Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Jaz imam še vedno odlične za svoj denar HD 579. Ajde polne cene so mogoče vredne. Jaz sem jih dobil iz GB za 90€. :D Moram rečt, da jih uporabljam dnevno. Če ne za drugo vsaj za tablico ob večerih. 

Povsem ok kvaliteta in zvok. Dokupil sem samo krajši kabel, ker 3m ga glih ne rabim.

 

Aja pa drugače imam doma T1, Focal Clear pa vseeno večino časa uporabljam HD 579. :D Ajde oboje pomalicajo 579 za zajtrk jasno.

Samo Focal Clear so težke, pretežke. Pa zanimivo: HD 579 velik manj škripajo kot Focal Clear. Tisto škripa če jih za mm premakneš na glavi. Cel headband škripa. Katastrofa glede na ceno.

 

Sedaj moram samo še zaprte kupit. 

Pa še vedno razmišljam ali bi bluetooth ali žične za tablico itd... DT 770 (80 ohm) so enkratne samo imajo dolg kabel.

Bo verjetno spet Sennheiser na konc. Verjetno HD 569.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 4 minutami:

Dokupil sem samo krajši kabel, ker 3m ga glih ne rabim.

A nisi dobil zraven še enga krajšega kabla, mora bit okol 1m. Js sm zraven HD598 dobil dva kabla namreč.

Also, če kdo ve kje kupit nadomesten kabel (original, ne kitajske smeti iz amazona), se priporočam.

 

edit. A majo 598 in 599 isti kabel, bo pasal ta: https://spares.sennheiser.com/de-de/catalog/sparepart/572274

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka

Znalci pomagajte prosim. Naročil sem HD 58x, predvsem za filme. Rabim še daljši kabel/podaljšek do kavča, da bo skupaj z rezervo 8m in pa nek DAC/AMP z optical vhodom (TV) in 2x 3,5 jack izhodom na katerih bodo hkrati zvočniki A5+ in slušalke. Prosim za kak predlog, predvsem za slednje.

Povezava do prispevka

Nekako podobno vprašanje kot zgoraj, Sennheiser 6xx + Yamaha HS5 zvočniki. Trenutno so na komp povezani z zunanjo zvočno Focusrite Scarlett 2i2, v katero vtaknem tuki slušalke, ki pa bi jo zamenjal za nekaj bolj "primernega". Kaj bi bil best buy recimo do 200 eur?

Povezava do prispevka

Eno vprašanje za poznavalce. 

Imam Schiit Loki EQ in Schiit Magni 3 ojačevalec. Plus ifi micro IDAC2. 

Iz dac-a imam jasno RCA povezan na input Loki in potem output na Magni. Ker pa imam še Audioengine A2+ in hočem imeti tako A2 kot Schiit priklopljen na isti source me zanima kaj je najboljše uporabit za razdelitev signala.

Ali RCA splitter na outputu Loki ali kupim pasivni rca switch box?

Slušalk (Magni) in zvočnikov itak ne bom uporabljal sočasno. 

Sedaj imam RCA splitter na Loki ki pa vzame preveč prostora in ni idealno. 

 

Pa še eno vprašanje. Kje dobiti kratke RCA kable za povezavo med Loki in Magni? Tam 10-15cm. Obenem bi rad jasno imel še enega enakega iz DACa do Loki, da so vsi enaki. 

Bi jih sam naredil pa se mi ne da in dvomim, da kaj ceneje pridem skozi. 

Katera trgovina pri nas prodaja interkonekt kable na metre pa da je dost poceni?

20210201_182515.jpg

Povezava do prispevka

Wharfedale-i so prispel prejsn tedn...

In glej ga zlomka, spodobnega AV receiverja ni jebeno NIKJER za dobit...

Sem rekel, da zacasno vzamem Pioneer VSX-534D, tolk da bom imel nekaj za laufat...

 

Ko se pa cez en cajt spet mal zaloge in cene porihtajo, bom pa kej mal boljsega nabavu.

Zdej pa cakam da mi ga GLS pripelje...
 

Povezava do prispevka

Ne vem sicer, če spada točno v temo, ampak ker ni neke namenske teme o zvočnikih bom tukaj vprašal:

Ima kdo (ali je imel) Amazonov Echo Studio zvočnik?
Introducing: Echo Studio - Smart high fidelity speaker with 3D audio and Alexa: Amazon.de: Alle Produkte

Bi nabavil, ne bi nabavil? :) Imel bi ga seveda kot en dnevnosobni /večnamenski zvočnik + važno mi je, da ima Alexo. 
 V glavnem, če kdo iz prve roke lahko pove kaj več?

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 13 urami:

Imam samo izkusnje z Echo Dot 3. gen (pakec)


Hja, jaz imam Echo navadni (valj), ampak sem mislil, da bi "razširil" zadevo. Echo Studio bi bil kot primarni v dnevni, Echo mali pa bi ostal v kakšni drugi sobi, npr. gaming room. Recimo. :) 
 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Oj

Bi imel kakšno mnenje na tele 3 zvočnike?

