Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Danes sem slišal novico da je johnson&Johnson ustavil razvoj cepiva ker je neka oseba na testu zbolela.

Enako je se je pred enim mesecem zgodilo Oxfordu in astrazeneci in so razvoj ustavili.

 

Počasi največji upi odpadajo.

 

In je, nisem ekspert, smo mislim da argument da se še proti nobenemu koronavirusi ni ustvarilo učinkovitega cepiva kar tehten argument za dvom v to, da bomo pa zdaj to na hitro dosegli.

Se bolj rizično pa je posledično razmišljanje v smislu da lahko vso državo neomejeno oslabimo,ker ne bo dolgo trajalo, samo do cepiva moramo potrpeti... It all-in in vse stavit na eno karto,se mi ne zdi dobro.

 

In pa tudi če bi dejansko prišli do učinkovitega cepiva po nekem hitrem postopku, se mi zdi da je folk že toliko skeptičen, ne samo antivaxarje, ampak ne skepsa okoli korone takšna, da tudi če bo cepivo, je vprašanje koliko ljudi se bo prostovoljno cepilo. Obvezno cepljenje pa bo skepso samo še povečalo, teoretike zarot okrepilo in razmnožili...

 

Tako da jaz pač mislim da bo v vsakem primeru bolje ali pa celo treba it po drugi poti, po poti da se folk naravno prekuzit.

Ja nekaj jih bo umrlo, pa vseeno relativno malo in starih...

Če bi pa bila to res neka kuga ko bi ljudje masovno umirali,pa sem prepričan da bi se ljudje tepli za cepivo. Zdaj pa tudi če bo, se marsikdo nebo cepil...

 

 

Povezava do prispevka

@berghaus Imunost je kratkotrajna - max do 3 mesece, kako je s spominskimi celicami pa ne vem.

 

Sem pa danes bral o 25 letnem američanu z Nevade, ki se je marca okužil in prebolel, potem pa ponovno še par mesecev kasneje in je moral biti hospitaliziran ker ni mogel več normalno dihati.
Oba seva virusa, ki ju je dobil pa sta različna.

 

Tako da bo ta zadeva na rangu hujše gripe. Ko dodamo to, da cepivo ni trajno in da bo verjetno potrebno več različnih cepiv in obnovitvenih cepiv pol vidiš kam pes taco moli. Basically, najebali smo ga. Da o long Covid bolnikih ne govorim, ki še več mesecev po prebolitvi trpijo od 1 do 6 simptomov kot posledica zaradi virusa.

 

In še zmerom se najde folk, ki trdi da je ta covid-19 samo gripa. Madness, this is Madness!

 

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 2 urama:

@Waslich

 

Na žalost... folk ne dojame eksponentne funkcije, širjenja skozi več žarišč in zamik pri pojavu težjih primerov ter smrti in zdr. kapacitete, ki se zmanjšajo če se zdr. osebje zboli in je odsotno zaradi tega.

Pa nič ne paničarim, točno vse to se dogaja pred očmi - izgubljamo nadzor nad situacijo.

 

Tak trend se je videlo po vsem svetu, pa se niso nič plebejci naučili iz tega da bi bil treba biti bolj odgovoren človek. Ne, so se špilali zapoznele pubertetnike. Naj se jebejo nekam. Zaradi teh covidiotov bomo zdaj spet imeli dodatno ekonomsko škodo in izgubljen čas. Vzhodni azijci pa uživajo v stabilnih razmerah, ki jih imajo na račun agresivnega zatiranja virusa in zaprtih mej.

 

Pa stvar je tudi, da sama smrt ni edina posledica tega virusa. "Long Covid", to je tisto, kar mene najbolj skrbi, da bomo imeli opravka z več težje obolelimi ljudmi, ki niso imeli pridruženih bolezni ali drugih telesnih težav, po covid-19 pa kondicijsko niso več na istem, tudi če je od tega že več mesecev minilo. Da o težavah na več organih človeškega telesa ne govorim.

 

Niti pri gripi ni človek tako dolgo zanič!

Glede bolnega zdravstvenega osebja. Govori se koliko jih je že bolanih, celo da so kje kak oddelek zaprli ker je osebje bolno.

Ok lepo, zato bomo pa zdaj kar celotno zdravstvo sami zaprli?

To je kot da zato da si ne boš zlomil roke, to raje preventivno odrezes. Nobene danes da si jo zlomiš, učinkovita varnost...

 

Razumem da je problem če nek oddelek čisto izpade ker maš tudi nujne zadeve, ampak komot vsak teden nek del folka daš na dopust ali karanteno, zato da imaš torej vedno nekoga doma, ki se lahko vrne zdrav nazaj. Ne rabiš celega zdravstva poslat domov oz celo zdravstvo omejit samo na nujne zadeve, ker nenazadnje pa se tudi pri nujnih lahko okužijo...

Če maš samo rezervo v karanteni pa imaš pač varno rezervo.

