Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

HellAngel reče pred 59 minutami:

Kaj je fora?

 

fora je v tem, da se vsako tele cuti poklicano dajat nasvete in pridige (vlada, govorec, zdravstveni minister,...), strokovna priporocila se pa na koncu sprejema zgolj na pol.

 

ustvaril se je tak splosen komunikacijski sum, da lahko vsak dan cel dan samo prebiras in studiras nasvete, ideje ipd. vsi so zmedeni, ker ni nobenih resnih(!) usmeritev, ampak samo neka priporocila.

 

drugi glavni razlog je pa v tem, da je slovensko zdravstvo relativno funkcionalno zgolj v obicajnih razmerah, ko pride do takih izrednih razmer, se pa sesuje kot hisica iz kart. 

 

in vlada? v 6 mesecih niso naredili niti najbolj osnovne domace naloge, zato bodo ubogi stari revezi zdaj ziveli v jebeni telovadnici. 

 

sramota vseh sramot za to skropucalo, ki se ji rece 'drzava'.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 3 urami:

Sicer bi se lahko zmenil z delodajalcem.

 

Nehajte že srat s to frazo, ker če imate vi to možnost ste na srečo eni izmed moooogooče 10% delovnih ljudi v Sloveniji. Tega se ne boš mogel zmeniti v nobeni industriji, niti v pregovrno luftarski JU ne. Al bolniška al dopust in pika. Dopusta menda noben nima tolko na zalogi, da bi na lastno pest lahko ostajal doma ob vsakem znaku prehlada...

 

Evo ravno danes mi je kolega cel jezen pisal SMS iz malce v službi, da je živčen, ko pes, ker se vidi kako jim nekaj skrivajo na firmi. Zaposlenih je nekaj čez 800 ljudi. Včeraj bi naj bilo 6 okuženih, danes po govoricah tam baje 20. Odgovorni jim z besedico nič ne povejo, delati morajo čistzo normalno naprej kot, da se nič ne dogaja. Ker je firma velika mi je še včeraj rekel, da je on 300m stran od one ekipe, ki bi včeraj naj bila okužena. Ampak danes, ki jih manjka že veliko, pa jih od povsod premeščajo na prazna mesta. Ni variante, da kdo ostane doma brez zdravniškega potrdila.

 

In verjemi, da je takih služb v Sloveniji veliko več kot takih kjer ti bojo šefi rekli ti kar v miru ostani doma ob tem, ko jim boš rekel da imaš znake prehlada.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Praktično 8 mesecev v letu kašljam, smrkam in mi teče iz nosa. Evo zdaj že ene 3 mesece skupaj... občasno še full kiham za povrh. Čez leto se zjebem s klimo, ker mi paše, da direkt po meni piha... čez zimo pa ker sem vajen doma biti non stop bos in v gatah... nek znak prehlada imam sigurno večji del leta.

 

Pa tudi, če nebi. Niti v sanjah nebi nikomur dajal dopusta zaradi tega.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

V takih razmerah se šele vidi kako nam je lepo v IT-ju. Lahko delam od doma kadar hočem, 3 dni 100% "bolniške" brez vprašanj, kar se zmislimo za jest/pit na šihtu... Soseda pa v proizvodnji dela na <10 stopinjah cele dneve na prepihu. Res bi jo rad videl kako se bo zmenila, da bi ostala doma.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Točno to kar pravi shure, samo vidim, da on razume situacijo, da ni in ne more biti vsem tako lepo. Veliki večini ni. Da ne omenjam, da so dopuste zabili in manjko ur že nabili ob spomladansem lockdownu. Točno ta kolega, ki sem ga zgoraj omenil kako jim zaj mutijo v firmi... mora sedaj oddelati še 2 soboti (ki jih drugače ne delajo v normalnih okoliščinah), da bo notri spravil minus ure is spomladanskega lockdowna. Je pa to celo tuja, precej znana firma.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 17 minutami:

Praktično 8 mesecev v letu kašljam, smrkam in mi teče iz nosa. Evo zdaj že ene 3 mesece skupaj... občasno še full kiham za povrh. Čez leto se zjebem s klimo, ker mi paše, da direkt po meni piha... čez zimo pa ker sem vajen doma biti non stop bos in v gatah... nek znak prehlada imam sigurno večji del leta.

 

Pa tudi, če nebi. Niti v sanjah nebi nikomur dajal dopusta zaradi tega.

 

lol res svaka čast, da tako skrbiš za svoje zdravje.

 

jest sem skos zdrav, top forma skos in če začnem kazat take bolezenske znake, kot od mihe foter in ne dobim bolniške, gladko vzamem dopust.

 

lep lp

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 6 minutami:

...gladko vzamem dopust....

