Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

hordak reče pred 1 uro:

Tudi doktorji širijo nevarne teorije zarote, do kdaj še?

 

 

 

Men se zdi da korona res vrh ledene gore razdelitve na leve in desne, rdeče črne, komuniste fašište

 

Na eni strani imamo ljudi ki se upirajo čipiranju, sanjajo o zaroti georga sorosa

Na drugi strani pa ljudi ki bi vse zaprli, diktatura

 

Pa niti ne vem kako točno poteka polariziranost, ampak dejstvo da se v takih kriznih časih še bolj pozna

 

Pa se bojim da bo še huj, zato bi mogoče lahk vsak stopnjo nižje intenzivnosti šel

 

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Dogaja se vse, kar je obična rulja govorila že spomladi.

Lockdown je bil brezpredmeten.Virus ne izgine.pika.

Cepiva verjetno ne bo,oz. vsaj učinkovitega ne.

Država si kljub poraznim številkam, ne more privoščit lockdowna,zato razen nekih kozmetičnih popravkov,da si politika lahko opere roke,ne sprejmejo ničesar oprejemljivega.

Pa še en haklc,tko k pravi Kaco...zdej že zagotovo vsak pozna nekoga, ki je imel Korono...ja res je...

...k ljudje vidijo,da so po večini simptomi znaki prehlada ali pa še to ne...še manj šmirglajo vse skupaj...in ne pristajajo na neke hude ukrepe,ki so jim spomladi še zlahka sledili.

 

Še dobro da je tako,da vsem paničarjem zmanjkuje municije.

 

uredilo bitje Bog in batina
Povezava do prispevka

Caff, zanimivo je, da je procent okuženosti v učnem sistemu majhno, veliko učencev in učiteljev je v karanteni, ampak preventivni, zaradi posamičnih okužb. Na sinovi šoli že tretji razred, pač fotr od enega učenca potrjen, posledično celi razred na teden dni online.

 

Nekatera podjetja imajo hot spote, naprimer Pivka in še nekaj njih, a nič kritičnega.

 

Čisto druga slika so zdravstvene inštitucije, varstveni domovi, tam očitno ne zmorejo zajeziti okužb. Celjska bolnišnica je naenkrat izgubila polovico infekcijskega kadra zaradi ene asimptomatske sestre.

 

In pa privatni del, tu je brezveze izgubljati besede. Pred pol ure sem govoril s sodelavko, pravi da ni zatisnila očesa, sosedi do 4 zjutraj praznovali sinov rojstni dan, ulica popolnoma zabarikadirana z avtomobili, muzika in rajanje na ves glas, vse pijano, po njeni oceni preko 50 ljudi. seveda nobeden ni hotel špecati karkoli, strah pred zjebanjem medsoseskih odnosov. Folk enostavno ne verjame več ničemer. 

 

Ženo na šihtu sedaj gledajo postrani, ker je povedala, da se ne bo udeležila rojstnodnevnega žura, ki ga organizira ena od sodelavk, vsi povabljeni, cirka 60 ljudi. Napadli so jo da valda ni tako neumna, da verjame v te stvari. Me zanima če jih bodo te številke mogoče odvrnile od tega, čeprav dvomim. 

 

 

Povezava do prispevka
Bog in batina reče pred 15 minutami:

Številke niso več relavantne...

Važni so simptomi,ki jih ljudje vidijo pri znancu,ki je bil pozitiven...

 

 

 

 

 

Relevantne so bile bolj ali manj samo v marcu in aprilu, ko je zavladalo nekaj panike s stampedi po štacunah.

 

Zanimivo mi je, kako se je družba spolarizirala, konkretno v moji okolici veljam za zmernega sredinca, ajd virus je med nami, dajmo po pameti, potem na eni strani do konca paničarji, na drugi strani pa zagovorniki teorij zarot, nobenega virusa ni, nikogar ne poznam ki bi poznal koga s korono. In je ful jeba furat kakršnokoli debato glede tega.

 

Od folka, ki ga jaz poznam, ni problem v blagih simptomih. Vem da se že ponavljam, največji problem so dejanja vodilnih. Znance kar naprej poslušam kako njim ne bo nihče govoril, ker so videli kako kompletna vlada lepo sedi skupaj brez mask, se smehljajo in imajo folk za norca, ker če kdo ve kaj je res glede virusa vedo oni in kot je videti, virusa ni. Tu se vsa debata konča.

 

Odpovedali smo novembrsko vsakoletno srečanje (100 folka) in smo sedaj čudni. In ovce. Povemo, da imamo v družini smrt s covidom plus dva težka zapleta....nakladamo. Ziher je bilo ono, ali pa drugo, konec debate.

Povezava do prispevka

Jaz sem tudi zmeren sredinec t.j. pokažem sredinca fucktardom a la moj znanec ~50, ki se mu je že pred leti zmešalo v stilu Luna je votla, zakaj odzvanja, ko so gor izvajali detonacije do trenutno tako zelo aktualnega 5G covid čipiranja ...

 

@black187 To pogrešam tudi jaz, boljšo retoriko, predvsem več pozitivizma in ne zgolj 24/7 doom&gloom (desničarsko) paranojo s ksihti, ki jim ne bi zaupal, da mi sprehodijo psa.

