Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 6 minutami:

Pridi z mano v Changa, pred mano pojej pa me glej v oči in reci da ti je iskreno blo dobro, bom jaz plačal.

 

Saj jaz nimam pojma. Nisem bil precej let v nobeni Kitajski. Berba je omenil Chang, Weraziel pa je rekel, da je v KP boljši kot v Lj :)

 

Na koncu itak ne bom šel v Kitajsko, ker nisem nek extra fan... 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Kastor reče Pravkar:

Vsak nekaj vzame in se nabere, saj ostali tud kradejo ane? 

Stvar je v tem, da je najbolj neumno za manjko denarja krivit folk na sociali. Vsako podjetje išče hvatanje krivin, kako bi plačalo čim manj davkov, recimo plačevanje potnih iz stalnega naslova 100km stran in izplačevanje minimalne plače, neprijava oddajanja stanovanj, manjši frizerji ipd ne izstavljajo računov, javna podjetja ki naročajo blago po absurdni ceni (recimo frend ki dela kot ITjevec v slovenski vojski mi je reku, da so naročili najbolj osnovne miške za 200 eur po kosu), da ne govorimo sploh o politikih kolko pokradejo (kar je edini razlog za it v politiko) ... ampak glavna tarča za krajo denarja bo vedno folk na sociali ane

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Lol... Ti Kitajci :D Za nobeno restavracijo še nisem slišal toliko čist kontra mnenj... Kot za kitajske restavracije. Eni hvalijo ene in pljuvajo po drugih, drugi pa čist kontra. 


Kaj pa vem, meni pa so povsod enaki. Jedel ogromno v LJ, v MB pa itak preizkusil VSE kitajske. Res, meni je po okusu povsod dobesedno identično. Razlika je načeloma samo v ceni in mičkeno v velikosti porcije (oz. količini riža, ki ga servirajo zraven).  Če mi daš random porcijo Changa, Kitajske palače, Shanghai, Big Panda, Chinga... , sem skoraj 100% da ne bom mogel opaziti neke razlike. 

Mi je pa kolega, ki je bil precej časa na kitajskem, povedal, da je ta evropska kitajska zelo drugačna od njihove taprave. Imena mogoče ustrezajo, ampak sam okus je pa nekaj drugega. Bojda je to absolutno prilagojeno evropejcem in ni niti K od PRAVE kitajske. Ne vem, jaz na kitajskem še nisem bil, zato ne morem soditi. Ampak načeloma je človek zaupanja vreden in se spozna, zato mi je dal misliti.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Saj jaz nimam pojma. Nisem bil precej let v nobeni Kitajski. Berba je omenil Chang, Weraziel pa je rekel, da je v KP boljši kot v Lj :)

 

Na koncu itak ne bom šel v Kitajsko, ker nisem nek extra fan... 

 

ma tega ful hvalijo

js sm drgač team  una v Velenju > Veliki Hong Kong (Črnuče) > ostale kjer sem jedel

 

@DaCapo pa še to je evropizirana samo kantonska kuhinja afaik :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 11 urami:

MODEL, A JE TO FOR REAL

A JE LAHK TUD DOO

 

PAGING MOJ DOBAR DRUGAR @Galko

al pa če ma kdo drug s.p.

To je for real. Ampak obvezno se moraš na isti dan drugje zaposlit.

 

pro tip no.2: Če sam dobiš odpoved, oziorma veš, da jo boš dobil. Pejd na bolniško in jo vleči do amena. Potem ti bodo po pošti poslali odpoved, čakaš 14 dni in jo zadnji dan dvigneš. Potem imaš 14 dni časa, da nanjo odgovoriš, da se strinjaš. Potem pa začne teči odpovedni rok. Tako vlečeš 2-3 mesece plačo. Ti pa lepo drkaš kurac.

 

Tier 2

Najdeš neko napako na šihtu, obvestiš delodajalca in inšpektorat z mailom, da naj odpravijo neprevailnosti v 8 dneh, kot to zakon določa. Ker to 98% delodajalcev ne odpravi, daš izredno odpoved. Potemtakem ti tudi, če si dal sam odpoved ti pripada, ker nisi mogel delat v tkai firmi ne po lastni krivdi.  

