Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 31 minutami:

Pravilno bi bilo, da dodajo tudi to, sam tbh tole je pač neka random izjava tipa, da bi napumpal zadevo. Skratka brezveze.

 

Sej itak - ampak vseeno dej, si novinar, nisi navijač - poročaj tako kot je izjavil, lepo ali grdo, pa naj si ljudje sami ustvarijo mnenje, ne pa da se moraš jebat z VPNji in kurci, da lahko prebereš kaj pravi druga stran...leta 2022, v EU, ki se ima za nekaj več inblokira druge ker širijo fake news - mene to malo jezi. :D

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

kje pa piše, da si ni proruski vir tega izmislil in dodal v članek? :) 

 

Mislim, itak ne veš, ampak v original članku je to bila kao citirana izjava - naši so se pa sklicevali na ta isti članek, samo si niso sposodili celega citata :D

Ampak ja, sej ne moreš vedet, to je uno - samo če imaš dostop do obeh verzij, se lahko vsaj sam odločiš katera verzija ti zgleda bolj prepričljiva...

Evo spodaj original in siol...

 

Russian gymnast explains 'Z' letter choice

Ivan Kuliak was criticized by the International Gymnastics Federation for the act

 

Russian gymnast Ivan Kuliak has explained the motives behind taping the 'Z' symbol to his leotard during a World Cup event in Doha, which was heavily criticized by the International Gymnastics Federation (FIG).

The body blasted Kuliak for his "shocking behavior" on the podium as he picked up a bronze in the parallel bars event alongside Ukrainian gold medalist Illia Kovtun on Saturday.

Head of the Artistic Gymnastics Federation of Russia (FSGR) Vasily Titov pledged his support for Kuliak using the symbol that has been displayed on tanks during Russia's military operation in Ukraine, and in an interview with RT, 20-year-old Kuliak explained that he used the symbol due to the conduct of some Ukrainian rivals during the recent competition in Qatar. 

"Their behavior at some points was completely unacceptable," Kuliak said. "During performances they would shout 'Glory to Ukraine!', or go out on the podium wrapped in the national flag while we were considered neutral athletes, and because of this we felt uncomfortable."

"Many different things happened," Kuliak went on. "But most of it all, it was frustrating because they asked for us to be removed from the [tournament] although we did nothing wrong to anyone. 

"We came to perform, but in the end we didn't know until the very end whether we would be allowed to the finals or not."

Kuliak stressed that there was no personal aggression towards him at the event, but said that the Ukrainians' general behavior "greatly escalated the situation".

The FIG has also not contacted him yet amid announcing it would launch an ethics investigation, he confirmed. But from Kuliak, there are still no regrets for what he did. 

"If there was a second chance and I would again have to choose whether to go out with the letter 'Z' on my chest or not, I would do exactly the same," he stated defiantly.

"I saw it with our military and looked at what this symbol means. It turned out [it means], 'for victory' and 'for peace'," Kuliak pointed out. "I didn't wish anything bad on anyone, I just showed [what] my position [was]. As an athlete, I will always fight for victory and stand for peace. Only [for that] and everything."  

Kuliak confessed to suffering mild "jitters" in Doha given he was taking part in his first competition at adult level, but he reassured himself that he was worthy and capable on his way to a bronze medal finish. 

"It's a shame that we no longer have the opportunity to continue to perform at international level. I hope everything gets better soon," he said, as per the ban on Russian and Belarusian athletes recommended by the International Olympic Committee (ICO).

"In the meantime, I am preparing for the Russian Championship, which will take place very soon – in three weeks," Kuliak revealed, though he declined to set any goals for the tournament. 

"After all, the most important thing is to show everything that you can do," said the youngster, who thinks he performs best on uneven parallel bars where he found success in Doha.

As per increased media attention since his 'Z' tribute, Kuliak claims that it hasn't been too noteworthy or has caused him discomfort. "I try not to attach importance to what is happening around [me]. Everything is fine," he insisted. 

 

 

Po provokaciji Rusa z vojaškim simbolom: Še enkrat bi naredil isto

 

Ivan Kuljak, ruski telovadec, ki je pred dnevi na svetovnem pokalu v gimnastiki poleg ukrajinskega telovadca nosil vojni simbol Z, je spregovoril o svoji potezi. Poleg tega je priznal, da bi to naredil še enkrat, če bi imel možnost.

 

Ivan Kuljak je zadnji konec tedna na tekmi svetovnega pokala v Dubaju na bradlji zasedel tretje mesto, medtem ko je ukrajinski telovadec Ilija Kovtun zasedel prvo mesto. Ruski telovadec je na podelitvi na svojih prsih nosil vojni simbol Z.

