Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Navedek

"Število novo odkritih okuženih v zadnjih dnevih in tednih sicer počasi pada, a opažamo tudi rast, tako da je ta upad na prvi pogled varljiv in je potrebno spremljati dogajanje," je zadnje podatke na vladni novinarski konferenci komentiral direktor NIJZ-ja Milan Krek.

 

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Zanimiv članek:

https://www.welt.de/geschichte/article225441725/Uebersterblichkeit-So-gefaehrlich-waren-fruehere-Epidemien.html

 

"Statistična stopnja umrljivosti je 1,18 odstotka pod vrednostmi let med 1957 do 1985, čeprav je družba zdaj bistveno starejša. Takšno vrednost bi bilo treba upoštevati pri oceni sorazmernosti koronske politike."

 

 

Se opravičujem. Dopoldan je bil članek še vsem dostopen. Sedaj so dostop že omejili (plačljivo).

uredilo bitje Dipling
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 18. 1. 2021 at 11:14:

 

Ni problema, če pozabim ne spomni.

 

Danes (10 dan od pojava simptomov) vročine nimam več nič (36,5), diham pa ne najboljše. Še vedno ne morem dosti govoriti, po večjem naporu me duši. Stalno, tudi v mirovanju imam občutek, da ne morem zajeti zraka, kot da bi imel nekje 50% kapacitete pljuč. Če zajamem zrak na polno kašljam, je občutek, kot da bi imel dim v pljučih. Ni pa nobene bolečine.

 

Ko se popolnoma umirim in diham plitko ni težav. Se me pa občasno, predvsem po naporu in zvečer kar loteva rahla panika, ko ne morem prav zadihati.

 

En update, če koga seveda sploh zanima.

 

Po 23 dneh se je stanje umirilo, diham sicer še vedno slabše kot prej, zelo hitro sem utrujen, vonja in okusa še vedno nimam, ostalo pa je v redu. Tudi saturacija kisika v krvi je zdaj normalna (98-99), prej je bila konstantno nekje na 94-95, kar je sicer tudi daleč od slabega.

 

Najhujše je bilo nekje od 9 do 13 dneva, ko sem težje dihal in nisem mogel normalno zajeti zraka, ker sem začel takoj kašljati in sem v pljučih čutil stiskanje in rahlo topo bolečino.

 

Največje sranje je sicer, da sem okužil tudi mojo, ki mora drugače zaradi neke druge avtoimunske bolezni vsak mesec na terapije v bolnico, da se ji stanje ne poslabša. Zdaj je zaradi okužbe vse skupaj preklicano, kot vemo pa so lahko PCR testi pozitivni še več tednov po preboleli bolezni, v nekaterih primerih tudi mesecev. Če si v teh časih kronični bolnik se moraš ZELO bati Covida, pa ne toliko zaradi covida samega ampak zato, ker te zdravstveni sistem vsaj za nekaj časa odpiše, če se okužiš.

 

Zanimivo, da sta se okužila tudi moja tarša, ki pa sta kljub letom (60 leta) imela dosti blažje simptome.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 55 minutami:

Zato pa bolje da se ne testiraš. 

 

Problem je, ko rabiš dohtarja in te noben noče vzet oz. je to prva stvar, da se moraš testirat za covid. Sem imel popolnoma nekoronske težave in je bil klic zdravnika "Joj gospod tole bi pa lahko bil covid, a ste že bili testirani? Moramo testirat, ker so simptomi..." Ker je itak vsaka pizdarija po novem simptom covida, druge zdravstvene težave pa ne obstajajo. In sem se moral hočeš nočeš testirat (s hitrim testom, zdaj vemo kako so zanesljivi lol), če sem hotel naprej reševati svoj problem. 

 

Povezava do prispevka

kaj se dogaja na hrvaškem samo 94 novih okužb 

 

kar se pa umrlih tiče pa tole 

Ocenjujejo, da je na rekordno črno statistiko najbolj vplivala smrtnost zaradi covida-19.

Analiza vpliva pandemije covida-19 na družbeno-ekonomske kazalce v državi je pokazala, da je od izbruha epidemije covida-19 na Hrvaškem marca lani do konca lanskega leta umrlo 5523 ljudi več ali 13,2 odstotka več kot v enakem obdobju leto prej.

Glede na grafe, ki so jih objavili ob analizi, je bilo v preteklih desetih letih največje mesečno število umrlih decembra lani, ko so zabeležili 7395 umrlih. V primerjavi z decembrom 2019 je bilo decembra lani za 3225 več umrlih kot decembra 2019, kar predstavlja zvišanje za 77,3 odstotka.

"Številke umrlih so strašljive. Vsi tisti, ki zanikajo nevarnost covida-19, morajo biti globoko zaskrbljeni. Hrvaška ni imela lani zgolj največje absolutne številke umrlih, temveč je stopnja smrtnosti, ki znaša 14 promilov, tudi največja stopnja smrtnosti v državi po koncu druge svetovne vojne", je za Jutarnji list povedal hrvaški demograf Ivan Čipin.

V zadnjih 24 urah so na Hrvaškem potrdili 94 okužb z novim koronavirusom. 1288 bolnikov je na bolnišničnem zdravljenju, od tega jih je 98 na respiratorju. 27 ljudi je umrlo. "Danes imamo po dolgem času število okužb manjše od 100," je dejal minister za zdravje Vili Beroš.

Največ okužb v enem dnevu so na Hrvaškem potrdili 11. decembra, ko jih je bilo 4620.

Doslej so potrdili več kot 232.000 okužb, covid-19 je zahteval življenja 5027 ljudi

uredilo bitje bna
Povezava do prispevka

Kitajci mimogrede rešijo povpraševanje po cepivu..

 

Police in China have dismantled a ring that was making fake COVID-19 vaccines, arresting more than 80 people.

 

China’s state-run Xinhua news agency reported that the gang had been putting saline water into vials and selling them as coronavirus vaccines since last September.

 

https://www.presstv.com/Detail/2021/02/02/644362/China-police-dismantle-fake-COVID-19-vaccine-ring

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...