 

pro tip no.2: potem si na zavodu in Evita odpre popoldanski S.P., s katerim je itak malo stroškov in lahko fušaš prek njenega s.p. ja, ker kao družinski člani lahko delajo do 40ur na mesec na tvoj popoldanski s.p.

 

 

Pizda Berba tolko enih pro finančnih nasvetov si dobil od mene, ti pa ne zoveš ni na piće, ni na kokain, ni na swinger party...

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 34 minutami:

Kaj pa vem, meni pa so povsod enaki. 

 

Kaj vem. Ne bom ocenjeval, ker ne morem primerjati z drugimi. Pa naročilo sem itak zajebal. Želel govedino z česnom ali mongolsko govedino (s česnom nimajo) Na koncu pa na hitro naročil neko kosilo, ker moram nazaj na še en pregled. Spring roll prazen skoraj. Hrustljavi piščanec pa kar masten. Ne bi ponovil tega menija ziher. Saj sem si tudi sam kriv, ker bi govedina bila verjetno bolj sočna v omakici. 

 

Faking žabarija! 2,90€ pol litra Radenske! Za dve Radenski sem plačal malenkost manj kot za hrano. Pri nas je Radenska 2-3€ na liter. 

 

20220714_113227.thumb.jpg.a657a18705ec667b04c88edc91ae7565.jpg

Povezava do prispevka

@atomic

mah tist sem tko že vse zajebal, k debil nism vleku bolniške kolk bi šlo in še pol jamral za 4 urni delovnik. Pač mal mi je blo že dolgcajt, pa kr kot ena moralna dolžnost al neki. Sam sem zdej po enmu mescu vidu, da nikakor ne bo šlo in sem že oddal sporazumno odpoved :(. Namesto, da bi šel nazaj v bolniško, sam pol ne bi blo morčija.

 

Dobesedno vse sem narobe naredu, točno tko k znam js.

 

Itak me zdej trenutno najbolj zanima, a velja ta "hack" tud prek doo, ker si bom to imo lažje zrihtal. Za fušat pa tko nimam kaj :(

 

za piće se pa kamot zmeniva, s kokainom sem opravil, na swinger partyu sva bla 1x (in vrjetn ne bova spet kaj kmalu), lahk pa daš slike žene in vidimo pr čem smo :D

tist se ti pa itak morm nenormalno zahvalit, ker brez tega ne bi upal pustit šihta. Zdej morm sam še nagruntat kko spravljat mimo FURSa.

uredilo bitje Berbasecks
  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Jaz pri kitajcih vedno izberem 2 jedi: 1x obvezno standardne rezance z zelenjavo  in 1x nekaj po trenutnem nagonu. 

Sem pa pomoje v življenju pojedel še najveć Chopsui-a. Ker to je pač neka ugodna klasika, kjer ti namešajo malo tega in malo onega; točno veš kaj dobiš in zaradi obilice riža se tudi pošteno naješ.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Jaz pri kitajcih vedno izberem 2 jedi: 1x obvezno standardne rezance z zelenjavo  in 1x nekaj po trenutnem nagonu. 

Sem pa pomoje v življenju pojedel še najveć Chopsui-a. Ker to je pač neka ugodna klasika, kjer ti namešajo malo tega in malo onega; točno veš kaj dobiš in zaradi obilice riža se tudi pošteno naješ.

 

Chopsui nisem hotel, ker v njega full dajejo pse in mačke. Neko aviacijo za ziher treba naročit al pa morsko. 

Povezava do prispevka

Pa saj lahko vzameš chopsui z govedino al pa s svinjo al pa z morskimi sadeži. Aviacija (razen račke) mi je načeloma brezvezna. Piščanec je namreč med vsemi jedmi tisti, ki ima najmanj specifičen okus.  

Kolega je recimo jedel krokodila. In ko sem ga vprašal, kak okus je imel, je rekel: "Nič kaj posebnega. Kot da bi jedel piščanca." 
Drugače pa so bojda morski prašički dokaj OK. Mogoče celo malce bolj mastno meso (kar mi ustreza).  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 48 minutami:

Jaz pri kitajcih vedno izberem 2 jedi: 1x obvezno standardne rezance z zelenjavo  in 1x nekaj po trenutnem nagonu. 

