Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Berbasecks reče pred 6 minutami:

mene bl triggera preslaba obloženost večine napolitanskih + preveč roba (glede na relative size)


Hja, jaz zdaj malce spreminjam politiko glede obloženosti pizz in sem na: "manj je dejansko več". Pa tudi več roba mi je postalo super ok (če je seveda testo pravo in pravilno pečeno).  

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Drugače bom itak hejtan med elitneži, ampak meni je "babica pica" z debelim, mastnim testom (obvezno v štirikoten pekač, okrogle pice ne veljajo) in naribanim mastnim sirom, šunko in salamo še vedno ena izmed top jedi. 


Ma ne, saj to je tudi neke vrste kultna pizza. Doma si jo vsake toliko prav zanalašč pripravimo. In sede na polno!

Povezava do prispevka

Btw, hvala bogovom, da ne živimo v Kanadi ;) :
 

Navedek

"Just wanted to clarify the ingredients on 00 Caputo, I contacted their customer support and here is their response:
Thanks for contacting Caputo Flour. We can confirm nothing imported into the USA is enriched, the only ingredient in our Pizzeria flour is wheat. Since it is the law in Canada that flour imported needs to be enriched, the Caputo flour imported to Canada must be enriched.  Thanks for reaching out and we appreciate you choosing Caputo Flour!
Have a great day!"

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 45 minutami:

Btw, kaj je s to (popularno) rukolo na picah?  Sem poskusil, ampak mi ni nekaj top. Všeč mi je zelenjava, da ne bo pomote. Ampak mislim, da so te pizze z rukolo vseeno precenjene.  

Zaradi arašidovega masla so brbončice že od zdavnaj too far gone za bolj subtilne okuse. :D

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 24 minutami:

Drugače bom itak hejtan med elitneži, ampak meni je "babica pica" z debelim, mastnim testom (obvezno v štirikoten pekač, okrogle pice ne veljajo) in naribanim mastnim sirom, šunko in salamo še vedno ena izmed top jedi. 

Še en "unpopular" opinion. Men so the best italijanske pizze z mehkim testom za focaccie. Prevladuje okus paradižnikove omake, ki se precej vpije v testo.

Mrzle so mi boljše od toplih.

8adbddf63c80472fa07367ef35764267.jpg?ex=

 

:wub:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 minutama:

Ti majo štajerski burek al kebab al kaj je bil? 


Da, da. Štajerski burek sem celo jaz dal ime pizzi. ;) Kebab je pa druga, ampak tudi ni slaba. Finta pri teh Maxi je, da imajo res skoraj unikatno testo. Prav tisto, debelo, ampak še vedno puhasto. So pa pizze resda precej manjše kot npr. neke klasične. Pomoje ni za vsakega. Jaz si tam sicer največkrat naročim Frutti di Mare. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Mhm, rukola mi je precej višje na lestvici kot npr. radič. Mi pa vseeno nekako ne sede na pizzi. Ajde, mogoče občasno.. kaj pa vem.  
Tudi tista s kao kanabisom mi ni baš nekaj. Absolutno precenjena, bi rekel. (čeprav načeloma ni slaba :)
Pizza CANNABIS | Pizzerija ALI (pizzerija-ali.si)

Btw, tu v Ali imajo zelo dobre pice. Ampak je pač štajerski konec in pomoje ni ravno znano.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 45 minutami:

Še en "unpopular" opinion. Men so the best italijanske pizze z mehkim testom za focaccie. Prevladuje okus paradižnikove omake, ki se precej vpije v testo.

Mrzle so mi boljše od toplih.

 

:wub:

Tudi jaz imam to zelo rad. Si kupim, če se znajdem v kakšnem italijanskem supermarketu, malo za jest med hojo :D

 

Je pa v Italiji meni god tier espresso in un rogljiček z vanilija kremo not, to je tudi over 9000

Povezava do prispevka

Eni ste lahko res srečni, da živite tako blizu Italije. 

Npr. omenjen Hernierjev rogljiček. mmm njom njom. (ne vem če to celo nisem videl enkrat v neki TV oddaji o kulinaričnih dobrotah Italije). 

Ma, jaz bi se najrajši kar preselil iz butastega Maribora nekam na obalo. 
Ampak potem ti ne bi dal dihat, @Mic-E, ker bi vsak dan padla vsaj kakšna pizza ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...