Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Navedek

Adam Sandler si je prislužil prvo mesto na Forbesovem seznamu najbolje plačanih zvezdnikov v Hollywoodu – lani se je lahko pohvalil s kar 73 milijoni dolarjev plače. To mu je nazadnje uspelo leta 2002. Sledita mu Margot Robbie in Tom Cruise.

 

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/znani/lani-je-bil-po-vec-kot-20-letih-kralj-zasluzkarjev-spet-adam-sandler/701082

 

z naskokom najbolj netalentiran komik zahodno od slovenske standup scene - najbolj plačan igralec na svetu

 

kak kralj, boli ga kurac :D:D 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 46 minutami:

Daj, če najde kdo dobro komedijo letnico 2023 in novejšo kar na dan z besedo :D Jaz sploh ne zalaufam več žanra komedija, ker preprosto mi od cringanje zavije jajca za 360 stopinj (v obe smeri).

iz 2023 sem gledal samo no hard feelings, pa ne bi priporocal, ker sem samo zavijal z ocmi in spegal na tajmer kdaj se konca :rofl:

 

drugac pa ne vem, tucker and dale vs evil iz 2010, o dveh hillbiliyih in kolidz mulcih, ki kampirajo zraven njune koce v gozdovih. shaun of the dead/evil dead vibes https://www.imdb.com/title/tt1465522/

 

tudi verjetno spregledan, sam ce so ti recimo kul komicni elementi v lock stock and two smoking barrels/snatch/in china they eat dogs, je se norveski headhunters (2011) po scenariju jo nesba, zlo gledljiv https://www.imdb.com/title/tt1614989/

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 57 minutami:

Daj, če najde kdo dobro komedijo letnico 2023 in novejšo kar na dan z besedo :D Jaz sploh ne zalaufam več žanra komedija, ker preprosto mi od cringanje zavije jajca za 360 stopinj (v obe smeri).

Mene nasmeje samo še stand-up.

Ves ostali humor v medijih je žal mrtev.

Povezava do prispevka
ngebe reče pred 42 minutami:

iz 2023 sem gledal samo no hard feelings, pa ne bi priporocal, ker sem samo zavijal z ocmi in spegal na tajmer kdaj se konca :rofl:

 

drugac pa ne vem, tucker and dale vs evil iz 2010, o dveh hillbiliyih in kolidz mulcih, ki kampirajo zraven njune koce v gozdovih. shaun of the dead/evil dead vibes https://www.imdb.com/title/tt1465522/

 

tudi verjetno spregledan, sam ce so ti recimo kul komicni elementi v lock stock and two smoking barrels/snatch/in china they eat dogs, je se norveski headhunters (2011) po scenariju jo nesba, zlo gledljiv https://www.imdb.com/title/tt1614989/

No hard feelings Ima vsaj full frontal nudity jenifer lorence ki pretepe folk :D. Drgač 2023 komedija American Fiction. Briljantno. In norčuje se iz ameriških belskih liberalčkov. but it is okay to in sprejet v mainstream, ker so ga naredli črnci in je točno to, kar sam film kritizira. 

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

American Fiction je žal bolj tryhard od kruzovih poastov, sicer pa recimo ok, malce boring.

 

sem poglejal kaj mam lajkano pod romance post-About Time (ga dam za mejo kot "star filem", ker se je lih parkart omenil), reverse-krolonološko:

 

Poor Things

Past Lives

Licorice Pizza

Les Olympiades

Emma

Palm Springs

Portrait de la jeune fille en feu

Photograph 

Crazy Rich Asians

Set It Up

Zimna wojna

Love, Simon

Boku wa asu, kinou no kimi to deto suru

Blue Jay

Ah-ga-ssi
Between Us

Ji-geum-eun-mat-go-geu-ddae-neun-teul-li-da

Night Owls

Liza, a rókatündér

Spring 

Before We Go

Comet 

In Your Eyes

Dear White People

Her

Frequencies 

 

ampak kot rečeno med temi jih je zelo malo tudi com :( 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Tucker and Dale mi je bila carska, sam se mi zdi, da sem vse pred 2020 že pregledal, nove zadeve so mi pa ultra cringe vse :(

 

Sandler je pa car :D Zdaj snema spet en resen film o astronavtu, ki ga obišče nek vesoljski pajek, pričakujem itak presežek :D btw little nicky je še zmer najboljši njegov film lagano :D

Povezava do prispevka

to risanko zgoraj hocem pogledat pa gozilla minus one

 

drugace pa.. oppenheimer zelo zelo overrated.. ne morem verjet da so mu podelili toliko oscarjev.. ocitno ni bilo boljsega 

 

poor things tudi overrated, sicer zacne se precej dobro ampak pol gre totalno v kurac s feministicnimi forami, konec pa je vrh tega faila.. glede glavne igralke, ne vem.. dobro sej ne recem, da si ni zasluzla oscarja, ne morem oporekat.. sam pomoje una indijanka, ki je igrala z Leotom je boljse odigrala oz meni je bila bolj vsec njena vloga obe pa sta bile vrhinski

 

american fiction je tko.. zanimiva ideja, sam izpeljano tako tako.. edino na koncu sem se iskreno nasmejal, ko ga uni vprasa kako bi lahko naredili boljsi konec =)))))))))))

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 10 urami:

Poglej GTAje recimo. Zacelo se je kot parodija ameriske druzbe, nek potenciran pretiran prikaz cezluzja. Zdaj vidim, da dobesedno copy pasteajo vsebino iz youtuba v sestko,..

