Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Return to Monkey Island je zelo zelo dostojen naslednik legendarne serije! To se moramo vsi strinjati; svojstveni okusi, podzavestne želje in sebični nagoni gor al pa dol. Škoda je sploh časa debatirati o tem. Tako pač je in tako so si avtorji zamislili. Dobili smo nov polnopravni Monkey in vsak, ki ga je preigral, je sam zase iz tega nekaj pridobil. Karkoli že to je ..
V bistvu zaključek igre čisto lepo povzame to, kar želim povedati. In s tem ne mislim zajebantskega citata iz enice: "Never pay more than 20 bucks for a computer game".  Čeprav bi se mariskdo tudi strinjal, npr. Mefistofeget. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
fric reče pred 14 urami:

A lahko nekdo razloži konec? Mislim tisto, ko se

  Razkrij skrite vsebine

pojavimo na sejmu.

A to je samo sanjal al kako?

 

Ni ravno sanjal, dejansko je cela zgodba v tem delu pripoved Guybrusha svojemu sinu, ki jo pač zaključi tako kot jo.

Po enem tednu in okoli 20ih urah sem jo obrnil, hintbooka nisem uporabil. Ne bi ravno rekel, da sem razočaran, sem pa vsekakor bolj užival v Tales epizodah 10 let nazaj. Še vedno najbolj čislam LeChuck's revenge, tako po vzdušju in kompleksnosti ugank, saj sem bil primoran v tem delu le redkokdaj mozgati. Glasba je odlična, lokacije zanimive, humor je tudi še kar na nivoju.

 

Dvomim, da bo to zadnji del v seriji. Bi se mi pa zdelo vsekakor bolje, če prevzame krmilo kdo drug kot Ron. Svet Monkey Islanda se je tekom let razširil izven njegove vizije, saj so  Curse, Escape in Tales delale druge ekipe . Ron se je sicer postaral in je povsem logično, da gleda na projekt tako, kot pač gleda, a Monkey Island in Guybrush se nista. Gotovo bom v prihodnosti še kdaj obrnil Secret, Revenge, Curse in Tales. Tudi Escape, če bo le možnost to 3D stvar normalno pognati in igrati, kljub nekaterim ogromnim kiksom. Za Return pa res dvomim, da jo bom, čeprav mi nakupa nikakor ni žal in se strinjam, da ima svoje mesto v seriji.

Povezava do prispevka

Za nov Monkey imajo zametke scenarija dobesedno na pladnju. Kdorkoli bo že delal na igri.

Stari Guybrush, mladi Guybrush in Elaine se vsi skupaj podajo na novo pustolovščino. Preklapljenje med liki obvezno. To je to. Seveda začinjeno z dobrim humorjem (tudi prcanjem med glavnimi liki). Še naslov jim serviram: Monkey Island: Son of LeChuck. 
Glede same zgodbe imajo pa itak dovolj domišljije, Recimo, da bi rad videl nekaj klasičnega "prizemljenega" piratstva in obvezno brez lunaparkov na koncu. Mali Threepwood mora npr. opraviti tri preizkušnje, da postane pravi pirat itd.. Aja, to smo že videli. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Recimo, da bo šla zgodba bolj v socialno, odraslo tematiko. Družinska drama pač. Guybrush in Elaine sta v ločitvenem postopku, Stan je ločitveni odvetnik, Voodoo lady je socialna svetovalka itd. Guybrush se je zapil z near-grogom, Elaine se dol daje s postavnim učiteljem mečevanja, mali Guybrush je težaven mulc (začne se družiti z anarhisti, pusti šolo, njegov najboljši prijatelj je LeChuckov sin..)... Stari LeChuck pa seveda spletkari, kako bi iz družinske drame pridobil največ zase. :) 

uredilo bitje DaCapo
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

No, saj ta drama je bolj v ozadju, dodatek pač. V igri bi vsekakor odkrivali otoke, zaklade in vse našteto. Guybrush bi moči združil z LeChuckovim sinom (ki ne želi po očetovih stopinjah), skupaj se podata na iskanje *vstavi zaklad/mistični predmet/nekajpač*, kar bi rešilo tako vpletene družine, kot prineslo $ in večno slavo. 

