Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Lahko, imajo dve skupini žurerjev iz lovskih koč, kjer je prišlo do medsebojne izmenjave virusa.

 

Pa še kakšen bo, vem za nekaj načrtov kočnih žurov, folk se umika iz lokalov zaradi poostrene kontrole. Moja se je že distancirala od rojstnodnevnega žura cca 50 gostov.

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 3 minutami:

Lahko, imajo dve skupini žurerjev iz lovskih koč, kjer je prišlo do medsebojne izmenjave virusa.

 

Ja verjamem, da jih imajo. Sam verjetno imamo tudi kakšne skupine žurerjev, ki najamejo apartmaje v sklopu toplic. Pa imamo tudi baje skupinice zdravnikov, ki skupaj praznujejo rojstne dneve in tam pride do medsebojne izmenjave virusa. Pa imamo na Jesenicah 17 medicinskih sester, ki so se okužile v zasebnem druženju. Ampak nisem nikjer zasledil, da bi bile taksativno naštete te situacije in javno izpostavljeni apeli k temu. Je pa res, da imamo dve problematični lovski koči. Dejmo na tiskovni konferenci to izpostavit.  

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 8 minutami:

Dobesedno vsak dan se izpostavlja zasebno druženje medicincev, včeraj so bili s strani Beovičke tudi javno okarani.

 

Tko da.....

 

Aja okej, javno okarani so bili. 

 

A lahko dobim vsaj 3 primere tega dobesedno vsakodnevnega izpostavljanja zasebnega druženja medicincev? Saj drugač te nočem držat za besedo, ampak zaradi tega dobesedno vsak dan se izpostavlja, ne boš mel verjetno težav najdt treh virov. 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 13 minutami:

 

Ja verjamem, da jih imajo. Sam verjetno imamo tudi kakšne skupine žurerjev, ki najamejo apartmaje v sklopu toplic. Pa imamo tudi baje skupinice zdravnikov, ki skupaj praznujejo rojstne dneve in tam pride do medsebojne izmenjave virusa. Pa imamo na Jesenicah 17 medicinskih sester, ki so se okužile v zasebnem druženju. Ampak nisem nikjer zasledil, da bi bile taksativno naštete te situacije in javno izpostavljeni apeli k temu. Je pa res, da imamo dve problematični lovski koči. Dejmo na tiskovni konferenci to izpostavit.  

Bi reku ker so lovske koce skor vedno na samem in ne more noben prijavit nelegalnih zabav. 

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 4 minutami:

Lol.....

 

Precej strigerirala te je tale izjava glede lovskih koč. Izredno pomembna izmed množice debilizmov, ki jih vsakodnevno producira Kaco&Co.

 

Strigerala me je tvoja enoceličarska izjava, ki je izpostavljanje lovskih koč predpostavila kot povsem legitimen argument. 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 1 minuto:

Še enkrat preberi moj zadnji stavek, citiran tudi s tvoje strani. Mogoče ti bo potegnilo.

 

Ja sej očitno bo moralo men potegnit, ker teb ziher ne bo. Razen, če boš še 10x prebral in mogoče ugotovil, da poznamo več različnih vrst koč. Poleg lovskih verjetno znaš naštet vsaj še planinske koče, gorske koče, gozdarske koče, potem imajo tudi razna društva svoje koče kot recimo skavtske koče. V ločeno kategorijo lahko štejemo tudi počitniške koče, koče ob jezerih, ki niso ne planinske, gozdarske, lovske niti gorske.

 

V vseh teh kočah obstaja možnost kočnih žurov. Ne samo v lovskih kočah, za katere si upam trditi, da jih je zgolj nek manjši odstotek. Ampak, dejmo najprej izključno apelirat na lovske koče, naslednji teden bomo na planinske koče, še naslednji na gorske koče, čez en mesec bodo pa kritične kašče.

