Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 18 minutami:

Tko da pizzeria style pizza s je pr men pridružila, kalamarom, čevapom, sardelcam, jedi ki jim imam rad, ampak enostavno jih jem skoraj izključno v gostilnah, ker enostavno walter čevapi je posebna masa, pečeni na oglju, lepinja, s sardelami in kalamari nočem smrdet fleta, pizze pa delam grandma style, ker je drugje ni.

 

Po drugi strani pa Kitajsko/azijsko skoz raje doma delam, ker sm se tolko spraksal, da nardim boljše, kot pekinezerji.

 

 

Pač klasično razmišljanje bosanca:D

 

Investiraš 200 evrov v proper pečico za pico in ješ doma bolje narejene pice kot kjerkoli v Sloveniji za cca. 1,5 evra na pico.

 

Glede kitajske ti ne verjamem, ker glede na to nimaš pica pečice, sem 100%, da tudi ne delaš hrane na proper kitajskem litoželeznem voku na svinjsko vročem ognju. Če tega nimaš pač ne moreš nikoli naresti kitajske na nivoju chinese masterja.

 

Povezava do prispevka
Kastor reče Pravkar:

To je res, že s kamnom in klasično pečico lahko prideš blizu gostilna quality, s kako ooni pa greš lagano čez, če si le vzameš dovolj časa za pravilno pripravo testa in ne škrtariš pri surovinah.

 

mam kamen

 

mam pečico ki gre na 275 stopinj

 

mam proper robotarja, ki res lepo nagnete testo

 

ni mi problem tenstati testo po 3 dni v hladilniku

 

sem tudi že kupoval najboljše sestavine, ki jih lahko dobiš za keš, in sem celo že sam delal omako iz mojih domačih paradajzov, prov kupljenih za ta namen

 

 

 

 

Nisem u lajfu prišel blizu tistega, kar delivera kakšen Verace. Ne si lagat u faco, zamorci :D 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 40 minutami:

testo in pec to je bistvo pice

in sestavine ajde itak ma tle je relativno

 

drugace v krusni peci je ql ko vjo fukne not in  v par minuteh je pecena

koliko stopinj ima krusna pec?

in koliko une male namenske pecice?

@stom1c jo pomoje v minuti in pol? Jaz ene 2 do 3, odvisno od tega kakšna je pica, pa koliko močan plamen pustim v pečici. Ooni je do 500 stopinj, kamen mi izmeri nekje 440 recimo.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 minutami:

 

mam kamen

 

mam pečico ki gre na 275 stopinj

 

mam proper robotarja, ki res lepo nagnete testo

 

ni mi problem tenstati testo po 3 dni v hladilniku

 

sem tudi že kupoval najboljše sestavine, ki jih lahko dobiš za keš, in sem celo že sam delal omako iz mojih domačih paradajzov, prov kupljenih za ta namen

 

 

 

 

Nisem u lajfu prišel blizu tistega, kar delivera kakšen Verace. Ne si lagat u faco, zamorci :D 

To meni ni jasno kako ti ne rata.

 

Moja res ni odkrivanje tople vode, pa majkemi, da nisem daleč stran:

 

Moka iz hoferja - manitoba

voda iz pipe - hladna

burata tista, ki je zadnji dan pred rokom aka 50% off

salama obična dimljena piščančja nek fit vital al koji kurac

suha salama domača top quality - ok mogoče je tule tist x faktor :D 

pelati pa naseckani iz piksne v hoferju

 

starter iz droži 1 dan prej dam v novo posodo, da dobi max power in nato zamesim testo zjutraj ob 8h, stretch foldam ene 3x na uro in potem pustim, da se zadeva napihne, fukneš na pladenj razvlečeš, spet počakaš kako uro, da dobi power in naložiš stvari gor, fukneš v pečico za par minut (prej jo nažgeš do konca in pustiš kako uro dve, da se kamen segreje do jaja) IN VOILA

 

puši kurac verace lp 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 40 minutami:

Pač pragmatično razmišljanje bosanca:D

Evo mal sem popravil.

 

Feget reče pred 40 minutami:

Investiraš 200 evrov v proper pečico za pico in ješ doma bolje narejene pice kot kjerkoli v Sloveniji za cca. 1,5 evra na pico.

 

Sj sm reku, da imam pečico, k gre 300C, tko da tukaj nimam problemov. Drugače pa hvala lepa za pizzo, k ima sestavine za pizzo 1,5€.

 

Feget reče pred 40 minutami:

Glede kitajske ti ne verjamem, ker glede na to nimaš pica pečice, sem 100%, da tudi ne delaš hrane na proper kitajskem litoželeznem voku na svinjsko vročem ognju. Če tega nimaš pač ne moreš nikoli naresti kitajske na nivoju chinese masterja.

