Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

OK, ne vidim smisla v tem, ampak, tale je huda.  PR hands down.

 

Navedek

Every year, the US Military burns through $700,000,000,000. On what? Nobody knows. For only 0.0000000085642857% of the annual defense budget, you can do the same. But for your Steam Deck. Checkmate, Eisenhower.

 

:ododava:

Povezava do prispevka

Jaz sem namesto stekla kupil Brotech folijo. Dobil sem 4. Imam pa 256 gb SD, tako, da sem želel probat mat folijo namesto stekla. Dejansko naredi sliko precej manj ostro. Zaenkrat vztrajam, ampak ne vem kako dolog. Če želi kdo kakšno folijo, mu jo pošljem po pošti za 5 eur na paypal. 

 

Kar se tiče iger, sem SD nabavil predvsem za emuliranje Wind Wakerja, ki sem ga igral na GC in Wii, pa nikdar preigral. No, zdaj sem ga. Čaka me še Twilight Princess.

Vmes sem na Storu ubodel še Days Gone in Witcher 3, včeraj pa še Forza Horizon 3, MGS5, LA Noir in Max Payne 3. Zaenkrat bodi dovolj. Lušta se mi še kak fuzbal, a Fifa laufa le pod windoze-i. A PES še obstaja?

 

Vprašal bi pa, kako je s friends listi. Kolikor vidim, moreš frende dodajati le s pomočjo kod, kot pri Nintendu.... Imate kakšno zbirko slovenskih igričarjev, kot smo včasih imeli za Nintendo?

Povezava do prispevka

Razmišljam, da bi si kupil Steamdeck, ker mi Steam kolekcija zadnje čase samuje, managerja in paradox grand stratov se mi pa ne da igrat na konzoli. 

 

Imam sledeče vprašanje: kako je z igranjem recimo Crusader Kings 3 ali Stellaris na SD, a se da kako igrati s tipkovnico in miško ter a kako lahko igram stvar na TVju? 

 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče Dne, 25. 11. 2022 at 12:50:

Razmišljam, da bi si kupil Steamdeck, ker mi Steam kolekcija zadnje čase samuje, managerja in paradox grand stratov se mi pa ne da igrat na konzoli. 

 

Imam sledeče vprašanje: kako je z igranjem recimo Crusader Kings 3 ali Stellaris na SD, a se da kako igrati s tipkovnico in miško ter a kako lahko igram stvar na TVju? 

 

Imo bo stekfest v lategame, ker je kar CPU heavy kasneje. Govorim za Stellaris.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka
reaper reče Dne, 25. 11. 2022 at 11:06:

Kako lavfaš Forzo? Jaz imam FH4 na MS Store računu, lahko to kako spravim na SD? Nism še nekaj raziskoval v tej smeri. 

Pomoje probaj z Lutrisom. Nisem še sprobaval, ampak glede na YT tutoriale bi znalo it. Sam sem sicer na razprodaji kupil Forzo kar na steam

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

A se ne zazene normalno iz launcherja? Mislim, fukne ti black screen, stisnes A pa bi se spil mogu normalno zagnat?

 

Eni pravijo, da so ga zagnali s tazadnim ProtonGE-jem pa da je delalo normalno, brez extra stepov, da se ne rabi zaobit launcherja in da se zazene normalno

 

Navedek
Tinker Steps:Switch to experimental, Set launch options
 
eval $( echo "%command%" | sed "s/Launcher.exe'.*/bin\/witcher2.exe'/")
 
Secondary Launcher Problem:
  1. In your Steam Deck, switch to Desktop mode.
  2. Launch The Witcher 2.
  3. Make change in the Launcher.
  4. Quit the Launcher.
  5. Go to your Steam Library, make change in The Witcher 2 launch options.
  6. Add following launch option: eval $( echo "%command%" | sed "s/Launcher.exe'.*/bin/witcher2.exe'/")
  7. Save, and then you can bypass the launcher and run the game directly.

