Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

FTG, kaj bi pa ti dodal za živost mesta (izven misij, pustimo jih ob strani)? Se mi zdi, da seveda so igre, ki tukaj sežejo dlje (npr. RDR 2), ampak zelo malo, predvsem s tem scopom. Recimo v Watch Dogs Legion imajo foro, da vsak prebivalec, s katerim stopiš v proces rekrutiranja (recimo par tisoč NPC-jev, reprezentacija Londona pač), dobi zgenerirano zgodbo - zgodovino, službo, dom ... In potem načeloma sledi nekemu planu življenja. Ampak to ni nikjer zares osmišljeno, tako da je na koncu dokaj brezvezen gimmick, čeprav so probali segat dlje. Cyberpunk pa vseeno nekako zdrži v živosti ravno v tem, da gre za reprezentacijo skrajno odtujene družbe, kjer je večina "pomenljivih" interakcij v okviru kriminala, seksa ali drog. Meni v kombinaciji z odbito vizualnostjo in precejšnjo raznolikostjo različnih četrti zelo fina kulisa. Kar mi je ekstra všeč, je to, da na zunaj deluje vse neznosno kaotično in neukrotljivo, ko pa se dlje časa zadržuješ v enem predelu pa ima milijon prehodov, podhodov in random ulic dejansko nek ogranski smisel. Pa tudi blok, kjer živi protagonist, mi je noro dober (razen njegove sobe). V Mankind Divided so imeli podobno sceno (a so taki bloki nekaj običajnega za ta žanr? Ne poznam dovolj), ampak je neprimerljivo manj vznemerljiv in bolj ukrotljiv :). Bi še kaj napisal, sam telefon je jaden medij za daljše poste. Saj štekaš bistvo, predvsem kaj bi ti naredil za živost mesta

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 2 minutama:


to je sam na pcju

 

Žal ne. Velja za vse sisteme, tudi za Ps5, tako da zelo pazi na to. Raje ne craftaj preveč, kakor smešno se to sliši za RPG igro.

 

 

Igram v drugo na Ps5, s patchi je zadeva bolj stabilna. Še vedno crasha, ampak niti slučajno ne tako pogosto kot prej, ko je crkovala v dashboard na vsako uro. Sicer nastavitve vsakič vrže nazaj na default, kar je izjemno moteče.

 

Sem pa našel ene par reči, ki lepo kažejo kako je slabo in na hitro vse skupaj spacano skupaj (to so tiste reči, ki mene motijo, ki niso bugi, ampak slabo spacan končni produkt):

 

1. maš skill, kjer te ne morejo detectat underwater, a misij, kjer greš v vodo.. ni (razen ene z Judy, kjer pa nimaš combata). Kdo je pustil ta skill v igri mamicu mu??? 

Pa a se samo meni zdi, ali je voda v tej igri narejena naravnost sramotno slabo? Prav ono flat textura, še ko si notri ni splashov... kot bi kdo kodo vzel iz prejšnjega stoletja. Far Cry 1 je imel dosti boljšo vodo. Nasploh vse tekočine so obupne, tudi, ko kdo od NPCjev v sekvenci pije alkohol se samo za glavo primeš od groze.

 

V promo materialih so kazali neko misijo z vodo, pa so očitno jo porezali, skill je ostal. 

 

2. drugi skill, ki ga pod nobenim pogojem ne vzet je knife throwing (temu gre dejansko nagrada za najslabši perk v igri). Ker mečeš knife, ki so lahko tudi legenday ipd., ampak žal programerji so pozabli na to, da bi lahko knife nazaj pobral (!!). 

Tako da mečeš stran orožje z vsakim throwom in ga zgubiš za vedno. To niso neki consumabli kot v drugih igrah, ampak prav tisti noži, ki jih imaš kot unikatna melee orožja. Poleg tega delajo dmg, ki je primerljiv z enim AR metkom. Kako to pride v končni produkt mi ni jasno.

 

3. Imaš skill, kjer te enemyji ne morejo več knockdownat. Skill sicer deluje, ampak če te zbije avto, ki te sicer brez skilla za par sekund knockdowna ... s skilom te avto, ko te zadane, instant ubije, tako da raje ne imet tega skilla :D 

 

4. Cyberware, kjer piše ''slows time by X%'' ne drži, v resnici je slows time to X%. Torej tisti modi z 20% ne slowajo time za 20 posto ampak na 20%. Jaz imam tistega belega moda za slow time, ko me detectajo in je kar OP.

