Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

@Gogy

Mlad :D

Tam nek sem bil, ko sem na Reboot Infogamer sejmu fotkal in gledal na ekran od fotoaparat, kot po navadi, in se mi je zdelo vse čudno megleno... no potem sem dojel, da je vse OK z ekranom in fotkami, samo čorav sem bolj kot sem bil... :panika:

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Prvi vtisi top. Easy out of the box setup, updateal napravo in dal snet par špilov, ki jih imam na Steamu. Počakal, da se je stvar nafilala na 100% in potem sprobal par špilčičov. Prvega Alien Breed, za katerega je oznaka Playable. Ko sem že mislil, da je špil zmrznil, mi je nato ponudilo uporabo Protona in instaliranje .dll filetov, nato pa špil zagnalo bp. Stastiral še povezavo z BT slušalkami, ki jih najde in poveže v šusu. Pol sem sprobal še Mark of the ninja, ki je Verified, itak odpre takoj. Naslednja v vrsti je bila Real world racing iz 2013 in je na Steam sploh ne najdem več v štacuni - dela ko iz šusa, brez nekega tweakanja. Zdaj sem dal snet COH, za katero je oznaka Unsupported.

 

Vglavnem, zaenkrat več kot zadovoljen; tudi roke ne trpijo.

Aja, ventilatorja zaenkrat še nisem porajtal, je pa spravica na otip malenkost topla, ampak daleč od tega, da bi se porajtalo. Bomo videli po daljši seansi, ko bo kak špil, kjer bo zadeva bolj trpela.:)

Povezava do prispevka

No, pa ga mam se jazst

 

Prvi vtisi po shitbo... mislim, unboxingu - vse po pricakovanjih. Naprava je res en komadno velik handheld pece, kar se pozna pri tezi in velikosti, ceprav mi deluje dost lazji, kot sem si predstavljal. Nisem pa vedel, da bo dejansko tako velik, kot je, prav cudn filing je bil prve 3 minute ga drzat v rokah, ker gledas levo in desno taco, ter si mislis "Pizda, lej kolk dalc narazn je vse skup pa s tem ekranom na sredini" :D

 

Gumbi vsi dosegljivi, tut onadva vzadaj, nasploh semizdi, da je bla naprava delana za ljudi z vecjimi šapami, cemur dajem big thumb up. Analogna sticksa sta fina na otip, mogoc ne glih take kakovosti kot na enem proper namenskem kontrolerju, ampak definitivno passable. Ostali gumbi tut kul, arguably najboljsa stvar sta mi se levi in desni trackpad, carska pogruntavscina Valvovih inzenirjev. R1 R2 L1 L2 tut odlicni in dosegljivi, nobenga hand straina po kaki urci platformanja. Super design

 

Ekran presenetljivo odlicen, mocno nad pricakovanji. Na vrhu je auspuh, iz katerega zacne prijetno pihljati po nekaj minutah gejminga kakega spila, ki ni glih platformer. Ventilatorja se ne slisi cist nic, razen ce uho prislonim direkt na izpuh

 

Prvo je itak padu GOTY 2022, Vampire Survivors. Vse normalno, tu in tam je mogoc mal tekst cudno zamaknjen cez linije, ampak ni problemov

 

IMG_20221010_164047.thumb.jpg.21dc77c9f284f3ffeee85b506d757d02.jpg

 

Nato se Dead Cells in Hollow Knight, oba se igrata heavenly, itak se dobesedno vsak platformer na taki napravi igra naturally, tut mislim, da teh dveh nebom vec igral na PCju :D (Hadesa se nisem sprobal na Decku)

 

IMG_20221010_203752.thumb.jpg.b28a2a9f87252571e843db3391a3833b.jpg

 

IMG_20221010_204307.thumb.jpg.f87ee9d2af70812c6469da91d333092c.jpg

 

Pol sem sprobal se Descenders, ki takisto deluje odlicno, ce znizam kakovost ze tako ali tako grdih senc in performance ne pade pod 60 fepesejev in holy shitfuck, boljs jo je igrat na teh pasjih jajcih kot na peceju

 

IMG_20221010_210550.thumb.jpg.31712c38077c1b9263c8b6beecec51fa.jpg

 

Deck se zbudi iz spanca v sekundi, ce pavziram v spilu. Rata mal topel na zadnji desni strani po nekaj minutah igranja, kar je tut za pricakvat. Performance impacta nikakrsnega. Desktop mode je tut posrecena zadeva. ATM si nalagam emulatorje, me zanima, ce tole res pozene spile iz PS3 knjiznice, ker Uncharted na temle igrat bi blo recimo nadzakon, sam morem nazaj dobit svojo 256 GB microSD, zaenkrat se bom cist zadovoljil z Breath of the wild, ce se mi jo bo ljubilo zrihtat se danes

 

Overall, carski nakup. Moram si nalovdat Elden Ring pa Batmana in ostale, ki jih nimam kupljenih. Ce ze lahk dodajam "non-Steam" game v knjiznico brez da me pr Valvu grdo pogledajo, pol jih bom pa tut dodal a metric shitload. Lord Gabe Logan Newell, klanjamo se ti :ododava: 

Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 7. 10. 2022 at 13:29:

A pa je performance ful slabši na Win? Al je kaka druga fora (kaki bugi, ker je poseben hardver ali zgolj slabši user experience), da ne furajo vsi kar Windows in pol imaš na voljo tudi Epic store in ostale non steam zadeve?