In veš kaj je dandanes popularno glede družinskih dram? Ogromno je folka, ki ima to enostavno rad. Ker s spremljanjem težav drugih nekako (podzavestno) odvračajo razmišljanje in reševanje svojih. Žalostno, jebiga, ampak tako pač je.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Recimo, da bo šla zgodba bolj v socialno, odraslo tematiko. Družinska drama pač. Guybrush in Elaine sta v ločitvenem postopku, Stan je ločitveni odvetnik, Voodoo lady je socialna svetovalka itd. Guybrush se je zapil z near-grogom, Elaine se dol daje s postavnim učiteljem mečevanja, mali Guybrush je težaven mulc (začne se družiti z anarhisti, pusti šolo, njegov najboljši prijatelj je LeChuckov sin..)... Stari LeChuck pa seveda spletkari, kako bi iz družinske drame pridobil največ zase. :) 

 

Kake droge ti to ješ? Mogoče bi probal.

Povezava do prispevka

Gotovo imajo družinske drame svojo ciljno demografsko skupino. A da bi šel ta žanr tlačit v gusarsko pustolovščino je res čudna ideja. Misliš, da bi Pirate s Karibov šlo gledat toliko ljudi, če bi se namesto s piratsko tematiko ukvarjali s tem, kako želi kapitan Sparrow rešiti propadajoči zakon in boj za skrbništvo?

Povezava do prispevka

Saj bi bila družinska drama zgolj pod črto vpletena v piratsko tematiko. Pa mislim, da je v Piratih s Karibov nekaj zametkov tega že celo bilo.
Sicer pa mularija film itak gleda iz drugega zornega kota. Če so liki večplastni, z vsemi svojimi hibami in problemi, ogled posledično zadovolji tudi zrelejše občinstvo. Treba se je tudi zavedati, da se občinstvo stara skupaj z neko franšizo. Monkey Island je lep primer, saj smo prvi del igrali res še kot mulci in se poistovetili (no ja) s takratnim likom Guybrusha. Bolj kot odraščaš, bolj pa ti je všeč, da liki iz iger in filmov odraščajo s tabo. Ajde, dobra popcorn akcijada brez nekih višjih "zateženosti" še vedno sede in bo vedno sedla. Ampak jaz govorim samo o tem, kako lahko like in zgodbo spelješ tudi na višji nivo, ki pa bo še vedno dogajal najširši možni publiki.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 minutami:

Saj bi bila družinska drama zgolj pod črto vpletena v piratsko tematiko. Pa mislim, da je v Piratih s Karibov nekaj zametkov tega že celo bilo.
Sicer pa mularija film itak gleda iz drugega zornega kota. Če so liki večplastni, z vsemi svojimi hibami in problemi, ogled posledično zadovolji tudi zrelejše občinstvo. Treba se je tudi zavedati, da se občinstvo stara skupaj z neko franšizo. Monkey Island je lep primer, saj smo prvi del igrali res še kot mulci in se poistovetili (no ja) s takratnim likom Guybrusha. Bolj kot odraščaš, bolj pa ti je všeč, da liki iz iger in filmov odraščajo s tabo. Ajde, dobra popcorn akcijada brez nekih višjih "zateženosti" še vedno sede in bo vedno sedla. Ampak jaz govorim samo o tem, kako lahko like in zgodbo spelješ tudi na višji nivo, ki pa bo še vedno dogajal najširši možni publiki.

 

To se pa nikakor ne strinjam. Občinstvo se res stara, izmišljeni liki kot je Guybrush pa po tem nimajo nobene potrebe. Če dam primer iz dolgometražnih animirank, kot so Simpsonovi, South Park in Family Guy, so liki tam kar trdno zacementirani v svojih starostih in nazorih, njihov čar pa leži prav v tem. Za igrane filme in serije je to seveda težje, saj se starajo tudi sami igralci, v svetu pustolovskih iger pa je Guybrush z lahkoto še vedno nadebuden mlad wannabe gusar. Kaj točno misliš s tem višjim nivojem zgodbe sicer ne vem, a liki se zato zagotovo ne rabijo postarati.