Če ga imaš. Jaz na srečo tudi nimam težav s covid situacijo in službo. Vem pa, da ima ogromno folka zelo stroge režime v službah in pač postanem rahlo jezen, ko vidim da take ljudi drugi obsojajo in jih ne razumejo. Večini njih je itak tudi hudo, ampak hodijo v službo za preživetje. Potem pa jih še okolica obsoja kot, da so oni krivi.

 

Verjetno si prebral zgoraj, ko sem napisal, da mora kolega že 2 soboti delat, da nadoknadi ure od spomladanskega lockdowna, poleti so imeli kolektiven dopust, ki ga ne moreš izbirat... in enostavno ni rezerve. Pa kar precej takih poznam.

 

P.S:: Drugače pa me veseli, da si zdrav in nimaš težav. Nikomur ne privoščim bolezni.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 uro:

A če ti zdravnik reče, da se fukneš po štengah, potem to tudi narediš?!

 

Sicer bi se lahko zmenil z delodajalcem. Iz mojih izkušenj ti v teh časih večina delodajalcev ne komplicira.

 

Po anekdoti sodeč je zdravnik milo rečeno čuden.

Mam dost izkusenj z zdravniki da vem da jih en konkreten delez ne bi smel opravljat tega poklica. Sam nima tle veze kaj si jest mislim.

 

Njegovo delo je taksno da mora bit tam, tko da delo od doma je nemogoce. Ubistvu jih je sam pescica ki lahk dela to in en od teh je ze bil v karanteni (glih ta s katerim je fotr hengal). Dva morata vedno bit tam zarad potencialne nevarnosti in ker bi bil sicer sam. Ker jih nimajo glih na pretek ni glih fajn opcija da jih gre vec naenkrat na dopust/bolnisko.

 

Fotr je stara sola, ces men nic ne more bit in bom ze potrpel, treba je delat nekej nekej. Glede na to da je tik pred penzijo se mu jebe za to da bi ga odpustil al pa da bi se zameru delodajalcu.

 

Vecina folka ne ve tocno kak je postopek, sindromi, kje in kako se testirat, kolk casa je pol treba bit doma. Tud ne bodo se pregovarjal z zdravniki, delodajalci, prijavljal na inspekcije... Naredu je prav da je poklical ZD, ce je tam dobu slaba navodila pa ni njegova krivda, ampak tistega ki jih je dal. Sm mu reku da nej se gre vseen testirat, pa je reku meh, bo ze. Sej zdej je doma in ne gre nikamor razen na siht. 

 

Se mi zdi da je dost divji zahod in se vsak mal po svoje odloca. Kar se zlo lepo odraza v st primerov.

Povezava do prispevka

Poleti smo imeli kolektivni 10 dni, pozimi planirajo 8 dni, spomladi so zaprli za 4 dni ob koroni in to je to od mojega letošnjega dopusta. Zaradi zdravstvenih težav v družini sem moral vzeti 1 dan izredno dopust, ki sem ga moral nadoknaditi z nadurami. Če vzameš bolniško ti pa trgajo dodatek za prisotnost cca 200€ v 3 mesecih.

 

Namesto, da bi spomladi plačali 1 teden dopusta vsem, ki so v teh razmerah delali, so častili dopust+žepnino ciganom in socialcem.

uredilo bitje Flamingo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 urami:

Praktično 8 mesecev v letu kašljam, smrkam in mi teče iz nosa. Evo zdaj že ene 3 mesece skupaj... občasno še full kiham za povrh. Čez leto se zjebem s klimo, ker mi paše, da direkt po meni piha... čez zimo pa ker sem vajen doma biti non stop bos in v gatah... nek znak prehlada imam sigurno večji del leta.

 

Pa tudi, če nebi. Niti v sanjah nebi nikomur dajal dopusta zaradi tega.

si se že testiral za alergije?

Povezava do prispevka

Nisem... ma sem ziher, da ni to, ker me nobena rastlina ipd. nič ne jebe, čez zimo pa je itak huje. Kaj vem, mogoče tudi, ampak mislim, da bolj nezdrav življenjski slog in verižno kajenje (pri kašlju) kot pika na i. Čez leto tudi ne kiham nič recimo, ko znanci z alergijami kihajo serijsko.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Meni še vedno ni jasno ob vsem tem sejanju strahu, 5x na dan poročila namenijo vsaj 20min covid to, covid ono, toliko in toliko okuženih, kje je število mrtvih, ki bi upravičilo tako paniko? Švedska je, kolikor vem z veliko bolj ohlapnim pristopom k vsemu skupaj, pa število umrlih v državi ne odstopa od prejšnjih let. Maske v trgovinah in zaprtih prostorih še nekako razumem, ker so ljudje svinje in vsak drugi ne zna dat roke pred usta ko kašlja. Dejansko pa več ne razumem ljudi, ki še zagovarjajo policijske ure in ostale takšne in drugačne prepovedi gibanja. Me lahko kdo spravi na prava pota velikega vodje JJa?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...