Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče Pravkar:

Pa me kdo sploh bere? Kako naj vam dopovem, da sem se cerkveno poročil brez obhajila in birme. In brez kuvert??? 
Šele teden dni po poroki sem staremu župniku stisnil 100 €, ker se mi je zdelo OK.

Pač BIRMA ni pogoj za cerkveno poroko, to je fakt --- greš na random stran neke rupetinske župnije in iščeš ključne besede "poroka" in "birma", pa najdeš ta podatek 

 

Ne vem pa, kaj kle lizz pritiska

Povezava do prispevka

Primeri

 

Župnija dolenja vas: https://zupnija-dolenjavas.si/cerkvena-poroka-ali-sveti-zakon "Tudi zakrament birme ni več pogoj za cerkveno poroko. "

 

Slovenec.org https://www.slovenec.org/2019/07/18/zelim-se-porociti-v-cerkvi-toda-manjkajo-mi-zakramenti/ "Potrebno je poudariti, da prejem birme ne sme biti pogoj za sklenitev zakonske zveze"

 

 

Povezava do prispevka

evo iz "naše" župnije:
 

Navedek

POROKA
Pokličite župnika, da se dogovorite za srečanje. Na prvem srečanju prinesite samski - krstni list, ki ga dobite v župniji, kjer ste bili krščeni.
Ko pridete k župniku je dobro, da veste, kdaj in kje se boste poročili in če še niste, kdaj in kje boste opravili pripravo na krščanski zakon.


Zdaj moram samo še ugotoviti, kako je z "razvezo". :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 3 minutami:

Primeri

 

Župnija dolenja vas: https://zupnija-dolenjavas.si/cerkvena-poroka-ali-sveti-zakon "Tudi zakrament birme ni več pogoj za cerkveno poroko. "

 

Slovenec.org https://www.slovenec.org/2019/07/18/zelim-se-porociti-v-cerkvi-toda-manjkajo-mi-zakramenti/ "Potrebno je poudariti, da prejem birme ne sme biti pogoj za sklenitev zakonske zveze"

 

 

ok, bom bolj jasno napisala.

 

ne, nisem vedela, da je dovolj krstno-samski list obeh zakoncev za poroko

verjetno je omenjen dokument prejel tudi DaCapo, ko se je porocil v drugi zupniji

 

do sedaj sem vedela le za prakso hitrega opravljanja predhodnjih zakramentov za opravljanje cerkvene poroke

 

a bo zdej bols?

 

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Zdaj moram samo še ugotoviti, kako je z "razvezo". :) 

A ti nisem že enkrat pisal? :D Razveze v cerkvi ni, je pa razglasitev ničelnosti zveze. Mislim, da so tri situacije za razglasitev ničelnosti, najpogostejša je, da je en zakonec pred poroko prikrival neko resnico o sebi, zato vstop v zakon ni bil merodajalen. Najprej morata to potrditi oba zakonca, potem pa še neodvisna tretja oseba. Primer: da bi ti ženi prikrival, da ga v bistvu raje uvališ v isti spol, kar bi potrdila tvoja žena, neodvisna oseba in duhovnik. Potem bi se razglasila ničelnost zveze, ker ženi pred poroko nisi povedal, da imaš rajši moške, vajina cerkvena zveza pa posledično ni bila relevantna

Povezava do prispevka
lizz reče pred 1 minuto:

verjetno je omenjen dokument prejel tudi DaCapo, ko se je porocil v drugi zupniji


Če se prav spomnim je bilo tako:
Krstni list ali karkoli je že pač bil tisti papir sem dobil od lokalnega župnika, skupaj z njegovim dopisom (in podpisom), da mi dovoli cerkveno poroko v drugi župniji.
Ta papirja sem potem nesel k župniku, ki me je imel namen poročiti, se dogovoril za datum in to je bilo to.