Simbol je videl pri ruski vojski in preveril, kaj pomeni

Simbol Z je zelo sporen, saj je črka narisana na ruskih tankih in vojaških vozilih, zato so mnogi njegovo gesto ostro obsodili. Vseeno se zdi, da 20-letnik vztraja pri svojem stališču. Za Russia Today je povedal, zakaj se je odločil za to.

"Če bi imel še eno priložnost, da grem na podelitev s črko Z na prsih, bi še enkrat naredil isto. Simbol sem videl pri naši vojski in preveril, kaj pomeni. Izkazalo se je, da pomeni 'za zmago' in 'za mir'. Želel sem izraziti svoje stališče. Kot športnik se bom vedno boril za zmago in igral za mir," je povedal Kuljak.

Gimnastična zveza že preiskuje primer

Mednarodna gimnastična zveza (FIG) je kmalu za tem sporočila, da preiskuje incident in da bo fundacijo za gimnastično etiko pozvala, naj zoper Kuljaka sproži disciplinski postopek.

Ruski športniki trenutno ne smejo tekmovati pod rusko zastavo, prav tako se na tekmovanjih ne sme predvajati ruska himna. FIG je sporočil, da ruski in beloruski telovadci od ponedeljka ne smejo tekmovati na mednarodnih tekmovanjih.

Simbol je širila tudi dvakratna olimpijska prvakinja

Kuljak pa ni bil edini ruski športnik, ki je uporabil vojni simbol. Med njimi je bila tudi nekdanja ruska telovadka in dvakratna olimpijska prvakinja Svetlana Korkina. Tudi ona je delila črko Z z zapisom: "Kampanja za tiste, ki se ne sramujejo, da so Rusi. Delimo ga."

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 21 minutami:

"Their behavior at some points was completely unacceptable," Kuliak said. "During performances they would shout 'Glory to Ukraine!', or go out on the podium wrapped in the national flag while we were considered neutral athletes, and because of this we felt uncomfortable."

"Many different things happened," Kuliak went on. "But most of it all, it was frustrating because they asked for us to be removed from the [tournament] although we did nothing wrong to anyone. 

"We came to perform, but in the end we didn't know until the very end whether we would be allowed to the finals or not."

Kuliak stressed that there was no personal aggression towards him at the event, but said that the Ukrainians' general behavior "greatly escalated the situation".

Tole je del, kjer opisuje nešportno obnašanje Ukrajincev. Kje si ti najdu

Stipe2 reče pred 5 urami:

tip je izjavil, da je to naredil, ker so se ukrajinski sotekmovalci na tekmovanju do rusov obnašali ko do divjih svinj

:nicjasno:

 

Drugače pa ja, ful glupo, da so izpustili del glede nešportnosti Ukrajincev. Dvojna merila.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 17 urami:

 

Kaj si vzel ločeno, al imaš tudi ti že vključeno v paketu pri operaterju?

Jaz sem danes malo primerjal HBO Premium na EON aplikaciji in HBO Max - v bistvu je vsebina praktično enaka, par filmov pa mi celo ni našlo na Max (kakih 20 sem počekiral na random) :nicjasno: 

Kvaliteta slike je pa boljša na HBO Max - višji bitrate je in EON nima še 4K HDR za filme iz videoteke...tako da ajde, ni slabo za bit zastonj. :D


Ločeno. Pri operaterju nimam pojma, kateri paket sploh imamo/imajo v bajti (pač "večstanovanjska"), ker kabelske TV že konkretno več kot leto dni ne gledam :) 
Sicer pa je ta strošek itak drobiž (vsaj, če gledam mesečno). Razen, če bodo konkretno podražili in se tistih 33% popusta več ne bo splačalo! Hmmmm... 


image.png.ae5f0c8d85ac755bb37a8295ba54bf76.png

Tole sicer piše v emailu:
image.png.9a085ea2fd34fe1013b7458b20990eb9.png

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Vezano na HBO Max:  Čakte malo, včeraj sem zapazil Ghibli animeje in sem danes zvečer mislil narediti en "maraton" (glej moj včerajšnji post). No, danes ne duha ne sluha o tem!! Izginilo čez noč, ali pa meni nekaj v glavi ne dela prav. Pregledal sem komplet ponudbo :) a Ghibli-ja več ne najdem. Lahko kdo pove kaj več? Mogoče sem kaj spregledal...  ???