uredilo bitje MisterM
Povezava do prispevka

Karakterno staranje. Recimo Guybrush v vsaki avanturi nekaj spozna in se nekaj "nauči". Karkoli že pač odnese iz konca določene igre: ali so to prijateljske vrednote, ali tista oldskul "nikoli ne plačaj več kot 20 € za igro", ali da je potovanje pomembnejše od cilja ali kaj čisto drugega.. Ni treba zdaj, da bi bil v naslednjem Monkeyu starček s hojico. 
Višji nivo zgodbe pa je čisto preprosta stvar. Dandanes nas namreč večina stremi k dobrim zgodbam in ne samo k popcornu za en večer. Tudi mladi vse raje gledajo večplastne like in zgodbe, ki niso samo že stokrat prežvečeni scenariji ali random zgodbice za lahko noč. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Igram The Excavation of Hob's Barrow.
image.png.a755021fb135d32509c2dc87fbb986b2.png

Odlična (malce spregledana) pixel-art avantura. Super srhljivo vzdušje, povsem primerno za ta čas. 

Avtorji: Cloak and Dagger Games
Založnik: Wadjet Eye Games
 The Excavation of Hob's Barrow on Steam (steampowered.com)
 

Navedek

Antiquarian Thomasina Bateman is writing a book on the barrows of England, documenting the treasures she finds buried within. When an intriguing letter summons her to the small village of Bewlay, tucked away in the remote countryside, she sets off by train with her assistant a day behind. Upon her arrival, however, the mysterious man who summoned her is nowhere to be found. Her assistant never arrives. A stubborn landowner refuses access to the barrow, and the locals are wary of this woman who is traveling alone and (gasp!) wears trousers. The excavation of Hob’s Barrow is off to a rocky start. And then Thomasina starts having strange dreams…

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tnx za info, @Hernier. Trailer mi deluje zelo zelo OK, must play.

Zdaj pa nekaj drugega: je kdo slučajno igral Encodyo?
image.thumb.png.235ab90eec58d5a1a766f4452ae6a453.png

Save 80% on ENCODYA on Steam (steampowered.com)
 

Navedek

Neo Berlin 2062. Tina – a nine-year-old orphan – lives with SAM-53 – her big clumsy robot guardian –in a rooftop makeshift shelter in Neo-Berlin, a dark megalopolis controlled by corporations.


Zdi se mi kar všečna zadeva, pa dober setting itd. Če zgodba vleče in so uganke dobre, potem je zame skoraj obvezen naslov.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 uro:

lahk ti šenkam dubu sm v enem od bundlov, baje so u kurcu uganke. Napiš če hočeš


Tnx!! Ampak v bistvu ni treba. Daj komu drugemu ali pa sam poskusi. 
Khm, jaz sem jo za pokušino snel iz internetov. Nisem pa še skoraj nič igral (par minut, zgolj da sem preveril, če dela :) ).  Zdaj, če so uganke res sfaljene, potem mogoče ne bom niti preigral do konca. Grafično mi sicer deluje sila simpatično.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vincent reče Dne, 16. 10. 2022 at 15:51:

https://store.steampowered.com/app/1605320/Unusual_Findings/

 

novo. Čisto vse pri tem špilu mene spominja  na Stranger Things, kar pa ni nič slabega :)


Velika hvala za tole!! Kot naročeno, ker ravnokar iščem neko novo avanturco za večerno preigravanje. Na prvi pogled se mi zdi definitivni must play naslov. (+ ocene so zelo pozitivne!)

edit: Končal. Odlična pustolovščina, vredna vsakega centa! Spolirana oldchool zadeva, super 80is vibe, precejšnja dolžina (jaz sem porabil ca. 12 ur,), zelo kul uganke, všečen humor, zelo dober voiceacting skratka ni da ni. Ajde, če bi lahko menjavali med liki bi bilo pa že preveč. Kakšnih večjih minusov se trenutno niti ne spomnim, zato je zame gladko avanturca leta. 
K tej igri se bom zagotovo še vrnil, saj ima bojda več možnih poti in (3) različne konce. Sijajen epilog (po kreditsih) pa zna starejšim igralcem kar precej sesti v srce ;) . 

