Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

Danes sem igral vsega skupaj 20 minut, v rokah je super občutek, prstanec in sredince perfektno padeta na zadnja gumba. RB gumb mi je malo čudno postavljen, se mi zdi včasih, da ga bom falil pritisniti s kazalcem. Pri Viti po 20 minutah še nisem imel problemov, 3DS je druga zgodba, tam sem moram skoz "prestavljat", ampak zaenkrat menim, da je situacija daleč stran od 3DSa in Vite.

Povezava do prispevka

Jaz imam za Vito 2000 Hori grip ki doda še L2,L3/R2,R3 triggerje ampak ne pomaga pol kurca ker so gobice in gumbi še vedno premajhni. 3DS XL je pa nočna mora zame... Fucking Metroid Samus Returns nisem mogel končat ker mi gre ves občutek v prstih v kurac med zadnjim šefom ki traja in traja... 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Evo par slikc, k ni blo se nobenga unboxing videa kle:

 

Prvo k odpres warning da prklop na strom preden przges:

8RDftXj.jpg

 

Levo skatlica z napajalnikom, desno Gabe Boy v potovalni torbici:

WWNWxwU.jpg


BsujOBr.jpg

 

Torbica ma gor "no temper seal":

2RLod8O.jpg

 

Odprta torbica:

zmDWERK.jpg

 

Zraven dobis vrecko v katero lahko das napajalnik:

NnP2aIE.jpg

 

V vrecko zapakiran napajalnik lahko zadegas v rezo pod elastiko na zadnji strani torbice:

CpLSCLa.jpg

 

Pognal prvo igrico in pol sm mogu narest par levelov:

QqoT2P8.jpg

 

uredilo bitje []D [] []V[] []D
Povezava do prispevka

V glavnem prvih par vtisov:

 

- Konzola ma tak solid build obcutek, kompaktna in konkretno tezka

- Po ene dveh urcah nism obcutu nobenih bolecin v rokah. Bo treba se kako daljso seanso, sam tko prvi obcutek je, da je zarad same velikosti gobic, gumbov in mesta kjer drzis konzolo tole se najbljizje dobremu kontrolerju, tudi za ljudi z vecjimi dlanmi. Spodnja dva vogala sta lepo zaobljena, kot se vid na slikah, in to se ful bolj prijetno cuti, ko imas v dlaneh.

- Ko prvic prizges konzolo se med bootom neki updatea, potem ko prides prvic v OS je pa se en update na voljo.

- Prve pol ure je iz prezracevalnih rez nezno pihljal prijeten vonj po svezih kitajcih, zdej se ne voha vec.

- Iz privzetega "Gaming mode" lahko preklopis v "Desktop" (SteamOS Linux), ki pa je useless, saj na njem ne dela on screen tipkovnica, razen ce imas na desktopu zagnan Steam, pa se to je potem v nekaterih aplikacijah tipkovnica "za" aplikacijo, tko da je sploh ne vidis ali pa je ne vidis v celoti :avadodo:

- Back v Gaming Mode je user interface men osedno dost intuitiven in razumljiv, na PCju sicer un big screen mode nism nikol uporabljal, verjetno je podobno tistemu

- Hudo je k ma ful gumbov + glavni "steam" gumb lahko drzis in mas potem v kombinaciji z njim razlicne funkcije naprimer steam+R1 = naredi screenshot, steam+L1 = naredi 2x zoom na sredino ekrana, verjetno dost uporabno v kakih igricah

- Cold boot traja 28 sekund, iz sleepa se zbudi v 2 sekundah v OS ali v trenutno pognano igrico

- Dejansko lahko poganjas dve igrici istocasno, rahel problemcek je, da slisis zvok obeh igric istocasno :rofl:, na ekranu imas pa samo eno seveda. Torej dejansko obe igrici laufata istocasno, enako kot na PCju pac kjer lahko poganjas vec igric istocasno.

- Ventilator se pogosto oglasi tudi ko je konzola idle ali v nezahtevnih igricah, definitivno neki kar se bo treba navadit : D

- Ma vgrajen night mode, torej da ti naredi ocem bolj prijazne barve za igranje v temi, lahko nastavis kok mocno in kok barvno ti spremeni

uredilo bitje []D [] []V[] []D
Povezava do prispevka

Sem sprobal par igric.

 

Igrice v Libraryu/Storeu majo zraven napisan "status".

 

VERIFIED
Steam pravi "The game works great on Steam Deck, right out of the box." In res, ne rabis nic ekstra, brez komplikacij . Delajo kompletno out of the box. Sprobal Control, W3, BABA IS YOU, Mad Max...

 

fe22VgZ.png

 

PLAYABLE

Steam pravi "The game may require some manual tweaking by the user to play." Sprobal sem The Withess, kjer je edino kar je da ko pozenes igrico se (isto kot na Win PC) najprej pojavi launcher kjer izberes resolucijo itd. No v tem meniju ne delajo kontrole z gobicami/gumbi na decku, tko da mors na touchscreenu "kliknit" gumb OK. Od tam naprej dela vse s kontrolerjem, odigral kako urco bp.

 

Launcher, kjer moras s touchscreenom kliknik OK:

muMkAyK.png

 

Igrica:

EdKNZiO.png

 

 

UNKNOWN

Steam pravi "We haven't checked this game for compatibility yet." Sprobal sem Burnout Paradise, enako kot pri The Witness je najprej en launcher kjer mors na touchscreenu "kliknit" gumb OK. Od tam naprej dela vse s kontrolerjem, odigral pol urce bp.

 

FEcEqAU.png

 

UNSUPPORTED
Steam pravi "The game is currently not functional on Steam Deck." Vecinoma kolkr sem gledal po svojem libraryu so unsupported stare igrice in pa VR igrice. Sprobal Max Payne (original) in najprej dejansko dela igrica, edino ne podpira kontrolerja tko da bi mogu uporabit trackpad + WASD na onscreen tipkovnici : D. V glavnem na loading screenih se pojavljajo neki erorji ki jih loh preskocis, potem dejansko pride v igrico ampak kasneje zasteka brez errorja. Tko da ni igralno.

 

Loading screen errorji:

e8TeckE.png

 

Storyboard:

X8t5qkq.png

 

3D scripted sekvence:

LSrbnjU.png

 

XUWQRTn.png

 

 

uredilo bitje []D [] []V[] []D
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...