Sem pa pomoje v življenju pojedel še najveć Chopsui-a. Ker to je pač neka ugodna klasika, kjer ti namešajo malo tega in malo onega; točno veš kaj dobiš in zaradi obilice riža se tudi pošteno naješ.

 

vsaj 10x si že to pisal  :D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

vsaj 10x si že to pisal  :D

 

To je ko od mojga fotra (oz. marsikoga fotra :D) nabor 10-15 zgodb, k se jih pove ob določenih priložnostih, vsakič in full detail, na dolgo in široko, z enakimi gestami in mimiko. Če pa vmes nakažeš, da smo vsi to že slišal, te pa ignorira in nadaljuje performans, haha.

Povezava do prispevka

A smo bratje :D Jaz sem že tako naveličan tega, če pa kaj rečem med pripovedjo teh zgodb, je pa fotr na polno užaljen, tako da trenutna strategija je....moram na wc :D Pa mislm, da ne morem še bolj očitno pokazat, da me res ne zanima že 1000ič poslušat "tega". Kmalu bom imel RD, spet pričakujem zgodbe, kaj je delal, kje je čakal, kolk je jajc pojedu, kolk je spil tist dan.....

Povezava do prispevka
Raz reče pred 11 minutami:

To je ko od mojga fotra (oz. marsikoga fotra :D) nabor 10-15 zgodb, k se jih pove ob določenih priložnostih, vsakič in full detail, na dolgo in široko, z enakimi gestami in mimiko. Če pa vmes nakažeš, da smo vsi to že slišal, te pa ignorira in nadaljuje performans, haha.

DaCapo je čisto tak. Zdaj k se pogovarjamo o kitajski manjka sam še komment, da mu je enkrat prava Kitajka pripeljala dostavo s kitajske in da se je fotkal z njo. Skooos ta zgodba :avadodo:

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
JediEagle reče Pravkar:

A smo bratje :D Jaz sem že tako naveličan tega, če pa kaj rečem med pripovedjo teh zgodb, je pa fotr na polno užaljen, tako da trenutna strategija je....moram na wc :D 

 

Sliši se znano, haha, moram uporabljat isto taktiko. Kadim ne, tko da žal nimam izgovora, da moram nujno ven skočit na čik. V bistvu ga imam že tako pogruntanega, da točno vem, katera beseda oz. tema pogovora je trigger za določeno zgodbo, tako da se rajši umaknem, še preden on pride na vrsto za govorit. Mat in ostala familija naj se pa sami znajdejo...

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 35 minutami:

A smo bratje :D Jaz sem že tako naveličan tega, če pa kaj rečem med pripovedjo teh zgodb, je pa fotr na polno užaljen, tako da trenutna strategija je....moram na wc


Popolnoma enaka situacija pri meni. S to razliko, da sem jaz načeloma tiho, dočim ostali (npr. mati) pa ga na polno zabijajo: "To si že 100x povedal." in "Spet se ponavljaš."  Meni se pa smili. Tako kot npr. stric z demenco, ki je 100x v enem dnevu (!) povedal eno in isto zgodbo. 100x!! Marsikomu bi se verjetno zmešalo. Moraš pač imeti nek notranji občutek, da s takšnimi ljudmi sobivaš, jih razumeš in ceniš. Življenje je prekratko, da bi kogarkoli podjebaval. Se nasmejim in gremo dalje..  
Sploh pa ne moreš verjeti kakšno veselje pričaraš, ko takšnemu človeku rečeš: "Kako je že bilo takrat, ... ? Daj povej, no."  (čeprav sem zgodbico itak že stotič slišal pred pol ure in jo vem na pamet ). 

Forum je pa načeloma nekaj drugega. Zavedam se, da me malce daje spomin in prevečkrat omenim eno te isto. Ampak tukaj so tudi kakšni novi uporabniki, ki mogoče še ne poznajo zgodbice. Ali pa pač (če tudi že ponovljena) paše v nek kontekst. Ni stvar v meni, da tega ne rabim pisat, stvar je v bralcih, ki tega ne rabijo brat (če jim pač ni, še manj pa negativno komentirat). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...