Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Berbasecks reče Pravkar:

@Aktivist Vanč sklepam, da govoriš o over-ear slušalkah za preko 500€ in tvojih in-ear budih?

No, to mi pa ni jasno, kako ne opaziš. Jaz imam "top" in-ear slušalke prejšnje generacije (Sony WF 1000-XM4),  za 200€+,   pa se valda samo zaradi velikosti driverja ne morjo primerjat z over-ear za 50€

 

Ej, jaz sem dejansko tako slab poslušalec, da težko ocenim. Še glasbo poslušam zelo redko. Ni zdaj to, da ne opazim, da je zvok drugačen. Zgolj to, da bi težko rekel kateri mi je boljši. Razliko slišim, seveda... Ni pa mi ne en ne drug boljši, zvok pač kot zvok :) To sem mislil. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 28 minutami:

Bolj ko berem to temo, bolj spoznavam, da rabim kupit vsaj 150m2 velik flet, da bom imel notri plac za velik tv in dobre zvočnike:hmm:

 

No saj pravijo, da nekaj padajo cene v Ljubljani:D

Pomoje 150m2 fleti v LJ-mesto ne bodo nikoli več pod pol milijona :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Lahko pa @Slinch imava enkrat meet in mi pokažeš različne nianse v zvoku od manj kvalitetnih na slušalke proti bolj kvalitetnim, pa me res zanima eksperimentalno, koliko bi zaznal razlike

lahko ti gladko povem, da razliko boš slišal do neke točke

pol je sam še vprašanje, če ti ta razlika dejansko kaj pomeni

ker jaz razliko definitivno opazim, ampak mi je redko vredna truda v smeri izboljšanja

glih na koncertih k me stane vse skupi par sekund prerivanja se bom postavila na neko približno optimalno mesto, da se za vse nastopajoče sliši kaj počnejo :D

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 19 urami:

Also repost za še kakšno mnenje

 

za velikost TV-ja pogled idealni zorni kot glede na daljavo. Na spletu najdeš cel kup diagramov. Sicer se malo razlikujejo in če si v dvomih, izberi večji TV. :)  

 

Jaz sem zelo fan Sonyja in me preseneča, da je tako malo predlogov tukaj za Sonyjevo OLED Bravio (oziroma tudi tam v TV temi), ker gre imo za daleč najbolj vrhunske tv-je. Ampak, vseeno, par splošnih predlogov (in seveda z nagibom k Sonyju, ki je itak the best :P )

 

Izberi TV z dolby visionom. Sony in zavezniki vs Samsung in zavezniki so furali vsak svoj standard in je zdaj že jasno, da je Sony zmagal. Dolby vision je tudi tehnološko nadmočnejši, je par res, da se tehnologija spreminja, in zgublja začetno prednost, kajti tudi televizorji brez dolby visiona imajo boljše kontraste kot pred leti. A vsaj par let se še pričakuje, da bodo po kvaliteti slike v zaostanku.

 

To ti predlagam tudi zato, ker vsaj po tvojih postih sodeč, se mi zdi, da moraš biti vsaj malo filmofila, torej, da ti je pomembno, da bo barvna paleta pravilna, oziroma taka, kot si jo je zamislil direktor fotografije. Zato je dobro vedeti naslednje:

proizvajalci slabših TV-jev (in nekje sem bral eno analizo tudi tistih TV-jev, ki nimajo dolby visiona) skušajo kupce prepričati s tem, da nabijejo kontraste. Tako v trgovini TV v primerjavi z ostalimi na prvi pogled zgleda res super, ker barve zgledajo kao tako »žive«. Ampak gre za povsem zmanipulirano sliko, ki ne prikazuje pravilne palete. No, saj za splošno rajo to itak nima veze in zato se pač to dogaja. 

 

Kot so že drugi rekli, ne pozabi na zvok. Tudi tukaj pelje Sony scat ostale. Namreč, Sonyjevi TV-ji nimajo zvočnikov, ampak imajo vgrajene nekakšne tresalnike :), s pomočjo katerih vibrira cel zaslon. Praktično je cel TV en velik zvočnik (ne tehnološko, da ne bo kdo narobe razumel), in zvok prihaja dobesedno iz zaslona. Ne levo ne desno, ne spodaj, ampak iz slike. S tem TV simulira kinodvorano, kjer so postavljeni zvočniki za platno. Izkušnja je res kul. Sploh če rad kdaj pogledaš starejše filme, je to kot nalašč. Poslušati Humphreja Bogarta in njegov s čiki prekajen glas, ki prihaja direkt iz slike v mono (ali dual monu) je res carsko. Čeprav imam sam dolby atmos ozvočenje, ga imam za okoli 80, 90 % časa kar izklopljenega, ker ima TV tako hud zvok. Je pa res, da večinoma gledam stare filme (pa še to sem purist, vklopim vedno mono ali stereo, četudi imajo novejši 5.1+ mix) in mi je tako boljša izkušnja. Za novejše filme, ki imajo mnogokanalni ali dolby atmos mix, pa ne gre brez kul ozvočenja.

