Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Tijuana reče pred 17 minutami:

Kot Rusija kot Katar sta podkupla, da so bili izglasovani, da dobijo Svetovno prvenstvo.

Ja, ampak ekipe so se na to svetovno prvenstvo uvrstile skozi tekmovanje, kvalifikacije, kjer je imel vsak enake možnosti (recimo), eni Nizozemci so doma ostali in se sedaj trudijo z novo generacijo da pridejo v Katar. In to je cel point. Saj je jasno da klube pač skrbi od kje bo prišel denar in bi radi zagarantirane dohodke vsako leto, ampak ne gre to na tak način. Uni španski šalabajzerji gradijo megalomanske stadione, ne plačujejo davkov, kupujejo Ousmane faking Dembeleje za 150 milijonov, potem se pa jočejo ko so miljardo v luknji. Ja a res?! In itak to velja za vse te klube, da ne bo kdo mislil da imam kaj posebnega proti španskim kluom. Potem imajo pa še fris da ta svoj ogabni nogometni paket zapakirajo v Mes que un club, pa YNWA pa Storia d'un grande amore. Give me a break. 

Povezava do prispevka
Navedek

UEFA president Ceferin lays into Ed Woodward + Agnelli: “If I start with Ed Woodward, he called me last Thu evening saying he’s very satisfied with and fully supports the reforms + the only thing he want to talk about was FFP, when obviously he had already signed something else

 

:lol:

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 minutami:

prav uno flashbacki na jamranje pravim gamerjev nad FILTHY CAUSALS

jebiga, če ta drugi nosijo denar, ne pa z življenjem predani "ultrasi"

Jaz mam flashback na jamranje Pokemon fanov glede Sword/Shild špila, njihove twitter vojne proti Gamefreaku, protesti po socialnih omrežjih, grožnje s nenakupom igre na koncu pa špil pride vun in podira rekorde in je eden najbolje prodajanih Pokemon špilov (mislim, da top 3).

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 6 minutami:

 

Jebiga, ljudje so postali ovce brez hrbtenice, tako da večinoma se tole strinjam, še kar pa mislim, da bo nekih 20% bojkotiralo, ampak kaj, ko se bo našla 1/3 novih :rofl:

To ste rekli tudi takrat ko je Kitajska začela pumpati keš v nogomet in kupovati vse živo, da to je zdaj to, samo što nisu, pa smo videli kako in kaj. Dobesedno nobenega ni zanimala tista liga. Če hočejo Amerikanci tole kupiti, naj. Jaz mislim da se bo večina evropskih navijačev, sploh pa v njihovih državah in mestih obrnila proti klubom. In se že.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 11 minutami:

 

I'm a slave, get me out of here

 

a ko pa podpisujejo 5 letne pogdobe za absurnde zneske pa nasmejani do ušes :D

Itak. :D Defitivno je pohlep  igralcev in njihovih agentov en izmed večjih problemov modernega nogometa. In s superligo bo še hujše.

 

edit: Me pa zanima, če imajo sploh igralci veljavne pogodbe za ligo, ki ni pod UEFA in/ali FIFA okriljem :O

uredilo bitje Majek
Povezava do prispevka

argument "sej je že zdej slabo, kako bi sploh lahko bilo slabše če se izbere ta najbolj ekstremna opcija" je precej smešen glede na splošno dogajanje v nekje tam zadnjih ~5ih letih

 

alpa "najdi si nov šport" lol, kot da je spremljanje športa in predvsem navijaštvo popolnoma racionalna odločitev z namenom maksimiziranja entertainmenta glede na zapravljen čas/živce 

 

 

uredilo bitje Daffy
Povezava do prispevka

To se 2 mafije dajeta. Nič drugega. UEFA se boji za svoje žepe. Jeebe se njim za manjše klube (k jim dajo drobtinice). ESL je isto sranje (minus manjši klubi). Konkurenca pač. Vsi se boji/rijo  za peneze, dobiček.

uredilo bitje carek
Povezava do prispevka

Bomo videli kaj bodo pravniki povedali, ni čisto tako, kolikor vem tehnično gledano na svetovnem prvenstvu nastopajo ekipe ki jih 'določijo' nadnacionalne zveze, torej UEFA, CONCACAF, itd. Ekipa pa se določijo na podlagi tekmovalnega sistema ki ga predpišejo UEFA in ostale zveze. 

 

Pa tudi, a ni Čeferin danes izjavil da ga FIFA podpira?

Navedek

"Podpirajo nas angleška zveza, španska zveza, italijanska zveza, Premier liga, La Liga, Serie A, pa tudi Fifa in vseh 55 naših članic.

 

uredilo bitje Luka$
Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 1 uro:

Čeprav moram rečt, da sem odkar prihaja zmeraj več zavrnitev klubov tudi vse bolj skeptičen glede uresničitve tega projekta. Kot kaže sploh nimajo zagarantiranih 20 ekip :nicjasno: in reakcije nogometnega sveta so v veliki večini negativne. Mogoče bo potrebnih več informacij, ampak kot trenutno kaže ne vem kako jim bo tole uspelo izvesti. Na koncu se bodo pa z repom med nogami vrnili v UEFO in si povsem uničili svoj sloves v nogometnem svetu. Bravo res, kaj naj rečem.

Meni izgleda tale ESL zelo amatersko zastavljen projekt. Predstavitev v nedeljo ob pol polnoči, spletna stran zagnana pet do polnoči, beden press release in totalen molk klubov. Deluje kot slaba prvoaprilska šala. 

