Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jurassic park je bil dober takrat zaradi:

- frišne ideje o dinozavrih, ker filmov ravno ni bilo

- res dober narejenih dinozavrov in CGIja za tiste čase

- top theme song in glasba nasploh

- top zgodbe, ki je tudi frišna, neko kloniranje in vsaj malce bolj verjetna, kot časovni stroj

- top igralske zasedbe in igralcev

- top režije

- top sound effektov

 

Zakaj je Jurski park dober še danes?

Ja zaradi 90% stvari, zaradi, katerih je bil tudi takrat dober.

 

Režija je insane. Odpraviš se v kino, ker veš da boš videl T-rexa in ga čakaš. In sam entrance T-rexa ob dežju je nekaj najboljšega, kar se je zgodilo v zgodovinoni filmske industrije. Scene z raptorji po kuhinji, še danes nohte grizeš.

 

Glasba je kultna, ima sicer veliko konkurence ampak je top.

 

Dinozavri in CGI še danes zgledajo prepričljivo, kako ne bojo če so taprave uporabil.

 

Sound effecti... kako se oglaša T-rex... nobody knows... Ampak dejmo probat združit rjovenje tigra skupaj z reversanim zvokom tuljenja slona.... Damn sounds awesome...

 

Skratka zato je tudi danes film TOP!

 

Povezava do prispevka

Hja, Chrichtonu se moramo zahvaliti za idejo in zgodbo.  Meni sta obe knjigi dogajali na polno, sploh prva. 

Zanimivo, da je kar nekaj njegovih knjig prevedenih v SLO. Na polici imam recimo omenjeni Jurski park (1 in 2), Sfero, Časovno past, Kongo in Vzhajajoče sonce. In glej ga vraga, po vseh so posneli bolj ali manj uspešne filme. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Weraziel reče Pravkar:

Pizda a sem kej zamudu, a je res kdo reku, da prvi Jurassic Park ni eden najboljših blockbuster filmov? Na grmado z njim!

Ne to ne, ampak se vedno omenja, ko se Jurski park v oblake, kako je bila to takrat frišna ideja in so bli dinozavri res prepričljivi. Ja res je, ampak je bilo še vse ostalo tolk svinjsko dobro, da po 30ih letih ni zastarelo.

Povezava do prispevka

Meni so največje smeti te novi deli z nekimi enhanced dinoti. A je tako težko razumet, da ljudje nočejo nekih enhanced dinozavrov, gensko spremenjenih, vojaških, florescentnih etc. Ljudje hočejo good old T-rexa, ki razfukava kombi in pred njim vsi bežijo

Povezava do prispevka
atomic reče pred 28 minutami:

Ne to ne, ampak se vedno omenja, ko se Jurski park v oblake, kako je bila to takrat frišna ideja in so bli dinozavri res prepričljivi. Ja res je, ampak je bilo še vse ostalo tolk svinjsko dobro, da po 30ih letih ni zastarelo.

Prepričljivost dinozavrov se po moje izpostavlja, ker je to takrat bila revolucija v filmski industriji. Vse ostalo kar si navedel sicer drži, ampak so te stvari bile v tako kvalitetni izvedbi že videne prej.

Povezava do prispevka

Če film nima duše, mu tud Trex chase ne pomaga, primer: Jurski Park 2.

 

Prvi Jurski Park diha zato, da ti tako kot glavnim likom pričara vzdušje osuplosti nad dinozavri, ki se potem kasneje spremeni v tenzije skrivanja in bežanja pred dinozavri, mostly skrivanja. Vse je lepo zapakirano, da ti da misliti, da mogoče pa le ni pametno nazaj prinesti dinozavre v naš svet, kljub temu da so to čudovita, majestic bitja. Preprosto smo samo plen za mnoge izmed njih.

 

Drugi del je pa že samo streljanje dinozavrov in nonstop akcija. Res debiln film, ki ne razume kaj je prvi film dosegel (Spielberg je bil itak proti in mu je blo vseeno, studio se je preveč vmešaval)

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Trojka je bila pa še slabša. Pomoje samo še molzenje franšize (Spielberg sploh niti ni več sodeloval).  

Imdb ocene:
Jurrasic 1: 8,2
Jurrasic 2: 6,5
Jurrasic 3: 5,9
World: 6,9

In če smo že pri Chrichtonu in priredbah njegovih knjig v filmsko obliko. Še pomnite Congo?  Super knjiga, pa pragozd, zanimiva zgodba itd. Res dobro in na polno všečno branje. Ampak film je bil pa bedn. Res slab. Mene je totalno razočaral, čeprav sem vanj polagal kar velike upe (knjigo sem prebral že prej). Za razliko od kultnega Jurrasica smo dobili skorajda B-movie in zgolj brezdušno nonstop akcijo s slabimi igralci. Weraziel bi se križal. 
Malo v šali: še najboljši kader je tisti na začetku, kjer pokaže Doom igrico na (za takratne čase) super PC-ju. :)  
kongo_doom.thumb.jpg.dede5aaab3178a8fc8c54d69f0d4ee07.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Dobro zgleda, @tomazek! Res dobro! Jaz sem se danes sicer že nabasal zajčka in se mi dejansko tudi nič ne da.
Razen tegam da visim na forumu in čakam, če bo prjatlca blagovolila it zvečer na pijačko. Še Walking Dead season 1, ep.2 se mi ne da pognat. Kamoli štartat kakšno novejšo igro. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Dogovorit se moramo, tu na forumu, da vedno in res vedno fotkamo hrano! Ni treba potem vedno objavljat, ampak super je, da imaš v arhivu in lahko potem objaviš ob priliki. 

Npr. Čhamir se zanima za domač BeefJerky, boom in evo fotke:
jerky.thumb.jpg.c507994d1f8183643c9a1b5a7b9b949e.jpg


Tomazek se zanima za dobro pizzo v okolici MB, badabing in fotka:
papica.thumb.jpg.9bc38bae03613e2bec24df5007f01a20.jpg

Ke-kit se zanima za najboljše kalamare v SLO:
404.

Itd. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 19 urami:

Dogovorit se moramo, tu na forumu, da vedno in res vedno fotkamo hrano! Ni treba potem vedno objavljat, ampak super je, da imaš v arhivu in lahko potem objaviš ob priliki. 

Npr. Čhamir se zanima za domač BeefJerky, boom in evo fotke:

Tomazek se zanima za dobro pizzo v okolici MB, badabing in fotka:
papica.thumb.jpg.9bc38bae03613e2bec24df5007f01a20.jpg
 

 

To si slikal malega (spodaj levo)? :D

 

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 2 minutama:

Kaj Assassin's Creed Mirage in Spider Man 2 so bodo vredna kaj? Se je kdo ubadal kaj z njimi? :) 

 
 

Hja, saj približno veš kaj pričakovat. Spider-Man 2 bo pomoje dost podoben enki in zamorec moralec spinoffu, Assassin's Creed pa kšnim starim Creedom ala Syndicate 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...