Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

sekretar reče Dne, 15. 11. 2020 at 17:56:

Tematsko podoben je bil britanski Bodyguard. Res da sem imel nizka pričakovanja in sem si ga zavrtel na random v upanju na mindless akcijo z britanskim settingom, ampak sem bil na koncu pozitivno presenečen. Meni vsekakor nad Homelandom (pogledal samo prvo sezono). Je pa mini serija iz šest delov, kar je meni vedno plus. Ko je že govora o mini serijah, vedno znova sem presenečen, kako malo ljudi pozna Generation Kill, meni eno najjačih serij sploh, vsekakor pa od do zdaj videnega najkvalitetnejši izdelek v žanru post-9/11 mainstream vojaških filmov/serij. Tonsko času primeren odgovor na epopeje tipa Band of Brothers.

 

Edit: Ravno pred kratkim pogledal spodnji video. Malce ozkogledo in mestoma na prvo žogo, je pa še vedno zanimiva primerjava med upodobitvijo vojaka včasih in danes tar kako je to med drugim odslikava sistema rekrutiranja (splošna vojaška obveznost vs prefesionalna vojska). Žal pa video nek res specifičen podžanr fetišizacije (specialnih) vojaških enot s širšim žanrom post-9/11 bližnjevzhodnih vojnih filmov, ki je vseeno malo bolj bogat in premore nekaj globine.

 

Edit2: Zanimiv funfact, pri Zero Dark Thirty je v 'strokovno svetovalni' vlogi dejansko sodelovala CIA, med drugim z namenom popkulturnega whitewashanja sistematične uporabe mučenja vojnih ujetnikov.

 

 

homeland začni gledat po tem, ko je brody umrl, takrat se šele začne.

fetišizacija spec ops je pa v marsikaterem iraq/ afg filmu. 

Povezava do prispevka

Lahko kri serif, npr. @Slinch tole prestavi v gostilno. Se opravicujem, a pisal v napacno lukno. :(

 

Holy fuck kak ubisoft boli kurac in kake smeti izdaja. Nimam spila, da bi sam poanaliziral, samo to je zalitev za ves trud inzinerjev audio hwja in nenazadnje tudi kocnega odjemalca: 

 

uredilo bitje raveer
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...