Povezava do prispevka
black187 reče pred 36 minutami:

Daj naj vlada vse umakne v ozadje (Hojsa, Kacota, Kreka - oziroma vsi naj gredo v ozadje, naj se jim se ugasne twitter), in naj postavijo enega retorika spredaj da bo mirno in s zbranimi besedami govoril, zdraven naj se postavijo enega epimideologa za backup.

 

čaki čaki 

 

Kako bomo pa pol paniko zganjal?!!

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 1 uro:

Ja saj vem. Huda cifra. 

Je pa tkk, da ves čas imamo info kako je v šolah, zavodih... nič pa kako je v podjetjih:D

 

pri nas so 12.10 šli štirje na testiranje, vsi pozitivni..tko da je cela štala, glede na to da so bili v stiku vsaj še z 10 komadi, tko da samo čakamo, da bo še kdo odjadral na 10 dnevni prisilni dopust

Povezava do prispevka
Spiralmind reče pred 52 minutami:

 

@black187 To pogrešam tudi jaz, boljšo retoriko, predvsem več pozitivizma in ne zgolj 24/7 doom&gloom (desničarsko) paranojo s ksihti, ki jim ne bi zaupal, da mi sprehodijo psa.

Se strinjam. V Avstriji vsaj vidiš naslove v stilu "XY novih okužb, ampak situacija ni tako črna", itd. Je pa zanimivo, da povsod vidiš hudo nastrojenost proti vladajočim politikom. :D

 

Anyway, neuradno več kot 600 okuženih. Hitro po WC papir.

Povezava do prispevka
nekdo reče pred 58 minutami:

Ljudje so po skoraj 7 mesecih vsega naveličani in vidijo v teorijah zarot tudi nek izhod iz situacije.

Ni težko ljudi držat notri 2-3 mesece, ampak slej ko prej tudi represija ne pomaga več.

+1

 

Dejansko je ta epidemija en velik socialni dogodek/šok.

Iz neke ustaljenosti, in predvidljivosti smo zapadli v nek kaos in to ljudi ziritira,ustvari nelagodje, tudi strah.

Se strinjam z ono psihologinjo, nekateri se bolje počutijo ko zaupajo nekomu nad sabo, da se bo z zadevo spopadel in jo za njih rešil. Ko se to ne zgodi, nastane nek obup in potem se išče krivca. To zadeve sicer ne reši, prinese pa vsaj hipno zadoščenje v smislu da rešitev obstaja, da stvar je rešljiva, kar daje upanje, jeza pa nekako prekrije strah in jeza je manj neprijetno čustvo kot strah.

Na drugi strani pa se ljudje tudi oklepajo teorij zarot iz podobnega razloga, ker tudi njim te teorije dajejo občutek da je možna rešitev ko bo vse lepo in prav, ponovno po možnosti zadevo spremlja iskanje krivca in jeza...

Potem pa imaš še ljudi, ki so se pripravljeni sprijazniti z realnostjo četudi ni prijetna. In pa seveda meje med vsem tem niso ostre.

V glavnem vsak se je nekako prisiljen s tem psihološkim problemom spopadati. 

 

Se pa strinjam tudi z nekom ki je pisal o tem, da je za zahodni svet to se večji šok kot drugod. Tukaj smo imeli kar nekaj časa mir, ustaljenost, varnost... Drugih ki kjer se konstantno bojujejo z raznimi epidemijami, vojnami in drugimi katastrofami, takšna zadeva ni tako grozna. Pri nas ko smo se navadili udobja, je ta šok večji.

uredilo bitje Alimpija_Mirić
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 1 uro:

Povemo, da imamo v družini smrt s covidom plus dva težka zapleta....nakladamo. Ziher je bilo ono, ali pa drugo, konec debate.

In kok so bli stari ti trije primerki?

Ker od 50+ ljudi, za katere vem da so bili okuženi, je bil najhujši problem pri enem, ki 2 mesca ni vohal, in je bil zlo hitro zadihan. Pa ene pol od teh okuženih je nad 50.

Ob takih izkušnjah logično da normalen folk ne bo paničaril.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče Pravkar:

Predvsem pri Potrču se je izkazalo, da ima bodybuilder, ki je bil včasih (slab) novinar resne kompetence za komentiranje strokovnih ukrepov. 

čak da mu fitnes zaprejo, pa glih dobu je nove zadeve za sick gainse no.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 minuto:

500 Pop TV

kar 600 rtvslo neuradno

 

A lahko od Potrča in @Alimpija_Mirić ter @hordak pričakujemo javno opravičilo slovenskemu narodu za blatantno zavajanje in prirejanje interpretacije številk? Predvsem pri Potrču se je izkazalo, da ima bodybuilder, ki je bil včasih (slab) novinar resne kompetence za komentiranje strokovnih ukrepov. 

Te številke so fejk, i'm with #POTRČ

Povezava do prispevka
nimious reče pred 2 minutama:

In kok so bli stari ti trije primerki?

Ker od 50+ ljudi, za katere vem da so bili okuženi, je bil najhujši problem pri enem, ki 2 mesca ni vohal, in je bil zlo hitro zadihan. Pa ene pol od teh okuženih je nad 50.

Ob takih izkušnjah logično da normalen folk ne bo paničaril.

Pri slovenski porazdelitvi starosti prebivalstva to pomeni, da nima smisla delati panike zaradi nekje 45-40% prebivalstva celotne slovenije. :no:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...