Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Evo, sem zbral na en kup trenutno veljavne urnike testirnih točk v Ljubljani, če sem karkoli pozabil, bomo dopolnili. Cepljenje gor ali dol, eni se vseeno moramo testirat iz takšnih ali drugačnih razlogov in verjamem, da bo tole še komu prav prišlo. 

 

Aja, tole so brezplačni testi, za plačljive nimam pojma, kje izvajajo.

 

Od 1. 7. 2021 v Tivoliju:

 

PONEDELJEK: 8:00 do 12:00
TOREK: 14:00 do 18:00
SREDA: 8:00 do 12:00
ČETRTEK: 14:00 do 18:00
PETEK: 8:00 do 12:00
SOBOTA: 8:00 do12:00

Od 1. 7. Vilharjev podhod

PONEDELJEK: 14:00 do 17:00
TOREK: 14:00 do 17:00
SREDA: 14:00 do 17:00
ČETRTEK: 14:00 do 17:00
PETEK: 12:00 do 15:00
SOBOTA: 11:00 do 14:00 

 

BTC - Klinika Fabjan

 

Pon - sob med 8. in 10. ter 18. in 20. uro

 

Citypark Ljubljana / Aleja Ljubljana

 

Pon - sob med 9. in 19. uro

 

Testiranje Mestna hiša

 

Pon - pet med 8. in 14. uro

Povezava do prispevka

kako dolgo pa cakas v lj za testiranje in ce mogoce kdo ve kaksna je situacija za hrvasko trenutno?

 

v lotmerku ponavadi ni guzve sem bil takoj skoraj na vrsti. po 15ih minutah ze dobim sms z rezultatom. za papir je treba pocakat kako urco, dobis tudi anglesko verzijo brezplacno. a je v lj enako?

 

pol k sem sel severno me nikjer niso kontrolirali. avstrija, ceska, poljska, slovaska so samo mahali al pa sploh ni blo kontrol. edino iz slovaske v avstrijo so preverjali teste ampak, ko sem rekel, da grem v slovenijo so samo pomahali naprej. (to je blo pred eno dvema tednoma)

 

prejsnji vikend sem pa sel na obisk k babici na hrvasko. babica je ze stara in tu pa tam rabi pomoc in ker foter ni mel cajta sem sel jaz. nisem mel testa. v hrvasko sem prisel brez problema, ko sem se pa cez eno uro vracal v slocenijo pa me je policaj nadlegoval in grozil kako me bo dal v karanteno. picka jim materna policajska. zdaj ne vem ce je bla lih zamenjava policajev ampak lahk bi videl, da sem bil samo 1 uro cez mejo in babica zivi dobesedno v isti vasi, kot je mejni prehod. in pol mi tam pridiga pa grozi. sej pol ko se je izpel in sem mu ponizno odgovarjal me je spustil nazaj v slo.

  • Na jagodo +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 15 minutami:

kako dolgo pa cakas v lj za testiranje.

odvisno kdaj pa kam greš?
Če greš na top redneck lokacije (npr. BTC CityPark) je lahko 250-300m vrste (prav bizarno je bilo v petek)
Če greš na manj top lokacije (npr Aleja) je lahko 50m vrste (isto v petek)
Če greš na manj top lokacijo 10 minut iz Ljubljane (npr. kiosk pred ZD Domžale)  je ves čas 0 vrste (isto v petek in v soboto)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Ko teče beseda ravno o testiranju. Ta teden se moram it prvič testirat zaradi vikend mini dopusta.

 

Včasih so toliko trobili, da je testiranje izjemnega pomena za obvladovanje epidemije, da se je treba čim večkrat testirat, tudi če nimamo znakov itd itd. 

 

Pa si rečem, to najbrž testirajo več ali manj cel dan vse dni v tednu, če je tako zelo pomembno za obstoj človeštva

 

Pa pogledam urnik 

 

Od ponedeljka do petka od 10 do 14 ure, hujše kot na upravni enoti

Povezava do prispevka

Na švedskem, v meki ne-ukrepov proti covidu, se folk množično cepi. Bolj kot v slovenistanu. Jeseni, ko bo spet vse zaprto, bomo zopet poslušali jokcanja o svobodni švedski in naših idiotskih ukrepih.

 

Pa na švedskem je cepljenje tako kot pri nas - zgolj priporočilo. Evo, luknjo si kopljemo sami.

 

image.thumb.png.4e6360c82f65cd4692c75fc2ff43bd43.png

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 uro:

Na švedskem, v meki ne-ukrepov proti covidu, se folk množično cepi. Bolj kot v slovenistanu. Jeseni, ko bo spet vse zaprto, bomo zopet poslušali jokcanja o svobodni švedski in naših idiotskih ukrepih.

 

Pa na švedskem je cepljenje tako kot pri nas - zgolj priporočilo. Evo, luknjo si kopljemo sami.

 

image.thumb.png.4e6360c82f65cd4692c75fc2ff43bd43.png

Luknjo nam kopljejo lockdownerji. 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 12 urami:

Mogoče bi bilo potem potrebno tudi pri nas dati zgolj priporočilo in umakniti PCT pogoje. Očitno je tak pristop bolj uspešen.

 

Dooh, valda je naš sistem prepričevanja totalno zgrešen, večina folka ima itak filing, da je v cepljenje prisiljena, že tu vidiš, da je sistem napačen. Drugi mimosuk je, da se folk cepi, da ne bi imel probleme iti na Hrvaško. Računaj, da so nekatere familije dale cepiti svoje otroke, samo zato, da se bodo mirno izležavali v Novigradu. 

