Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

JediEagle ze od samega zacetka pravi, da mu je ok, dacapo je na tej strani malo gor napisal, da mu postaja vsec

 

potem oba omenita MI3, v smislu, da se je folk takrat pizdil zarad guybrusha (razumel sem v smislu, da smo kljub temu dobili legendarno igro)

 

zato sem napisal post in dal primerjavo

 

ne dissam ne JediOrla, ne dacapota, ce jima je vsec, kaj naj jaz

 

nikoli nisem pisal kys komentarjev avtorjem, nikoli jih ne bom, lahko pa komot razumem jezo folka

 

developerji so imeli moznost s tezkokategornim naslovim narediti novo revolucijo v zanru avantur, priblizati to zvrst mlajsi generaciji (se mi zdi, da avanture vec ali manj igramo starci), ampak ne, "best we can do is tree fiddy"

Povezava do prispevka
MisterM reče pred 1 uro:

@JediEagle To je zapisal maja, ko je bilo na voljo par sličic, na osnovi katerih ni bilo možno kaj dosti povzeti. In ne, takrat še ni bilo širših polemik in pikrosti kot sedaj, ko so pokazali dejanski gameplay. A vzamem nazaj, dejansko mu je uspelo izbrati provokativen in šokanten grafičen stil. A žal, kot je zapisal @amnesia, je razlog za negodovanje pač to, da je ta stil lasten ustvarjalcem YT klipom, ki želijo po čim hitrejšem postopku ustvariti animacijo. Kot če bi Pininfarina rekel, da bo oblikoval novega Golfa (ali kak drug, priljubljen ljudski avto), na koncu pa bi razkril Multiplo.

 

No, odgovarjal sem na tvoje mnenje "A potem naj vsaj stojijo za svojimi odločitvami, petičnim komentatorjem pa zapro usta s preprosto razlago, da so se namerno odločili za ta stil, ker jim dogaja". In sem ti dal link, kjer obrazloži, zakaj se je tako odločil. Nima veze ali je to napisal pred tem trailerjem ali pol. Verjetno se mnenje developerjev v tem času ni spremenilo.

Povezava do prispevka

Če sem že sprijaznil z grafično podobo (in flashovsko animacijo), je tu še vedno odločilni glavni faktor: Nas bo igra prepričala v igralnem in zgodbovnem smislu in z obilico dobrega humorja? Sedaj lahko samo zgolj jokcamo nad podobo in tistih nekaj sekund gameplaya, ki so ga prikazali, na koncu pa se bo zgodilo nekaj drugega. Itak, da ni kaj dosti možnosti: pač ali bo igra velik flop (in zgolj cashgrab) ali pa bo res več kot dostojen naslednik serije. Živi bili, pa videli! :) 

Nekoliko offtopic, a ne docela:
Meni recimo nikoli ni sedla tista toliko opevana Broken Age avanturca, ki je tudi dvigovala precej prahu. Po besedah debelega bi naj bila nekaj najboljšega in do sedaj še nevidenega v svetu avantur. No, meni ni dogajala niti grafično (čeprav moram priznati, da je bil izbran res dokaj unikaten art) niti igralno. Pustimo tisto o Kikstarterskih fehtanjih in sumljivo dolgemu razvoju, ki je pripeljal do tega, da smo že tako kratko igro dobili v dveh delih.  Čudna so pota avtorjev pustolovskih igric! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 35 minutami:

tmnt je pa res slab primer za argumentiranje, ker izgleda res lepo in spostuje svojo zgodovino

 

opicji otok je bil vedno definicija vrhunske avanture, zal se trenutni avtorji na to gladko poserjejo 

 

 

 

Če začnem jaz delat nov MI špil, bi verjetno bil prisiljen se "pokloniti" zgodovini, če pa original avtor reče "hočem narediti nekaj drugače", ima pa vso pravico. Lahko mu rečeš, da ti ni všeč, da mu pa rečeš, da se je posral na svojo zgodovino, je pa neumno. Saj ne dela poklona, ampak nadaljevanje, in ga dela po svoje, tako kot bi ga naredil leta 199x. 

