Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

ma vse to je boljš kot tek, pojdi na kak DP v krosu (tek), kjer je ob progi glih ene 5 folka, od tega dva trenerja, en random sprehajalec s psom in dva redarja, ki sta že začela s pospravljanjem

 

če bi 50 folka prišlo dejansko gledat, bi pomoje vse tekače fršlok zaradi stresa

 

:D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
TitanG reče pred 19 minutami:

eh to kar dandzo prav je pač problem tega da mamo preveč športa pa se dieharderji razporedijo okol, potem dobiš pa une k hodijo k se zmaguje

sej je isto zmer, se spomnim uno leto po tem k so bli drugi v AT ligi je Olimpija pušnila par tekem zapored (pol pa še ene 10 zapored ampak pustimo to) pa si v Tivoliju od klanja za karte prišel pa se usedel in se noben niti ni sekiral a si plačal al ne, pizda enkrat smo bli s kolegi dobesedno sami na tretjini tribune

odbojko je na dober dan gledalo 50 ljudi pol pa čez noč polne Stožice itd., Olimpija sket isto šlo od pobiralcev žoge pa ekonoma do kapacitete dvorane k so tri zapored zmagali

pač problem je v tem da je Ljubljana i šire v najboljšem primeru recimo 400k ljudi, pa ima že ta "i šire" trinajst različnih športov v prvi ligi, da bolj lokalnih divjih lig kjer ponavadi dejansko poznaš ljudi ki igrajo sploh ne omenjamo ane

pri fuzbalu se ima izgovor "sami tujci" pa se isto dogaja tudi kjer so nosilci slovenci

realno je problem v  tem da ni dovolj ljudi pa še hkrati preveč lokalnih identitet da bi lahko na to karto igral

 

 

To bi držalo, če bi bilo po malo folka povsod ampak folka ni nikjer. Slovence ne zanima slovenski šport, zanimajo jih uspehi. No saj mene tudi ne (ajde nogometna/basket repka še nekako), hinavsko se mi zdi pa ko se vsi mečejo ven na raznih odbojkah čeprav jih šport niti malo ne zanima in ne bodo pogledali tekme, niti novice na 24ur prebrali o neki odbojki 3 mesece po koncu hypea. Tu smo fenomen, vsaj za sosednje države lahko rečemo da temu ni tako, še najbližje je Hrvaška ampak tam ima vsaj nek Hajduk večji obisk kot vsi slo športi skupaj v tistem tednu. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Aha, daj trenutne igralce Olimpije in strokovni kader v Real, daj jim isti proračun...pa da vidimo kako bo Santiago Bernabeu poln. Hitro se bo pokazalo, da tudi Španci nimajo radi športa, pač pa uspehe.:D

 

Pač trenutno v Slovenskem klubskem športu, ni zdravega projekta z vizijo, če ti igrajo neki podpovprečni tujci in okoli postopajo sumljivi agenti potem so štadioni/ dvorane pač prazne.

 

Tako, da meni to ne pije vode da je to specifika Slovencev.

 

 

uredilo bitje Bog in batina
Povezava do prispevka

Kakšna situacija :DNi res, morda ne bi bil nabit stadion vsako tekmo ampak zelo poln bi bil pa tudi v peti ligi. Madrid ima tisoče in tisoče navijačev, ki bi hodili ne glede na vse. V Sloveniji tega ni razen dela Viol/GD in par navadnih simpatizerjev. 

 

Ko sem že zgoraj omenil Hajduk je to čisto ok primer, poglej obiskanost/vzdušje in kdaj so nazadnje imeli kakršenkoli uspeh. Tega mi nimamo. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

lagano sportski to govori, če je sam owner kluba :D 

 

 

Marc James Warren White (born 1 October 1973) is an English businessman who is best known for being founder, owner, chairman, former player and football manager of National League club Dorking Wanderers.

 

White founded Dorking Wanderers with friends in 1999 as an amateur park divisional team and initially played for the team, as well as running the club he went on to become first team manager. White has overseen 12 promotions in 23 years and has seen the club move from the seventeenth-tier of English football to the fifth.

Povezava do prispevka
reder reče pred 57 minutami:

 

To bi držalo, če bi bilo po malo folka povsod ampak folka ni nikjer. Slovence ne zanima slovenski šport, zanimajo jih uspehi. No saj mene tudi ne (ajde nogometna/basket repka še nekako), hinavsko se mi zdi pa ko se vsi mečejo ven na raznih odbojkah čeprav jih šport niti malo ne zanima in ne bodo pogledali tekme, niti novice na 24ur prebrali o neki odbojki 3 mesece po koncu hypea. Tu smo fenomen, vsaj za sosednje države lahko rečemo da temu ni tako, še najbližje je Hrvaška ampak tam ima vsaj nek Hajduk večji obisk kot vsi slo športi skupaj v tistem tednu. 

