Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Česen, čebulo, sol, poper, rdečo papriko, tudi lovorov list v določene jedi, mogoče pikico majarona (da ne prevzame okusa, hitro je preveč), kajenski poper (odvisno od hrane)... to dokaj redno uporabljam. Nekako se nikoli nisem mogel navaditi okusa rožmarina, timijana, origano lahko samo v zelo zelo malih količinah, kumino tudi v zelo malih količinah in še to najraje mleto... Česen in čebula sicer itak nista začimbi, sta pa pač v ogromno jedeh.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Vsak ima svoj okus ane. Bistvo je, da boš s to paleto okusov težko sodil kakršenkoli fine dininge, ramsaye in oliverje, čez katere tako rad dissaš da so za en kurac. 

 

Bolj je fora, da preprosto nimaš kapacitet sploh okušat česarkoli, če ti je večina (sedaj že) osnovnih začimb v kuhinji zanič. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 2 minutama:

Vsak ima svoj okus ane. Bistvo je, da boš s to paleto okusov težko sodil kakršenkoli fine dininge, ramsaye in oliverje, čez katere tako rad dissaš da so za en kurac. 

 

Bolj je fora, da preprosto nimaš kapacitet sploh okušat česarkoli, če ti je večina (sedaj že) osnovnih začimb v kuhinji zanič. 

 

To si me verjetno zamenjal z DaCapom. Jaz nisem kurcal in sem napisal, da itak obvladajo zadeve. Rekel pa sem, da meni ne bi bilo všeč. Ne razumem kako misliš, da ne morem oceniti? Saj ne ocenjujem na splošno na populacijo. Ocenjujem za svoj okus in tako lahko rečem, da mi ni dobro. Nisem pa rekel, da ne more biti dobro drugim. 

 

Oceniti je najlažje... Daš v usta in par krat prežvečeš ter v trenutku lahko oceniš ali je kul ali je sranje :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

To si me verjetno zamenjal z DaCapom. Jaz nisem kurcal in sem napisal, da itak obvladajo zadeve. Rekel pa sem, da meni ne bi bilo všeč. Ne razumem kako misliš, da ne morem oceniti? Saj ne ocenjujem na splošno na populacijo. Ocenjujem za svoj okus in tako lahko rečem, da mi ni dobro. Nisem pa rekel, da ne more biti dobro drugim. 

 

Oceniti je najlažje... Daš v usta in par krat prežvečeš ter v trenutku lahko oceniš ali je kul ali je sranje :D

 

Mogoče sem te res... jaz bi se zamislil na tvojem mestu :D 

 

Drugače pa js včasih ful kompliciram glede teh ocenjevanj / kaj je dobro kaj ni dobro pri hrani... jaz recimo ne maram paradajza, skoraj edina hrana ki je ne morem jest, na kozlanje mi gre če ga dam v usta. Ampak potem ne bom probaval jedi iz paradajza in jim pravil, da so zanič, to je pač nekaj kar jaz ne maram, ni pa zanič. 

 

Zanič je pa recimo piščančji zrezek, ki ga je nekdo prepekel v tri pičke materine, zanič je pečenka, ki jo je nekdo premalo solil, zanič je na hitro pripravljena bolonjez omaka ki ima okus kot da ješ kečap itd... 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
kemik reče pred 3 minutami:

 

Mogoče sem te res... jaz bi se zamislil na tvojem mestu :D 

 

Drugače pa js včasih ful kompliciram glede teh ocenjevanj / kaj je dobro kaj ni dobro pri hrani... jaz recimo ne maram paradajza, skoraj edina hrana ki je ne morem jest, na kozlanje mi gre če ga dam v usta. Ampak potem ne bom probaval jedi iz paradajza in jim pravil, da so zanič, to je pač nekaj kar jaz ne maram, ni pa zanič. 

 

Zanič je pa recimo piščančji zrezek, ki ga je nekdo prepekel v tri pičke materine, zanič je pečenka, ki jo je nekdo premalo solil, zanič je na hitro pripravljena bolonjez omaka ki ima okus kot da ješ kečap itd... 