 

Sej, ne pišem stvari, da bi prepričal koga, da mu mora biti všeč. Pišem stvari, da pač ljudje nimajo pravice napadati avtorjev, kot da imajo sami neko pravico določiti kako in kaj. Again, povejte, da vam ni všeč, avtorjev naj se pa ne napada, pa zraven še trobiti nebuloze "ni denarja", "sam skup so zmetal", "se poserjejo", ker je vse to navaden faking bullshit. Imeli so predprodukcijo, kjer je Gilbert povedal približno, kaj hoče, so naredili nekaj testov, Gilbert je izbral "to", in konec zgodbe. Noben se ni posral, noben si ni vzel samo 5 minut pa zraven zehal.

 

Lahko pa rečem, da na spletni strani Stan prepočasi premika roke :p (https://returntomonkeyisland.com/)

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

No, jaz nisem nič spremljal, kaj dogaja okoli novega Monkey Islanda. Če je toliko pretresov okoli napovednika, potem je to samo znak, kako zelo pričakovan je špil. Take zadeve pa bodo itak venomer imele ultra nergače kot fanatične zagovornike, nič novega. Ampak to, da so menda avtorji tako izjemno butthurt, me pa malo skrbi: kot da bi bila ta grafična podoba edini selling-point igre. Kot pravi @DaCapo, bodo igralnost, zgodba, predvsem pa uganke tisti, ki bodo podali končno oceno. Bodo pa ti, vsaj zame, ki me je napovednik izjemno razočaral, morali biti res nadpovprečni, da me prepričajo k nakupu. Presneto, saj obstaja cel kup indie pustolovščin z omejenim budgetom in majhnimi razvijateljskimi ekipami, ki so naredili igre, ki izgledajo kot triple double AAA proti temu, kar je zaenkrat prikazal napovednik. Da ne omenjam, da se mora Return to Monkey Island vrednotiti strožje, saj gre za priznano znamko, ki je zaznamovala generacije ljubiteljev pustolovščin, ne pa eno random pustolovščino. Žal se mi zdi, vsaj za enkrat, da gre za easy cash grab na podlagi priznane blagovne znamke, da hitro odpre denarnice nostalgikom. Bi bilo pa fino, da se motim.

Povezava do prispevka

Humor na https://returntomonkeyisland.com/ me je malce pomiril. Mogoče res malce pretiravamo, ker bomo itak vsi nabavili day-one. Sem pa tudi prepričan, da bo potem sledila še bolj pestra debata. Nekateri bodo izlivali žolč, drugi se klanjali, tretji samo skomignili z rameni ... V glavnem: takšnega hypa že dolgo ni povzročila kakšna napovedana avanturca. Kar je seveda logično in povsem pravilno.   

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Humor na https://returntomonkeyisland.com/ me je malce pomiril. Mogoče res malce pretiravamo, ker bomo itak vsi nabavili day-one. Sem pa tudi prepričan, da bo potem sledila še bolj pestra debata. Nekateri bodo izlivali žolč, drugi se klanjali, tretji samo skomignili z rameni ... V glavnem: takšnega hypa že dolgo ni povzročila kakšna napovedana avanturca. Kar je seveda logično in povsem pravilno.   

 

Jaz sem ljubitelj serije in 100% ne mislim nabaviti igre day one :) Ne čutim nobenega hypa. Kar bo, bo. Bom počakal. 

Povezava do prispevka

O, jaz pa sem že danes s tresočo roko živčno iskal gumb Preorder-Now. Kot tisti alkoholik, ki ga abstinenčna zagrabi. Jebiga, Monkey je pač moja najljubša serija ever in kakorkoli obrnem, nov del je moj največji hype vseh časov že od prve najave naprej.
Pozabi na hype ob RDR2, pozabi na hype za Cyberpunk (v katerega sem celo polagal res velike upe, ker pač Witcher3..), pozabi na hype ob novi Fifi.. Nič, nič se ne more primerjati z najavo novega Monkeya. Ponoči nisem imel niti volje drkat, ker sem imel v glavi samo tisti uvodni napev in ni pomagala niti razkrečena blondinka na HustlerTV ... :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

