Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

IMO je razlog forsiranja cepljenja otrok zgolj dvig procenta precepljenosti. Nekega resnega razloga za cepljenje otrok ne vidim. Moja dva (11 in 13) še nista in se ne bosta.

 

Drugače sem danes sklenil, da se grem v petek vendarle cepit (44).

 

Ima kdo kak dober info o tem katero cepivo je najbolj varno? Trenutno se nagibam Pfizerju, ki pa tudi nima tako briljantne statistike potencialnih hujših stranskih učinkov.

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka

valda treba vse  precepit, ne pozabit na otroke 🤦🏻. vse bolj kaze +1 za teoretike zarote, ki potemtakem to vec niso.

 

V Sloveniji je bilo leta 2019 več kot 43 odstotkov vseh smrti v starostni skupini pod 60 let povezanih s sladkorno boleznijo, s čimer se uvrščamo v sam evropski vrh. Sladkorno bolezen ima po ocenah strokovnjakov vsak deseti Slovenec. Več kot 130 tisoč odraslih v Sloveniji ima postavljeno diagnozo, poleg teh pa naj bi živelo še kakih 80 tisoč ljudi, pri katerih bolezen še ni bila odkrita

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 14 urami:

Zakaj cepit otroke?

Iz istega razloga kot zakaj se mora cepit zdrava odrasla oseba, ki ne sodi v nobeno rizično skupino: da zaustavimo prenašanje virusa. 

 

Ampak če smo ogorčeni, da bi se naši mali angelčki, ki pa sigurno ne morejo biti prenašalci, cepili ... 

  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 13 minutami:

Iz istega razloga kot zakaj se mora cepit zdrava odrasla oseba, ki ne sodi v nobeno rizično skupino: da zaustavimo prenašanje virusa. 

 

Ampak če smo ogorčeni, da bi se naši mali angelčki, ki pa sigurno ne morejo biti prenašalci, cepili ... 

 

nazadnje ko sem preveril je se vedno veljalo, da cepljeni prav tako lahko zbolijo in prenasajo, da je bistvo cepljenja zascita pred tezjim potekom. 

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 24 minutami:

 

nazadnje ko sem preveril je se vedno veljalo, da cepljeni prav tako lahko zbolijo in prenasajo, da je bistvo cepljenja zascita pred tezjim potekom. 

Sem mislil, da bo celoten sarkazem v mojem poastu malo bolj očiten :)

 

Ampak res ne stekam argumenta, ki sem ga ze slisal v zivo: odrasle osebe se kao mormo it cepit, ampak pri otrocih, o ne, tu pa potegnemo crto. 

 

Zakaj tocno? :D

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

Dejansko upam na obvezno cepljenje pa da vidim ta shitstorm :D:D 

A bo potem tudi država prevzela odgovornost za folk ki ga bo obvezno cepljenje z cepivom, ki je za enkrat še vedno pogojno odobreno, pohabilo ali ubilo? 

Povezava do prispevka

Iskreno mi je vseeno, žanjemo sadove demokracije, tko da full speed ahead pa da vidimo kako bi se odvila vpeljava obveznega cepljenja. Naveličal sem se držat neko sredino v RL, zdaj bi pa sam še rad videl kak bi se obe strani usekali ob obveznem cepljenju... ko v batmanu, fight na prešercu

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...