 

Če ni tako, kot je Quessoy napisal, da so pogodbe že podpisane, dajem veliko možnost, da se bo teh 12 klubov posulo s pepelom in gremo dalje po obstoječem sistemu, ki bo reformiran z večjim upoštevanjem predlogov klubov. Močno dvomim, da lahko na silo in enostransko zrušijo sistem, ki se je gradil 100 let, še posebej če upoštevamo to, da hočejo ostati tako v domačih ligah kot tudi v CL/EL. 

 

Čeferin pa imo preveč osebno jemlje vse skupaj, še posebej glede na to, kakšen odnos imata z Agnellijem. 

Povezava do prispevka

Scenarijev je več, ampak brez konsenza med vsemi deležniki in "blagoslova" krovnih organizacij (nacionalnih in mednarodniih) zadeva ne more funkcionirat. 


Mnogi ste omenil vprašanje denarja.. ja definitivno, ampak treba je vedet, da pritiski kapitala delujejo tudi na predsednike nacionalnih in mednarodnih zvez. Čeferina ni težko zamenjat z nekom bolj poslušnim. 

Povezava do prispevka
Luka$ reče pred 13 minutami:

Bomo videli kaj bodo pravniki povedali, ni čisto tako, kolikor vem tehnično gledano na svetovnem prvenstvu nastopajo ekipe ki jih 'določijo' nadnacionalne zveze, torej UEFA, CONCACAF, itd. Ekipa pa se določijo na podlagi tekmovalnega sistema ki ga predpišejo UEFA in ostale zveze. 

Pomoje pa ni tak v izi kot si misliš. Veliko bolj zakomplicirano je. Jaz sem prepričan, da so modeli naštudirali situacijo v nulo v primeru, da morejo na sodišče.

 

Uefa ima tudi svoja pravila za svoja tekovanja ampak so še vedno na sodišču zgubli naprimer ko jih je PSG dal na sodišče ko so hoteli sprožit preiskavo proti njim ali ko so Cityju dali 2 letni ban in je City dal na CAS in je Uefa morala spustit City v LP nazaj podobna situacija s Milanom in je Uefa morala nazaj v Ligo Evropo jih spustit, ker je Milan zmagal na sodišču.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

and in the 2054 ESL finals the coca cola bucaneers based in Lagos, Nigeria will face the MyPillow Feathers from Bangkok in what is said to be the greatest soccer finals in the last century.

(this message was brought to you by www.burritotacobeercream.com, the world's finest burrotbeercream)

Povezava do prispevka

Hvala bogu,da he prišlo do tega.Vsaka stvar,ki stoji na tako nezdravih temeljih, kot je bil nogomet,v zadnjih 30 letih...se prej ali slej podre sama vase.

 

Razlike so enostavno prevelike,totalno nerealne,klubi zadolženi do grla,CL že dolgo tako nezanimiva...naj vse skupaj propade....in zraste nekaj novega.

 

uredilo bitje Bog in batina
Povezava do prispevka

spacer.png

Berbasecks reče pred 4 minutami:

 

pa skos carske tekme proti velikim

ne pa cold, rainy Wednesday night in Stoke :D

nekateri od teh se še ne zavedajo, da je boljše biti nekdo, ki mora iti na cold rainy night v Stoke, kot pa postati Stoke, kamor morajo drugi hodit :D

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 18 minutami:

Pomoje pa ni tak v izi kot si misliš. Veliko bolj zakomplicirano je. Jaz sem prepričan, da so modeli naštudirali situacijo v nulo v primeru, da morejo na sodišče.

 

Uefa ima tudi svoja pravila za svoja tekovanja ampak so še vedno na sodišču zgubli naprimer ko jih je PSG dal na sodišče ko so hoteli sprožit preiskavo proti njim ali ko so Cityju dali 2 letni ban in je City dal na CAS in je Uefa morala spustit City v LP nazaj podobna situacija s Milanom in je Uefa morala nazaj v Ligo Evropo jih spustit, ker je Milan zmagal na sodišču.

Vem vem, se strinjam. Moj point se je nanašal samo na tisto da je svetovno prvenstvo 'FIFA prvenstvo', ima tudi UEFA kaj zraven.

 

Sigurno imajo naštudirano, ampak verjamem da imajo tudi na UEFI in v nacionalnih ligah...no, upam, da ne opleta Čeferin kar nekaj v tri PM :)

Povezava do prispevka

razočaru me je čeferin. takoj izjavu da bojo same kazni. nič več evrov, nič več svetovnih, ... korono jim bi najraj dal čeferin :no: takoj ko začneš grozit s kaznimi je jasn da izhajaš iz pozicije navidezne moči ki ti nekam beži. strah pred finančnim udarcem. depresivno

verjetn so jim dal debate pa probal najdit kej skupnega, pa so čefoti forsiral to razširjeno ligo prvakov, kjer čist razumem da ti top klubi nočejo na gostovanja v zagreb itd. bohnedi maribor pride v champions ka si ja nor. desetletje praktično gre za neke trivialne brezvezne tekme. T3h Superleague for life kar se mene tiče. Florentino povedi nas. čeferin pa če bo take klobasal bojo še državo nam vzel, bojo mel svoj evro pa slovenija ne obstaja. take a chill pill pizdun pizda

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 33 minutami:

Mnogi ste omenil vprašanje denarja.. ja definitivno, ampak treba je vedet, da pritiski kapitala delujejo tudi na predsednike nacionalnih in mednarodnih zvez. Čeferina ni težko zamenjat z nekom bolj poslušnim. 

Že res, ampak njega izbirajo nacionalne zveze, zdaj, če so le-te res tako proti tej ligi ga bodo pač podprli, če ne lefirajo. Na naslednjih volitvah pa lahko rečejo da bodo podprli kandidata ki je proti Superligi...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...