Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

NixoN reče pred 9 urami:

kolega ne voha od decembra 2020...

Moj sodelavec je imel kar dolgo časa, par mesecev, nekako "rewired" center za okus in vonj; ne da je bil brez, vse mu je smrdelo. Po parih mesecih se je situacija bojda umirila oziroma normalizirala. 

Povezava do prispevka
reder reče Dne, 4. 3. 2022 at 11:24:

Ni res, mnogi (tudi tukaj) so v teh 2 letih postali obsedeni z korono, ironično večinoma antivaxerji. Je pa sreča, da se je večina teh prejšnji vikend prekvalificirala iz epidemiologa v geopolitika/vojnega stratega tako, da bodo lažje sfurali. 

Tu bi samo rad izpostavil ironično dejstvo, da v debati o Rusko-Ukrajinski vojni v beli tehniki najbolj razvaljivajo provaxerji. :D

 

Še en primer, ko je praksa drugačna od teorije, pa lep lp.

 

Najjači je pa, pričakovano, tale citat od ane:

 

"Torej, če nasprotujem okupaciji suverena države, nujno podpiram naciste in muslimanske ektremiste. To je tako idiotsko, da ni vredno resnega odgovora, "

 

Ta binarnost dojemanja sveta je očitno rezervirana izključno za cepiva, lep lp, antivaxxer. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 urama:

Tu bi samo rad izpostavil ironično dejstvo, da v debati o Rusko-Ukrajinski vojni v beli tehniki najbolj razvaljivajo provaxerji. :D

 

Še en primer, ko je praksa drugačna od teorije, pa lep lp.

 

Najjači je pa, pričakovano, tale citat od ane:

 

"Torej, če nasprotujem okupaciji suverena države, nujno podpiram naciste in muslimanske ektremiste. To je tako idiotsko, da ni vredno resnega odgovora, "

 

Ta binarnost dojemanja sveta je očitno rezervirana izključno za cepiva, lep lp, antivaxxer. 

Pravzaprav je lekcija vsega skupaj, da so bile trditve v postu, ki sem mu odgovarjala v veliki mere napačne oziroma lažne. To se je videlo po pregledu originalnih virov kar je podobno idiotski twitter znanosti, ki jo nekateri kot papige ponavljate tu. Meni je vseeno ali se cepiš, ker tvoje ravnanje ne vpliva veliko na moje življenje. Skrbi me poneumljanje javnega diskurza kjer mnenje fana mma o medicini velja toliko kot mnenje znastvenikov. Ti si samo simptom tega poneumljanja, ali se pa cepiš ali ne bo pa bolj malo vplivalo na moje življenje.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 urama:

Ok. 

 

Škoda samo, da smo eno leto za vse krivili necepljene, če pa "to tako malo vpliva na tvoje življenje". 

 

Pejdi zdaj nazaj pametovat v drugo temo. :)

Če bi se cepili bi zmanjkalo argumentov zakaj smo zaprti. Sicer dokazov nimamo da bi se to res zgodilo, nimamo pa dokazov da se ne bi, tako da ste vi krivi, ker ste dali izgovor vladi. Ampak iz moje strani all good, se vam zahvaljujem, da se niste predal fizerju in mi omogočili lepe 2 leti <3

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 minuto:

Sicer dokazov nimamo da bi se to res zgodilo, nimamo pa dokazov da se ne bi, tako da ste vi krivi, ker ste dali izgovor vladi.

Kaj pa države z višjo precepljenostjo? 

 

A so oni bili brez ukrepov? 

 

A si ti kot cepljen bil brez ukrepov? 

 

Daj no, sestavi se. :D

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 urami:

evo ti ga na lockdown za vse.

Zakaj je bil tudi zate, saj ti si bil cepljen? :) 

 

Smo pa lepo videli zdaj, kako ekonomija uspeva, ko daš polovico zdrave delovne sile v karanteno :D

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

 vrat so nam sprostili samo zaradi vojne. Sovražnika, katerega dve leti daviš, spustiš  pod pretvezo: we are friends now, samo, če je zadaj vlak. Vlak? A res? No kaj pa je vojna, če ne ta vlak? 

Res je to mogoče samo napoved odhoda  vlaka, a če je tako, je to še samo slabše za nas. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ne vem no....jaz sem imel covid decembra. Konec januarja sem bil pri zdravniku zaradi želodčne kisline. Naredil mi je tudi EKG, kjer je rekel, da je na meji normalnega, in da moram priti čez dva meseca ponoviti, torej naslednji teden. Zakaj omenjam želodčno kislino... ker sta dva prijatelja, ki v življenju nista imela problema s tem, začela imeti probleme s tem po covidu. Sam osebno nisem prišel do tega zaključka, ker sem preteklosti  (8 let nazaj) že imel probleme s tem, pa sem mislil, da sem sam kej pretiraval, stres ipd. , ampak trenutno so težave nastale po covidu.

 

Sem bil pa cepljen 2x z AZ (2. doza julija), pred januarjem 2022 sem imel zdr. pregled oktobra 2020, kjer je bilo vse BP, tako da.... pa sem imel blage simptome pri covidu (kašljanje, smrkanje, brez vročine). 

 

Tako da...long covid mi povzroča nekaj težav, bomo videli, kaj bo naslednji teden.

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 22 minutami:

Ne vem no....jaz sem imel covid decembra. Konec januarja sem bil pri zdravniku zaradi želodčne kisline. Naredil mi je tudi EKG, kjer je rekel, da je na meji normalnega, in da moram priti čez dva meseca ponoviti, torej naslednji teden. Zakaj omenjam želodčno kislino... ker sta dva prijatelja, ki v življenju nista imela problema s tem, začela imeti probleme s tem po covidu. Sam osebno nisem prišel do tega zaključka, ker sem preteklosti  (8 let nazaj) že imel probleme s tem, pa sem mislil, da sem sam kej pretiraval, stres ipd. , ampak trenutno so težave nastale po covidu.

 

Sem bil pa cepljen 2x z AZ (2. doza julija), pred januarjem 2022 sem imel zdr. pregled oktobra 2020, kjer je bilo vse BP, tako da.... pa sem imel blage simptome pri covidu (kašljanje, smrkanje, brez vročine). 

 

Tako da...long covid mi povzroča nekaj težav, bomo videli, kaj bo naslednji teden.

Kako veš da je vse kar se zgodi enkrat po covidu long covid? A če bi se ti isto zgodilo po cepljenju bi bilo to long cepivo? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...