Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

Sprobal danes še ofišl docking station in ma eno čudno foro al pa je samo naša bajta čudna. Ko sem priklopil na station, mi je takoj začel neki apdejtat, potem pa je na sredi crknilo z napisom, da je povezava prekinjena. Probam ene petkrat, ista zadeva. Grem gledat na internete in vidim, da so mel drugi podobno. So pisal, da so izklopil iz štroma in spet nazaj. Probam isto in evo, zdej dela. Prilopim na teve, lepo dela in sprobam še, če dela z xbox kontrolerjem (na kabel). Nič. Lučka na kontrolerju sploh ne posveti. Ga nesem na komp, priklopim, lučka sveti. Hm. Nesem nazaj na docking station, lučka ne sveti, kontroler ne dela. Spet ista fora. Izklopim iz štroma in spet priklopim. Zadeva dela. Pojma nimam, zakaj tako. Drugo težavo sem pa zdej odkril pri Elden Ring. Sprobal na decku, bolj tko za foro, da vidim, kako je, in se čist v redu igra. Ga probam zanč na pcju zagnat in mi sploh noče pridt v osnovni meni, ampak mi napiše "the game version and save data version are different". Čeprav mi na obeh napravah piše, da je steam cloud sinhroniziran oziroma da je vse tipi topi. Ne vem, kaj naj naredim. Ma kdo kakšen nasvet, kako naj sploh pridem do menija v igri oziroma kako poštimat te save? Obe igri sta updejtani z latest patchom. In verjetno so na pcju save files od pre-patch, na decku pa post-patch in mu mogoče zdej neki ne gre vkup.

Povezava do prispevka

Si si sam odgovoril IMO, drugacne verzije sejvov, zategadelj ne dela

 

Also, za vse peasante s 64gb modelom, ki hocete piratizirat gejme - setupa sploh ne rabte na Decku zagnat. Spil instalirite na PCju, ssh-jajte not v Deck in prestavte install folder iz peceja na Deck, ter samo dodajte kot non Steam gejm v knjiznico in Proton compatibility, dela brez ugovorov. Prsparate cajt, ki ga Deck rabi pri instalaciji vecjih spilov + plac na disku, da ni zraven se install fileov

 

Tut arhaicni Need for Speed Underground 2 deluje z JEBENIM WIDESCREEN FIXOM :avadodo: :ododava:

 

Tole je gladko najboljsa handheld naprava u godinama

Povezava do prispevka
5Stringed reče pred 47 minutami:

Si si sam odgovoril IMO, drugacne verzije sejvov, zategadelj ne dela

 

Also, za vse peasante s 64gb modelom, ki hocete piratizirat gejme - setupa sploh ne rabte na Decku zagnat. Spil instalirite na PCju, ssh-jajte not v Deck in prestavte install folder iz peceja na Deck, ter samo dodajte kot non Steam gejm v knjiznico in Proton compatibility, dela brez ugovorov. Prsparate cajt, ki ga Deck rabi pri instalaciji vecjih spilov + plac na disku, da ni zraven se install fileov

 

Tut arhaicni Need for Speed Underground 2 deluje z JEBENIM WIDESCREEN FIXOM :avadodo: :ododava:

 

Tole je gladko najboljsa handheld naprava u godinama

To sm jst ze davnega aprila naredil s piratskim Elden Ringom (pa od takrat ene par igric preigral na ta nacin, nazadnje Stray).

 

ALL HAIL LORD GABEN

 

Mogoce bi lahko v OP nabral par teh tips&trics ala vodic za nove ownerje.

Povezava do prispevka

Ka se kej gejma na najjacijem handheldu?