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 4 minutami:

A ti nisem že enkrat pisal? :D Razveze v cerkvi ni, je pa razglasitev ničelnosti zveze. Mislim, da so tri situacije za razglasitev ničelnosti, najpogostejša je, da je en zakonec pred poroko prikrival neko resnico o sebi, zato vstop v zakon ni bil merodajalen. Najprej morata to potrditi oba zakonca, potem pa še neodvisna tretja oseba. Primer: da bi ti ženi prikrival, da ga v bistvu raje uvališ v isti spol, kar bi potrdila tvoja žena, neodvisna oseba in duhovnik. Potem bi se razglasila ničelnost zveze, ker ženi pred poroko nisi povedal, da imaš rajši moške, vajina cerkvena zveza pa posledično ni bila relevantna


Potemtakem, sem še vedno poročen. ??? Bože mili... Sem mislil, da iz matičnega avtomatsko javijo ločitev cerkvi in te potem slednji pač "izbrišejo" iz nekega registra. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Državno nisem poročen, to mi je jasno. Samo zdaj pač razmišljam o tem, da cerkveno pa sem še vedno. Malo čuden občutek je to. Sploh po ca. osmih letih od kar sem samski.

Saj v praksi te pojebe samo v primeru, da bi se hotel znova cerkveno poročit (kar imam vtis, da se nočeš, po zgornjih komentarjih sodeč)

 

No, pa seveda, v interni statistiki RKC sta pač +1 na seznamu "poročenih parov", kar je malo smešno, ampak takle mamo :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Državno nisem poročen, to mi je jasno. Samo zdaj pač razmišljam o tem, da cerkveno pa sem še vedno. Malo čuden občutek je to. Sploh po ca. osmih letih od kar sem samski.

ok to mi je pa nenavadna praksa.. mislm zakaj se pa nisi sel se civilno porocit?

 

 

Povezava do prispevka

@ĆAMIR Itak da se nikoli in nikdar ne bom več poročil (še najmanj cerkveno, lol). Pa v tisti statistiki imajo potem tako ali tako napačne podatke, ker je žena po ločitvi priimek zamenjala nazaj na "dekliškega". Sicer pa... boli me :) 

 @lizz    civilno sem se pa itak. v bistvu že pol leta pred cerkvenim obredom.

Timeline: 1. marec 2006: civilna poroka, 12. april 2006: rojstvo otroka, avgust 2006: krst otroka in cerkvena poroka, enkrat v 2011 (če se ne motim): ločitev

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Itak da se nikoli in nikdar ne bom več poročil (še najmanj cerkveno, lol). Pa v tisti statistiki imajo potem tako ali tako napačne podatke, ker je žena po ločitvi priimek zamenjala nazaj na "dekliškega". 

DaCapo po cervkenih pravilih imaš torej še vedno pravico it do bivše in rečt naj ti da fukat, da koristiš pravico kot njen mož :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 12 minutami:

DaCapo po cervkenih pravilih imaš torej še vedno pravico it do bivše in rečt naj ti da fukat, da koristiš pravico kot njen mož :D


Brez veze in šalo na stran, ker tega niti v sanjah ne bi šel delat. Ampak si me zdaj spomnil na nekaj drugega:
Kaj, če spoznam eno res super žensko.. pa se ujameva in vse to. Jaz recimo čisto nor nanjo.. Pol pa mi reče, da je totalno verna in mi ne bo dala preden se ne poročiva. Cerkveno seveda. Kaj naj potem?  "Adijo, se vidimo.." in pač pozabit. Druge variante ne vidim. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Brez veze, ker tega niti v sanjah ne bi šel delat. Ampak si me zdaj spomnil na nekaj drugega:
Kaj, če spoznam eno res super žensko.. pa se ujameva in vse to. Jaz recimo čisto nor nanjo.. Pol pa mi reče, da je totalno verna in mi ne bo dala preden se ne poročiva. Cerkveno seveda. Kaj naj potem?  "Adijo, se vidimo.." in pač pozabit. Druge variante ne vidim. :)

Ja, ker okoli laufa res ful "do poroke" devic tvojih let XD 

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:


Brez veze in šalo na stran, ker tega niti v sanjah ne bi šel delat. Ampak si me zdaj spomnil na nekaj drugega:
Kaj, če spoznam eno res super žensko.. pa se ujameva in vse to. Jaz recimo čisto nor nanjo.. Pol pa mi reče, da je totalno verna in mi ne bo dala preden se ne poročiva. Cerkveno seveda. Kaj naj potem?  "Adijo, se vidimo.." in pač pozabit. Druge variante ne vidim. :)

Also lahko rečeš "jst sem se že poročil, zdej se morš še ti" 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...