O, jaz pa sem že danes s tresočo roko živčno iskal gumb Preorder-Now. Kot tisti alkoholik, ki ga abstinenčna zagrabi. Jebiga, Monkey je pač moja najljubša serija ever in kakorkoli obrnem, nov del je moj največji hype vseh časov že od prve najave naprej.
Pozabi na hype ob RDR2, pozabi na hype za Cyberpunk (v katerega sem celo polagal res velike upe, ker pač Witcher3..), pozabi na hype ob novi Fifi.. Nič, nič se ne more primerjati z najavo novega Monkeya. Ponoči nisem imel niti volje drkat, ker sem imel v glavi samo tisti uvodni napev in ni pomagala niti razkrečena blondinka na HustlerTV ... :) 

Samo ti si kot moj tamali. Vsaka nova igračka je najljubša do naslednje nove. 😁😅😂😉

Povezava do prispevka

@Ethan ajde, čeprav pri igračkah sem bil malce čuden in sem imel rajši prastarega Transformerja od najnovejšega avtka na daljinsko. Ampak zavedati se moraš, da govorimo o Monkey Islandu. Igra, katere nadaljevanje smo čakali (ali pa celo sploh nismo) ohoho let. Res dvomim, da me bo za časa življenja še kakšna igračka tako zdrmala. Razen seveda, če bom dočakal naslednjo Monkey igrico. 
/offtopic: danes zvečir bom spet poskusil drkat. Tokrat si bom predstavljal golo Elaine. Ima da mi rata! :) 

Povezava do prispevka

OK, se opravičujem vsem navzočim. V tej vročini me pač zanese. TeŠko je!

Zdaj pa vas prosim, da predlagate eno res res dobro avanturco, da jo preigram čez vikend in boste imeli mir pred mano. Ker Monkeya še vseeno ne bo tako hitro, meni pa (očitno) postaja dolčas. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Norc, RDR2 sem že igral in ni ravno avanturca.  Čeprav... instalirano imam na sveže, na zelo spodobnem računalu, poletje je pravi čas za kavbojščine, igra je top .. V bistvu ni razloga, da ne bi igral! Edino kar je: čez vikend mi v nobenem primeru ne bo uspelo končati!!

/končati igrice; da ne bo kdo spet kaj narobe razumel ;)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 26 minutami:

Saj drgač lahko igraš čez vikend in naslednji vikend nadaljuješ, če med tednom nea moreš igrat. Čeprav ne vem, zakaj ne bi mogel. Menda ne delaš 24/5?


Teško je pač. :) Obstaja veliko razlogov, ampak zdaj se mi res ne da pisati (itak nobenega ne bi zanimalo). 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 urami:

Saj drgač lahko igraš čez vikend in naslednji vikend nadaljuješ, če med tednom nea moreš igrat. Čeprav ne vem, zakaj ne bi mogel. Menda ne delaš 24/5?

 

Ma glej... Ni nek ljubitelj tega žanra in serije. Bo našel kaj drugo za preigrati, ki mu je bolj pri srcu.

 

Predlagam mu The Book of Unwritten Tales katerega opis najdeš v "Trenutno igram".

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazek: Book of.. sem preigral tako enico kot dvojko. In to obe vsaj 2x, tako da mi nekako ni za ponovni shozihod. Nekaj novega, svežega bi mi sedlo! 
Očitno bom pač silom prilike šel na brzino skozi kakšno iz arhiva.. Bom že našel nekaj, kar sem najmanj igral in pozabil večino zgodbice. Problem je edino, ker bom več časa porabil za iskanje primerne igre, kot pa potem za samo preigravanje. :) 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 19 minutami:

Kdo da fak je pa nahajpan za novo fifo vsako leto? :D daCapo je mal hecen


Itak, če pa je šlo za zajebancijo. Si je pa daPubec danes kupil nek nov NBA. Fak, kaj dela malo košarke na TV.. Čeprav čez Dončića in Dragića res nimam kaj za rečt. 

/zdaj sem mu iz protesta internet zabasal, ker si dolvlačim nove Guardiane in je živčen, ker mu v online šteka. luda kuča! :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...