Poleg tega pa večina okuženih zadevo lažje preboli,torej tudi če se zdravstveno delavci okužijo, pride rezerva,ko ozdravijo pa se vrnejo. V večini primerov to deluje... Ne rabiš vsega zapirati, niti ti ne grozi popoln izpad...

 

 

 

 

 

Pri gripi človek ni tako dolgo zanič praviš.

Saj pri covidu tudi ne v večini primerov. Če pride do pljučnice pa si lahko dlje časa ja,ampak tudi pri grupah ki potekajo težje pride do pljučnice,ki potem dlje trajajo in človeka malo dlje oslabijo, glede dihanja pa tudi, saj vse na spodnjih dihalnih traja dlje, že navadni bronhitis ki ga nekako v osnovi prebolimo v kakem tednu dveh, pa dela težave v smislu da kasljas se naslednje 3 tedne ali tudi več, preden se dihalne poti regenerirajo in te ne draži več....

Tako da ni treba s korono pretiravati samo zato ker samo to v medijih izpostavijo.

Povezava do prispevka
flipflop reče pred 2 minutama:

Treba mal zmanjšat doživljaj, tole paničarjenje je brez konteksta. 
 

npr. sem slisal za enega americana 25 let ono ovo....  lol no, jaz sem slisal za miljon točno kontra njih. Pač ista teža izjave. 

 

https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(20)30764-7/fulltext

 

Drugače pa se fukni po štengah.

 

Jaz svojih informacij ne govorim brez trdnih osnov.

 

 

Povezava do prispevka

Glede dolgoročnih posledic pa sem tudi že pisal Heretik. 

Vsaka bolezen pušča dolgoročne posledice. Ko gre gledat tkiva pod mikroskopom vidiš da spremembe ostajajo. Tako kot se nekje bolj globoko vrezes in ti ostane brazgotina... Ne pomeni pa zato da ne vem, ne boš mogel prsta premikati, lahko pa tudi.... Ampak ja večinoma so pri boleznih pač te posledice v resnici za osebo in kvaliteto življenja, neznatne. Imaš pa pač vedno izjeme. Problem covida je, da se pač topoudarja. Če bi šel googlat za druge zadeve in dolgotrajnih posledicah pa bi tudi hitropriseldo informacij in do študij ki ugotavljajo dolgoročne posledice...

 

Ne vem, evo recimo dolgoročne posledice gripe.

https://www.google.com/amp/s/www.health.com/condition/cold-flu-sinus/flu-long-term-effects%3famp=true

Ne vem, lahko še sam spomniš kake bolezni ki se nam zdi da jo dobimo pa prebolimo pa ni panike, pa ko boš šel gledat dolgoročne posledice in zaplete, boš pri vsem našel.

 

Veš da revma izvira iz običajne angine? Enako endokarditis oz vnetje srčnih zaklopk.

Smo ful paniki za angino? Si mel kdaj angino, se sekiras nad dolgoročnimi posledicami? Ti povem da je bolj nevarna glede dolgoročnih posledic kot covid...

uredilo bitje Alimpija_Mirić
Povezava do prispevka

@flipflop - taki kot si ti in podobni ste razlog, da smo v tem dreku in da bodo še hujše posledice sledile v kratkem.

 

Ali bo se zgodi BERGAMO št. 2 ali pa sledi HARD Lockdown. Ne ena, ne druga možnost ne bosta optimalni. Idealno bi bilo, če bi se večina folka držala ukrepov in bi imeli zadevo pod nadzorom.

 

sam če ste ti in podobni je pol rezultat pričakovan - eksponentna funkcija in z njo povezane posledice.

 

tako da bom še 1x tebi rekel: jebi se!

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka
Henrik reče pred 2 minutama:

 

@flipflop - taki kot si ti in podobni ste razlog, da smo v tem dreku in da bodo še hujše posledice sledile v kratkem.

 

 


Teslo ti nimas pojma o men - taksni kot jaz, no dej povej kej o men, da vidmo kaksni so to, pa da se mal nasmejem jutri ob kavi. 

Povezava do prispevka

Evo Heretik, lahko si to prebereš.

https://www.printo.it/pediatric-rheumatology/SI/info/10/Revmatska-Vročica-in-Post-Streptokokni-Reaktivni-Artritis

 

Pa beta hemoliticni streptokok a,ki je povzročitelj teh zapletov, ni samoen izmed povzročiteljev vnetega zrela oz angine, ampak najpogostejši povzročitelj angine.

 

Vse to je znano, vse to ljudje redni bazi imajo in tudi zapleti se dogajajo, ni pa med ljudmi panike, ni strahu pred tem,niti ko imajo  angino ne panicarijo.

Zakaj?

Ker jih mediji ne bombardirano vsak dan iz vseh strani s tem.

Življenje je pac tako, zbolevamo, nekateri bolezni tudi slabše prenesejo, vsakemu se to lahko zgodi. Tako kot lahko vsakega povozi avto, ali pa pade po stopnicah. Živet v konstantnem strahu ne vodi nikamor.

