Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

O faj ta Jason se sklicuje na čas pred Korono ko so mu rekli da bo vse ok. Sej bi verjetno finiširali tako al drugače ma me ne čudi da majo nekaj backloga že zaradi situacije nastele z virosom?! Druga opcija je verjetno pushback, česar si verjetno polaki ne želijo privoščit?

 

Meni je generalno gledano vseeno za to kdaj je stvar spuščena v javnost W3 sem preigral do konca letos, iger je še ogromno...

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 5. 10. 2020 at 16:31:

Meni grejo game developerji svinjsko na kurac in noro podpiram, da se jih cruncha ko male svinje. Dream job, dream plače, dream reference. Fuck that shit, delaj in trpi ob delu kot vsi ostali, driska usrana.

 

Tako da meni je tole samo še en extra razlog za nakup, tbh.

based

 

salo na stran, sem ze enkrat napisal zakaj je to obregovanje ob "crunch" v glavnem nesmisel iz strani priviligirane journalist klase. pac novinar ki srka kavice in isce inspiracijo misli da je fajn tema pisat o nenormalnem izkoriscanju, ko nekdo dela 10 ur na dan, 6 dni na teden.

 

seveda ne bo pisal o tem, da ti ljudje ponavadi radi delajo to kar delajo - sploh v top-class studijih kot je CPPR, kjer produkti ne bi bili to kar so, ce ljudje ne bi radi delali na njih - da imajo v relativnem smislu precej udobno delovno okolje, in predvsem da so dobro kompenzirani (tudi ce odmislis 10% profits kompenzacijo).

 

in ne bo pisal o vseh drugih panogah ki dobsedno ubijajo cloveka na tak ali drugacen nacin, ali pa na privatnikih ki delajo zase in garajo precej bolj kot 10 urno sedenje v pisarni s pavzami in zanimivim delom

 

problem je da ti zurnalisti nimajo nobene podlage iz terena in ne zastopijo zakaj alternative bodisi niso mozne (zamaknitev launch data da ja ne bomo kapitalisticno izkoriscal delavcev, aja profit gre pol dol, aja place gredo dol pa 20% jih bomo odpustil) bodisi nimajo smisla (zaposlitev contingent delavcev ki so ekstremno dragi in relativno neucinkoviti napram da obstojec workforce dela vec)

Povezava do prispevka

po mojih izkusnjah je pri vecini takih "krivda" v njihovi osebnosti, ne ker jih nekdo zene ko govedo.

 

pac ene boli kurac, ene so nesposobni, eni se sekirajo za vsako stvar, eni so pa povrh vsega se taki se sami zenejo in ce imajo na obzorju deadline bodo vsak vecer premisljevali o tem kako bo se jutri naredil zadost da bo deadline dosezen

 

in tej grupi ne bo pomagalo ce bo management rekel da ne bo crunchov, kvecjemu jim bo dolgcas in bodo sli drugam

Povezava do prispevka

Treba je postavit stvari v kontekst, preden začnemo s tako strogimi označbami.

 

Jest, da sem zidar. In gradim nek objekt in ga delam že 5 let recimo. In da mi en mesec pred koncem pide šef do mene in reče: "Atomic... u pičkoj materni smo... imamo još mjesec dana vremena. Morat čemo radit 12-14 sati dnevno, dok ne završimo! Sve nadure dobivaš duplo plačeno. Posle toga častim alkohol, kurwe i kokain. I svi idemo za 2 mjeseca na odmor."

Jest ga pogledam v oči in rečem: "Nema problema šefe, sredit čemo mi to!"

 

Pa to je zidar, zunaj, na vseh vremenskih pogojih, za slab denar, nobenih referenc. 

Da mam tko k te developerji, neki hipster čajčki, kavice, sveže sadje tamo vamo, prostor za relax ročni fuzbal. Povrh še te reference, tak denar... Ma sploh dam ne bi hodil, jogi bi si naštimal pod mizo.

 

 

V lajfu se je treba neki na matrat, če hočeš kj dosežt. Frend gradi bajto ima dva otroka in gre za en mesec v tujino, da ujame kak evro več, da ne bo krize. 

 

 

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 urami:

V lajfu se je treba neki na matrat, če hočeš kj dosežt. Frend gradi bajto ima dva otroka in gre za en mesec v tujino, da ujame kak evro več, da ne bo krize. 