Ne razumem zakaj je to narobe? Prej so pa kopirali iz filmov in pa dajali real world events v špil (LA riots, prodajanje "sladoleda", albanci vs srbi, itd..). Isto v RDR 2 (bitka z indigenous tribes, ženski protesti,..)

 

V primerjavi z ostalimi takimi špili Rockstar obvladajo in znajo to zapakirat. Vse Mafie, Saints Rowi, Sleeping Dogs, Watchdogs sploh ne pridejo bliz

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 9 urami:

Mene nasmeje samo še stand-up.

Ves ostali humor v medijih je žal mrtev.

Meni je humor šel v druge žanre. No, pa v evropskih filmih je komedija še kar prisotna.

 

Parkrat sem umiral od smeha pri Bullettrain, Nice Guys, Gentlemen,...

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

Ne razumem zakaj je to narobe? Prej so pa kopirali iz filmov in pa dajali real world events v špil (LA riots, prodajanje "sladoleda", albanci vs srbi, itd..). Isto v RDR 2 (bitka z indigenous tribes, ženski protesti,..)

 

V primerjavi z ostalimi takimi špili Rockstar obvladajo in znajo to zapakirat. Vse Mafie, Saints Rowi, Sleeping Dogs, Watchdogs sploh ne pridejo bliz

 

Nic ni narobe z Rockstarjem. Pac liki in dogodki v zacetnih GTAjih so karikature, prenapihnjeni preko neke realne mere in zato komicni. Ajde ne recem, da niso vcasih ziveli over the top modeli in poceli over the top pizdarij, ampak bili so redke izjeme. Danes so, ali pa se mi zdi zaradi svetovnega spleta, te izrodki na vsakem koraku. Zato ni vec smesno. Imam soseda, ki bi brez problema lahko igral glavno vlogo v naslednjem GTAju. Kar se obnasanja tice, ne body counta. Upam.

 

Zanimivo da primerjas GTA z Mafijo. Mafia je precej manj karikiran pogled v svet kriminala in res nima namena biti, niti ni komicna. 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 2 urama:

drugace pa.. oppenheimer zelo zelo overrated.. ne morem verjet da so mu podelili toliko oscarjev.. ocitno ni bilo boljsega 

Saj oskarji ne grejo na najboljši film, večina taglavnih naglad je 60 % politična, 40 % kapitalna odločitev

 

Jaz počekiram seznam nominirancev za tri kategorije:

- najboljši film (ker so ponavadi nominirani neki USA big budget filmi, za katere sploh še nisem slišal)

- animiranke (podoben razlog kot zgoraj, samo da je international nagrada)

- najboljši tujejezični film (ker vsaka država izbere svojega kandidata, je zanimivo videt, kateri film državne kinematografije smatrajo kot največji potencialni hit)

planetarium reče pred 1 uro:

Nic ni narobe z Rockstarjem. Pac liki in dogodki v zacetnih GTAjih so karikature, prenapihnjeni preko neke realne mere in zato komicni. Ajde ne recem, da niso vcasih ziveli over the top modeli in poceli over the top pizdarij, ampak bili so redke izjeme. Danes so, ali pa se mi zdi zaradi svetovnega spleta, te izrodki na vsakem koraku. Zato ni vec smesno.

Jp, carska ugotovitev

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 18 minutami:

Saj oskarji ne grejo na najboljši film, večina taglavnih naglad je 60 % politična, 40 % kapitalna odločitev

 

Jaz počekiram seznam nominirancev za tri kategorije:

- najboljši film (ker so ponavadi nominirani neki USA big budget filmi, za katere sploh še nisem slišal)

- animiranke (podoben razlog kot zgoraj, samo da je international nagrada)

- najboljši tujejezični film (ker vsaka država izbere svojega kandidata, je zanimivo videt, kateri film državne kinematografije smatrajo kot največji potencialni hit)

Jp, carska ugotovitev

Jaz pogledam najboljsi filem, prvi igralec igralka, tuji film, animiran film, specijalni efekti, rezija, scenarij, doku... in tko vse po malo da vidim ce se kje kj ponavlja in ce sem kaj vecjega spregledal.. vedno se najde kaksen filem dva, ki sem jih spregledal.. dosti krat tudi precej dober, ki me navdusi

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 2 urama:

 

 

 

Zanimivo da primerjas GTA z Mafijo. Mafia je precej manj karikiran pogled v svet kriminala in res nima namena biti, niti ni komicna. 

