Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Pizda meni je pa takšne debate kar težko brati, evo, čisto pošteno. Država se lomi, ZDA se na primer obeta 25-30% padec BDP-ja kar pomeni globalno kataklizmo, slovenski turizem je pod zemljo, ne samo na dnu... Pol pa vidiš da dejansko namerava tam 90% folka počizati še tisto neki keša, ki je bil namenjen, da se rešuje ta zelo pomemben del gospodarstva. 

 

Son i am dissapoint

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

Pizda meni je pa takšne debate kar težko brati, evo, čisto pošteno. Država se lomi, ZDA se na primer obeta 25-30% padec BDP-ja kar pomeni globalno kataklizmo, slovenski turizem je pod zemljo, ne samo na dnu... Pol pa vidiš da dejansko namerava tam 90% folka počizati še tisto neki keša, ki je bil namenjen, da se rešuje ta zelo pomemben del gospodarstva. 

 

Son i am dissapoint

Kaj pa je razlika? Saj tisti, ki mu je namenjen ga bo itak unovčil in dobil denar. Kdo ga bo vnovčil pa nima veze, turizem bo dobil mojih 200€ to je važno.

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 3 minutami:

take teme se v lajfu nisi videl

 

Galko reče pred 5 minutami:

Pizda meni je pa takšne debate kar težko brati, evo, čisto pošteno. Država se lomi, ZDA se na primer obeta 25-30% padec BDP-ja kar pomeni globalno kataklizmo, slovenski turizem je pod zemljo, ne samo na dnu... Pol pa vidiš da dejansko namerava tam 90% folka počizati še tisto neki keša, ki je bil namenjen, da se rešuje ta zelo pomemben del gospodarstva. 

 

Son i am dissapoint

 

Jz sm bl razocaran da se folk pogovarja o temnih kleteh in nekako galko ni vn prvileko orgij

 

WaryAgileAustraliankestrel-size_restrict

 

 

 

 

Povezava do prispevka

@Sovica & @tomazek: kaj pa vem, nisem še čisto razmislil. Kelnar pa jaz vsekakor ne bi bil rad. Zadnje čase sem se kar polenil in ni mi za skakat sem pa tja, natakat vsem in na splošno skrbet za omizje. Lahko pa komot prinesem zraven 100 m podaljška za štrom in 50 m lan kabla (če bi slučajno rabili kak internet).

Drugače pa ja... čin!
(sličica je sicer že par dni stara, ampak se mi ne da zdaj nekaj slikat na novo :) 
piva.jpg.1d0caa931c40575047f95687027bc8eb.jpg

Povezava do prispevka

pač, poceni pivo. mogoče pa ima res super p/p, kot praviš. nisem kaj dosti pozornosti posvečal na to. načeloma preferiram Union, pač kot nek potrošni pivski material.

cigareti so pa še stara zaloga. no, ta je bila po moje zadnja iz te serije. 
 

Povezava do prispevka

Ob vsej tej debati sem se spomnil, da je danes komaj torek. Ves čas pa sem imel občutek, da je petek. Zanimivo. Zadnji čas, da se začne šola in na splošno vso normalno življenje, vključno z dopustovanjem.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Lol. 
Ampak, šalo na stran, jaz vseeno mislim, da to ne bo delovalo ravno tako, kot si sedaj predstavljamo. 100% bodo kar konkretne omejitve oz. neka "ročna zavora" in polovica teh bonov na koncu sploh ne bo uporabljenih. Razen če …  eh, ne da se mi več. Lahko noč vsem skupaj. 

piva.thumb.jpg.c0644c7b4dd4bc4cc623ecd1d408828d.jpg

Povezava do prispevka

Ma zakaj ne bi bilo uporabljenih. Sej so jih naredili, zato da se porabijo ampak, da se porabijo v turizmu, ne pa v sovičini kleti.

Pomoje ni fora, da zdaj vsak lahko enega uporabi, ker ni point, da tebi omogocajo pocitnice ampak, da slovenska turisticna podjetja dobijo kes in vec gostov.

 

Evo sem prebral, boni bodo prenosljivi na ozje druzinske clane. Brat sestra, starsi otroci. Uporabil jih bos lahko za prenocitev v hotelih, apartmajih, kampih. Seveda, ce ima hotel pol penzijon, penzijon se steje prehrana zraven v nocitev. 

 

Ne vem pa ce jih lahko uporabis vec skupaj na glavo v istem hotelu npr.. pomoje ja. Ker drugace ni logicno. 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ma predvsem so namenjeni temu, da se spodbudi potrošnja. Torej da ti dobiš 200 e kickerja, potem pa stisneš še 300 e iz svojega žepa. Recimo da prideš za 3 noči namesto dveh itd.

 

Če bi šlo samo za teh 200 e, bi jih lepo nakazali vsakemu gostinjcu / turističnemu subjektu pa čao

Povezava do prispevka

Slovenija in a nutshell.

 

Najlepša država na svetu oh on sploh vsi se hvalimo pred tujci.... Od kod lepote tvoje.... Ne išči sreče drugod, kot le doma... Neki neki...

 

Potem da pa država ne malo denarja, da si ogledaš to lepo državo, pa folk takoj išče lukne kako to pretopiti v denar.

 

 

Jest mislim, da prihajajo hujši časi, kot si mislimo.

 

 

Povezava do prispevka

Bon ne bo fizičen, ampak bo

Navedek

Furs pridobil podatke iz registra nastanitvenih obratov

Ne vem glih kaj to pomeni. Včeri sem neki slišala da naj bi veljal samo za hotele in kampe, glede na tole bi rekla da bo veljalo za vse razen oddajanja na črno.

Men je kul, komot dam 400€ za nek apartma al pa mogoče glamping.

Povezava do prispevka

Ni samo za hotele in kampe. Posebej je blo večkrat izpostavljeno, da tudi kmečke turizme. Torej sklepam, da povsod kjer imajo registrirane nočitve. Bo pa šlo zgleda največ za nočitev z zajtrkom. Ne razumem zakaj si nebi smel vzeti polnega penziona recimo. Verjetno z namenom, da bi se podaljšalo število nočitev in da pač zapraviš zraven še nekaj denarja sam.

 

Tisto pa sem tudi zasledil glede FURS in pridobivanja podatkov. Pa tudi sam ne razumem kako bo to šlo. Verjetno niti sami ne vejo. Al bo moral ponudnik storitev, ko prideš do njega kaj preveriti takoj na FURS-u al pač preden se odjaviš... Kaj bojo vsi non stop klicali na FURS in preverjali ali ta oseba morda že ni izkoristila bona? Kdo bo tam dvigoval slušalko in preverjal? Jaz mislim, da bi najboljše blo v fizični obliki, pa daš bon receptorju, ko prideš in konec. Je pa potem po drugi strani spet nevarnost ponarejanja bonov.

 

 

Povezava do prispevka

Če jim je pomembno, da se ta denar zapravi v turizmu in mu s tem pomaga, potem ne vem zakaj je neprenosljiv. Nekateri vem, da jih ne zanima in ne vem zakaj ta nebi smel za 100€ recimo bona prodat neki družini, ki bi si želela z otroki nekam na dopust. Glavno je, da se čim več zapravi. Jaz poznam dosti ljudi, ki ne hodijo nikamor. No verjetno jih zdaj bo nekaj več šlo kam, ampak vsi pa prav gotovo ne. Težko bo tudi kakim upokojencem, ki imajo pod 500€ pokojnine. Lahko porabi samo za nočitev ali nočitev z zajtrkom. Od kje pa si bo tak plačal razliko, prevoz, hrano, pijačo...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...