 

 

Povezava do prispevka

Hahahaha

 

Gledam jaz zkaja so rare 50 posto in vec.. a epic in legendary 30 20 posto slow time 🤣🤣🤣

 

Pa tudi mi je smeh ki rare mod ima 15 sek slow in 15 cooldown.. epic ima, ne vem tocno.. recimo 30 sec slow in 60 sec cooldown

 

Peesda jaz v 10 s pobijem vse kar je tam na kupu pol mi se ostane 5 sek ko poslusak slow motion dialoge.. kaj sele da bi imel 30 sekund in pol cakal minuto za cooldown

 

Ma ja cel kup je takih stvari.. mislim ze uni minimap ko vozis vozilo, da ga ne poveca ali vsaj premakne bolj naprej al neki.. pizda meni se zdi kot da nihce ni testiral sploh te igre.. jaz ne vem, ki to so prav uno osnove od osnove in ni neki problem nastimat imo

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ja.. da ne govorim za dmg al pa ko imas 6000 armorja, ki te ne morejo ubit tudi ce samo stojis na mestu al pa ko delas headshote po vec 100k

 

Lih zaradi tega sem nehal igrat, ker je brezveze

 

Ce bi mi dali neke end game misije, da mores res minmaxat build, da jih naredis in dobis najboljsi armor al neki bi se igral

 

Sam tako sem level 38 in dam slow time in oneshotam vse.. 

 

Dobro malo sm se zajebal, ki sem eksploital, sam jebiga bi trajalo par dni en teden vec in bi blo isti k.. in se to nimam odklenjene najhujse perke.. za to mi je malo skoda, ostalo se da prenasat

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 34 minutami:

 

Žal ne. Velja za vse sisteme, tudi za Ps5, tako da zelo pazi na to. Raje ne craftaj preveč, kakor smešno se to sliši za RPG igro.


A sam craftanje na to vpliva? 
 

A ko enkrat coruptaš moras od zacetka špil ali se samo en save corupta preden s craftanjem npr presežeš to? 
 

kje pa lahk pogledas kok zasede savefile?

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 2 minutama:


A sam craftanje na to vpliva? 
 

A ko enkrat coruptaš moras od zacetka špil ali se samo en save corupta preden s craftanjem npr presežeš to? 
 

kje pa lahk pogledas kok zasede savefile?

 

Kraftanje, pobiranje itemov, delanje kvestov vse take reči... več kot boš igral večji bo save file.

 

Sicer jaz na Pcju sem bil safe, pa sem skoraj vse naredil, resda nisem skoraj nič kraftal, tako da če ne boš delal kake crafting exploite bo ok....

 

Mislim, tole bi pa moralo bit na prioritety fixov, tako da pričakujem, da bo to na velkem januarskem patchu odpravljeno... ker je res wtf...

 

EDIT: enkrat ko si mimo je gotov save file, lahko greš pd začetka ali od kakega zgodnejšega sejva.

 

EDIT2: poglej na save data na ps storage

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 36 minutami:

Hmm, ne vem, ampak če ti delajo nisi šel čez tisto mejo, sicer ti sploh ne bi loadali. Po moje ni to ta velikost, ampak kaj drugega.

 

Ker težava je legit, ker je tudi en dev na CDPR forumih odgovarjal, ter svetoval, da naj ne craftaš preveč.

ajaaa dev je svetoval da ne kraftas prevec hahahahaha oookej zdaj mi je jasno =)))

 

evo sem pogledal zadnji manual safe je 5 MB pa sem craftal ko nor res uno exploited to the max.. mislim ne max ampak dvomim, da bo kdo od vas tolko hehe evo ravno craftam materijale, da upgrejdam armor na max in tega je res ful in rav me zanima kolko bo pol

 

evo malo sem testiral in na zacetku sem imel 1.5 MB pol na koncu igre okoli 3MB.. zdaj imam 5MB sam imam res ful itemov ampak tako racijonalizirano, ne nosim vse samo samo kar mi rabi. .tak oda ce brises sproti nepotrebno ni panike.. ce pa imas milijardo vsega in ne brises nic pol lahko gres zec 8MB

 

jaz materijale za craftat itak rabim sproti, granate brisem vse.. orozja imam tista 4 5.. armor samo uni ki ga nosim in tisti ki ga ne morem zbrisat.. halingov imam 500 unih vijolcastih..