Mafio omenjam ker na nek način mi novodoben GTA (štirka in petka) vseeno deluje bolj realen kljub temu da več karikira z liki, z radijskimi postajami kukr Mafia, ki bolj delujejo kot nek film, ki ga igraš. Sej oba načina sta kul, samo GTA mi je ljubše, edino Trevor mi je bil odveč v petki, ali naj nafukajo več takih likov not al pa naj sploh ne.

 

Če rata GTA spet malo bolj risankast, pol bi tud bolj pasalo nafukat čimveč odfukanih stvari in se norčevat iz vsega. Ker bo pa GTA VI izgleda dost "realistična" in resna, pa verjetno ne bi pasalo zraven tona samega špila. Meni je carsko, da se norčujejo iz Floride, ki je res cesspool v že tako ali tako cesspool državi. Ja, internet nam omogoča da lažje vidmo kok prfuknjenih je tam. Upam da dobimo tud njihovo verzijo Tiger Kinga

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Jaz pa se nikakor ne morem povezat s formo stand upa. Ful mi je odbijajoča, pa sem po nasvetu kolegov že par dobrih pogledal, sam se enostavno nisem povezal in mi posledično ni bilo ful smešno. Pač forma me odbija

same here, mi folk priporoča ful določene stvari, sam če je standup potem odvoz, mi ni smešno :D 

 

edit: bolj so mi smešni galkotovi posti kot katerkol standup komik

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Zdej ful odvisno kake sorte stand upov ste gledal. Imaš ljudi k obvladajo pripovedovanje zgodbic (Theo Von, Chappelle), maš take k samo pokajo panče (Jimmy Carr), al pa take k bolj tala life nasvete v joke form (Iliza Shlesinger, sem kar ventilator).

 

Priznam da vsaj 50% stand upov, ki sem jih skozi leta pogledal tudi meni niso všeč, samo bolj zato ker so zanič, ne ker mi format ni všeč. Dobro je za koga je.

Povezava do prispevka

Ma ne vem, cel ta system, da tm pred tabo stoji nek dude in ti spušča neke kao smešne commente mi je mimo, joke mora bit naravno ufuran, ne pa v nekem prednastavljenem "joke prostoru"

 

Isto kot nisem fan skrite kamere in podobnih reči. Pa vem, da gre za čisto drugačna koncepta :D

 

Drgač evo, Weraziel, "Chappelle" - od omenjenih se za tega spomnim, da mi ga je folk močno priporočal in sem pogledal nek nastop. Všeč mi je bila dobro ufurana politična nekorektnost + smisel za pripovedovanje, ampak vseeno sem pogledal samo en show, nisem se mogel pripravit, da bi nadaljeval

Povezava do prispevka

Weraziel mislim, da govoriva precej podobne reci.

 

Meni tudi ti novi modeli niti malo niso smesni. Zadnjic gledam Gervaisa in se nisem niti enkrat nasmehnil. Pa tip vsaj poskusa neko rdeco nit potegnit iz showa za razliko od ostalih, ki sam stepajo salo na salo. Mogoce pa se samo staramo.

 

Ta mi je bil vcasih genialen. To je prva stvar, ki sem jo od njega nasel na youtubu, tko da nic ne obljubim. 😀

 

 

Povezava do prispevka

Jaz imam rad fucked up alkose in nabitke kot komike, ne maram pametovanja in preachanja. Dave Attell, Doug Stanhope tip komedije mi je kul, imho mora komik met dost fucked up zivljenje da mi je smesen.
 

 

Na kurac mi grejo pametovalec arhetip, na kurac mi gre jezna lezba arhetip, na kurac mi gre hot straight ženska komedija, vse je samo menstra in fuk…. 


Slovenski komiki so še za stopnjo slabši, al si slovenc opazovalec, al si lezba al pa “moj stari je od ta dol” pa mečeš ven ene iste glupe zlajnane fore. Bljak.

 

Meni je bil vrhunec komedije nastop standuperjev kot gostov na Opie&Anthony showu, ko so samo sedeli in shootali shit. Burr, Louis CK, Patrice O’Neal, Attell, 100x bolje kot njihovi acti.
 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 minutama:

Jaz sem nekoč res res živel za dober stand up.

 

Bill Hicks, George Carlin, Pryor, Chappele, Eddie Murphy. Pol še tale nova generacija, Burr, Patrice Oneal, Ricky Gervais itd...

 

 


Se strinjam, dodal bi še Dave Attell, Colin Quinn, Norm McDonald, Jim Norton, Mark Normand, early Louis CK.  

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...