JBL GO2, Sony SRS-XB12, CAT-BT-Minispik (Caterpillar Mini Cat Speaker)

Dobim zastonj enega, sam ne vem katerega bi.

 

Tipična uporaba v povezavi s telefonom:

-ko grem metat na koš za mal spremljave

-na kakšnem izletu/pohodu...

-v službi

-morda tudi na kolesu (ne maram slušalk)

 

Hvala 

uredilo bitje VIPER SVB
Povezava do prispevka

Eno vprašanje.

Trenutno imam takšen setup:

 

- ifi micro iDAC2 (odličen DAC vendar mogoče rahlo v-shape sound)

- Schiit Loki EQ

- Schiit Magni 3 amp

 

Uporabljam pa tri slušalke zaenkrat:

- beyer T1.1 (prva serija T1- 10 let stare)

- Focal Clear 

- Sennheiser HD 579

 

A bi naredil narobe če bi šel na totalno Schiit setup in bi iDAC2 vrgel iz sistema?

Gledam Schiit Magnius + Modius (+loki).

Alternativo pa ifi NEO iDSD. Čeprav potem ne morem Loki uporabljat.

Pa še drag je.

 

Ali obstaja kaj boljšega za 500€. Ali ostanem na tem in je metanje denarja stran?

Imam občutek, da iDAC2 zna biti na čase "harsh" v povezavi s T1. 

Ajde saj T1 si zaslužijo boljši amp od Magni 3 vendar je ta dovolj močen. Na high gain je že preglasen če obrnem glasnost na 10.00 po uri.

 

Focal Clear itak niso zahtevne in jih poganja BP.    

 

Se splača menjat ali ostanem na iDAC2?

Povezava do prispevka

Ja saj je dokaj ok setup. 

Se mi je zdelo, da ne bom kaj dosti pridobil. No hvala! 

Zaenkrat verjetno ne bom menjal. Meni ifi ni grd. Me pa čedalje bolj moti, ker ima RCA izhod spredaj. Ne izgleda lepo.

No itak imam "skritega" ob robu mize tako, da ni direkt na očeh.

 

Drugače pa še ena novost.

Sennheiser razmišlja o prodaji potrošniškega dela in se vrgel samo v PRO avdio.

Sennheiser could sell its consumer audio business | What Hi-Fi?

 

V članku je kot možen kupec omenjen Google. No upam, da ne. :sick:

Torej nič več Sennheiserja za domačo uporabo. :unsure:

 

 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Če bodo je to dobro za nekatere. 

Bi me mikal nakup vendar imam za nekaj časa dovolj že T1 in Focal Clear. Pa HD 579 za nezahtevno poslušanje...

 

Sicer pa en feler Focal Clear slušalk.

Za ta denar bi lahko izbrali druge materiale kar se tiče headbanda in padov ne pa microfibro. Vsaj umetno usnje na headbandu.

Moj headband je že obarvan na sredini kjer pritiska na glavo. :hmm:

Se da to kako spucat? Verjetno ne. 

O zamenjavi ne razmišljam saj je verjetno cena astronomska. Tako kot je cena padov (original). Ampak za pade me ne skrbi saj se dobi Dekoni velur.

Pa headband mi škripa. 

Porazno za ta denar. 

 

Na HD 579, T1 teh problemov ni saj je headband iz usnja ali v primeru HD 579 umetnega "usnja".

Da ne omenjam kvalitete izdelave.

 

Drugače pa so Clear fenomenalne slušalke ki rabijo le malo eq-ja.

 

Edit: vem ja. Moram spucat pade na T1. So prašni ja.

 

20210217_175624.jpg

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Tile so A2+.

 

Sem kar zadovoljen. Manjka pa basa. Oziroma me moti tist poudarjen mid-bas oziroma poudarjeno frekvenčno območje pri cca 110-170hz.

Tako, da je pravilno nastavljen EQ zelo važen. 

Drugače pa za to velikost solidni zvočniki.

Za windows uporabljam Equalizer APO in Peace, da sploh lahko uporabljam EQ v sistemu, ker imam ločen DAC kateri itak nima softwerja le driverje.

Oziroma občasno kar Schiit Loki uporabljam namest EQja.

 

Eno vprašanje zate. 

Na koliko imaš glasnost v sistemu? Ker jaz če imam v sistemu na 30% je že to skorajda preveč in gumba za glasnost na zvočnikih ne morem kaj dosti obrnit, ker je že preveč.

Do sredine še nisem prišel.

Mogoče ima pa moj DAC takšen output kar se mi zdi malo verjetno? 

Nisem pa probal preko zvočne na matični saj mi manjka ustrezen kabel. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 17. 2. 2021 at 16:01:

Also, nekaj se suslja da bodo hd800 na (mass)dropu

 

Pa so res.

https://drop.com/buy/drop-sennheiser-hd-8xx-headphones?clickid=RacVrwyUqxyLUR-wUx0Mo3EoUkETjGUjxwfHSk0&irgwc=1&utm_term=252901&utm_content=Joshua Valour&utm_medium=affiliate&utm_source=impactradius&utm_placement=&utm_keyword=&mode=shop_open

 

Ne hvala. 1100. 

Sem mislil, da bodo kaj cenejše. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...