Skoči na vsebino

Trenutno igram [04/2021]


Priporočeni prispevki

Vsi gajmerji se strinjamo, da so switch pasja jajca, a še vedno se prodaja kot vroče žemljice:D

 

No kot next gen handheld ni napačen koncept (govorim o switch lite), a overall po kvaliteti naslovov pošteno zaostaja za predhodnikoma DS in 3DS, ki sta res polna top igric.

 

Wii-u sem dolgo zagovarjal kot vrhunsko konzolo in po mojem še vedno je, a ima en res velik minus - kretenski, ogromen dock controler. Tako mi je kretensko tisto stvar jemati v roke, da me prav mine prižgati konzolo. In četudi kupiš wii-u pro controller (ki je jako dober) moraš še vedno imeti prižganega dock prašiča kar je največja neumnost vseh časov.

 

Ker je cemu pc emulator res odličen, sem se zato odločil, da bom enega wii-u prodal, drugega pa dal v škatlo kot zbirateljsko vrednost. Preprost mi ni več da bi ga prižigal. Če bi imel dockanega switca ob TVju predvidevam da bi bilo enako.

 

Torej edina dobra stvar pri Nintendu je to, da se njihove konzole res odlično emulirajo na PCju:D Igranje vseh Mariotov in Zeld (iz Wii, gamecube, Wii-u in switch dobe) na dualshock 4 mi je prava poezija. 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Rocket League

8/10

RocketLeague_Montage+(00753)_1.png?forma

 

Zadnje čase sem tudi kar nekaj ur zabil v tej igri, ki je po novem zastonj na Epic store in ni pay to win. Zelo zabavna igra za kratke burste, ko se ti ne ljubi biti preveč skoncentriran za v igro. Hitro pričara kar nekaj zabave, folka za matchmaking je enostavno ogromno, sploh zaradi cross platform zmožnosti.

Kvaliteten in lep produkt z zelo visokim skill ceilingom. Skratka gre za nogomet (navadno 3v3 ali 5v5) z avti. Razlog zakaj ji ne dam ocene 10 je v tem, da niso implementirali bolj zanimivih poligonov, ampak so vse mape enake (prazno nogometno igrišče) in ker imajo zakupljenih premalo muzik za moj okus.

 

Vsekakor pa priporočam, ker je zastonj in easy fun.

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Feget reče pred 19 minutami:

In četudi kupiš wii-u pro controller (ki je jako dober)

 

Zadnjič sem ga pri čamirju prvič prijel v roke (lp) in moram potrdit da čeprav ima rahlo cheap feel, je res proper oblikovan kontrolerček. Ful ga rešijo simetrično postavljene gobice, res ne vem zakaj mora zdaj tudi nitendo furat asimetrično postavitev za pohabljence in degene.

uredilo bitje Slinch
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 32 minutami:

En random kamen v Fenyxu ima vec pikslov kot cel ekran pri switchu, kljub temu pa nisem zapisal nikjer, da ima fenyx super dobro grafiko. Lepa igrica? I guess, ne da se mi gledat za nazaj kaj sm zapisal o njej, samo se neb cudil, da je to spet neko podtikanje dEjStEv, ki naj bi jih zapisal o tej igrici. Tko da glede na to, da se ljubis z igricami, ki so se graficno le malo izboljsale od originalnega Pong-a, bi mogu bit Switch tudi cist OK za tvoje standarde.

Ejga kolega brt prjatu ne rabiš bit tok triggered, vse je dobro, raj popij mal soje, da umiriš 'živček' 

Povezava do prispevka

Wulverblade

5/10

wulverblade-ss-1.jpg?resize=900,506&ssl=

 

2D hack'n'slash igra, po duhu prvih NESovih iger tega stila. Igraš kot en izmed treh Britancev, ki se upre okupaciji Rimljanov. Art stil je še kolikor toliko OK, medtem ko je storytelling kar kvaliteten. Zgodba je simplistična, a hkrati ne slaba ali pocukrana. Kar igra dela dobro je, da zelo kvalitetno združi mitologijo z dejansko zgodovino. Avtor se tekom igre pohvali, da je velik ventilator zgodovine in je tekom produkcije te igre obiskal kar nekaj krajev, ki se pojavljajo v igri in okoli njih oblikoval zgodbo. Najboljša stvar (na žalost) so videi, ki jih je avtor posnel z dronom na teh lokacijah in opisi zgodovinskih izsledkov iz tistih obdobij. Tekom igre se veliko lažje učimo. :) Ravno tako so cinemonatiki kar lepo animirani in skupaj z glasbo uspejo pričarati občutek resničnosti dogajanja.