 

 

Povezava do prispevka

Jelko je hotel povedat oz pozvat upravnike koč da naj jih ne oddajajo za privat zabave. Seveda če bi malo bolj premislil in se pripravil bi k temu pozval vse lastnike prostorov ki jih oddajajo v najem. In ne bi omenjal samo lovskih koč. Razumni pa razumejo za kaj se gre. Tako da obešat se na to ni neki produktivno. Lahko bi seveda imeli nekega profija odnostov z javnostmi da bi to pravilno skomuniciral. Ampak se zadeve dogajajo zelo hitro in spreminjajo iz dana v dan..

 

Sam imam prostor, ki ga občasno oddajam za privat žurke a sem s tem po svoji odločitvi nehal že pred kakim mesecem. Enostavno ne želim da se bi nekdo okužil v naših prostorih na zabavi ki so odsvetovane/prepovedane. Zdaj je itak še tolko bolj kritično vse skupaj. 

Povezava do prispevka

A ma nemoj, zdele folk sanja o močnem javnem zdravstvu, pet pred dvanajsto...

 

Tole s privat žurkami je pa še enkrat dokaz, da se folk obnaša kot eni pubertetniki, ki jim ne morš nč dopovedat. Pol je pa cmihanje in cviljenje da nas vlada tretira kot neodgovorne smrkavce.

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

gledam oni graf o številou potrjeno okuženih, za celotno epidemijo

 

zdaj je že taka razlika da oni hribček spomladi praktično skoraj več ni zaznaven kot nek dvig

pa se spomnim tam ko smo meli 10, 20 pol pa naenrkat 40 ljudi na dan, da je folk totalno zapaničaril, eksponentna rast, we are doomed, če bo šlo tko naprej bo pune mrtvih, folk me je spraševal če so me že klicali da bom šel delat na intenzivno ko bo kriza in bodo rabili vse zdravstvene delavce, da folk ne bo umiral... pa potem izpraznjene trgovine in vse

dejansko mi je tisto panično vzdušje takrat bilo res neprijetno in sem si že takrat mislil a sem jaz nor, ali je res folk preveč zapaničaril za tak nič....

 

no zdaj ko gledam graf za danes in za takrat in je slika kot da smo imeli v preteklosti neko relativno umirjeno stanje, zdaj pa imamo dejansko val, prvi val ob tem da je takrat vladala panika, zdaj pa ful ne

 

in se sprašujem eno

takat je vladala tudi logika da boljše da se malo pretirava pa straši, da se bo folk bolj držal raznoraznik priporočil in ukrepov

sprašujem se, če ni ravno pretiravanje privedlo do tega, da je ustvarilo med ljudmi občutek natega, pretiravanja in posledično opustitve zaupanja in strahu, kar pa mogoče zdaj ko so razmere dejansko bistveno slabše kot spomladi, prinaša negativn učinek

 

 

 

je pa nekaj res, graf je samo pri številu okuženih tako dramatičen da drugi val popolnoma zasenči prvega, medtem ko pri hospitalizacijah, intenzivni in podobnem pa smo tam tam, umrlih in na respiratorjih celo

 

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 58 minutami:

In obratno, grožnje s kaznimi, pol pa lepo sprehod ob Kolpi, večerjice brez mask, lepo z ramo ob rami, ko pa raja zatuli, na izi opravičilce na twitterju in nikome ništa.

 

Za elito pravila ne veljajo. To pravilo je pa univerzalno. Saj veste, kaj so odkrili pri sosedih:

Tajni klub za hrvaški politični vrh: vreče denarja, zlorabe položaja, spremljevalke ...

 

"Tajni klub obiskovali mož Kitarovićeve, Mesić, ministri za promet, gospodarstvo in delo"

"... javnost besni tudi zato, ker naj bi bil to edini klub, ki je delal med karanteno."

 

Govorijo eno, delajo drugo. Kredibilnosti nimajo nobene (za vsakogar, ki je sposoben kritičnega mišljenja). In tudi, isto kot pri nas: psi lajajo, karavana gre dalje.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...