Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Moj kolega si je ubodel nek curved TV, in namesto, da ga je dal v višino oči, je dobil super idejo da ga nafuka na 1.80m višine. Valjda super paše v kombinaciji z nizkim kavčom, ker sedaj lahko gledaš filme in tekme kot Apollo crew pred izstrelitvijo - navpično navzgor.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 9 minutami:

Temu res ne morem oporekati. :D

Se mi pa zdi, da ful folka postavlja TVje previsoko. Med znanci poznam samo še enega, ki ima TV postavljen tako, da je spodnji rob malo pod višino oči.

Jaz imam sicer po moje mal prenizko. Sredina TVja na višini oči.

 

Buzzkill reče pred 7 minutami:

Moj kolega si je ubodel nek curved TV, in namesto, da ga je dal v višino oči, je dobil super idejo da ga nafuka na 1.80m višine. Valjda super paše v kombinaciji z nizkim kavčom, ker sedaj lahko gledaš filme in tekme kot Apollo crew pred izstrelitvijo - navpično navzgor.

https://www.reddit.com/r/TVTooHigh/

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 7 minutami:

Moj kolega si je ubodel nek curved TV, in namesto, da ga je dal v višino oči, je dobil super idejo da ga nafuka na 1.80m višine. Valjda super paše v kombinaciji z nizkim kavčom, ker sedaj lahko gledaš filme in tekme kot Apollo crew pred izstrelitvijo - navpično navzgor.

 

Vsaj vrat ne trpi.

 

Lagano se zleknes pa naslonis glavo nazaj in uzivas.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 5 minutami:

Saj glede enih zadev sem jaz isti. Ko kupim neko bedarijo, ki je dosti predraga in potem na nek način moram to upravičiti tako sebi kot vsem kolegom, ki jim razlagam zakaj je to tako super :D

 

Tak, da se nem čist ven vlekel, ker razumem.

 

Pa ja.... jst skoz kupm kej kar ful mal uporabljam, sam sm vedno pošten pr tem, včasih je kšna stvar top shit, sam men ne pomen velik, zarad "razlogov". Vsak se mora odločt kaj njemu velik pomen.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 16 minutami:

Kako pa sploh imaš prenizko TV? Če ga imaš na TV omarici, je za večino kavčev že dovolj

 

Gledaš TV pa gledaš navzdol, potem imaš pa vmes mizico in na mizici pivo ipd. ki ti zakriva pogled... pač odvisno kolk visok kavč imaš, potem pa še faktor mali otroci, ki se ti nalimajo pred TV, jaz sem meril višino TVja, ko še ni bilo položenih tal, pa se mi zdi malenkost prenizko, pač cevi in parket dodajo skor 10cm. zaenkrat, ko je še 65" je OK, večji bo pa že verjetno prenizko in bo treba prestavt nosilce, plus pridobiš plac za igrače.

image.jpeg.2c87bd5402eda9cc89dd6d91ac083e23.jpeg

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

 @DaCapo

 

Evo, tole slikco sem iskal za LCD vs CRT look

 

image.png.2682a3845a4da887f419b57ab9daca4a.png

 

Meni CRT res dosti boljše posreduje vzdušje. Recimo spodnji lik na LCD (desno) mi je tak goofy motherfucker, medtem ko na levi mi zgleda kot nekaj, česar bi me bilo strah, če bi bil star 7 let :D. Tudi okostnjak mi ima boljši vibe

 

Je pa res, da je pač osebna preferenca, nekomu drugemu je pa bolj všeč clean look piklslov na LCD-ju

 

Je pa to res problem, ker men je carsko drkat filtre in iskat najbolj avtentični izraz, pol igrat pa se mi večine teh igric ne da :D 

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 51 minutami:

Gledaš TV pa gledaš navzdol, potem imaš pa vmes mizico in na mizici pivo ipd. ki ti zakriva pogled... pač odvisno kolk visok kavč imaš, potem pa še faktor mali otroci, ki se ti nalimajo pred TV, jaz sem meril višino TVja, ko še ni bilo položenih tal, pa se mi zdi malenkost prenizko, pač cevi in parket dodajo skor 10cm. zaenkrat, ko je še 65" je OK, večji bo pa že verjetno prenizko in bo treba prestavt nosilce, plus pridobiš plac za igrače.