 

Paradajza tudi jaz nisem jedel večino svojega življenja. Sedaj pa ga imam full rad :D

 

Ma jaz vedno, ko rečem zanič, mislim to za mene. Primernejši izraz bi bil, da meni ne ustreza. Ne mislim, da je po nekih strokovnih kriterijih zanič. Enako rečem tudi piscancjemu zrezki (ki ga omenjaš), če je prepecen in suh kot podplat. Izrazoslovje pač. 

 

Saj praviloma ne naročujem hrane, ki mi ne ustreza. Tu in tam pač dam šanso, da sprobam nekaj novega. Ne morem vnaprej oceniti zadeve, ki je še nisem sprobal. Vem pa čemu se izogibam in ne naročim, če vidim na meniju. Problem je, da ponavadi ob glavnih sestavinah ne pišejo začimbe in potem mi neka malenkost lahko pokvari ostalo dobro. 

Povezava do prispevka

Jaz dobim rahel živčni zlom, ko moja mati vsakih 14 dni pripravlja kao "njeno specialiteto": v bistvu gre samo za popečeno piščančje meso, ki ga nato še pokuha z malo curry omake in mandarinami. Kot dodatek seveda pust riž. Saj ne rečem, ni slabo. Ampak ne mi to vsakih faking 14 dni servirat. Ali pa ko to čisto vedno pripravi za kakšno "večjo" pogostitev (npr. RD ali letno srečanje sosedov ali obisk lokalnih župnikov...). P**** ne vem kolikokrat sem ji že svetoval, naj se ne ponavlja in naj naredi kaj čisto drugačnega/novega in da ji tudi pomagam itd.. Ampak ne... To trmasto še kar naprej goni ta t.i. piščančji curry z mandarinami (ki v bistvu sploh ni curry, ker ga doda zgolj ščepec). 
Ali pa recimo f*** njena tradicija: ker VSAKO nedeljo mora biti na mizi pohana kura, zelena solata in goveja juha z domačimi palačinkami! Bejž s takimi, res! 
Dočim navaden ocvrt sir pa je na sporedu mogoče 1x na leto, pa še to je zraven zgolj tatarska iz random trgovine. Jaz recimo (če se že odločim za ocvrt sir) obvezno vzamem kak camembert, zraven serviram kolut ananasa in doma pripravljeno tatarsko.
Mislim, moj dedek je bil priznan kuhar in je pripravljal gostije za 200+ ljudi, pred tem (in kasneje) kuhal v prvi svetovni vojni za generalmajorje in elito... a očitno moja familija od tega ni čisto nič odnesla/podedovala.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@tomazek Nisem rekel, da mora biti pohan sir vsak dan na mizi. Pa tudi priprava ni čisto tako, da samo fukneš v ponev (razen če ti misliš instant zamrznjen izdelek iz lokalnega marketa, ki je tako beden da sem ga mogoče poskusil zgolj enkrat). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

@tomazek Nisem rekel, da mora biti pohan sir vsak dan na mizi. Pa tudi priprava ni čisto tako, da samo fukneš v ponev (razen če ti misliš instant zamrznjen izdelek iz lokalnega marketa). 

 

Če ti je tako všeč pa ne vem zakaj si ga sam večkrat ne pripraviš? To pa je res simpl zadeva. Očitno ga starši ne marajo dovolj in jih ni potrebno siliti. Sam si pripraviš točno po receptu, ki ti odgovarja in pa kakega viška, ki ga pripraviš, komot zamrzneš še za naslednjič. Vzameš konzervo kolutov ananasa in imaš obrok, ki ga imaš rad. 