 

V launcherju samo nastavis graficne nastavitve, editas .exe v Steamu, pol pa bi imo moglo delat. Probi po tem vodicu. Ce se kje zatakne, ala da ne bos mel pojma, kam kurca se je spil instaliral, vprasaj, ga bomo ze zagnali :D

Povezava do prispevka

Drgac pa en kratek walkthrough za vse one, ki ste mogoc tolk prfukjeni kot jaz in velik cajta prezivite v desktop modeu, (kar eventuelno itak boste, stvar je PC afterall :D ) pa vam ni do nakupa ekstra USB C huba za priklapljanje osnovnih stvari

 

Na komp si nalozte Barrier: https://github.com/debauchee/barrier

Na Decku v desktopu naredite isto, s to razliko, da ga nalozte iz Discovery-ja, to je hub za vse Linux based zadeve, po defaultu je to tadruga ikona od "Start" gumba spodi v taskbaru

Na PCju ga zazente in obkljukajte Server opcijo, da se mis in tipkovnica priklopljena v PC share-ata v druge naprave v omrezju

Selectana mora bit tut Configure interactively opcija, nakar greste pod Configure server

Na tem gridu pol oznacte, kje boste meli Steam Deck. Ce ga boste meli poleg na mizi, enmal pod ekranom/v narocju, da vam greje jajca zej pozimi, ga dajte spodi pod existing ekran na gridu, ki je v tem primeru PC. Ce boste Deck pribili na kriz nad pecejem/obesli na luster na stropu, naredite to accordingly na gridu. Either way, dvakrat kliknite na zeleno pozicijo Decka in pol pod Screen name napiste steamdeck, kar je default ime naprave v omrezju

Nato v prvotnem screenu pojdite pod Barrier zgori levo, Change settings in pod Networking disable-ajte Enable SSL opcijo

 

Nato ga zazente na Decku in izberte opcijo Client, da lahko uporabljate KB&M iz drugega peceja

Pod Server IP prepisite IP adresu, ki vam jo kaze v Barrierju na PCju, deselectajte Auto config, ter pod Barrier->Change settings->Networking isto odkljukajte Enable SSL opcijo, tako kot na kompu

 

Ugasnite ter ponovno zazente programa in na Decku in na peceju. Na PCju bi spodi moglo pisat Barrier is running, na Decku samo kliknete Start, pa bi moglo zagrabit mis in tipkovnico od racunalnika v tisti smeri, kamor ste prej na onem gridu nastavili Deck :)

 

EDIT: Pozabu omenit, program ne deluje v gaming modeu, samo v desktopu

uredilo bitje LargoWrench
Povezava do prispevka

Za file transfer prek omrezja za one, ki ne posedujete external diskov in/ali USB C hubov je tut resitev. Samo prizgat je treba SSHD na Decku in nato v Windowsih mountat Deckov internal drive. Ful carska opcija za one, ki posedujete 512 in 256 GB model, mal manj carska za peasante, ki smo na 64 GB modelu in na microSD kartici, ampak tudi slednje se da mountat v omrezje in do nje dostopat brez kablovja in jemanja iz SD-ja

 

Za omogocit SSHD se ravnajte po temle vodicu, nic kompliciranega za razumet

 

Navedek

Enabling SSHD on the Steam Deck

Enter the Desktop

The first thing you need to do after booting up the Steam Deck is to enter the Desktop. To do this, hit the "Steam" button on the Steam Deck, and scroll down through the menu until you hit the "Power" setting. Then, select the "Switch to Desktop" option.

One the desktop is brought up, click on the Steam Deck logo in the lower-left corner of the desktop to bring up what is essentially the Steam Deck's equivalent of the Windows "Start" menu. On the left column, select the "System" option, and then select "Konsole" on the right column. You can also type in "Konsole" in the search bar.