Raj ne bom vprašal, kaj bo delal ta EN (1) mesec, da bo tok dnarja zaslužil, da se bo ful poznalo pri gradnji bajte :D 

 

Lahko mu pa poveš, da je moj foter mel tudi krizo z ledvicami. Sam vode naj pije čimveč, ni druge. Ne vem sicer, kako je, če ene ledvice nimaš, sam ziher se da :D 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 21 urami:

ma vsak ki zagovarja / opravičuje / minimizira takšne delovne pogoje je kreten erste kalasse

kaksni pa so ti pogoji?

 

v prostem casu tudi problematiziras delovne pogoje v lokalnem hoferju ali pakirnici mesa? in obsojas privatnike, ki se po lastni volji (ceprav bolj levo usmerjeni bodo dejali, da je to manifestacija pritiskov okolja) jebejo 12 ur na dan fizicno in ne vidijo familije?

 

kot je Atomic napisal, dajmo postavit v kontekst najprej, preden iz fotelja pametujemo pravicniske crnobele oznacbe.

 

 

 

jaz za sebe vem da mnogo, mnogo raje delam v high-pressure last-month crunch modu, na stvari ki me v osnovi veseli, kjer mi ni dolgcas, mi nudi taprav izziv, kot pa bilokater drug siht, bodisi fizicni, bodisi monoton, bodisi nerazgiban, brezskrben in brez izzivov. tudi ce odmislim razliko v placilu.

 

in v mojem primeru se mi zdi dost butasto in ne-fer ko vidim pravicnike kako moralizirajo o tem kako da me delodajalec maltretira ce imas na koncu projekta crunch in pressure. je pa res da v takem okolju osebki kot so non-career zenske in nasploh neambiciozni slackerji ne zdrzijo, in v najboljsem primeru dajo odpoved, po moznosti pa se za kaksno publikacijo napisejo kak clanek o toksicnem delovnem okolju. ampak v top-class studiih tipa rockstar, CDPR se skozi cas workforce ustali pri takih ki jim je to v glavnem sprejemljivo.

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka

torej si navadna picka brez hrbtenice, ki pri eni firmi kaze na te zadeve s prstom, pri drugi pa zadovoljno seslja njihov kurac, ceprav je 1000x hujsa

 

je blo ze precej zgodb iz activisiona, kaksne delovne pogoje imajo, kako so placani in podobno

 

enim se res vidi, da so jim starsi cel lajf z zlato slico tlacili hrano direkt v rit, da jim ni bilo treba zvecit in prebavljat

 

res bogi developerji, ker bodo moral oddelat tistih 6 sobot, le kako bodo preziveli tak necloveski napor in stres

 

faking lol

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 9 minutami:

torej si navadna picka brez hrbtenice, ki pri eni firmi kaze na te zadeve s prstom, pri drugi pa zadovoljno seslja njihov kurac, ceprav je 1000x hujsa

 

je blo ze precej zgodb iz activisiona, kaksne delovne pogoje imajo, kako so placani in podobno

 

enim se res vidi, da so jim starsi cel lajf z zlato slico tlacili hrano direkt v rit, da jim ni bilo treba zvecit in prebavljat

 

res bogi developerji, ker bodo moral oddelat tistih 6 sobot, le kako bodo preziveli tak necloveski napor in stres

 

faking lol

po moje DOBESEDNO nihče ne obsoja tega, ampak hujše stvari

 

plus, ajme, strinjam se 100% z gojcem

 

koji ma kurac veze kaj počnejo ostale firme. vsi, ki DEJANSKO abusajo uslužbence so gnoji.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče Pravkar:

koji ma kurac veze kaj počnejo ostale firme. vsi, ki DEJANSKO abusajo uslužbence so gnoji.

 

ja in jaz se s tem strinjam in podpisem pod izjavo gojca

 

je pa treba ta crunch postaviti v kontekst

 

2077 je bil veckrat prestavljen, ker so potrebovali vec casa, so ga dobili

 

zdaj so tik pred ciljem in bodo skupno napeli moci, tako kot to naredi maratonec (dejanski, ne ta z mn3njala)

 

njihov launch window je bil zelo ohlapen, ampak enkrat je pac treba projekt koncat in pika

 

delavci bodo dobro placani in dodatno nagrajeni za svoj trud

 

zdaj pa to primerjaj s codom, kjer je launch window 2 meseca

 

in to ne na vsakih 7 let, pac pa VSAKO LETO

 

to je suzenjstvo, ne pa par dodatnih vikendov dela, kaj vam ni jasno no

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...