Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

Pleya reče pred 1 minuto:

Se pravi, kar poklikam v steamu in naročim na svoj naslov, dam npr paypal plačilo in pride na dom potem? Kaj stroškov s poštnino itd?

Prvo ti prinesejo na pergamentu obvestilo da jim dolgujes duso, petnajst kil krompirja in ledvico, nato te obvestijo da bo zadeva trajala ene 14 dni po tem ko predas svoja zastavljena posestva pol na dobis pokrov (dekl :D ) od skatle.

 

Nic, to kar pise na steamu je to. Dobis prek dostavne sluzbe, podpises, prevzames, priklopis, nastavis, spilas.

Povezava do prispevka
Pleya reče pred 15 minutami:

Kako pa dela remote play, ps5? To bi kar koristil, je kaj lega? 

[]D [] []V[] []D reče Dne, 31. 7. 2022 at 9:35:

Po skor pol leta prizgal PS5, da sem stestiral playstation remote play na Decku. Na linuxu zadeva ni uradno podprta, tako da obstaja 3rd arty open source app, Chiaki. Pet minutk dela in ze je druga Aloy na Decku.  

 

 

jRxBDzg.png

 

edit:

Se link, po tem guideu sem delal: https://www.androidheadlines.com/how-to-set-up-ps5-remote-play-on-the-steam-deck.html

 

ta guide je izpred vec kot enga leta sicer, ampak kot vidim je se vedno Chiaki the thing in se vedno se mors mal pohecat z avtorizacijo

 

 

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 36 minutami:

 

ta guide je izpred vec kot enga leta sicer, ampak kot vidim je se vedno Chiaki the thing in se vedno se mors mal pohecat z avtorizacijo

 

 

Še vedno deluje enako ja, ravno zadnjič sem krmaril Aloy preko SD. 

uredilo bitje reaper
Povezava do prispevka
Pleya reče Dne, 11. 9. 2023 at 14:26:

Se pravi, kar poklikam v steamu in naročim na svoj naslov, dam npr paypal plačilo in pride na dom potem? Kaj stroškov s poštnino itd? PS: Vseeno bi vzel raje novo, preko steama potem, počakam še na black friday...

Evo zdej mas 20% popusta na 512GB verzijo (543€ tule)

in 15% na 256GB verzijo (466€)

10 na pleb errmmm 64-gb verzijo (377€)

Povezava do prispevka

Jz mam tole:

https://amzn.eu/d/0Lt59fO

 

Slika se ni neki opazno spremenila, je pa res da sem tip cloveka, ki ne spila skor nicesar na visoki svetilnosti in mi je to vseeno.

Slo se mi je bolj za to, da se mi ekran ne popraska, slucajno.

 

Je pa OG torbica res cist zadosti zascita in ne vidim razloga dabi dajal gor neko gumo/silikon... Razen ce ga bos posojal otrokom... pol je drugo.

Od accessories je pa na prejsnji strani kaj sem vzel in cemu :)

 

dasiravno gulikit niso bli nujna nalozba/zamenjava, so vsekakor dobrodosla.

Nisem pa uspel niti stestirat zadeve properly odkar sem premenjal, si nisem vzel casa :D  

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Pleya reče pred 20 urami:

Evo, sem naročil 512 gb verzijo. Katero zaščito kej priporočate za deck, pa kak accessories?

 

 

Jaz sem vzel tega, top kvaliteta, zelo za: https://amzn.to/3PHuOWn

 

Kot pravijo drugi, tole + OG torbica je vse kar rabiš. Edino kar bi na neki točki znalo prit prav je kak dock za priklop na tv, ampak tega je tudi neomejeno in sigurno vsak nardi to kar mora.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 5 urami:

 

Jaz sem vzel tega, top kvaliteta, zelo za: https://amzn.to/3PHuOWn

 

Kot pravijo drugi, tole + OG torbica je vse kar rabiš. Edino kar bi na neki točki znalo prit prav je kak dock za priklop na tv, ampak tega je tudi neomejeno in sigurno vsak nardi to kar mora.

Niso vsi dobri, ker z nekaterimi dobiš iz SD samo 4K 30Hz signal. Imam doma en univerzalen USB-C dock, Nintendo Switch prenosni dock in namenski SD dock. Slednji da od sebe 4k pri 60Hz, ostala dva pa ne. 

 

Imam pa tegale: https://m.banggood.com/Bakeey-Steam-Deck-Dock-6-in-1-Steam-Deck-Docking-Station-Stand-Accessories-3+USB-3_0-HDMI-4K-at-60Hz-Gigabit-Ethernet-1000Mbps-PD-60W-Hub-p-1984476.html?cur_warehouse=CN&utm_design=18&utm_email=1686742184_2332&utm_source=emarsys&utm_medium=Neworder171109&utm_campaign=trigger-order&utm_content=linux&sc_src=email_2675773&sc_eh=56183556785019441&sc_llid=40488784&sc_lid=105229698&sc_uid=XKvXjD4CIO

Povezava do prispevka
Pleya reče pred 5 urami:

Kero torbico pa priporočate? Pomoje kakšna hard shell? Btw. mal sem noob, kaj lahko vse naložim potem na steam deck? Imel bi remote play ps5, kakšen emulator (nintendo :))...

