Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

MartinPocrezze reče Dne, 22. 10. 2021 at 7:49:

Ali je že kakšen info od Založbe Sanje o prevodu ostalih 3 (4,5,6) DUNE knjig. 

Tile dobil na mail danes.

 

Pred filmom so bile pisateljske mojstrovine Franka Herberta, ki v slovenskem prevodu izhajajo pri Sanjah v prevodih Matjaža Juričaka . Prvemu romanu o Sipini, ki smo ga nedavno ponatisnili s svežo filmsko naslovnico v žepni broširani in trdovezani ediciji, sta sledili še Mesija s peščenega planeta in Otroka peščenega planeta, v pripravi pa je že četrti del.

Povezava do prispevka

Je kdo slučajno prebral Medsočje (Mirt Komel) ? Mnenja?
Zanima me, ker je v enem od opisu knjige med drugim navedeno: Medsočje se zgleduje po postmodernih detektivkah, še zlasti pa tv-seriji Twin Peaks. 
Itak bom knjigi dal "priložnost", ampak vseeno vprašam. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Trenutno berem S. A. Cosby - Razorblade Tears. 

 

Njegov prvenec me je kar precej navdušil, tak slick noir krimič. Tale se bere kot nek scenarij Guya Ritchieja. 

 

Amazon.com: Razorblade Tears: A Novel: 9781250252708: Cosby, S. A.: Books

 

Pred tem sem prebral:

 

Kealan Patrick Burke - Dead Leaves 

 

Moje prvo srečanje s tem dokaj hvaljenim indie horror avtorjem, na nekaj blogih/spletnih straneh sem naletel na omembo zbirke kratkih zgodb Dead Leaves, ampak ... Ni bilo baš nekaj. Dokaj všečen filing retro horror zgodb iz 80ih, to je pa to? 

 

DEAD LEAVES: 9 Tales from the Witching Season (Dead Seasons): Burke, Kealan  Patrick: 9781720274094: Amazon.com: Books

 

Stephen King - The Mist 

 

V tem primeru mi je malo žal, da knjige nisem prebral pred ogledom filma, ker mi ima film veliko boljši in veliko močnejši mindfuck konec. Vseeno pa je tole primer Kinga, ki je bil v svoji odlični formi. 

 

The Mist : Stephen King : 9781529379310

 

Iain Reid - Foe

 

Kaj pa vem. Nekako sem mešanih občutkov, tako kot sem bil po prebranem prvencu I'm Thinking Of Ending Things (tu mi je bila atmosfera v knjigi veliko boljša od atmosfere, ki so jo ubrali v filmu). Definitivno razvlečeno. Celoten setting je kar precej Black Mirror-jevski, ampak ne tako zelo dodelan? Meh.

 

Foe by Iain Reid

 

Megan Giddings - Lakewood 

 

Še ena izmed bolj "meh" knjig, ki sem jih prebral. Določeni nastavki v zgodbi so nekakšen "red herring" in ne peljejo nikamor. Dokaj hejtam knjige, ki hočejo namenoma dati občutek neke "globine" in "interpretacije", v bistvu so pa samo nedodelani izdelki. 

 

Lakewood: A Novel - Kindle edition by Giddings, Megan. Literature & Fiction  Kindle eBooks @ Amazon.com.

 

Fabian Nicieza - Suburban Dicks

 

Preden sem vzel knjigo, sploh nisem vedel, da je Nicieza en izmed avtorjev Deadpool stripa. No, je. In to je kar precej očitno v temule krimiču. Mogoče malo preveč poudarka na manjšinah v Ameriki, sploh, ker je ta aspekt predstavljen nekako površno in predvsem zelo klišejsko, ampak vseeno je zelo zabavna zadeva.

 

Suburban Dicks - Kindle edition by Nicieza, Fabian. Literature & Fiction  Kindle eBooks @ Amazon.com.