Še naslovna pesmica:

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Vezano na Unusual Findings: Prav zanimivo je, ko izza ovinka uleti nek no-name studio, naredi več kot odlično pustolovščino brez nekega pompa in oglaševanja, ter v ciljni ravnini gladko poseka konkurenco. Škoda, da bi bi bila zadeva spregledana! (Za razliko od nekaterih velikih studijev, ki delajo najave že sto let pred izidom, poveličujejo svoje delo (kao to bo najboljša avantura vseh časov), razpolagajo z enormnim budgetom itd., na koncu pa naredijo nekaj povprečnega, kar hitro utone v pozabo.) Mislim, takšne kot so avtorji Unusual Findings gladko podprem pri naslednjem projektu!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Je kdo igral Darkestville Castle
Malce starejša zadeva, ki mi je očitno ušla iz radarja. Glede na preview mi deluje zelo OK, poleg tega pa je (prva?) avanturca od Epic Llama, ki so se pred kratkim odlično izkazali z zgoraj omenjeno legendico Unusual Findings. 

Darkestville Castle on Steam (steampowered.com)
darkestville.thumb.jpg.114ed4543721de0d5f5f4d777c49bdda.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pravkar preigral Born Punk.

Meni zelo všečna cyberpunkovska pixlasta avantura. Dobra zgodba in uganke, več kulskih glavnih likov, obilo humorja.
Najbolj sem se pa zabaval ob dialogih, kjer je res pogosto uporabljena beseda DREK (več kot očitno nadomestek za SHIT), lol.

 

https://store.steampowered.com/app/979480/Born_Punk/

image.png  image.png

 

image.png
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
JediEagle reče Dne, 23. 9. 2022 at 18:46:

image.png.a226d0d2542143ae81e6141e0113fb30.png
 

image.png.af2b1ef63271ecd9a4b414960674a327.png

 

ok... objektivno slaba :D 

 

Ne vem,.. jaz mislim da je complete shit,.. tudi humor mi je čisto mimo,.. mogoče rata boljše,.. ampak ne vem,. Niti art style me ne vleče,-- Zadnji ki mi je bil res super je 3,.. Curse of monkey island,.. Koliko genijalnosti je v tem špilu (in še vedno izgleda super)

Povezava do prispevka

Pravkar končal Pentiment. Odlična zadeva!! 
 

 

Navedek

Step into a living illustrated world in a time when Europe is at a crossroads of great religious and political change. Walk in the footsteps of Andreas Maler, a master artist who finds himself in the middle of murders, scandals, and intrigue in the Bavarian Alps.


penti3.jpg.cd246dbf07f0d6c549f1a6aace1bbbac.jpg


penti2.jpg.10ec62e7d9833107bbfd263ff68bb560.jpg

 


Pentiment on Steam (steampowered.com)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Kot strela iz jasnega me je v decembru udarila igrica Nine Witches: Family Disruption.

header.jpg?t=1668659837
 

Fenomenalna pixel grafika (iz katere se avtorji nekajkrat tudi pošalijo med samo igro), odlična in lepo tekoča zgodba, na polno odštekan humor.. 2 zanimiva lika med katerima prosto preklapljamo in obilica drugih fantastičnih likov,  dobre (ne ravno težke) uganke in ne pretirana dolžina (za končanje sem potreboval malenkost več kot 5 ur) naredijo igro pravi biser. Zelo močno priporočam! 

Town.gif?t=1668659837
 

Navedek

October 1944, something strange is happening in Sundäe, a rustic Norwegian town where a mysterious dark moon hangs over the sky, generating uncertainty among its inhabitants.

As World War II continues, the Okkulte-55, a secret division of the Third Reich, arrives in Sundäe to unleash an ancient curse, in a desperate act to twist the course of the war.

Alexei Krakovitz, a quadriplegic professor of occult science and Akiro Kagasawa, his faithful assistant, are sent to Norway on a secret mission to unravel the mystery and save the world from the Okkulte-55 clutches.


Brewery.gif?t=1668659837

Nine Witches: Family Disruption on Steam (steampowered.com)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...