Naložiš lahko vse kar imaš na steamu (ene reči so hard to play s temi kontrolami, druge pa mogoče ne delajo ker je linux), ampak imajo lepo označeno kaj dela in kaj ne. Kup reči ko sploh nisem pričakoval recimo dela BP.

 

Potem pa lahko naložiš karkoli kar dela na linuxu. In tega ni malo, emulatorjev je cel kup... ampak to je pa mal hecanja. So tudi kakšna navodila.

 

Torbica kot so ti napisali je poleg :D, ne rabiš nič ekstra. Dokupi reči ko boš mel in uporabljal kak teden ... tak da bi to jasno kaj ti manjka.

Povezava do prispevka

Deck lahko uporabiš tudi za kaj drugega kot igranje iger, glede na to, da je full blown PC. Če ga priključim na 4K monitor ali 4K TV nočem imet laganja, ko miško premikam po ekranu. 

 

Primer, na njega daš Plex HTPC app ali pa lavfaš Netflix na TV-ju. Iz zunanjega diska s Kodijem predvajaš film, surfaš po internetih, gledaš nage tete itd. Ali pa odigraš kakšno strategijo... 

 

Sploh kakšno eksperimentiranje z emulatorji, kjer skačeš iz mape v mapo, probavaš, sočasno gledaš kakšna navodila itd.

uredilo bitje reaper
Povezava do prispevka

Potem ne rabiš steam deck-a. Primarna dejavnost je igranje. Vse ostale funkcije so neuproabne, oziroma same sebi namem. Kaj boš rabil Kodi, Plex na Steam Decku? Netflix? Surfanje po internetu??? Ajde, naj ti bo za gledat nage babe.... :)  Za vse ostalo nima smisla...

 

To je kot nabavit PS5 in ga rabit za gledanje Netflix, Apple Tv in surfanje po netu... :ninja::ninja:

uredilo bitje Ethan
Povezava do prispevka
Pleya reče pred 50 minutami:

A pol lahko npr dodaš travnik igre v steam in igraš na deck? :)

ja, jst sm pomojem 85% igric k sm jih preigral na decku ukradel iz internetov

 

vecina piratskih igric ma danes itak narjen instaler, ki ti se ti ne "naserje v windowse" ampak se samo zinstalira v en folder, ta folder pol prekopiras na deck, na decku gres v desktop mode in tm v steam klientu dodas non-steam igrico, nazaj v handheld mode in gremo

 

pol pa se to kar sm ze par postov visje pisal, da si uredis artwork/ikonce

 

https://mn3njalnik.com/index.php?/topic/6336-sd-steam-deck/page/28/#comment-1074912

uredilo bitje []D [] []V[] []D
Povezava do prispevka

Fantje, brez veze je to početi. Steam Deck je primarno namenjen igranju iger, ne pa prenosu instalacij iger iz PC-ja na SD. Samo tisto kar gre preko Steama, ostalo nima smisla in je samo sebi namen, kot to, da je Valve prijazno dodal bližnjico za prehod v Desktop način.

 

Ethan reče pred 2 urama:

Potem ne rabiš steam deck-a. Primarna dejavnost je igranje. Vse ostale funkcije so neuproabne, oziroma same sebi namem. Kaj boš rabil Kodi, Plex na Steam Decku? Netflix? Surfanje po internetu??? Ajde, naj ti bo za gledat nage babe.... :)  Za vse ostalo nima smisla...

 

To je kot nabavit PS5 in ga rabit za gledanje Netflix, Apple Tv in surfanje po netu... :ninja::ninja:

 

Skratka... PS5 imam. Se pravi po tvoji logiki, greš na dopust, poleg pa vlečeš SD, laptop in PS5, drži potem ta logika? Ker js spakiram malo bolj "light" SD, dock ter all-in one tipkuljo z mišem. S tem lahko pokrijem gaming, brskanje po netu, gledanje tet, še pismo ti lahko napišem, da ti pošljem lepe pozdrave. 

 

Zdaj če ima neka stvar smisel je stvar posameznika. Če ti paše živeti s SD v tej obliki je meni čisto ok, te ne probam prepričati v nasprotno. Ti pa tudi mene ne rabiš probati prepričati v nasprotno.

 

Drugače pa, vse zgoraj napisano od artworka do travniških verzij, vse je veliko lažje s proper mišem in tipkovnico kot pa z drkalicami na SD. 

uredilo bitje reaper
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...