Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 20 urami:

Škoda da nima OLED ekrana, že na slikah je takoj jasno kako gnusna slika je na LCD ekranu :(

 

Feget reče pred 20 urami:

Bolj legit primerjava bi bila s Switch OLED ne 10 let starimi jajci. Daj isto igrico na obeh konzolah potem pa se zjokaj nad gnustnostjo LCD ekrana:rofl:

 

Feget reče pred 20 urami:

 

Potem vsaj naredi primerjavo z OLED Switch klošar en:rofl:

1647371914862.gif.0bc1b950c50879159b32efb8a88ed079.gif

Povezava do prispevka

Evo, da bo tut @Feget lahko potrdil, da gre za najboljso handheld konjzolo vseh casov:

 

XZgVLXt.jpg

 

 

In pa seveda primerjava s Switchem.

 

Noentiendo Switch

Ekstra nizke graficne nastavitve (kot se jih na PCju sploh ne da nastavit brez modanja) + dinamicna resolucija med 960x540 in 810x456 in dinamicen frame rate med 25 in 12 fps:

LYphPw8.png

 

Steam Deck

Medium nastavitve + konstantna resolucija 1280x800 in konstanten frame rate 60fps

BndJhkx.jpg

 

 

 

 

 

 

ZGqhZW3.png

uredilo bitje []D [] []V[] []D
  • Račka +1 5
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 22. 3. 2022 at 17:11:

Kak pa, kaj, gor laufajo ostali launcherji? Nisem dosti spremljal, ker me handheld ne zanima. Ampak če se prav spomnim je blo rečeno, da bojo vsi laufali gor. Mogoče bi kdaj necakoma nabavil, ko bo bolj dostopno. 

 

Epic in GOG launcherja lavfata v obliki Heroic Games Launcherja, ki je tudi dobil flatpak verzijo ravno zaradi Dreka.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 uro:

Joj, me že ma da bi dal snarky koment, kaj hudiča si predstavljate, da je Linux 30 let zadaj, da tega ne bi imel? :rofl:

Ma ne gre za to da Linux sam nebi tega znal... K sm napisal SteamOS je bil misljen ta Game Mode, privzet vmesnik na Decku, kjer bi blo cist mozno, da te opcije se nebi blo.

 

Game Mode:

JeLP9kp.png

 

 

 

Desktop Mode je pa drugo, SteamOS desktop, konkretno KDE Plasma. Ki pa je po defaultu dost kilav, recimo za on-screen tipkovnico sem ze pisal da po defaultu deluje samo ce imas na desktopu prizganga Steam kienta, pa se to je tipkovnica gnila in neintuitivna. Razdeljena je na dva dela, levega upravljas z levim trackpadom, desnega z desnim. V dolocenih tekstovnih poljih dela OK, v drugih pa recimo napises dve crki z leve polovice potem pa ko pritisnes tret crko iz desne polovice zbrise prejsnji dve itd... Za povrh pa nekateri elenemti se prekrijejo tipkovnico (druga slika spodaj). Neuporabno pac. Sem si nalozil dve drugi on-screen tipkovnici. CoreKeyboard recimo dela kr ok, ni pa to tak seamles zadeva kot smo jo vajeni iz telefonov. V glavnem SteamOS desktop mode na Decku je zaenrkat vse prej kot user friendly. Dost zalostno da niso ze sami dodal neki proper.

 

Tole je Steamova on-screen tipkovnica v Desktop modeu:

Iwcs5Tw.png

 

FVfdgLj.png

 

 

 

 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 3 urami:

Joj, me že ma da bi dal snarky koment, kaj hudiča si predstavljate, da je Linux 30 let zadaj, da tega ne bi imel? :rofl:

 

Mene zanima, kaj je Ventil od programja dodal v steam library za easy installation...? Da ni treba normijem ragequitnit.


Ne, samo navajeni switcha, kjer smo to dobili po 4 letih v updejtu :D Me srbi steam deck priznam, edino kar me zares zares moti.. je manjka OLED. Pa vem, da je ta IPS kar ok kvalitete, ampak vseeno.. OLED = OLED. Upam, da bo v prihodnosti kak HW update s to opcijo. 

Povezava do prispevka

V parih dneh sem zaenkrat sprobal Elden Ring, Dark Souls 3, Overcooked 2 in Yakuzo 0.

Vse teče brez težav in ja, Steam je spoliran do tam dokler ni treba vnašat kakšnega gesla ali logina, tam pa diplomiraš preden natipkaš. To tipkovnico morajo bolj izpiliti ker moraš dobesedno guglat da zveš, da ti mora teč v ozadju pa še takrat se ti enkrat prikaže spredaj enkrat zadaj za špilom.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...