 

Zakaj ima igra tako slabo oceno kljub tem dejstvom? To je igra, in glavna naloga iger je, da poskrbi za dobro igralno izkušnjo. Kontrole so slabe, okna kjer lahko delaš executione prekratka, in če jih narediš si vulnerable za vsak napad ostalih sovragov kar naredi celotno stvar slabše, kot da počakaš, da se le ta pobere in ga še enkrat zašamariš. Animacije nejasne, hitboxi zelo nelogični, z isto tipko pobiraš kot udarjaš. In če sovrag ob smrti dropne weapon ga namesto, da bi udaril pobereš, kar pomeni, da ti sovrag razbije gobec. To so enostavno stvari ki jih ne moreš kontrolirati. Določeni napadi so overpowered tako da načeloma zmagaš s tem ko delaš isti move od začetka do konca. Igralnost jim je definitivno bil afterthought in zgodba/službena hobi potovanja na prvem mestu. Če bi bila zgodba slaba bi dal igri oceno 3. Sploh zaradi tega ker igra šteje ravno toliko ur.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
amnesia reče Dne, 27. 4. 2021 at 13:41:

 

svaka cast, ce se ti bo dal brat na tisoce kilometrov teksta

 

Uporabnik Amnesia žal kar dobro nakazal situacijo. 

 

Men se tega ne ljubi špilat. Preveč teksta, preveč likov, goblin grafika. Jebi ga, to bi bilo treba igrati ob izidu :(

Povezava do prispevka

Škoda res, bi rekel, da se splača vztrajat (ker definitivno se), jaz sem replayal, ko je Beamdog izdal to Enhanced verzijo, sam je blo tud dost stvari bolano dated. Ogromno teksta, povsod je tekst, če pa karkoli skipaš pa a) ne morš narest questov (razni papirčki ipd), al pa pač b) popušiš cel point špila, ker ti pol kurca ni jasno kaj se dogaja. Valda ni pa tud špil, da bi ga lahk 1 urco na dan igral, tko da kljub temu, da je škoda, te povsem razumem. Pač špil nima čudovitega item grinda/odličnega poteznega boja BG2, ki bi ga reševal, ko se ti ne da brat questov :D

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Itak, verjamem da je špil z razlogom taka klasika in skor povsod top 5 frpjev ever made. Sam je teksta in npcjev reeeeeees preveč no :D Pa še tko 0 voice actinga za extra zwiebel on top, m m mmm

 

Boj bi bilo pa mogoče boljš da ga ni v špilu :D

 

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 27. 4. 2021 at 17:33:

 

Zadnjič sem ga pri čamirju prvič prijel v roke (lp) in moram potrdit da čeprav ima rahlo cheap feel, je res proper oblikovan kontrolerček. Ful ga rešijo simetrično postavljene gobice, res ne vem zakaj mora zdaj tudi nitendo furat asimetrično postavitev za pohabljence in degene.

Zato da pol ko razdelis za 2 playerja ima vsak kobico na isti strani IMO

Povezava do prispevka
MaDrung reče Dne, 27. 4. 2021 at 17:25:

Rocket League

8/10

 

 

Zadnje čase sem tudi kar nekaj ur zabil v tej igri, ki je po novem zastonj na Epic store in ni pay to win. Zelo zabavna igra za kratke burste, ko se ti ne ljubi biti preveč skoncentriran za v igro. Hitro pričara kar nekaj zabave, folka za matchmaking je enostavno ogromno, sploh zaradi cross platform zmožnosti.

Kvaliteten in lep produkt z zelo visokim skill ceilingom. Skratka gre za nogomet (navadno 3v3 ali 5v5) z avti. Razlog zakaj ji ne dam ocene 10 je v tem, da niso implementirali bolj zanimivih poligonov, ampak so vse mape enake (prazno nogometno igrišče) in ker imajo zakupljenih premalo muzik za moj okus.

 

Vsekakor pa priporočam, ker je zastonj in easy fun.

 

Tega ne razumem - kako misliš, da so vse mape enake? Imaš več stilov igre (tudi košarko, razbijanje "ledenih" ploskev, rumble s pripomočki...), mape so lahko precej različne - spomnim se takih z ovirami po igrišču, polkrožno zaokrožene, z golom, ki je zamaknjen naprej v igrišče, da se da za golom igrati...

