Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 4 urami:

ah, škoda da sem Smash Bros prodal, mi tega nikol nismo igrali, ker je vsem Mario Kart ljubši

 

lahko posodim Zelda:BOTW za kukrkol časa rabita, jaz sem itak na nadaljevanju trenutno

my man

mislim lahko vidim zakaj bi bil komu smash bros všeč sam res ni špil zame

preveč bliskanja pa če bi se hotla naučit kako se igra bi morala najprej dat not kr neki ur v počasnem posnetku

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 urami:

Kaj si mislil, da je tisto, 10cm klitoris?

 

takle kurčič 🤙

 

Fuksija reče pred 39 minutami:

my man

mislim lahko vidim zakaj bi bil komu smash bros všeč sam res ni špil zame

preveč bliskanja pa če bi se hotla naučit kako se igra bi morala najprej dat not kr neki ur v počasnem posnetku

 

sploh nimaš izbire za Smash Bros :P

 

@Weraziel BOTW bi bla pa lepa ja. 

 

 

 

Pa k vidim, da glih o White Lotus, k mi je že par folka priporočilo. A to je anthology, al se sam ful zamenjajo liki s sezonami?

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 23 urami:

 

takle kurčič 🤙

 

 

sploh nimaš izbire za Smash Bros :P

 

@Weraziel BOTW bi bla pa lepa ja. 

 

 

 

Pa k vidim, da glih o White Lotus, k mi je že par folka priporočilo. A to je anthology, al se sam ful zamenjajo liki s sezonami?

Načeloma ni povezano, ma ena oseba se prenese iz prve v drugo sezono, ampak v vsakem primeru se ti splača pogledat obe.

Povezava do prispevka

Ima kdo kak RES dober recept / navodilo za pripravo pizza testa?
Zadnjič sem sam delal po nekem receptu iz internetov; sicer dokaj OK, ampak še vedno ni bilo TOP. Pa ne dajat nekih linkov, če že potem napiši dober post s postopkom in vsemi triki in izkušnjami. Hvala. 
btw: Za vsak dober nasvet glede pizza testa dam jagodo. Najboljši recept oz. navodilo pa nagradim s 5 € na paypal.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ok torej recept je za 4 pice, dobra kila testa je to.
potrebujes:
- 600g moke za pico (visoka vsebnost proteinov, “W” na embalazi okol 300 je super)
- 1,3g svezega kvasa
- 17g soli
- 420g mrzle vode (jaz jo imam v hladilniku, mora pa bit mrzla, ker se testo precej dolgo in pocasi gnete, pa da ni previsoka temperatura med gnetenjem, da testo ne vzhaja)
 
in to je to od sestavin.
 
Postopek je pa tak: 
- moka in kvas v kitchenaid, malo premesas
- mesis najprej na najnizji hitrosti
- pocasi dodajas vodo, da moka pocasi vpije vodo. Like 15 min m, da dodas skoraj vso vodo. Ostanek bos porabil kasneje. 
- ko si dodal skoraj vso vodo in lepo pregnetel, vsipas notr vso sol in tistih par 10ml preostale vode
- hitrost saltam pol na 2, vec pa ne, mora se pocasi gnest, da se nardi fajna glutenska mreza
- mesim 10min, za 5min ugasnem, spet 10min mesim, za 5 ugasnem in na koncu se enkrat 10min, torej skupaj 30min ko si dodal sol
- ugasnes mixer, pokrijes z vlazno krpo, pustis 15 min
- das na pult in testo foldas, nardis lepo kroglico. Tu lahk roke mal naoljis z olivcem, ampak res mal. Te stvari ti ful dobr razlozi yt kanal “stadler made”, tip ma odlicne kratke in jedrnate videe, ne tak ko on italijanski klovn vito
- spet 15 min vzhajas in po 15 spet foldas, to ponovis 4x, da vse skupaj po gnetenju vzhaja se 1h (15min x4, vmes stirikrat foldas)
- po eni uri nepredusno zapres in das v hladilnik za 1-3 dni, odvisno od tega, kak “mocna” je moka
- na dan ko hoces pice pect, das 4-8 ur prej (spet odvisno od moke) ven na sobno temperaturo vzhajat. Tu vcasih nardim hlebcke takoj, ko dam testo ven, al pa po kaki urci.
- ko dovolj vzhaja, speces
 
to je to
 
bolj ko mas mocno moko, visja je lahko hidracija testa, to kar sm ti jst dal recept je 70% hidracija, lahko delas tut manj, ampak manj kot 60 jst ne bi delal.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

A maš kitchen aid?


Jap. To je pač en tak ultimativni pripomoček, ki je moral pristati v kuhinji.

 

Evo, čez vikend bom spet poskusil in upam da bo v tem stilu ratalo:

pizza_ideale.jpg.8f1f1dafaf4857615852e02ebc66ed02.jpg


Zavedam se, da je pečica izrednega pomena, oz.:
1. je testo, 2. je pečica. Vse ostalo pa je prosto po Zarafu. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 21 minutami:

@stom1c: hvala! Jaz sem delal podobno, ampak sem očitno malce zajebal pri vodi (namesto mrzle vode sem vsipal mlačno). 
/recept in postopek zabeležena in shranjena. TNx.

obvezno mrzla, ohlajena (jst jo iz hladilnika vzamem) da ti testo ne začne vzhajat med gnetenjem.

če si kje blizu edine prave prestolnice (Celje), ti šenkam kilo proper moke

Povezava do prispevka

Btw, kaj je s to (popularno) rukolo na picah?  Sem poskusil, ampak mi ni nekaj top. Všeč mi je zelenjava, da ne bo pomote. Ampak mislim, da so te pizze z rukolo vseeno precenjene.  

@stom1c: ouk, že samo ta hint za mrzlo vodo mi je več kot dobrodošel. Za moko pa večinoma uporabljam neko Caputo namensko za pizza testo. Če bo kdaj prilika se ti javim, tnx za ponudbo.! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 23 minutami:

Btw, kaj je s to (popularno) rukolo na picah?  Sem poskusil, ampak mi ni nekaj top. Všeč mi je zelenjava, da ne bo pomote. Ampak mislim, da so te pizze z rukolo vseeno precenjene.  
 

 

pač stvar okusa, men je pa top (je pa ne smem), ne prenesem pa na pizzi paprike, ki na tvoji je (pa jo mam drugače rad, sam na pizzo zame ne sodi)

drgač tist je nutella in čokolada :sick:

 

mene bl triggera preslaba obloženost večine napolitanskih + preveč roba (glede na relative size)

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...