A terminal will appear. I know, a terminal can be intimidating to anyone who has never used one before. But there's only a handful of commands you need to send to enable SSH. Once the terminal appears, either plug in a Keyboard or hit the "Steam" button + X to bring up the virtual keyboard, and we're ready to start.

Set a Password

The terminal should look something like this:

(deck@steamdeck ~) $

"deck" is the username. The Steam Deck has a default user whose name is "deck". "steamdeck" is your hostname. The hostname you can change (more on that later). If you already changed your hostname, then this may be different.

The first thing you need to do is set a password for the "deck" user. By default, there is no password for the "deck" user to maximum security. With no password, it means a bad actor can't SSH into your Steam Deck, and the deck user can not run commands as root (or as admin, for those more familiar with Windows).

However, we need to run commands as root to enable SSH, so we need a password. To do this, type in the "passwd" command and press enter. It will then ask you for a new password. Then, retype in the same password to confirm. Note, while typing your password, you won't see the characters you are typing show up in the terminal.

(deck@steamdeck ~) $ passwd
New Password:
Retype New Password:

Enable SSHD

Once you have your password set, you need to send one or two commands to enable SSHD, depending on what your goal is.

To enable SSHD, and allow incoming SSH connections, type the following command (you also may get a prompt asking for your password due to running the command with sudo):

sudo systemctl start sshd

"sudo" is a command in Linux that basically says "run the following command as a different user". By default, it will run the command as the "root" user. This is pretty much the equivalent of running a command as an administrator in Windows. "systemctl" talks to software known as systemd. Systemd does a lot of things that I won't go into detail here, but in this case, it is controlling a service or daemon. "start" starts the service, and "sshd" is the name of the service to start.

To stop the SSHD service, the command becomes:

sudo systemctl stop sshd

However, starting the service will only have the service run until the system is rebooted. Now, maybe this is what you want, in which case, you're done. However, if you want SSHD to startup each time the Steam Deck boots, you need to tell systemd to enable the service, and that command is:

sudo systemctl enable sshd

One quick thing to mention, "enable" does not start the service. If you want to both enable and start the service, you'll have to send both the start and enable. Meanwhile, if you no longer require SSHD to start on startup, simply disable it:

sudo systemctl disable sshd

 

 

Ko je to gotovo, si prepiste se IP naslov od Decka, kar storite z "ip a" komando, kar vam izpise par stvari. IP od Decka je cifra pod 2: wlan0 kolumno, takoj za inet napisom (192.xxx.x.xxx). Ko je SSHD enkrat startan in enablan, resetirajte Deck

 

V Windowsih nato pojdite v My Computer in na vrhu kliknite Map network drive. Pod Drive izberite poljubno crko, v Folder okence pa napisite

 

\\sshfs\deck@192.xxx.x.xxx (IP od Decka)

 

Ko kliknete Finish, bo nafehtalo za prej nastavljeno geslo od Decka, nakar vam bo odprlo Deckov internal drive v omrezju

 

Za one, ki bi radi wirelessly dostopali se do vase microSD kartice, v Folder okence v Winsih namest onga prvotnega, napisite

 

\\sshfs.r\deck@steamdeck\run\media\mmcblk0p1

 

"deck" je hostname, ki ostane vedno enak, "steamdeck" je username, tako kot username v Winsih. Ce ga niste spreminjali, potem je ostal "steamdeck". Ce ste ga spreminjali, napiste not tist, kar je spremenjeno :)

Povezava do prispevka

Drgac pa mal reporta iz ostalih front a.k.a tistega, kar ni na Steamu in ce te stvari sploh delajo

 