 

EDIT: f**** smešno! Ghibli je na voljo samo za Amerikance (mogoče še za kako drugo državo, nisem natančno preverjal):

hbo.thumb.jpg.b04bf86af366c699e4c86858c42cea64.jpg

 

Včeraj pa mi je še delalo! Prisežem.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 42 minutami:

Evo, se počutim radodarnega danes

 

Zvestemu forumašu "Jocker" šenkam PC digi verzijo MASS EFFECT LEGENDARY EDITION

 

Kdor prvi quota ta post in namerava dejansko igrat, evo 


Ti si ja nor. Kaj nisi prej povedal. Jaz sem svojčas oboževal Mass Effect. (nekje v kleti bi moral imeti še PC originale!)

Tudi če sem prepozen... dobro si me spomnil, kaj bo treba po dolgem času spet preigrat. Odlične igre!!!

Povezava do prispevka

samo za info, russia today je tak osebno propagandno trobilo najvecje picke v zgodovini clovestva. se darius 3 je heroj proti njemu. ce je ta tip bil kdaj kaj vec kot tajnica kgbja sem jaz papez. zdaj ima ultra sanso da nag, na konju in na celu mizernega taborniskega voda, ki ne znajo ama nic drugeag kot shellat iz varne razdale, odgalopira proti kijevu. ne, picka se skriva v nekem mockba bunkerju za 40 metersko mizo.  

uredilo bitje raveer
Povezava do prispevka
raveer reče pred 1 uro:

samo za info, russia today je tak osebno propagandno trobilo najvecje picke v zgodovini clovestva. se darius 3 je heroj proti njemu. ce je ta tip bil kdaj kaj vec kot tajnica kgbja sem jaz papez. zdaj ima ultra sanso da nag, na konju in na celu mizernega taborniskega voda, ki ne znajo ama nic drugeag kot shellat iz varne razdale, odgalopira proti kijevu. ne, picka se skriva v nekem mockba bunkerju za 40 metersko mizo.  

 

Sej vem - jaz pač pogledam tako, za se nasmejat, za prave informacije pa berem itak samo naše medije.

Sploh si ne predstavljam, kako mora bit tem ljudem gor, ki jim tako perejo možgane - pri nas imamo nepristransko informacijo za samoumevno, pa se mi zdi da včasih ne znamo cenit tega, ker se najde folk, ki še vedno dvomi.

Sej isto je bilo za covid, govoriš folku dej zaupaj stroki, ne rabiš razmišljat s svojo glavo, ma kaki...

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 9 urami:

Ti si ja nor. Kaj nisi prej povedal. Jaz sem svojčas oboževal Mass Effect. (nekje v kleti bi moral imeti še PC originale!)

Tudi če sem prepozen... dobro si me spomnil, kaj bo treba po dolgem času spet preigrat. Odlične igre!!!

Nisi prepozen, saj se ni noben javil 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 urami:

 

Sej vem - jaz pač pogledam tako, za se nasmejat, za prave informacije pa berem itak samo naše medije.

Sploh si ne predstavljam, kako mora bit tem ljudem gor, ki jim tako perejo možgane - pri nas imamo nepristransko informacijo za samoumevno, pa se mi zdi da včasih ne znamo cenit tega, ker se najde folk, ki še vedno dvomi.

Sej isto je bilo za covid, govoriš folku dej zaupaj stroki, ne rabiš razmišljat s svojo glavo, ma kaki...

 

Sarkazem2

 

Drgač mislim da zelo neupravičeno serješ po SLO medijih kolega. Se mi zdi da imamo v kontinentalni EU še vedno dovolj kritične in dosti objektivne novinarje. Jih zanese, seveda - recimo Janšam vladam ne bodo dali nobenih propsov nikjer pa da se jebeš (ker se SDS do novinarjev pač tako grdo in avtoritarno obnaša), v tej vojni so na začetku preveč nekritično požrli vse od ukrajinske strani, ker pač noben ni vedel da so enako polni dreka ko Rusi v propagandi itd - ampak jih zdej jemljejo ful bolj z rezervo. Če bi rad videl kako izgleda shit poročanje, si poglej BBC ali kak ameriški network. Dobesedno vsaki Odmevi so pulitzer material proti vsemu kar sproducirajo ti senzacionalistični drekači.

 

O "razmišljanju s svojo glavo" podkomentarju pa raje ne bi, ne v luči komentarjev o covidu in o tej vojni, ki sem jih prebral na netu od "razmišljujočih" ljudi.