 

Zdaj ne vem, ali so to le funkcije, ki jih imamo tisti, ki smo RL kupili, v brezplačni verziji jih pa ni?

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 uro:

Nisem. Sem pa zdaj polurkal, kaj je to za ena igrica, in zgleda kar carsko. Kot neka early days MOBA :D

 

Hudo je, k si vojsko oblikujes na podlagi odlocitev pri katerih bogovih delas misije. Zna bit, da bi ti cenil te karakterje k so kr funny in edinstveni. Men je bla pred leti vsec, sam nisem nikol obrnil.

 

Isto Black&White ne, sam za to sm pa fix da si ze igral

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 uro:

Evo pičkice bom jaz snel in prešpilal ter reportal na Planescape Torment. Če sem zmogel ene 5 ur Ultime 7, bom pa tudi to :D

 

maxi wisdom, int dej 17 (lahk tud mn, so neki itemi), ostalo dej v charismo (lahk tud con neki), pa igrej maga, za pač najbolj avtentično disco elysium izkušnjo. Vsak level up boosti wisdom do maxa (ne vem kok je 25 mensezdi).

 

IMO ne boš mel težav, sam mal se je treba ufurat, combat je v špilu trivialen je pa res da boš na začetku mogu mal pocheesat, ker se šele po tutorial dungeonu lahk opredeliš.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Jep jep, pri Tormentu moraš nujno dati vse v inteligence in wisdom, postane čisto drug špil, ker večino questov rešiš s pogovorom. Jaz imam še vedno top spomine na to igrico - sploh konec vem da mi je strgal gate na riti.

 

Disco je tako ali tako samo novejši poor man Torment, tako da če ti eden dogaja, ne razumem kako ti lahko drugi ne.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Pač combat je res sucky, sam če naštimaš tko state se tko sploh ne rabiš nikol fajtat. Mogoče parkrat in tud ko se rabiš basically si do takrat tok buff, da nima veze. Eden redkih špilov kjer ni res prav nobene fore sploh razmišljat o combatu, me prav zanima, če je kdo kdaj igral fighterja :D

Povezava do prispevka

Rocket League je enkrat jeba ko ratas mal boljsi in ti je jasna rotacija, pol pa dobis v ekipo hepana, ki ne zna drugega kot ballhoggat ko zmesan, pa izkljucno double jumpa v zogo. Ko mu pa enkrat omenis, da se naj mal bolj potrudi, si pa takoj najbolj toxic idiot na svetu, ceglih taistega hepana carryjas ko zmesan

 

Elite Dangerous Odyssey phase 4 je live. Dela presenetljivo lepo, gj Frontier Devs

Povezava do prispevka
4Stringed reče pred 3 urami:

Rocket League je enkrat jeba ko ratas mal boljsi in ti je jasna rotacija, pol pa dobis v ekipo hepana, ki ne zna drugega kot ballhoggat ko zmesan, pa izkljucno double jumpa v zogo. Ko mu pa enkrat omenis, da se naj mal bolj potrudi, si pa takoj najbolj toxic idiot na svetu, ceglih taistega hepana carryjas ko zmesan

Prvo pravilo skoraj večine esport špilov je: Ne igraš z random ljudmi.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 13 urami:

me prav zanima, če je kdo kdaj igral fighterja

Jaz sem preigral igro z fighterjem in je blo mlateža kar nekaj, na koncu pa sem po 'slabem' koncu, naboostal int in wis na max z buffi in pogledal še 'dober' konec. Nisem pa šek igrat še enkrat kot wizard, še čaka

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 3 urami:

Jaz sem preigral igro z fighterjem in je blo mlateža kar nekaj, na koncu pa sem po 'slabem' koncu, naboostal int in wis na max z buffi in pogledal še 'dober' konec. Nisem pa šek igrat še enkrat kot wizard, še čaka

 

Ma ja sej ni fora v koncu, dejansko je celoten špil povsem drugačen, ker se kot fighter 'izogneš' vsem wisdom in int checkom, ki nardijo špil to kar je :D Pač pomoje no, jst res nisem užival v combatu, pa sm vse skupi ene 5x obrnu špil (prve štirkrat sicer 20+ let nazaj :D). Pomoje ti bo kr dost drugačen špil. 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...