GOG verzije spilov delujejo naceloma brez problemov, edine, ki mi je zacuda ni uspelo zagnat je Oblivion, sam okej, I can take that :D Ne uporabljam pa Heroic Launcherja ali cesarkoli podobnega, tut za igre iz Epic Games Store-a ne. EGS itak laufa normalno, kar je treba storiti je to, da se v desktopu DLja setup file iz uradne strani, kot v Winsih, nato pa se setup.exe doda v Steam library kot non-Steam game in se ga zazene v compatibility modeu s Proton Experimental, nato se ga instalira normalno, ter se po instalaciji v library doda se .exe od EGSja, ter se tut pri njemu nastavi compatibility mode, praviloma je vseeno, ali je to Proton Experimental ali tazadnji GE, zazene se normalno

 

Zatakne se ponavadi pri tem, ko ne najdes direktorija, kamor je Deck instaliral dejanski program/igro/karkoli tretjega iz setup fileov dodanih v library, vsaj v primeru, da puscate direktorij v setupu tistega, ki vam ga izpise po defaultu (C:\ProgramFiles (x86) ). Da se pa programe in igre iz setupov nalagat tut direktno na microSD, ce jo posedujete, kar tut pol botruje lazjemu iskanju non-Steam spilov, ker Linux ustvari svasta folderjev in subfolderjev. Setup na Decku vam bo ponavadi ponudu instalacijo na 4 particije, microSD folder se nahaja pod Z: particijo, vsaj v mojem primeru je tako. Do dveh ne boste mogli dostopat, C: je sistemska, nakar ona, ki ostane, je vse ostalo + external pomnilnik. Direktorij od spominske je v tem primeru Z:\run\media\mmcblk0p1

 

All this aside, kot ze receno, stvari vecinsko delajo. Tut tist usivi, smrdljivi, gnili, posran Ubisoft Connect, ki sem ga primoran uporabljat, ce hocem igrat Trackmanio (yup, deluje brez zatikanj in ekstra nastavljanja, ko je enkrat DLjana iz launcherja) deluje, ce se ga nalozi na isti nacin kot Epic Gaems Stoer. Sifu je bla ena od stvari, pri kateri se je zataknilo, ceprav sem po tistem, ko sem jo ze izbrisal, nasel potencialno resitev. Vsakic, ko te je dalo v skill tree, je spil zmrznil, krivi so bli videi, ki jih je prikazovalo ob tistih unlockable skillih. Resitev je bla, da preprosto zbrisem te videe iz folderja, kjer se nahajajo in mirna Bosna, ni neke teske izgube, ce jih nebi imel. Ostalih stvari niti nimam tako veliko na Epicu. Origina ne uporabljam

 

Strategije, kaki top-down spili, ki bi po defaultu rabli misko za comfy navigacijo - vse se da nastavit pod controller layout. Anno 1800 laufa ful lepo, moznost nastavljanja radial menujev ob dotiku levega ali desnega trackpada je preprosto genijalna. Cosmoteer se recimo igra na tak nacin, zalaufal sem tut Captain of Industry in Factorio, ki ima ogromno hotkeyev in ostalega balasta, ki je mappan na tipkovnico - radial menus save the day errytime :D Dirkacine, omenjal sem ze Test Drive Unlimited in NFSU2, brez problemov gladko tece vse. Witcher 3 igram heavy modded, non-Steam GOG verzijo, locked na 60 FPSjev, ce jo hocem igrati na toliko, po defaultu mam nastavljeno na 40hz/40 FPS cap. Zelda: BOTW isto

 

Ostalo pa se pride raport. Trenutno DLjam Mass Errect: LE vse tri dele, da vidim, ce bojo laufali brez problema kot non-Steam games :)

Povezava do prispevka

Jaz sem večraj za foro probal Draft Day Sports - Pro Basketball 2020, ki ga imam instaliranega na compu in je bil kupljen izven Steama, čeravno ga zdaj ponuja tudi Steam. Zadnjič sem ga za foro dodal v Steam library na compu in valjda, pojavil se mi je tudi na Steamdecku...Včeraj malo brskam po špilih na Steamdecku in pri DDS-PB2020 vidim knof stream namesto launch. Zalaufam, in špil mi odpre na compu in potem še na Steamdecku.. Dejansko lahko igram na SD; povezana v istem WIFI.. Okej, pustimo, da je za ta vrste špil ekran SD premajhen, ker se tekst komaj bere, ampak, lepa opcija.