 

Craig Davidson - The Saturday Night Ghost Club

 

Lotil sem se te knjige v pričakovanju na nek horror, ampak to definitivno ni. Mogoče za odtenek predvidljivo, ampak vseeno zelo proper napisana zadeva. IMO jo bom prebral še enkrat.

 

The Saturday Night Ghost Club: A Novel: Davidson, Craig: 9780735274822:  Amazon.com: Books

Povezava do prispevka

Začel brat Robin Hobb - Fool's Assassin iz 2014. 

 

M00007444176-large.jpg

 

Pred to fantasy trilogijo je spisala tri trilogije plus še eno kvadrologijo v temu svetu, tako da bi rekel, da vsaj dve trilogiji z istimi liki se splača prej prebrat. Nasplošno Robin Hobb knjige so fucking amazing, da tega nikoli ne bomo dobili tudi v kakšni drugi formi je žalostno, ker si ženska zasluži vse propse.

Ker spremljaš glavni lik iz njegove perspektive so interni monologi nabiti s čustvi, fantasy elementov ni veliko, kar pa je, je pa dost samosvoje napram ostalim fantasy piscem, likov ne pozabiš nikoli. Meni je že od prve knjige vrhunsko, ker nikoli nisem uspel predvidevat kam gre zgodba.

Povezava do prispevka
Hammer17 reče pred 11 minutami:

Trenutno končujem spodnjo knjigo. Super prevod Snetija za moje pojme. Btw koliko časa po trdi platnici ponavadi izide žepnica?

 

Se mi zdi da so že, pač mehke platnice.

Edit... evo: https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/servlet/sl/emkasi/na-vešalih-žepnica-p-9789610153214

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Mislim, To noč sem jo videl je pač zelo dobro napisana knjiga. Moraš bit res zakrknjen, da ti ni všeč. Po drugi strani pa mi nikoli ni bila zares mojstrovina. Bolj mi je všeč edgy mlajši Jančar, kot tole, kar imamo sedaj :D. Je pa res šlo downhill po To noč sem jo videl, znači Maj, november in In ljubezen mi zelo nista dogajala

 

Jaz sem se pa odločil, da v 2021/2022 predelam še ruske klasike, ki jih še nisem. Trenutno sem pri Ani Karenini in mi je tako brutalno dober roman, da kar postanem nervozen, ko ga berem, ker ga bom enkrat prebral do konca :D.

Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče Dne, 29. 11. 2021 at 8:39:

Zadnja knjiga v novi Trilogiji

Star Wars: Thrawn Ascendancy: (Book 3: Lesser Evil)

Uuuuuu nisem vedel, da je spet Zahn za volanom, jaz sem bral samo taprvo Thrawn trilogijo pa po mojem mnenju je veliko bližje old skul SW feelingu kukr katerikoli E1-3 ali E7-9 film. Priporočaš ostale? Ima še vedno isti feel? Thrawn je res carski lik

edit: vidim da sem veliko falil haha

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Star Wars: Thrawn (2017-2019)

Thrawn (2017)

Thrawn: Alliances (2018)

Thrawn: Treason (2019)

Ta trilogija je bila  cool Thrawn Origins v Empiru.

 

 

Star Wars: The Ascendancy Trilogy (2020)

Thrawn Ascendancy: Chaos Rising (2020)

Thrawn Ascendancy: Greater Good (2021)

 Thrawn Ascendancy: Lesser Evil  (2021)

 

Isto ok samo tukaj  Thrawn Origins v Chiss Ascendancy

 

 

uredilo bitje MartinPocrezze
Povezava do prispevka

V starem legends univerzumu imaš pa še Hand of Thrawn duology - Specter of the Past in Vision of the Future, ter Outbound Flight in Survivor's Quest. Zahn drži svojih knjigah neko interno kontiuiteto, ne glede ali se knjige nahajajo v legends ali canon univerzumu, kar je meni precej kul.

 

Drugače sem se pa lotil zadnjega dela Malazana.

 

spacer.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...