Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@HernireRavno kompleksnost naših možganov je pripeljala do tega, da smo se začeli bati smrti in nam zavestno ali podzavestno ne dovolijo, da bi sprejeli svoje minljivosti. Mogoče je samo fora v tem, da si ti BOLJ racionalen od mene in se zato sploh sprašuješ o teh rečeh, medtem ko mene, simpletona, ne briga in odmislim vse to s tekmami fuzbala in zbiranjem meduzinih glav pri Dragon's Dogmi.

 

Tako je kot si rekel, ljudje iščejo cope, da lahko normalno furajo življenje, brez da imajo neprestan občutek dreada (pizda, nujno rabim izboljšati materni besedni zaklad, sam sebi sem ogaben :D).

Pretvarjati se, da so religije karkoli drugega kot neka masovna kontrola nad ljudmi, je enostavno neumno.

Namesto, da še naprej furamo te debilizme, bi morali osebni mir iskati v naravnih procesih in končno dojeti, da smo del tega, ne pa neka magična bitja s posebnim namenom.

Ljudje bi se morali naučiti soočati z lastno minljivostjo, ne pa si zatiskati oči in bežati pred resnico.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 6 urami:

Glede na tvoje kritične zmožnosti bi prej rekel, da imaš po par minutah močno subjektivno prepričanje, da si prečital človeka, medtem ko so realne informacije o temu človeku na drugi strani prepada.

Če ni najjači pa pozna najjačega

Povezava do prispevka

Kul video. 
 

Prav da omeni kake pizde so bili Blizzard do nas, buffat bossa po tem ko ga konkurenca ubije, pol ga pa nerfat za vse ostale ko ga mi ubijemo (na najbolj jebački način ever lol) je peak Blizzard tistega časa. Za nagrado fašemo 72ur ban ko se jim drug boss zbuga. Ker petty shit.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Kaj kaj igrate z mlajšimi sorodniki (tam okoli 6 let), ki sicer nimajo dobesedno 0 stika z gamingom/techom, razen 1-2 letna obiska letno pri sorodniku gamerju?

 

Jaz sem v dilemi, ker je enemu sorodniku res best pri meni, ampak iger drugje ne igra, niti nima posebnega stika s tehnologijo (razen TV). Ker ima fazo dinozavrov, sem dal gor LEGO Jurassic Park, ampak je bilo pretežko zanj. Tudi SNES sva neki sprobala (Kirby SuperStar, da sva lahko dva igrala), pa tudi nekako ne gre skozi

 

A je še kaj bolj enostavnega? Saj predvidevam, da bo zdaj k gre v šolo sčasoma dobil kake prijatelje z igrami/telefoni, pa mu bo malo lažje, sam prav ne najdem ustrezne igre, pa drgač nimam nobenega problema z mlajšimi ljudmi igrat. Sem dal neko Miki Miško na SNES in vklopil cheat za neranljivost, ampak jebiga, neranljivost ti ne pomaga, ko padaš v klasične 2de prepade :D 

 

A je kakšna Switch/PS5 igra, da bi lahko jaz carryjal vse, on pa bi samo malo držal naprej na joypadu, pa da ne bi bilo prepadov in podobnih "težjih" segmentov? 

Povezava do prispevka

Sam je drugače res zanimiv gap skill nekoga, ki imajo doma kojnzole (ali magari da mu starši dajo igrat na tablici/kompu) ali pa tech-free gospodinjstvu

 

Tadrug je sicer 7, ampak z mano komot igra Super Mario 3D World relativno kompetentno, še kamero si lahko sam obrača pri LEGO CO-OP igricah

 

Pri katerih letih ste vi začeli igračkat? Jaz sem imel to "srečo", da sem bil rojen v gospodinjstvo, ki je že imelo igrice, tako da se sploh ne spomnim časov pred igricami. Zaradi tega nikoli nisem doživel uno k kot Galkov nečak padeš s stola od carskosti kake igre. Se spomnim, ko sem sošolcu v OŠ prižgal Tomb Raider 1 na kompu (pred vsem še ni videl igrice), da je tako skoraj izdihnil zraven mene od te norosti, ki se prikazuje na ekranu 

Povezava do prispevka

Jz sm ss 3 letnikom začel igrat une robotke k jih dobiš na PS5, pol sva pa igrala steam dig 2. Trenutno igrava Stray sam ni tok fajn, sm mislu da bo bolj zabavna igrica za oba skupaj, je tut mal scary trenutkov vmes. Probal sem tut Stardew Valley sam mu ni tok zanimivo.
Iščem tut jz različne igre, mali je zdej star 4, robotki mi grejo kr dobro samemu, včasih moram kej pomagat, pr steam dig leti okol kot pro. :D 

Povezava do prispevka

sam sem večino otroštva preživel zunaj tko da js bi ga pelu vn na neke aktivnosti ampak to sem seveda jaz

 

sem relativno kmalu dobil pc nafukan z odličnimi DOS igricami in smo tudi marsikateri dan preživeli na ekranu, samo če smo mel opcijo vn ali pa za ekran smo izbrali žogo, bicikle odrgnine, zlome in klope anyday :D je pa tut res da smo vaški otroc

 

 

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Pri katerih letih ste vi začeli igračkat?