Povezava do prispevka

@Hernier Bo v tomesečnem humble bundlu, tak da nima smisla, ker ga itak mislim vzet še zaradi dveh drugih iger.

 

@Galko Hja, tam so meli uzakonjeno objektivno poročanje, pa je ta zakon pol Clinton scanclal. Pol pa so naredili kanale ki so trobila za levo in desno stran in eni in drugi lažejo tak kot pes gre.Ni čudno da nihče ničemur ne vrjame.

Naši pa večino informacij pobirajo od večjih novinarskih grup. Kolko vsega je preverjenega v nulo? Nevem. :( O resnici tega kar govorijo naši politiki pa nebi, sploh.

Povezava do prispevka

  

darksaga reče pred 18 minutami:

 

@Galko Hja, tam so meli uzakonjeno objektivno poročanje, pa je ta zakon pol Clinton scanclal. Pol pa so naredili kanale ki so trobila za levo in desno stran in eni in drugi lažejo tak kot pes gre.Ni čudno da nihče ničemur ne vrjame.

Naši pa večino informacij pobirajo od večjih novinarskih grup. Kolko vsega je preverjenega v nulo? Nevem. :( O resnici tega kar govorijo naši politiki pa nebi, sploh.

 

 

Ja itak, sej to dela večina, drgač itak nisi rentabilen. Ma se mi zdi da pri informacijah, za kere veš da niso 100% ziher, dostikrat dodajajo "ta in ta stran trdi", "ta stran poroča da" - to so ful začeli delati, ko so ugotovili, da tudi Ukrajinci lažejo kot pes teče :D 

 

Kje vidim recimo RTVSLO kot absolutni presežek v primerjavi z zahodnimi trobili (da ne omenjamo ruskih / kitajskih hehe) je to, kako strokoven in luciden folk najdejo za dodaten komentar. Recimo Odmeve zdej ful spremljam, ker me zunanja politika / vojne zelo zanimajo, nenazadnje sem diplomiran politolog, diplomiral sem pa prov iz vojaške zgodovine. In mi je noro, kako cool folk ti pripeljejo v oddajo. Sami neki bivši diplomati, upokojeni generali, obveščevalci, politični analitiki, gospodarstveniki, ambasadorji na ZN, novinarji iz teh držav itd itd. Ki ti predstavijo ogromno različnih kotov in dimenzij vsega ter ti pomagajo bolj razumeti zadeve. Pa tko res PAMETEN folk se najde, ajde sej so vmes tudi bolj yolo boys, ma kdaj uleti kak momak v eter ki totalno razvali z mega in-depth vpogledi. Top prispevki, vrhunski.

 

RTVSLO ga meni res mega poka, sploh TV del (spletna ekipa je malo preveč leftist scum za moj okus). Nepopravljiva škoda bi bila, če bo Jajcu uspelo sfukati neki tako kvalitetnega.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

 

Sarkazem2

 

Drgač mislim da zelo neupravičeno serješ po SLO medijih kolega. Se mi zdi da imamo v kontinentalni EU še vedno dovolj kritične in dosti objektivne novinarje. Jih zanese, seveda - recimo Janšam vladam ne bodo dali nobenih propsov nikjer pa da se jebeš (ker se SDS do novinarjev pač tako grdo in avtoritarno obnaša), v tej vojni so na začetku preveč nekritično požrli vse od ukrajinske strani, ker pač noben ni vedel da so enako polni dreka ko Rusi v propagandi itd - ampak jih zdej jemljejo ful bolj z rezervo. Če bi rad videl kako izgleda shit poročanje, si poglej BBC ali kak ameriški network. Dobesedno vsaki Odmevi so pulitzer material proti vsemu kar sproducirajo ti senzacionalistični drekači.

 

O "razmišljanju s svojo glavo" podkomentarju pa raje ne bi, ne v luči komentarjev o covidu in o tej vojni, ki sem jih prebral na netu od "razmišljujočih" ljudi.

 

Se strinjam z vsem in tudi sam sem istega mnenja kot ti dobesedno glede vsega kar si napisal - tisti naš vs ruski članek je pač bil slučajno, ker sem naletel na oba v istem dnevu in se mi je zdelo zanimivo.

Dejstvo je, da so vsi polni dreka in se fura usklajena retorika in propaganda, tudi v EU - zato posledično kot mali človek moraš brat drek od vseh strani, da sploh lahko koliko toliko razločiš, kaj bi lahko bilo res in kaj ne - na koncu pa še vedno nisi siguren kdo nam laže (pun intended :D), ampak vsaj veš da nekaj ne štima, če en pravi tako, drugi tako.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...