Tako da covid je treba dat tja kamor spada, še ena bolezen ki jo imamo zraven, ki bo imela pri določenem deležu zaplete in kjer bodo tudi v določenem deležu smrtni. Ne moreš zaradi te bolezni celega sveta ustavit. Ni kugain še zdaleč ne bo ogrozilo ne držav ne človeštva samega.

 

Henrik reče pred 1 uro:

Če bi se večina folka držala ukrepov in bi imeli zadevo pod nadzorom.

 

sam če ste ti in podobni je pol rezultat pričakovan - eksponentna funkcija in z njo povezane posledice.

 

Večina folka se večine ukrepov drži,ker niti ne moreš drugače .

Al misliš da lahko hodi folk na koncerte ki jih ni?

Lahko hodi folk po svetu z leti ki jih ni.

Se tihotapi v razne ustanove brez da bi mu merili vročino?

Hodi pit ponoči in žurat v zaprte lokale?

Si videl v trgovinah folk brez mask? Jaz ne.

Tudi k meni v ambulanto se ni prišel pol leta niti en brez maske. 

Tudi v čakalnici se mi folk ne srednja, tudi če bi se hotel,zato ker enostavno ne more, ker se enegapo enega v zgradbo spušča...

 

Veliki večini ukrepov se sploh ne da izogniti.

In to,da bi bilo vse super in da je vsega kriv folk ker se ne drži ukrepov, pa je pač zavajanje in prepričevanje takšnih kot si ti, ki pol verjamejo kako je država sposobna obvladati virus, samo ljudje ne ubogajo in je zato tako kot je in je treba zato se bolj ubogati...

Kr nekaj res. Če lahko že minimalno ljudje z minimalnimi kršitvami povzroči katastrofo, pol bi pa tak morali že v začetku septembra totalni lockdown predlagat.

Kakšne kršitve neki.

Po drugi strani pa, če je pa zasebno druženje tako močen faktor, pol pa sploh ne vem kaj se trudijo z drugimi ukrepi, če lahko vse to tako na izi izniči in posledično nima efekta.

 

 

 

uredilo bitje Alimpija_Mirić
Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 39 minutami:

Večina folka se večine ukrepov drži,ker niti ne moreš drugače .

Al misliš da lahko hodi folk na koncerte ki jih ni?

Lahko hodi folk po svetu z leti ki jih ni.

Se tihotapi v razne ustanove brez da bi mu merili vročino?

Hodi pit ponoči in žurat v zaprte lokale?

Si videl v trgovinah folk brez mask? Jaz ne.

Tudi k meni v ambulanto se ni prišel pol leta niti en brez maske. 

Tudi v čakalnici se mi folk ne srednja, tudi če bi se hotel,zato ker enostavno ne more, ker se enegapo enega v zgradbo spušča...

 

Veliki večini ukrepov se sploh ne da izogniti.

In to,da bi bilo vse super in da je vsega kriv folk ker se ne drži ukrepov, pa je pač zavajanje in prepričevanje takšnih kot si ti, ki pol verjamejo kako je država sposobna obvladati virus, samo ljudje ne ubogajo in je zato tako kot je in je treba zato se bolj ubogati...

Kr nekaj res. Če lahko že minimalno ljudje z minimalnimi kršitvami povzroči katastrofo, pol bi pa tak morali že v začetku septembra totalni lockdown predlagat.

Kakšne kršitve neki.

Po drugi strani pa, če je pa zasebno druženje tako močen faktor, pol pa sploh ne vem kaj se trudijo z drugimi ukrepi, če lahko vse to tako na izi izniči in posledično nima efekta.

 

 

 

A ti hodiš kaj po mestu in ne samo po ordinaciji? Tam bi videl drugačno zgodbo.

Povezava do prispevka

Henrik čist neki naduvan, jebi se ti. Ja bi se vsi držali ukrepov, noben se ne bi družil izven službe, od poletja 2020 do poletja 2021, bi kumot vse furali

 

Zaposleni na intenzivnem oddelku bi se imeli najbolje. Vse bi bilo polno, polno dela, bi prišli domov, hvalabogu se ne družili in šli spat

 

Kak kozarček vina sam doma lahko po službi, sej smo slovenci, ne jamramo iščemo rešitve

 

Bi prišlo leta 2023 novi sev cov 23, mi pa še vedno pridno na delu

 

Pridelali žmigavcev za v BMW na zalogo

 

Če bi vsaj vedli kaj delamo v to javno dobro. Očitno nam primankuje zdravstvenega kadra, itak nam je že prej bilo skoz govorjeno kako UKC poka po šivih in podobno

 

Zakaj se potem urgentno ne začne nova bolnica gradit?

 

Ne dejmo rajš ukrepe da nesmeš iz občine

uredilo bitje Marvak
Datumi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...