 

Js trenutno najbolj nabijam Test Drive Unlimited (lol) pa NFS Underground 2 :D

 

Vceri sem zacel zmodanega Witcherja 3 na locked 60 FPSjev, heaven on Earth. Sprobal sem se Everspace 2 sam pr tej pa ze ornk sepa performance, na peceju je sicer isto. Bo treba na 1.0 verzijo pocakat

 

ETS 2 tut deluje, s Promodsi vred, TruckersMPja se nisem sprobal. No Man's Sky tut deluje izredno lepo

 

@Gogy ka te matra z Zeldo? Si lahk downloadal iz onga linka, ki sem ti ga dal? Drgac pa se enkrat instaliraj Cemu Experimental, zbrisi tastare settingse pa v Rom Managerju postimaj, tam mas dve verziji Cemuja za izbrat med parserji, pazi da zberes tapravo :) pa pol valda s Protonom zazeni

 

Drgac lahk js spisem en QoL vodic za napravo, sicer ne vem, kolk bo komu koristilo, ker mislim, da nas nima vsega skup 10 Deck zdle pr roki, ampak ja, ce je zanimanje, se javim

 

Pa pocas pride se tanov Proton :)https://www.gamingonlinux.com/2022/10/proton-70-5-is-coming-soon-improving-steam-deck-linux-gaming/

uredilo bitje 5Stringed
Povezava do prispevka

Trenutno je v predalu, ker čakam na nov SSD. Sem za dobro ceno dobil rabljen 64GB model in bom nadgradil SSD + SD. Že zdaj s 64GB SSD in 256GB SD ni nobenega problema potem bo pa sploh OK, bom dal pa notri 256GB SSD, ker je bila super cena zanj.

 

Witcherja imam na GOG, zložim od tam in bo delal OK? So kje objavljene nastavitve teh iger za Deck, da ne rabim za vsako igro, ki je ne zložim iz Stema probavati kako in kaj?

uredilo bitje reaper
Povezava do prispevka

Heroic Launcher že imam, ima pa potem še neke nastavitve za tweakanje. Probal sem recimo Control na hitro in deluje, Witcherja pa še moram. 

 

Moram pa še malo raziskati kaj je Proton, sem doma bolj v Windows okolju in iz zgodovine poznam oz. sem slišal samo za Wine. 

 

Lutris in Heroic je jasno, moram videti še kaj je razlika med njima. 

 

Usposobil sem tudi PS5 remote play, moram samo še malo nastavite urediti. 

 

Zaenkrat lahko rečem da mi je Deck zelo všeč. 

Povezava do prispevka
5Stringed reče pred 17 urami:

 

@Gogy ka te matra z Zeldo? Si lahk downloadal iz onga linka, ki sem ti ga dal? Drgac pa se enkrat instaliraj Cemu Experimental, zbrisi tastare settingse pa v Rom Managerju postimaj, tam mas dve verziji Cemuja za izbrat med parserji, pazi da zberes tapravo :) pa pol valda s Protonom zazeni

 

 

 

Evo, prejle končno ratal! :limona: Sem s tvojim US .wua fajlom probal in je ratalo. Špil se igra ko puterček. :wub: 

Povezava do prispevka

Mal updejta kaj dela in kaj ne dela

 

GOG verzije iger delujejo normalno, zaenkrat se nisem mel ene, ki nebi delala

 

Piraczske verzije pak ne delajo vse. Repacki od Fitgirl recimo ne delajo, sem hotu sprobat Hitmana pa Burnout Paradise pa zal ne gre. Docim repacki od modela po imenu DODI delajo normalno, vsaj kolker sem lahko sprobal MGS V Phantom Pain

 

Najbolj kraljevsko je imo to, da lahk vse kar je od fizicnih gumbov na napravi, touchpadi, triggerji in vseh 6 bumperjev, vse se lahko nastavi da oponasa bilokero napravo. Misko, tipkovnico, gamepad, dobesedno karkoli, plus kombinacije vec pritiskov gumbov naenkrat

 

Recimo v racing gamesih me zacne tu in tam mrtvicit v desni roki zarad konstantnega drzanja R2ja in je mal tecno spilat. V controller layoutu se da nastavit toggle opcijo za triggerje in si lahko nardis dobesedno tempomat za dirkacine :ododava: Test Drive Unlimited se tako igra se miljonkrat bolje, brez hand straina. All hail Lord Gaben :wub:

 

EDIT: Also, splaca se dolocene novejse naslove ala Witcher in podobno nastavit, da jih naprava zene na 40hz/40 FPSjev. Skuri obcutno manj baterije, performance je enmal boljsi celo plus razlika med 60 in 40 FPSjev se cist nic ne opazi na tem zaslonu :)

uredilo bitje 5Stringed
Povezava do prispevka

Moj Dekl je pa dobil nov SSD, namesto izvorne 64 GB verzije zdaj v njem biva 256 GB beštija. Lahko bi šel all-in in kupil večji SSD ampak je bil tale 256 GB a steal in mi je bilo iskreno brez veze devati več €. Za morebitne potrebe v bodoče lahko pomnilnik razširim z Micro SD kartico. Samo picajzlasto šravfanje cca. 15 minut, potem pa reinstall, to traja malo dlje. Če je bil kdo v dvomih če bi v svojem Decku menjal SSD, navali narode.

