsem zgrešeno no.

Mogoče je večji outrage tudi, ker eno je blackface, drugo pa perjanica in bojne barve, kjer si folk ne maže kože v rdečo barvo?

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 1 minuto:

Ja sam ne morš furat liberalizma, ker je indijancev malo pa bli na suho pojebani v rito. 

Hollywood in podobnih entitet ne briga, kdo je bil pojeban. Baje ima Netflix največjo bazo naročnikov med temnopoltimi (bojda 40+ %). Valda da boš delal vsebine, ki bodo pogodu tvoji številčno najpomebnejši publiki, ne pa za 20 indijancev z netflixom

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...