image.jpeg.2c87bd5402eda9cc89dd6d91ac083e23.jpeg

Tole mi je proper, čeprav pravi videofili bi ti rekli, da ni cool, ker je TV v "tilt of shame" pozi

 

Nekako je prevladajoče mnenje med tahudimi fili (think audiofili, samo za video), da TV ne sme bit v tej "tilt of shame" pozi, ampak ravno na steno/polico

 

Men je cool setup drugače, edino zaradi racing riga se mi zdi malo preveč nafilan

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

 @DaCapo

 

Evo, tole slikco sem iskal za LCD vs CRT look

 

image.png.2682a3845a4da887f419b57ab9daca4a.png

 

Meni CRT res dosti boljše posreduje vzdušje. Recimo spodnji lik na LCD (desno) mi je tak goofy motherfucker, medtem ko na levi mi zgleda kot nekaj, česar bi me bilo strah, če bi bil star 7 let :D. Tudi okostnjak mi ima boljši vibe

 

Je pa res, da je pač osebna preferenca, nekomu drugemu je pa bolj všeč clean look piklslov na LCD-ju

 

Je pa to res problem, ker men je carsko drkat filtre in iskat najbolj avtentični izraz, pol igrat pa se mi večine teh igric ne da :D 

 

Kot mulc se spomnem, da so vse SNES igre precej bolje zgledale na TVju, kot pa na CRT monitorju. Na monitorju so se poznali pixli, na TVju pa ne in je bilo ful boljše.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Temu res ne morem oporekati. :D

Se mi pa zdi, da ful folka postavlja TVje previsoko. Med znanci poznam samo še enega, ki ima TV postavljen tako, da je spodnji rob malo pod višino oči.

Jaz imam sicer po moje mal prenizko. Sredina TVja na višini oči.

 

js ga imam nizko

in pol mi mačka pride sedet na kavč pred mene ali pa name in ne vidim nič (če se uleže je kul) :D

bi blo boljš, če bi ga mal višje na steno ...

Povezava do prispevka
atomic reče Pravkar:

Odgovor je zelo preprost, zakaj ti je žal:

 

Mam jst dost stika z dobro audio opremo, samo preprosto v trenutni bivalni situaciji je isti kurac soundbar za 800 (al pa 200e), al pa zvočniki za 10k. Prvič nimam kam dat TEUFEL zvočnikov (še manj kakšnih Nautilusov), drugič gre za bedn slabo izoliran blok, kjer je vse nad 2/10 preveč naglas. Realnost Ljubljanskih 60 kvadratnih stanovanj s froci. Valda, ko se bom selil v boljše bivalne pogoje si bom zrihtal neko ok ozvočenje, sej nisem opica. Sam zdej bi pa povsem ok shajal tud z integriranimi zvočniki v TV in dejansko tud sm kšne 10 let :D Sm pol mislu kao bolši soundbar bo neka huda razlika proti takem za 200e, sam je u resnic vse skupi isti kurac. Mogoče je mal bolši woofer, ki ga morm met zarad sosedov itak na low in mal bolši zvok - ki ga morm itak met tud na low. TV pa sm vsak dan hvaležen sveti madoni, da sem uzel oled ne pa cheapunski 85" fuzbal tv.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 minuto:

Sm pol mislu kao bolši soundbar bo neka huda razlika proti takem za 200e, sam je u resnic vse skupi isti kurac. Mogoče je mal bolši woofer, ki ga morm met zarad sosedov itak na low in mal bolši zvok - ki ga morm itak met tud na low. TV pa sm vsak dan hvaležen sveti madoni, da sem uzel oled ne pa cheapunski 85" fuzbal tv.

 

No sej to, ta bistveno razliko naredi že res DIRT CHEAP soundbar v primerjavi s TV zvočniki (sploh glede govora).  Potem naprej pa daješ VSE VEČ DENARJA za VSE MANJŠE NAPREDKE KVALITETE MUZIKE :D

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 2 minutama:

raje vecji boljsi tv

 

Ne može pare i jare. Ali boljši ali večji TV. Oboje ne gre.