 

Hja, tukaj kot vidiš se mnenja krešejo: ali soundbar ali sistem z ojačevalnikom. Tudi sam sem se dolgo obotavljal, a nato izbral malo boljši soundbar z dodatnim subwooferjem in zadnjima satelitoma. In mi ni žal, pravzaprav to priporočam. In če boš kupil Sonyjev TV, obvezno kupi Sonyjev soundbar, ker potem lahko TV uporabljaš kot dodatni sredinski zvočnik skupaj s soundbar navezo. Sam imam tole in zadeve ne morem prehvaliti. Pa še modularno lahko kupiš in na izbiro imaš dva različna subwooferja in zadnja satelita (mogoče za v blok ni treba najmočnejšo varianto in prišparaš). Sicer pa je že sam soundbar brez dodatnega subwooferja in satelitov zelo kul (nekaj časa sem imel le soundbar, ker so subwoofer in satelita na slovenski trg prišli z večmesečno zamudo), saj ima vgrajen tudi nizkotonec. Je pa res, prostorski zvok resnično zaživi šele z zunanjim nizkotoncem in zadnjima satelitoma. 

 

Miscellanious Sony je kul zadeve :): črna je res črna: kul za ČB filme. Pa upscalling je dober. Aja, pa tudi ob 4:3 sliki ne opaziš robov, kar si omenjal.

 

Aja, še to: karkoli boš že kupil, pojdi naprej v nastavitve in izklopi vsa AI pomagala in ne vem še kakšna kao pomagala za izboljšavo slike s fancy poimenovanji, še posebej motion flow in podobno. To zadnje čase piše na skoraj vsakem filmskem disku, saj prikaz slike ne bo tak, kot si je zamisli režiser. 

Prav tako kalibriraj sliko in zvok. Jaz sem kar profesionalce najel, da so mi vse nastavitve pravilno nastavili. Ti pa poznaš Slincha, tako, da verjetno ni panike :P 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Ma povem jaz kot totalen ne-audiofil: poslušajte Slincha in investiraje neki keša v low end proper zvočniški setup. Ne rabiš tistih pigletov v češnjevem lesu za 10k, ki jih je fotkal dec. Sam pač poglejte da so ok sprednji zvočniki, da je nek sub za pokanje in da neki svirka levo-desno zadaj. Razlika je dobesedno ko dan pa noč. Bivši uporabnik Lizzard ima recimo neke bookshelfe doma, ne izgleda neka draga roba, ampak ima dobro izolirano sobo in je res užitek gledat filme (kadar te ne zebe zaradi varčevanja s kurjavo). Ne rabiš stisniti nekaj jurjev, to hočem rečt.

 

"Nimam posluha", "zvok mi nič ne pomeni" itd je pa navaden bikov drek. Če bi enkrat igrali nek hud špil na normalnem setupu (sploh ne na vrhunskem), bi videli, da imate še kako veliko posluha in da vam zvok pomeni precej več, kot ste mislili.

 

Še enkrat: dejte si nek normalen sound setup, če vam le soba in bajta dopušča. Grem stavit da vam Atomic najde top deal v 5 minutah :D

Povezava do prispevka

Kar mam jaz izkusenj s folkom k preferira neke take zvocnike je, da poslusajo neke obskurne albume dobre kvalitete in pol si ga zlajfajo na “uuu uu lej pr tem komadu kak se enkrat triangel zadej dobr slisi”. Vsi normalni k hocjo samo chillat zraven tvja in igrice igrat pa si kupijo soundbarcek z wooferjem pa so na 99% istem k folk z nekimi zvocniki iz mahagonija

Povezava do prispevka

To da si ti tak z vemo. In tut na sploh je soundbar definitivno upgrade zvocnikom, tudi ce so sony superduper zvok prihaja doBeSeDnO iZ ZasLOnA. 
Ampak soundbari so se vedno huudo sranje, vseeno se res splacat dat par 100€ vec za normalne zvocnike. 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 16 minutami:

Kar mam jaz izkusenj s folkom k preferira neke take zvocnike je, da poslusajo neke obskurne albume dobre kvalitete in pol si ga zlajfajo na “uuu uu lej pr tem komadu kak se enkrat triangel zadej dobr slisi”. Vsi normalni k hocjo samo chillat zraven tvja in igrice igrat pa si kupijo soundbarcek z wooferjem pa so na 99% istem k folk z nekimi zvocniki iz mahagonija

 

Jp jp, pa 42 inč tv in call of duty pa gas. Pač normalni ljudje hočejo chillat. Sej nismo na gaming forumu, kjer bi folk rad proper izkušnjo.

Povezava do prispevka

najboljš je pa, k te folk gaslighta o tem kolk ti pomeni kvaliteta zvoka

poslušala sem dobre zvočnike in še vedno mi dol visi in večinoma uporabljam slušalke, ki so prišle zraven iphona 5

nobena količina prepričevanja, da moram samo doživet pravo kvaliteto, ne bo spremenila tega dejstva

Povezava do prispevka

Pa ne da bi želel preusmerjati pozornost. Kaj pa kej pravite nad očitno prihajajočo super referendumsko nedeljo?

Js sm kr mal 50:50. Po eni strani pozdravljam čimveč referendumov (bi si želel še več in tudi referendumski dan).  Po drugi se mi zdijo posvetovalni referendumi nesmiselni, morali bi biti zavezujoči.

Tudi izbira dneva ja bolj meh, če bodo res hkrati z evropskimi volitvami, kjer bodo seveda razturali SDS (in mi s tega vidika ni jasno, zakaj ravno oni nasprotujejo temu datumu).

Bom sicer glasoval 4x ZA, ampak v bistvu z zelo težkim srcem ZA omejeno osebno rabo marihuane. Sigurno boljše, kot zdaj, ampak hkrati pa bo pomoje zakoličilo status marihuane za zelo dolgo. In ker si sam želim dejanske legalnosti, da bi lahko kupil tudi v trgovinah (optimalno kar v mercatorju, ma tud specialized shopi bi bli okish), mi je to malo mimo. Basically lahko samo brez strahu hodiš s petko v žepu, in doma gojiš. Kupovalo se bo še vedno od kriminalcev, pa država ne bo imela nič od tega.

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Arey reče pred 7 minutami:

To da si ti tak z vemo. In tut na sploh je soundbar definitivno upgrade zvocnikom, tudi ce so sony superduper zvok prihaja doBeSeDnO iZ ZasLOnA. 
Ampak soundbari so se vedno huudo sranje, vseeno se res splacat dat par 100€ vec za normalne zvocnike. 


takih nas je vecina. Soundbar za 500e ni hudo sranje. Ce das par 100e vec za “normalne zvocnike” ti se zmerej fali receiver in woofer. Nakonc ni samo par 100 evrov vec ampak 1000. Poleg tega ti pa tudi ves ta setup ne pomaga, ce poslusas musko iz youtubea 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

O čem sploh so referendumi:D

 

evtanazija

preferenčni glas na državnozborskih volitvah

pridelava in predelava marihuane v medicinske namene

omejena osebna uporaba konoplje (posest manjših količin, gojenje doma)

 

novembra še pa NEK2

 

@Kočevc

valda pomaga

lažje slišiš, kk v kurcu kvaliteta je na YT 

 

mene na slušalkah kr mal boli, k mam par zadev zrippanih iz YT, ker jih nikjer nisem našel za downloadat

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Naj dajo še nakup 4 saab gripnov na referendum. Ekonomsko razvitim državam z vladavino prava, kjer je pravosodje ločeno od oblasti, in ki kupujejo težko orožje se zvišuje lasten bdp. Bolj imaš zavarovano državno imetje z vojsko in pravosodjem večjo kredibilnost imaš na finančnem trgu. Dokazano od 1602.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Dutch_East_India_Company

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 minuto:

Jaz sem dobil po posti nek za evropske volitve pa da kao napisem v polje A in B neke liste pa posrance. Kk ze ce nevem sploh kdo kandidira kek

 

počakaš, da bodo liste dokončne

itak so pa smehi orehi

SDS je v evropski stranki, k se jim pol pogledov ne pokriva ...,

proevropskih orenk levičarjev/desničarjev sploh ni (oboji hudi evroskeptiki) ...

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...