seveda je malo folk povsod lol

nekaj kamnik odbojka, nekaj domžale fuzbal, nekaj bravo, nekaj hokej, nekaj sket, nekaj druga liga, pa tretja liga, pa hitrostno balinanje pa pičkematerne

širša "Ljubljana" ma kaj, 500-600k ljudi če si res želiš? Od tega ma vsako kurčevo selo neko "svojo" stvar v prvi ligi

Hajduk je dalmatinska identiteta in svetinja za nekih milijon ljudi, absolutno neprimerljivo, k da bi mele Jesenice 200k ljudi pa širša regija milijon

tja tud folk ne gre na fuzbal ampak zato k je Hajduk

Povezava do prispevka

Zanimiva debata glede reprezentance. 

Mene pa ravno naša repka drži po koncu glede dandanašnjega fuzbala. Omiljeni klub še vedno pogledam, a ne s tako vnemo kot nekoč, ligo prvakov sem ter tja, ipd. Reprezentanco pa težko izpustim. 

In ja, včeraj me je tudi mene malo morila situacija v stožicah. Pol štadion ja, ampak od koga? Kup otrok, pozerjev, plastičnih bejbik, selfi modelov... Da ne bo pomote, podpiram nogometno tekmo kot dogodek in da se vključi otroke, ampak polovico frocem dol visi za tekmo, važno da so kokice pa hot dog. To bi kar ukinil na stadionih. Pa en folk stalno hodi po pjačo, kot neki težki alkoholiki, alo, a lahko zdržiš 45 minut plus podaljšek brez pera?! Da ne bo pomote, fuzbal in pir je win win, ampak na kavču, ne pa non stop med tekmo. Saj nimaš nič od nje. 

Enostavno nismo navijaški narod. Finci tam vsi spontano navijajo ubrano, vidiš da so to napevi na hokeju, basketu, fuzbalu, točno vedo kako in kaj. Pri nas pa pol folka ne ve, kako držati tempo pri ljubim Slovenijooooo. Ta organizirana skupina se trudi, ampak so porazni. Sem videl v San Marinu. Namesto da bi bilo to epic away doživetje, so tam peli v dolini tihi v 13. minuti, kot je nekdo že omenil. 32 let ma Slovenija, pa nismo sposobni stuhtat nekaj navijaških napevov. Ampak ja, nismo Škoti, kjer začneta dva peti in jih poje že 500 zraven. 

Potem imaš pa še NZS organizacijo, ki pred tekmo "pali" folk s tujimi pesmimi in unim debilnimi moderatorjem. 

Povezava do prispevka
Levitan reče pred 2 urama:

Mene pa ravno naša repka drži po koncu glede dandanašnjega fuzbala. Omiljeni klub še vedno pogledam, a ne s tako vnemo kot nekoč, ligo prvakov sem ter tja, ipd. Reprezentanco pa težko izpustim. 

In ja, včeraj me je tudi mene malo morila situacija v stožicah. Pol štadion ja, ampak od koga? Kup otrok, pozerjev, plastičnih bejbik, selfi modelov... Da ne bo pomote, podpiram nogometno tekmo kot dogodek in da se vključi otroke, ampak polovico frocem dol visi za tekmo, važno da so kokice pa hot dog. To bi kar ukinil na stadionih. Pa en folk stalno hodi po pjačo, kot neki težki alkoholiki, alo, a lahko zdržiš 45 minut plus podaljšek brez pera?! Da ne bo pomote, fuzbal in pir je win win, ampak na kavču, ne pa non stop med tekmo. Saj nimaš nič od nje.

Dober vpis. Bi pa tukaj samo še dodal, da nikakor ne razumem tudi zapuščanja stadiona od 85. minute naprej. A ti je res toliko pomembno, da prideš čimprej do avta in se izogneš gužvi v garaži? To mi je prav pomanjkanje vsakega spoštovanja od igralcev. Včeraj so dosegli najpomembnejšo zmago zadnjih nekaj let, v prvem polčasu so Fince odpihnili iz terena in vseeno je nekaterim bolj važno, da pridejo prej do svojega avta kot pa da bi to ekipo nagradili z enim dolgim aplavzom, ki si ga je res zaslužila?

Za ta pojav pa lahko zatrdim, da ni slovenski unikum, ker me je to vedno znova presenetilo tudi ko sem bil na Old Traffordu. Pa sploh ni bil pomemben rezultat. Lahko je United lovil gol za zmago, vodil 5:0 ali pa pušil 1:6 in je vseeno en del folka začel odhajati domov od 85. minute naprej, da so malo ušli gužvi.

Povezava do prispevka

Da, smo ljudje dopaminski odvisniki, potrjujejo tudi hrvaški portali. Sosedje so včeraj izgubili z Walesom. Njihova "zlata reprezentanca", ki jim je iz velikih tekmovanj prinesla kar 2 medalji, danes ni vredna NIČ.