Povezava do prispevka
reaper reče pred 30 minutami:

Moj Dekl je pa dobil nov SSD, namesto izvorne 64 GB verzije zdaj v njem biva 256 GB beštija. Lahko bi šel all-in in kupil večji SSD ampak je bil tale 256 GB a steal in mi je bilo iskreno brez veze devati več €. Za morebitne potrebe v bodoče lahko pomnilnik razširim z Micro SD kartico. Samo picajzlasto šravfanje cca. 15 minut, potem pa reinstall, to traja malo dlje. Če je bil kdo v dvomih če bi v svojem Decku menjal SSD, navali narode.


kok skillsov pa rabiš za tak poseg? 

Povezava do prispevka

Točno tako. Sam postopek je res zelo preprost, sam sem si prej pogledal korake na iFixit spletni strani, edino kar sem naredil drugače od njih je to, da nisem strgal zaščitnega ovoja za SSD ampak sem ga potegnil iz starega diska in namestil na novega, gre brez problema. To sem videl na enem videu pred časom. Potem je pa sledil reimage Decka, kar je šlo pa tudi brez težav.

 

Moj nasvet bi še bil pri koraku, kjer je potrebno zadnjo stran konzole "odpeti" od prednjega dela ohišja, vzameš trzalico ali kakšen drug tanek kos trde plastike ter pričneš z odstranjevanjem čisto na robu konzole, pri triggerjih. Tam gre najlažje narazen in se potem kar samo odpira naprej.

 

 

Povezava do prispevka

Kupil sem ga na Ebay.de, skupni strošek s poštnino pa 36 €. Gre pa za nov SSD, (KIOXIA -> Toshiba) vzet iz neke naprave, glede na diagnostiko ima za sabo 5 ur delovanja. 512 GB diski se gibljejo okoli 80 € + poštnina, zato mi je bila prva opcija bolj ugodna z vidika GB/€. Je pa bilo še nekaj opcij za 256 GB model po podobni ceni. Če potegnem črto se ne splača jemati 256 GB ali 512 GB modela Decka, ker je nadgradnja v lastni režiji veliko cenejša.

uredilo bitje reaper
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
reaper reče Dne, 28. 10. 2022 at 7:39:

Kupil sem ga na Ebay.de, skupni strošek s poštnino pa 36 €. Gre pa za nov SSD, (KIOXIA -> Toshiba) vzet iz neke naprave, glede na diagnostiko ima za sabo 5 ur delovanja. 512 GB diski se gibljejo okoli 80 € + poštnina, zato mi je bila prva opcija bolj ugodna z vidika GB/€. Je pa bilo še nekaj opcij za 256 GB model po podobni ceni. Če potegnem črto se ne splača jemati 256 GB ali 512 GB modela Decka, ker je nadgradnja v lastni režiji veliko cenejša.

 

Evo si še mene upogumil, sem tudi nabavil KIOXIA disk z Ebaya, 512GB model za dobrih 66 EUR. Izvor diska je iz kitajske, ampak je delujoč tko da da all good :) Me pa zanima kje si izvedel da ima disk 5 ur delovanja za sabo? Rad bi tudi za svojega izvedel ali je minimalno ali ne.

Povezava do prispevka

Hmm zgleda kar komplicirano, niti ne najdem specificne komande ki bi dala ta rezultat. Nevermind, glavno da je disk delujoc in sem za dosti manjsi denar prisel do enake kapacitete diska kot najdražji steam deck. 

 

Drugače pa ali kdo od vas uporablja kak ovitek za deck ali kar golega? Zaenkrat jaz uporabljam brez ovitka, sem pa dal steklo čez ekran za malo dodatne zaščite.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...