Povezava do prispevka

Mojmu ni pasalo, ko sem gor nalozil FM 2022 + vse logopacke in facepacke za vse lige in mi je zacelo metat ven, ker je za zindexirat ful fajlov, skor 20gb samih slikic, user folder pa premaknjen na microSD :D

 

Zdle, ce bodo kaka znizanja, si fix nabavim 1 TB SSD. Non Steam spili zraven instalirajo se nebroj compatibility fajlov, ki se jih ne da premaknit na microSD, ter na internal driveu ostanejo tut po tem, ko non Steam spil do konca odstranis iz naprave. Dost hit se zafila internal drive. Sj ne, da je ful razlika pri lovdanju iger iz spominske kartice, pomaga pa, ce je vse skupi na istem drajvu :)

Povezava do prispevka
Navedek

I was just dealing with this issue! For some reason the Heroic save destinations are wrong. I've tested with God of War and Sifu so far and managed to resolve the issue. You have to point to the correct UUID of the game before launching and do a manual sync download. The UUID is a really long string of numbers and letters which represents your unique user save for the game (I think!). It's different for everyone.

You need to go to the game -> Save - Sync

In the Override Cloud Sync Save folder, blank out the path, then manually select where the games are supposed to be. This will be in the following area:

/home/deck/Games/Heroic/Prefixes/[GAME]/pfx/drive_c/users/steamuser/

From this point, depending on your game, it will be in one of two areas:

It will either be in the AppData/local/[GAME] folder
e.g. /home/deck/Games/Heroic/Prefixes/[GAME]/pfx/drive_c/users/steamuser/AppData/local/[GAME]/Saved/SaveGames/[UUID OF GAME]/
The example above was how Sifu stored saved games for me.

Or it will be directly in the initial path mentioned above under a 'Saved Games' folder from the main folder mentioned.
e.g. /home/deck/Games/Heroic/Prefixes/[GAME]/pfx/drive_c/users/steamuser/Saved Game/[GAME]/[UUID OF GAME]/
This example is how God of War does saved games for me.

 

Navedek

This fixed for me in regards to Death Stranding cloud saves.

I guess what I can add is; You must first manual save sync download then force download after new file path. The launcher will grab your cloud save files and put them in the file path above

"""e.g. "/home/deck/Games/Heroic/Prefixes/[GAME]/pfx/drive_c/users/steamuser/Saved Game/[GAME]/[UUID OF GAME]/"""" ( It could be anything for you but similar)

EDIT: Or it can be any folder name, as long as that folder has your saves in it

 

..but you must find the GAME UUID ( 50+ letters and numbers randomly, its a folder). Then I force downloaded after I put the file path to the GAME UUID and my saves worked.

 

Tole dvoje je edino, kar sem uspel najdit

 

Za ID od igre bos rabu program ProtonTricks, to je pa tut vse, kar mi zdle pade na pamet. Napisi, ce kaj nebo jasno (i.e faking vse I assume :D ) pa bomo zrihtali

Povezava do prispevka

Hvala, v primer Death Stranding je bila rešitev iti v desktop mode, ter v heroic lanucherju save pot nastavit na: home/deck/Games/Heroic/Prefixes/DeathStranding/pfx/drive_c/users/steamuser/AppData/LocalLow/KojimaProductions/DeathStranding/f2c6c3....(neke random črke in številke) in potem še vklopiš autosync in preverjeno deluje. Sedaj mi je samo škoda ker nisem uspel dovolj hitro claimat ko so "talali" še directors cut ampak podarjenemu konju se ne gleda v zobe :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...