 

Bolj se splača met steam OS gor proti winsom zaradi: Boljše optimizacije - manj baterije pokuri, potem instant sleep in instant wake v SteamOS - med špilom pritisneš gumb, gre v spanje in naslednji dan ga zbudiš in lahko čez 2sekunde že nadaljuješ igranje. V winsih tako hitro tega ne moreš izvesti. Potem da ne govorimo o samem UI ki je narejen za steam deck (če nisi v desktop mode) medtem ko po windowsih se je še vedno lažje sprehajat z miško in tipkovnico. Sam še nisem nameščal Windowsov gor, sem pa gledal nekaj youtube posnetkov vključno z LTT kjer ubistvu povedo da kul da lahko daš gor winse ampak je steam OS boljša izkušnja za uporabnika.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 2 minutama:

Jebiga, če je ne poznate... 

Ja sej zato sem vprašal. :D

 

EDIT

Bessie reče pred 6 minutami:

Drgač je Hollie znana iz PS All Acess in se od prej, nazadnje je pa bila neki neki PR pri CD project... 

Ok, to je vse kar sem rabil.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

S Switchevim se ne more primerjat, je slabsi, barve niso tolk natancne kot na OLEDu, je pa primerne kakovosti, men osebno nad pricakovanji. Backlight bleeda tut se nisem opazu. Dans stestiram emulatorje, da vidim pri cem smo s starimi PSP in PS2 naslovi, sam ne dvomim, da bo zgledalo lepo

 

Zanimivo bi blo v prihodnosti, ce bi se Valve posluzu OLEDa in dal ven serijo OLED Deckov, bi bil kr temptan v nakup tbh

 

EDIT: pa zvocnika sta neverjetno dobra za moje pojme. Clear, crisp sound, mal mogoc pojacane nizke frekvence (al pa se mi samo zdi) ampak overall konkreten sound za handheld napravo

uredilo bitje 5Stringed
Povezava do prispevka
UnKn0wn reče Dne, 7. 10. 2022 at 14:50:

A je drugace kdo ze nabavil kak unofficial dock in zadevo nucal kot komp?

Te kej konkretnega zanima?

 

Mam na SD kartici instalirane tudi Win10.

 

Prklopil sem ga na ultrawide 3840x1600 monitor (direktno prek USB-C), ta monitor ma takorekoc dock vgrajen not.

- V SteamOS Game Mode user interface na monitorju sam preklopil na locljivost 3840x1600. Prek monitorja je istocasno delal tudi zvok in USB naprave priklopljene na monitor (tipkovnica, miska, disk...).

- V Win10 je po defaultu bil duplicate, torej Deckovih 1280x800 je raztegnilo cez cel monitor, potem sem rocno spremenil na "extend these displays" in nastavil 3840x1600. To si potem zapomni tudi za naslednjic, standard Win10.

 

edit:

Aja pa najpomembnejse, preko docka(monitorja) se tudi napaja.

 

Decka sem priklopil tudi na en cheap Dellov USB-C dock, na katerega sta povezana dva monitorja, ampak dela samo en monitor at a time (to je dock kriv, drazji podpirajo vec monitorjev socasno).

 

Tkole v SteamOS Game Mode lahko tudi rocno spreminjas locljivost zaslona (po defaultu ti avtomaticno da native):

DAl9pQB.png

 

In pa izbiras kam bos posiljal zvok, ce tvoj monitor oz dock podpira:

FO1RYDt.png

uredilo bitje []D [] []V[] []D
Povezava do prispevka

Imam doma en random Dellov deck za službeni notebook in sem ga priklopil gor, ko sem hotel nastaviti emulatorje in se mi ni dalo zajebavat z klikanjem po nevidezni tipkovnici. Dela vse bp, miška, tipkovnica, output na monitor alles gut.

 

Tko kot pravijo, Windows ne bi tlačil gor če ni specifičnega razloga, SteamOS je mišljen za tole in ne vidim pametnega razloga da bi menjal na Windows.

Povezava do prispevka

Pimp, si se ti že kaj igral z emulatorji? Zeldo si uspel zalaufat? Jaz sem zdaj v fazi dve. Odpravil tisti prvi hickup z instalacijo DLC in update špila in copy/paste shaderja in mi špil zalaufa, ampak mi med tistim prvim screenom špila rukne ven... Očitno ena malenkost ga zjebe, pa ne vem več, kje bi preveril.

 

EDIT: aja, imam pa WIIU verzijo špila, ki naj bi laufal bolje na SD..

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Graphic packse in compiled shaderje si dal na Deck? Rabis mal tinkerat z vsem skup, pa enablat on FPS++ mod, kolker sem gledal. Pa CEMU deluje brez Protona, vsaj pr men, ker drgac ga ne zalaufa

 

Js jo dans nalozim, ker vceri mi je gladko fuknlo internet ven, ko sem prenasal fajle z Warpinatorjem, pol se mi pa ni vec ljubilo :D

 

EDIT: sry, spregledal, da ze mas shaderje

uredilo bitje 5Stringed
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 urama:

Tukaj imate tutorial za best-of Zelda: BOTW experience na Dreckerju https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/uv0us5/updated_guide_to_get_legend_of_zelda_breath_of/

Ga tudi stalno posodabljajo, skoraj vsak mesec potweekajo nastavitve, da dobiš res top of the top experience 

 

Tole sem že nekaj gledal, pa sem upal, da ne bom rabil po temle delat. :)

 

Bom še mal raziskal, če mi rata moje usposobit, drugače se vržem na tole. ja.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...