Najprej pri sosedih na spektrumu in komodorcu pri kakih šestih sedmih. Potem enako NES in Amigo. Vmes valda na avtomatih Street Fighterja, Final Fight in podobno tam do štirinajstega. Moj prvi PC je bil pa tam pri štirinajstih se mi zdi, prve igre gor Doom 2, Dune 2 in Syndicate! Pol sem pa začel gejmat.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 minuto:

Jz sm ss 3 letnikom začel igrat une robotke k jih dobiš na PS5, pol sva pa igrala steam dig 2. Trenutno igrava Stray sam ni tok fajn, sm mislu da bo bolj zabavna igrica za oba skupaj, je tut mal scary trenutkov vmes. Probal sem tut Stardew Valley sam mu ni tok zanimivo.
Iščem tut jz različne igre, mali je zdej star 4, robotki mi grejo kr dobro samemu, včasih moram kej pomagat, pr steam dig leti okol kot pro. :D 

Ma to je čisto druga scena, za veščega minigamerja imaš ful igric :D 

 

Za Stardew Valley moreš vedet, da ima milijon nekih mikro sistemov v ozadju in da triletniku valda ne bo jasno, kaj se dogaja. Mogoče če bi ti skrbel za ves micromanegment in bi on samo sadil in pobiral pridelek. Ker na tablicah sem že videl ene 2 otroka od prijateljic, da nažigajo neko farm zadevo s to jadno facebook estetiko, pač neka FTP zadeva, ko čakaš 20 minut, da ti zraste ječmen ali pa plačaš 1,99 € za instantno  

vlaho reče pred 1 minuto:

sam sem večino otroštva preživel zunaj tko da js bi ga pelu vn na neke aktivnosti ampak to sem seveda jaz

Mislim, saj najprej greva na sprehod in igrava fuzbal, pol pa bi pač še igrice. Ker mi je carski hobi in rad delim :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 21 minutami:

Mario Kart je dobra ideja, pa verjetno ponuja kakšne assiste 

 

mislim, da ma vsaj rubberbanding 

 

sem se pa i gaymanjem :D spoznal v mali šoli, ko je takrat moj novi BFF (we had a good run, skor 15 let) doma že imel PC :)

FIFA International Soccer, Golden Axe & Prehistoric all the way.  Sem pa potem kmalu tudi sam dobil NES in teta 486. Lasten prvi PC pa je bil Celeron 333

Povezava do prispevka

@Hernire dej mi pol napisi kaksno igrico. Pa ni zdej ful vesc, taniv mario na emulatorju mu ni sel recimo, se vedno malo pretezek mehansko, tut kontrolerja ne more se lepo drzat. 
Drgac da ne bo kdo postrani gledal, igrava tam 10-15 min. na dan pol pa je dovolj,vidim pa da uziva pa on se spomni vsak dan da bi igral tko da mislim da finomotoriko razvijat pa se naucit igrat ni nic slabega. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 5 minutami:

Zacel tolct igrice pri 5 letih, Atari, edini v ulici z igricami. Pol je prisla vojna in se igranje zakljucilo. Pol sem nekaj malega v srednji, skoraj nic na faksu. Pol se je pa zacelo :D

Kaj te je potegnilo nazaj?

Te štorije so mi še najbolj zanimive, ko kdo začne nazaj igrat

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 15 minutami:

Mlajše sestrične so si zapomnile, da smo igrali Tekken na PS3, tako da bom za nečakinje poleg Mario Kart dal za igrat tudi Tekken. Dovolj simpl, da je zabavno igrat tud otrokom

No jz otroku ne bi pri stirih letih (se) dal igric kjer se mlatijo :D

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Kaj te je potegnilo nazaj?

Te štorije so mi še najbolj zanimive, ko kdo začne nazaj igrat

Zacelo se je z LAN partiji v študentu, zasedli kuhinjo, prinesli računalnike in pikali Unreal. Se mi je zluštal in sem nabavil relativno ok racunalnik pa startal igrackat. 

V tem obdobju celo prvic naletel na Dark souls Prepare to die edition, po 1 uri odjebal, sploh mi ni bilo jasno kdo taka jajca igra :D

 

Kako leto po izidu PS5, tudi jaz nabavil in je carsko ever since :D

 

 

Povezava do prispevka

Rad bi samo ob omembi Unreala rekel, da ima prvi Unreal boljšo kampanjo kot vsi Quake, Duke in ostali špili tistega časa. Če ne bi prišel isto leto tudi Half-Life, bi prvi Unreal bil dosti bolj hyped še danes. Vrhunska grafika, ki ni bila prezahtevna, najboljša umetna pamet v first person shooterju v 90tih, zanimiva orožja, veliki leveli.

 

:wub: 

 

Obligatory fuck Epic Games, da so totalno zapustili to licenco, lahko bi dali People Can Fly licenco za kak dodaten SP gem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...