Skoči na vsebino
osis

COVID-19

Priporočeni prispevki

tiesto reče pred 17 minutami:

Oprosti ampak tole je najbolj neumna izjava, ki sem jo prebral ta mesec in zarad takih, ki mislijo "nemogu nam niko nista" mamo pizdarije, kot so. V veliki vecini je popolnoma odvisno od cloveka oz imunskega sistema, kako bo odreagiral na Covid. Sem tut js bil takega misljenja, pa me je doletel Covid.

In, koliko časa si bil na intenzivni priklopljen na ventilator?

uredilo bitje Tom7i

Deli prispevek

Povezava do prispevka

@DrAg0nBoY

Tole s testiranji ne prideš do konca. IMO najbolj realno sliko ti podajo število hospitaliziranih in folk na intenzivi. In AFAIK cifre na tem področju stagnirajo, kar pomeni, da verjetno naslednji teden bo začelo padati.

uredilo bitje Waslich

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 1 uro:

Sej ne gre za to, če je tisti človek umrl (čeprav ne izgleda glih dosti živ). Gre bolj za splošne razmere, ki jih vidiš na posnetku. 

Ker meni se za civiliziran svet ne zdi glih normalno stanje,  ko sredi bolnice folk leži vsepovsod in (domnevno nekdo precej mrtev) tudi na tleh wcja.

uredilo bitje hirabbit

Deli prispevek

Povezava do prispevka

@kola se mi je zdelo ja XD

@Waslich to se popolnoma strinjam, da je število hospitaliziranih boljši pokazatelj. Moti me pač ta komunikacija z vseh strani in spreminjanje iz danes na jutri. Prvo ni več možnosti za toliko testiranj vsepovprek, spremenimo samo na tiste, ki kažejo znake in so ogroženi. En teden kasneje pa, spet imamo možnosti za množična testiranja ...

Deli prispevek

Povezava do prispevka

A ste vi res tok neumni da ne razumete nič ali kaj?

KO REPRODUKCIJSKO ŠTEVILO PADE pod 1 to pomeni, da se epidemija umirja. Posledično je testiranje populacije smiselno, ker potem se gre za omejevanje virusa. Dokler je nad 1 je nemogoče loviti vse primere. 

Deli prispevek

Povezava do prispevka
hirabbit reče pred 7 minutami:

Sej ne gre za to, če je tisti človek umrl (čeprav ne izgleda glih dosti živ). Gre bolj za splošne razmere, ki jih vidiš na posnetku. 

si bil kdaj v italiji? povprečno je to 3x večja ciganija ko pr nas

Deli prispevek

Povezava do prispevka
WoreH reče Pravkar:

Ja stanujem 5 min od Italije, vem, da je tam pač bolj tako, posebno na jugu. Ampak kar je zdaj ni normalno.

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 12 minutami:

Ce bi bil na ventilatorju, bi se verjetno ze hladil :D 

sm pa mel jebe simptome 14 dni. Pa sm useeno mlad, sportnik in brez pridruzenih bolezni.

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 19 minutami:

imo je trigger, da je sure napisu, da ma 0 tveganje, kar pač ni nujno. 

Deli prispevek

Povezava do prispevka

Je toliko težko spremljat šrevilke intenzivnih hospitalizacij

Iz glave govorim kako so šle po dnevih

160

180

190

196

202

200

Nek trend očitno je, neki prijemlja, dejmo še mal zdržat v svoji občini če mislijo da to fakin potrebno

Ne pa neki s temi testi gor dol, pa število mrtvih 40 pa bomo večali ukrepe

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 1 minuto:

Je toliko težko spremljat šrevilke intenzivnih hospitalizacij

Iz glave govorim kako so šle po dnevih

160

180

190

196

202

200

Nek trend očitno je, neki prijemlja, dejmo še mal zdržat v svoji občini če mislijo da to fakin potrebno

Ne pa neki s temi testi gor dol, pa število mrtvih 40 pa bomo večali ukrepe

Gleda se FAKIIN R

ti R

Kaj to pomeni? Če je število manjše kot 1 to pomeni, da ne raznaša vsak okuženi več virusa ergo ga je možno nadzorovati. 

Hospitalizacije so par dni- teden za nazaj

Deli prispevek

Povezava do prispevka

Kako nej bom miren

Čist na drugem koncu mudel, šezmerj po svoje

Virusa se nič ne obvladuje

Obvladuje se zdravstvo

uredilo bitje Marvak

Deli prispevek

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 17 minutami:

imo je trigger, da je sure napisu, da ma 0 tveganje, kar pač ni nujno. 