 

To ti dam prav, wok in fiiirreeee, naredita svolje. Ampak naši pekinezerji povsod drugje tolk škrtarjo potem, da nardim kompenzacijo drugje. Pa tudi azijska hrana ni samo wok. Recimo precej bolje jem žive hobotnice, kot korejci.

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

@Feget: ja, ampak tudi to je pečica ;) 

 

Btw, dobro si me spomnil, ker sem ravno mislil vprašati glede teh Ooni pečic/peči. Bojda je kar dobra zadeva in vredna nakupa. Ima kdo kakšne izkušnje? (En kolega jo sicer ima, ampak skoraj nič ne uporablja; mogoče bi mi jo celo ugodno prodal).  Feget, ti jo imaš in uporabljaš?
Pa tu so zdaj še konkurenčne Glowen. Verjetno je to zelo podobna zadeva...

 

Tu poglej DaCapo... zadnjo in predzadnjo stran.

 

 

https://glowen.si/shop-2?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=MM+-+Winter+Sale+-++Sales+-+COLD%2FREM+-+23.01&utm_term=AID12+-+Slovenia+only+-+Winning+promo+id's+-+Broad+-+M+25%2B+-+All+placements+22.02&utm_content=AD2&fbadid=120207116622240079

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Jaz, če bi nabavljal namensko bi ziher Glowen. Poznam kup folka, ki jo ima in ker pač podpiram domače :D Pubec je z naših koncev in prodaja 90% v tujino. Pa večnamenska je, ker v njej komot delaš tudi podpeko ipd.

 

Ampak ne bom kupil nič od tega, ker vem, da bi uporabljal 3x letno in nimam volje. Raje bom imel samo žar za meseka.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 minutama:

Jaz, če bi nabavljal namensko bi ziher Glowe. Poznam kup folka, ki jo ima in ker pač podpiram domače :D Pubec je z naših koncev in prodaja 90% v tujino. Pa večnamenska je, ker v njej komot delaš tudi sač izpod podpeke ipd.

 

Ampak ne bom kupil nič od tega, ker vem, da bi uporabljal 3x letno in nimam volje. Raje bom imel samo žar za meseka.

 

sem ti popravil

Povezava do prispevka
atomic reče pred 25 minutami:

Drugače pa hvala lepa za pizzo, k ima sestavine za pizzo 1,5€.

 

 

Kaj se je v bosni sir podržail????

 

Testo (moka, kvas, voda) te pride približno 15 centov, iz kile moke narediš od 6 do 7 pic na easy.

 

Paradajzova mezga z začimbami, ene 30 centov.

 

Malo parmezana naribaš po paradajzu za še kake 30 centov.


In potem rabiš eno mozzarelo v bunkici, ki jo dobiš v sparu za 75 centov - najbolje ocenjena mozzarela v Sloveniji in tudi de facto na nivoju top italijanskih.

 

1,50 evra plus čas in ljubezen pa se razni verraceji lahko samo skrijejo v kot:D

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 minutami:

Hottie pečico ima oni kolega, ne Ooni. To sta recimo dve njegovi domači:
pizza_ala_jossef_frutto.thumb.jpg.b186102dc3464f23a34580802a3ec714.jpg  pizza_ala_jossef.thumb.jpg.9907b98169d9f6643712f62397e38038.jpg

Meni zgleda zelo OK. Ampak glede teh Hottie pečic pa nimam pojma, spletna stran jim itak ne deluje.. 

 

Very very nice! Kolega edino nima feelinga za obložitev pice. Vse te smeti daš lepo stran in namesto vsega tega sranja raje proper mozzarello v bunkici.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 8 minutami:

Jaz glih novo kupujem pečico za v kuhno, pa ne bi blo sploh bad da se da v njej kaka proper pica nardit. 
 

Atm vem samo da hočem da ma pirolizo, pa vgrajen termometer, keri so še kriteriji dandanes kere bi morala stvar izpolnjevat? 

Gorenje se je zadnja leta popravil in njihove pečice so danes zelo soliden P/P.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 48 minutami:

Nisem u lajfu prišel blizu tistega, kar delivera kakšen Verace. Ne si lagat u faco, zamorci :D 

 

Pa če ti vsi govorimo, da v navadni pečici nimaš šans. Tisto je že vnaprej garantirano pusta goba pica direktno za v smeti:D

 

Ampak eni raje, da bi vložili denar v proper pekač za pice, investirajo v shitty mešalnik testa:rofl:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...