Povezava do prispevka

To imaš pa prav. V bistvu sem len. 
Evo današnji primer: namesto da bi že od jutra visel v kuhinji, jaz raje pametujem tukaj na forumu. Ajde, če ne drugega medtem vsaj razmišljam, kaj bi danes sedlo za kosilo. Ocvrt sir je trenutno na prvem mestu, čeprav bi moral nabaviti še vse manjkajoče sestavine.. Kar pa se mi spet ne da. Posipam se, ampak očitno sem res len!  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ko smo že ravno pri hrani: včeraj je moj foter po dolgem času pekel kotlete na roštilju. Moram priznati, da še vedno obvlada zadevo. Povsem prav zapečeno meso, zato sem mu glede na moj izboren okus in konstruktivno kritiko dal oceno 8/10. Bi bila res dobra devetka, ampak so bili premalo časa marinirani (namesto polnih 24 ur so bili v paci samo 12 ur ali še manj) in v sami marinadi ni bilo niti žličke gorčice. Ajde, mogoče to slednje ni njegova krivda, ker je možno, da je meso začinil že nekdo drug. Na srečo ni bilo skoraj nobenih prilog (samo random paradižnikova solata, svež kruh in domač ajvar), tako da je takšno preprosto kosilo kar sedlo. 1 kotlet sem si celo prihranil za današnjo malico. 

Btw. kako kaj marinirate meso? Jaz že od nekdaj uporabim vrečko v katero f*** meso in vse ustrezne dodatke, nato dobro pregnetem in pustim 24 ur v hladilniku. Mislim, da je to itak logično, ampak vseeno vprašam.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

No ja, @BumbleBee: to glede kotletov je bilo direkt od včeraj. Sicer pa ne iščemo nauka zgodbe, ampak pač debatiramo o receptih, pripravi, idejah, izkušnjah ... 

Drugače pa (ja, zdaj se bom spet ponavljal): ananas bojda zelo vpliva na okus sperme. Vprašajte svoje ženske, kaj menijo o tem. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 43 minutami:

 

K čemu pa to ješ? Kot priloga čemu al samo tak? 

Dolgo časa nazaj sem delal eno oddajo kjer je kuhal en francoski chef. Pol po oddaji smo se valda prišli nabasat s hrano k jo je skuhal in enkrat je delal ta pečen ananas z maslom (valda, francozi) in če se ne motim cimetom pa ne vem še s čim. Bla je priloga ampak se ne spomnim h keri jedi. Ampak zelo dobro.

Povezava do prispevka

Hvala, @Arey. Zdaj vem, kaj bom danes za večerjo. Obvezno bom dodal še malo dobrega medu. Za kontrast pa bom verjetno kar kakšno simple na hitro popečeno slanino ali pač nekaj podobnega mesnega z mičkeno čilija in kajenskega popra.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@tomazek: cimet naj bo v majhni količini, tako da niti slučajno ne prevlada. Je pa res, da enim ustreza, drugim ne...

P***, zdaj sem se spomnil na "moj" enostavni vanilijev sladoled na katerega sem posipal ekstra prekoč čili. To so vedno vsi oboževali. Pa je tako simple zadeva (in poceni), da bolj ne more bit.
Če pa še "oplemeniš" z random napolitanko in keksom ter nekim svežim listkom začimbnice (npr. meta al kaj vem kaj) je pa že skoraj za v Ramsey **** Restaurant! ;) :

IceBaby.jpg.6bd32f4ab909dccae8005679ce0d3370.jpg
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

No ja, @BumbleBee: to glede kotletov je bilo direkt od včeraj. Sicer pa ne iščemo nauka zgodbe, ampak pač debatiramo o receptih, pripravi, idejah, izkušnjah ... 

Drugače pa (ja, zdaj se bom spet ponavljal): ananas bojda zelo vpliva na okus sperme. Vprašajte svoje ženske, kaj menijo o tem. ;) 

meh

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

Ampak ne mi to vsakih faking 14 dni servirat.

Kdo si in kaj si naredil z gospodom jem arašidovo maslo vsak dan?

 

Ne no, resno. Kaj je zdaj tu nakladanje? Tvoje bajke o nezdravi vedno isti prehrani, ali te bajke, da te moti specialiteta od mtke na 14 dni?

 

Kjer faking konstrukt si ti, res ne morem verjet fak.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Arašidovo maslo je bilo dobesedno zanalašč na sporedu. Sem pač dolgoročno testiral jed in odziv telesa. Tega ne moremo zdaj mešat v debato o random hrani za kosilo, gurmanskih specialitetah in rožmarinu.

uredilo bitje DaCapo
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...