 

In žebelj v krsto? Odločitev čez noč, da tudi če si cepljen in prideš iz rdečega, 10 dni karantene. Glede na to, da se zaradi Delte stanje v okolici slabša in bo po napovedih čez mesec dva spet vse rdeče, so s tem ukrepom odbili še tiste, ki so cepivo jemali kot free passport. 

 

V bistvu ko pomislim, naša vlada dela vse za to, da se cepi čim manj folka.

 

S takim glupim "ozaveščanjem" bodo res lahko svojih 60% dosegli zgolj z glockom na čelu.

 

Itak je vladno soočanje s to pandemijo že od začetka burleska brez primere.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 21 urami:

Prejsnji vikend sem pa sel na obisk k babici na hrvasko...

 

Evo enaka izkušnja. Sva bila z mojo na hrvaški, šla do none in nazaj domov, oba prebolela in cepljena. Nobenega problema nikjer, za nazaj pa policistka na slovenski meji zakomplicirala do daske. Celo zaslišanje, kje, zakaj, kdo je lastnik nepremičnine na hrvaški, kjer sva bila, celo izpisek zemljiške knjige je hotela videt (??!). Krneki vse skupaj.

Povezava do prispevka
Navedek

"Nima smisla, če se cepiš, se cepimo zato, da prosto živimo, ne da nam dajo karanteno," pa je dejal drugi potnik, ki se je pravkar vrnil iz Egipta.


Sicer pa vladni odlok vsebuje tudi ukrep za tuje potnike, ki so namenjeni k nam. Tujcu, ki nima prebivališča v Republiki Sloveniji in ki prihaja z območja na temnordečem seznamu, se vstop v Republiko Slovenijo ne dovoli.


Minister Aleš Hojs je za TV Slovenija pojasnil, da je spremembo predlagala strokovna skupina, vlada pa se je s predlogom strinjala, saj zbolevajo tudi cepljeni. Minister ne razume ogorčenja tistih, ki jih je ukrep presenetil na poti. "Ne vem, zakaj bi bili ogorčeni, če pa se stanje v nekaterih delih sveta slabša, ljudje zbolevajo, tudi če so cepljeni, ta ogorčenost bi kvečjemu lahko bila od tistih, ki ne potujejo in se v Sloveniji držijo vseh ukrepov," je povedal Hojs.

 

In ce zivis v tujini in v Sloveniji nimas stalnega prebivalisca to pomeni, da se potem ne smes vrniti? Bi sklepal da drzavljanstvo pomeni, da pravno-formalno ne mores biti tujec ampak glede na stalno krsenje ustave, neprestane idiotizme vlade in crkobralstvo organov na meji se ne bi cudil, ce bi s tem Slovenci v tujini postali efektivno izgnani iz lastne drzave.

 

Za Hojsa pa nimam drugih besed kot da ne obstaja dovolj visoko stopnisce pa katerem naj se vrze. Pizda, zakaj ima narod vsega poln kufer, bolj se ravnas po pravilih bolj si zaradi tega kaznovan zaradi omejitev, ki nimajo s strokovnostjo opravka. Sploh pa ko so vsi ministri skozi celotno epidemijo lepo krsili lastne predpise pa nikome nista.

 

Sem sel pogledati stevilke za Skotsko za vceraj, ob 50.4% polni precepljenosti od 25k testiranih 2.7k pozitivnih (dobrih 11%), vsega skupaj hospitaliziranih okoli 350 ljudi in 0 mrtvih pri populaciji slabih 5.5 milijonov. Kar se tice ukrepov razen predpisanih mask v trgovinah in testa, ce hoces v zdravstveni dom, je kar se tice javnega zivljenja vse bolj sprosceno. Bi rekel da je cepivo efektivno proti delta sevu ampak dopovej to mongoloidom na NIJZ.

 

Ze dve leti nisem bil v Sloveniji, ce je lani bilo se smiselno odlagati obisk, ker je bil virus relativno nepoznan in so zaradi tega bile konkretne posledice, se mi letos res zdi, da si te omejitve lahko zarinejo v rit.

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Evo enaka izkušnja. Sva bila z mojo na hrvaški, šla do none in nazaj domov, oba prebolela in cepljena. Nobenega problema nikjer, za nazaj pa policistka na slovenski meji zakomplicirala do daske. Celo zaslišanje, kje, zakaj, kdo je lastnik nepremičnine na hrvaški, kjer sva bila, celo izpisek zemljiške knjige je hotela videt (??!). Krneki vse skupaj.

Moja izkušnja je pa ravno obratna, v soboto sem prečkal mejo nazaj v Slo in je carinik samo od daleč pogledal osebne in rekel nasvidenje. Drugih papirjev nismo imeli.

Povezava do prispevka

V poslovnih prostorih oz. trgovski centrih od danes (ponedeljek) ni več treba zagotavljati 10 kvadratnih metrov na posamezno stranko, v gostinskih lokalih se odpravlja obveznost zagotavljanja trimetrske razdalje med mizami. V notranjosti prostorov se ob pogoju preboleli, cepljeni ali testirani (PCT) odpravlja nošenje zaščitnih mask.

 

Kaj zdaj to v praksi pomeni, v trgovini še rabimo maske ali ne?

Povezava do prispevka
trpotec65387628363 reče pred 13 minutami:

Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za potrošnike, ki imajo dokazilo o negativnem rezultatu testa na virus s testom PCR ali hitrim testom, ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa, dokazilo o cepljenju ali imajo potrdilo zdravnika, da so prebolele covid-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev.

 

torej pač ne nosis maske v trgovini, al bodo zdej inšpektorji in prodajalke tezil za teste in dokazila na oddelku z mlekom?

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...