Selektor in igralci so masovno okarekterizirani z najbolj nizkotnimi žaljivkami in pridevniki, kot ljudje, ki nimajo pojma o nogometu.

Hrvati, ki naj bi bili domoljubi, nogometni narod....

Takoj ,ko človek, ki naj bi bil športni navdušenec, ne dobi svoje dozice dopaminčka, zaradi katere spremlja nogomet, je konec. Zato teorije, o ljubezni do domovine in športa, so resnično samo stvar parih zanesenjakov, vse ostalo je pač glory hunterstvo in ni specifika samo Slovencev.

 Grem stavit, da če je jutri začne nov cikel kvalifikacij in je tekma na Maksimiru, pride max 5k ljudi...v Zagrebu, ki je milijonsko mesto. 

uredilo bitje Bog in batina
Povezava do prispevka
Navedek

Ma ja no, to da bodo Hrvate rezal po dveh porazih je bilo za pričakovati. Saj so top reprezentanca, kjer so taki neuspehi redkost. 

Tudi sam menim, da nacionalna čustva niso vedno pogoj za navijaštvo in spremljanje športa. Zaploskam vsaki olimpijski medalji, ne bom pa skakal do stropa zaradi kolajn ženskih skokov ali pa kakega klovna Flisarja. 

In ja, Slovenci s(m)o prvaki v namenjanju pozornosti uspehom tistega hipa. Zdaj je to fuzbal. V soboto bi v stožicah s polovico folka težko navrgel debato o zadnji tekmi s S. Irsko, kaj šele o kakem kultnežu ala Rudi Istenič. 

Kot je nekdo rekel - furamo preveč športov. Kar nas sicer dela posebne, ampak je tudi problem. 

Povezava do prispevka

Jaz sem bil tudi na tekmi. Po mojem po celi večnosti, pa še to ker je frend rekel, da bavi karte pa če grem zraven. 

Vzdušje meeeeeeh, igra pa res dobra in gledljiva, dejansko igrajo fuzbal.

Po tisti generaciji leta 2010 me je vse skupaj kar minilo. 

Pa ne zaradi rezultatov, bolj način, kako je zveza hotela molsti navijače z nekimi obveznimi paketi pa pičkami maternami po tistem uspehu. Mislim, da so bile tekme za prijateljske tudi po 30 eur al neke take fore. 

Pa sem bil v ciklu za SP 2010 praktično na vseh domačih tekmah v MB. Za S. Irsko sva z zgoraj omenjenim frendom organizirala cel tamal bus frendov in kolegov, da smo šli na ogled.

Na Petrolu v Lukovici sva naredila cel zastoj, ko sva nabavila 26 kart :D Takrat je bilo to še možno, ja.

Vzdušje v Mb je bilo vedno top, res se je navijalo. Tele stožice se 100x skrijejo proti vzdušju tam. Pa mam do stožic 15 min :D

Pozabil sem že, kaj je bilo, da ni več dragonsov pa viol, a so se zlamali preveč al z zvezo skregani, kdo kej več ve?

Sem imel enkrat priložnost bit na navijaškem sektorju, ko so se dragonsi pa eni navijači kopra sredi tekme udarili dve vrsti pod mano. Zabavno res :avadodo:

 

Kot je nekdo zgoraj napisal, sem tudi sam gledal tekmo res sproščeno nič nervozen, pač niti približno tako, kot 13 let nazaj. Lahko pa da smo tudi že samo stari, pa vsega navajeni.

Spomnim se tekme proti rusom, sploh nisem bil na zicih, tam nekje smo kar stali na enih stopnicah, brez glasu in z bolečo glavo že nekje v 20 min :D :D

Da ne omenjam uvrstitve na svecko 2002, ko je cela Ljubljana stala, pa proslavljala, kej takega ne bomo več doživeli po mojem.

 

 

Povezava do prispevka

Belgium's Euro 2024 qualifier against Sweden was abandoned at half-time after police confirmed two people had been shot dead in Brussels on Monday night.

 

A gunman claiming to be a member of terrorist group Islamic State opened fire on a group of Swedish football fans.

 

Footage posted from Belgian newspaper Het Laaste Niews showed a man in an orange jacket on a scooter firing a rifle and taking cover in a nearby building.

Povezava do prispevka

Ja, greš lepo na tekmo pa te pripeljejo nazaj v krsti. :no:

 

Sploh ne morem razumeti, kaj se dogaja v glavah takega folka. Ubiješ par ljudi potem pa lepo lagano živiš naprej, kot da se nič ni zgodilo.

 

Najslabše pa to, da uporabljajo Gazo za izgovor, da gredo na drugem koncu sveta ubijat.

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...