Ok, 0.2% po trenutno znanih statistikah, če dobim Corono. Pač raje sprejmem to, kot cepljenje na horuk z nepreverjenim cepivom. Se pa ne obnašam "nemogu nam niko nista" kot namiguje tiesto, ampak verjetno bolj previdno kot vsaj 90% prebivalstva. Seveda pa obstaja tveganje, da se mi zaplete, enako kot tudi sprejmem možnost nesreče pri vožnji z avtom. Pa nehajmo zdaj s tem smetit po temi....

uredilo bitje shure
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1

Deli prispevek

Povezava do prispevka
WoreH reče pred 22 minutami:

Hehe, res je. Ko sem bil nekaj časa na jugu, so mi rekli, da naj samo v bolnico ne hodim, ker je tam katastrofa. Pa takrat so na veliko pisali o nekem lesarju, ki je ne vem koliko let opravljaj zobozdravniški poklic. Saj puljenje žebljev in zob je tu, tu :)

Deli prispevek

Povezava do prispevka

V pomoč zdravstva začnem v ponedeljek kot prostovoljec pomagati v domovih za starejše

Ti pa nehi s tem Rjem k sem majkemi na meji

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Marvak reče Pravkar:

V pomoč zdravstva začnem v ponedeljek kot prostovoljec pomagati v domovih za starejše

Ti pa nehi s tem Rjem k sem majkemi na meji

R je dobesedno edini objektivni podatek ti R 

• Gnoj 1
  • Ne me jebat 1

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 minutama:

R je dobesedno edini objektivni podatek ti R 

ki je spet odvisen od števila testiranj tako, da ga v bistvu ne veš.

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Adam reče Pravkar:

ki je spet odvisen od števila testiranj tako, da ga v bistvu ne veš.

What? Reprodukcijsko število kaže povprečje okužb. Kako je ta odvisen od števila testiranj, če imaš reprezentativen vzorec?

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 minutama:

What? Reprodukcijsko število kaže povprečje okužb. Kako je ta odvisen od števila testiranj, če imaš reprezentativen vzorec?

do explain in further detail

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Adam reče pred 1 minuto:

do explain in further detail

R = osnovno reprodukcijsko število = število oseb, ki jih okuži ena oseba. Načeloma na reprezentativnem vzorcu populacije bi moral vedno dobit reprezentativen R

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 8 minutami:

R = osnovno reprodukcijsko število = število oseb, ki jih okuži ena oseba. Načeloma na reprezentativnem vzorcu populacije bi moral vedno dobit reprezentativen R

A je na testiranju reprezentativen vzorec populacije?

Deli prispevek

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 22 minutami:

A je na testiranju reprezentativen vzorec populacije?

če gledamo kategorije "bolniki" potem ja

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 18 minutami:

če gledamo kategorije "bolniki" potem ja

A v tej kategoriji so pol všteti tudi vsi bolniki z rakom, pljučnico, sladkorno, gripo in demenco? Lahko bi naštel še kake 50 bolezni, zaradi katerih ljudje postanejo "bolniki", vendar se mi zdi, da sem kar zadel reprezentativni vzorec ;)

uredilo bitje Tom7i

Deli prispevek

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 6 urami:

Mislim, da zaskrbljeni starši močno podcenjujete elastičnost človekovega uma in/ali čisto preveč apokaliptično dojemate situacijo.

Samo generacija naših starih staršev je v svoji mladosti preživela 4 do 5 let najbolj uničujoče vojne v zgodovini človeštva, pa je potem vodila zlato dobo gospodarskega razvoja. Se mi zdi, da bodo zmogle tudi trenutne generacije šolskih otrok preživeti s parimi meseci šolanja na daljavo. 

Časi so bili drugačni. Večina ljudi je bila rojena v revščino in je bila vzgajana popolnoma drugače kot so vzgajani otroci sedaj. Po koncu šolskega dne je bilo treba še cel dan delati doma, na vrtu, v vinogradu in v hosti. V šoli je bil vojaški red, ki so ga vsi spoštovali, če ne je doma padlo par vzgojnih. Dodatno so še vojna ter bolezni pustile močan pečat na marsikomu.

Danes je pa večina otrok razvajenih do maksimuma, doma jim ni treba migniti s prstom, dobijo vse kar hočejo, v šoli so pa zaščiteni kot medvedi. Kdor je bil do sedaj priden bo tudi na daljavo, brez kakršnegakoli pritiska s strani staršev. Srednja ter nižja raven bosta pa najbrž izpadli veliko slabše kot bi z normalnim potekom šolanja.

Deli prispevek

Povezava do prispevka

Na tej tocki bom rekel jebiga, sej ni treba da imajo vsi faks, rabimo tudi "umazane" poklice. Pac ne bo vsaka mamicina snezinka bila doktor, takav je zivot.

Deli prispevek

Povezava do prispevka
loonymcgreat reče pred 17 minutami:

Kaksen ukrep bo danes na novo sokiral Slovenijo? Bomo imeli omejitev 1km okoli hise al ne? 

naslednjih 14 dni bo ključnih

Deli prispevek

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...