 

BigBoss82 reče pred 2 minutama:

@atomic

 

Ja pizda res je

 

Sej basi so ql samo raje vecji boljsi tv

 

Paj na gre samo za base. Grese za:

- frekvenčni razpon nasploh

- samo pozicioniranje zvoka (surround)
- gre za interier, men enostavno v dnevni sobi floostandi lepo zgledajo, tako kot rože in slike, kot sem že omenil, da se ne ponavljam.

- gre za ambient in toplino s katero zvok napolni prostor. - ta zveni najbolj bullshit, samo mi dejansko zjutraj imava z ženo ritual, kavica v dnevni en lep počasen jazz, da zdej še tama hčerka reče, ati prižgi jazz. To je tko dobr zjutraj.... Za poslušanje glasbe, nasploh. Men je najbolj hecno, ko je folk konec 80ih 90ih švercal iz tujine, komponente, technics in Jamo zvočnike, še vsak Šved je imel Aiva stolp. Fast forward v leto 2024, na tehnološkem forumu folk reče, TV sound je čist ok...

 

Pa res ne bi več zdej o tem debatirall...

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

 

Ne može pare i jare. Ali boljši ali večji TV. Oboje ne gre.

 

 

Paj na gre samo za base. Grese za:

- frekvenčni razpon nasploh

- samo pozicioniranje zvoka (surround)
- gre za interier, men enostavno v dnevni sobi floostandi lepo zgledajo, tako kot rože in slike, kot sem že omenil, da se ne ponavljam.

- gre za ambient in toplino s katero zvok napolni prostor. - ta zveni najbolj bullshit, samo mi dejansko zjutraj imava z ženo ritual, kavica v dnevni en lep počasen jazz, da zdej še tama hčerka reče, ati prižgi jazz. To je tko dobr zjutraj.... Za poslušanje glasbe, nasploh. Men je najbolj hecno, ko je folk konec 80ih 90ih švercal iz tujine, komponente, technics in Jamo zvočnike, še vsak Šved je imel Aiva stolp. Fast forward v leto 2024, na tehnološkem forumu folk reče, TV sound je čist ok...

 

Pa res ne bi več zdej o tem debatirall...

 

 

 

alexa play yacht rock :D

 

ja pač si ta 2%enter, k ti to neki pomen, men je dobesedno vseen, svoj raphiphop poslušam preko slušalk in v avtu, igrice poslušam na slušalke, da ne motim gospodinjstva in to je to, soundbar rabim, da slišim ponoč normalno dialoge brez da rabm jeben tv met na 80% glasnosti.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

- gre za ambient in toplino s katero zvok napolni prostor. - ta zveni najbolj bullshit, samo mi dejansko zjutraj imava z ženo ritual, kavica v dnevni en lep počasen jazz, da zdej še tama hčerka reče, ati prižgi jazz. To je tko dobr zjutraj.... Za poslušanje glasbe, nasploh.

 

haha kaki feget

 

js pa tu živel v zmoti, da je proper balkanski muškarac 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
atomic reče pred 13 minutami:

Kot mulc se spomnem, da so vse SNES igre precej bolje zgledale na TVju, kot pa na CRT monitorju. Na monitorju so se poznali pixli, na TVju pa ne in je bilo ful boljše.

Posnetekzaslona2024-04-22143830.thumb.png.c590305e6ff37cfb4d03ca66f239857d.pngPosnetekzaslona2024-04-22144326.thumb.png.e89bd22056712f922a495e72bc5071fc.png

 

CRT monitorji nimajo za burek. Evo ena hitra rekonstrukcija Wolf 3D na LCD vs. rekostrukcija CRT-ja. Ne vem, meni zgleda CRT neprimerljivo bolj vzdušno z res minimalno popravki

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

CRT monitorji nimajo za burek. Evo ena hitra rekonstrukcija Wolf 3D na LCD vs. rekostrukcija CRT-ja. Ne vem, meni zgleda CRT neprimerljivo bolj vzdušno z res minimalno popravki

 

Mislim da atomic misl CRT TV :D ker takrat itak ni blo LCD monitorjev niti tvjev. In se strinjam, mislim da je fora predvsem da so bli mal bolši TVji itak Sony Trinitroni in so mel res precej bol smooth sliko, kot random Jerovšek 14".

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...