 

tako da.. ce pa imas vsega ful cybewere, orozja, sablje, armorje in se dupliciras na ultra hard pol lahko gras cez 8MB ampak ce pazis zelo tezko IMO

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 49 minutami:

tak oda ce brises sproti nepotrebno ni panike.. ce pa imas milijardo vsega in ne brises nic pol lahko gres zec 8MB

 

ne pomaga, ker igra zgleda zapisuje vsaj jeben item, ki si ga kdajkoli pobral/scraftal in ne popuca vseh smeti v fajlu

 

jaz sem v tem runu scraftal mogoce 200 kosov (zelenega) orozja, ker sem pobiral vsako smet in se mi nabralo veliko materialov, moj save file je zaradi tega pobiranja velik 5.38MB

 

vceraj sem za foro popucal vso hrano/pijaco, pobrisal vse granate, cote/armor in orozja in je slo s 5.13MB na 5.11MB

 

folk ze analizira corruptane save fajle, bodo pogruntal, kako jih spucat in bo problem resen

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 1 uro:

Hmm, ne vem, ampak če ti delajo nisi šel čez tisto mejo, sicer ti sploh ne bi loadali. Po moje ni to ta velikost, ampak kaj drugega.

 

Ker težava je legit, ker je tudi en dev na CDPR forumih odgovarjal, ter svetoval, da naj ne craftaš preveč.

naj se ne bi sesuvalo vsem, ampak le v določenih primerih, ko gre sejv čez 8 mb.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 3 urami:

FTG, kaj bi pa ti dodal za živost mesta (izven misij, pustimo jih ob strani)? Se mi zdi, da seveda so igre, ki tukaj sežejo dlje (npr. RDR 2), ampak zelo malo, predvsem s tem scopom. Recimo v Watch Dogs Legion imajo foro, da vsak prebivalec, s katerim stopiš v proces rekrutiranja (recimo par tisoč NPC-jev, reprezentacija Londona pač), dobi zgenerirano zgodbo - zgodovino, službo, dom ... In potem načeloma sledi nekemu planu življenja. Ampak to ni nikjer zares osmišljeno, tako da je na koncu dokaj brezvezen gimmick, čeprav so probali segat dlje. Cyberpunk pa vseeno nekako zdrži v živosti ravno v tem, da gre za reprezentacijo skrajno odtujene družbe, kjer je večina "pomenljivih" interakcij v okviru kriminala, seksa ali drog. Meni v kombinaciji z odbito vizualnostjo in precejšnjo raznolikostjo različnih četrti zelo fina kulisa. Kar mi je ekstra všeč, je to, da na zunaj deluje vse neznosno kaotično in neukrotljivo, ko pa se dlje časa zadržuješ v enem predelu pa ima milijon prehodov, podhodov in random ulic dejansko nek ogranski smisel. Pa tudi blok, kjer živi protagonist, mi je noro dober (razen njegove sobe). V Mankind Divided so imeli podobno sceno (a so taki bloki nekaj običajnega za ta žanr? Ne poznam dovolj), ampak je neprimerljivo manj vznemerljiv in bolj ukrotljiv :). Bi še kaj napisal, sam telefon je jaden medij za daljše poste. Saj štekaš bistvo, predvsem kaj bi ti naredil za živost mesta

 

Včeraj sem slučajno opazil kako pešci hodijo po stopnicah, če jih gledaš malo bolj od daleč; kot da so na tekočih stopnicah. :D

Mesto je svetovno, samo vse živo in premikajoče v njem je definitivno nedokončano, to je očitno - me zanima, če bo to tudi kdaj porihtano...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 53 minutami:

 

Včeraj se mi je glih to zgodilo - še dobro, da ga je bilo treba samo izprašat in lahko je vesel, da sem ga pustil živet. :D

Drugače ta misija mi je bila dokaj wtf glede samega poteka - kar neki te začnejo streljat, čim odložiš orožje - verjetno bugasta...

 

 

jaz ko sem sel not v sobo in vidu tipa samo nop nop nop loading save file =))))))

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 56 minutami:

 

Včeraj se mi je glih to zgodilo - še dobro, da ga je bilo treba samo izprašat in lahko je vesel, da sem ga pustil živet. :D

Drugače ta misija mi je bila dokaj wtf glede samega poteka - kar neki te začnejo streljat, čim odložiš orožje - verjetno bugasta...

 

 

Haha, meni tudi danes. Sicer igram ženski lik, ampak sem vseeno dal alt f4 :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...