Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

To je imo mal bulšit, a maš kakšne osebne izkušnje s tem? Imam Dylanov Infidels na CDju, ki je cca moj letnik, pa ga je pri skoraj 40 letih bral do zdaj še vsak player. In imam cca tok star jugoton Meddle LP od Floydev, ki je za jedva poslušljiv ...

 

U bistvu je v predalu še na zlat CD-R zapečen Unpluged od Nirvane iz srednje šole (konec 90h), pa ga je lani star hifi prebral bp:lol:

Povezava do prispevka

Jaz imam tudi že zelo stare CDje pač iz osemdesetih, niti ne vem koliki jih je in razen enega, ki je bil v avtu in je odstopil lak, še vsi delajo, 1 na 500+ niti ni tolk slabo.

 

Evo tale ne dela, če ima kdo viška :alma:

image.png.8512a4eab4991442969a9bdcf8c0520d.png

 

Kupil sem ga pa na koncertu v devedestih... K4?

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 10 urami:

Tudi za ripat bi mogu kupt nek USB CD al neki za komp :D Ampak nimam neke fundamentalno manj čustevene navezanosti na CDje, sploh na Japonskem, kjer dejansko muziko še kupuješ v specializiranih trgovinah, sem zapravil ful nekega časa med policami s CDji, jih nosil s koncertov, cel kup raznim demotov in malih naklad (vse do posneto na kompu pa sprintan cover), kul mi je iti po predalu skozi naslove in narest isti commitment kot če daš gor plato, se odločt pa poslušat en album od začetka do konca.

Saj lahko zvlečeš škatlico zavoljo sentimentalne vrednosti in potem poženeš ripnen album ter ga v celoti poslušaš. Seveda moraš ripom dodati še poskenirane covre, da bo kolekcija zgledna.

Point je predvsem v tem, da potem, ko CD vložiš v player ni praktično nikakršne razlike med tem in ripom. Pri vinilkah moraš vsaj obrisati prah, položiti glavo, opaziti kak nov pok, jo obrnit sredi albuma in nazadnje previdno spraviti.

 

Te pa v celoti razumem. Tudi jaz rad javno tehtam svoje želje, da lahko nazadnje svojemu racionalnemu delu rečem, da sem mu vsaj dal priložnost.

Povezava do prispevka

Verjetno te bo nov (samo) CD transport stal več kot pa “normalen” CD player - preprosto zato, ker je tako nišna zadeva… s tem, da tudi to, da je nov,  ni nobena garancija, da bo deloval kaj dlje kot pa rabljen. Mislim, da so npr. novi Cyrusi in pa tudi CA CXC imeli dosti težav z zanesljivostjo. Je pa res vsaj za tisto leto ali dve garancija.
Mogoče bolje pogledati za kakšno rabljeno zadevo, ki pa ima še vedno dobavljive nove laserje/transporte…

Povezava do prispevka

Kupis Hitachi DA-1000 (oz. katerga od dvojckov), ga gledas, obcudujes in to je to...ce spila, ne spila, je sekundarnega pomena... ;)

image.thumb.png.49261663def30ae236d156d5fac72ade.png

 

(Sorry, amapak nikoli nisem bil resen glede CDjev, cetudi so cist legit medij/format. Tako zal resnega nasveta nimam.)

uredilo bitje Lebowski
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Kar sem na hitro pogledal ljudje sprasujejo okoli 1k za delujoce (nisem pa nikoli sam resno gledal, da bi ga kupil, tako da ne vem tocno koliko/ce so ti ljudje optimisti).

 

Pa predivdevam, da so bili ze precej cenejsi, potem pa malo hypa ovo ono in smo kle...

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 4 urami:

Summoning @Slinch pa tudi druge, ki morda pozajo firmo Magnat.

neki se vžigam za njihove zvočnike Transplus 1000 in reciver MR 750, pa en mal cincam in rabim push oz. Stop!

https://www.magnat.de/en/electronics/mr-750/

https://www.magnat.de/en/hifi-speaker/transpuls/transpuls/transpuls-1000-l

Mnenje, prosim in hvala!

 

 

Tako no, njihovi zvočniki niso nikoli spadali upravičili cene, so glasni, ne pa prefinjeni. Saj štekam, privlači te ta oldschool dizajn, samo sem siguren, da za ta keš dobiš drugje več. Ampak to je tako, like, just my opinion, man.

 

Elektronika je drugač presenetljivo ok, sploh MR 780 se zelo hvali, ne vem koliko več stane, ampak je tam tam s cambridge audio cx 61, ki e tudi med top p/p (omenim ki je glih šimša nabavil polovico celotnega asortimana te firme)

 

Kaj pa maš zdaj sicer?

Povezava do prispevka

Zdaj imam še ceno eno staro 5.1 yamaho, 15+ let in concept 1, v bistvu mi čist ustreza, vsake toliko se mal vžigam za zamenjavo, MR 780 nima sub izhoda in HDMI vhoda za zvok in sem pristal na 750, mi je pa všeč izgled in pač lampica.

Zvočniki so mi sicer mal preveliki in bom na koncu pristal na kakih Oberon 1.

Pač kompromisi, če bi imel plac, bi vzel Transplus 1500, vseč mi je oblika in gmotnost :wub:

Mi pa ni bistvo glasnost, mi je hitro preveč.:hmm:

Povezava do prispevka

Med transsex 1000 in oberon 1 je kar velik gap, mogoče bolj neki vmesnega, npr oberon 5. Cenovno je tam tam z magnati, zvokovno pa verjetno kakšno stopničko višje na račun malo manj powerja. 

 

Drugač pa itak menjaj, tudi če ni treba, vsake toliko pač rabiš kako novo igračko :D 

Povezava do prispevka

Ja vem, Oneron so vseeno upgrade Concepta, zakaj so na spisku, imajo privzeto možnost za na steno in ne zavzamejo bistveno več prostora, vse kar je večje mi naredi mal problem s pohištvom, za transexe bi se mogoče še potrudil, zasedejo pa tolk kot zdaj en predalnik... :hmm:

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 57 minutami:

Evo, če kdo čuti potrebo po upgrejdu, Teufel ima do srede -20% na večino ponudbe, tudi že znižano robo: https://teufel.de/

Npr. f(a)n(tomic) favourite Ultima 40 so namesto standardnih 500e za par trenutno 280e. Kar killer deali no.

Sweet deal ja, sem uspel prepricat frendico ki je bla zdej neki casa na lovu za zvocniki v Teufel Stereo M in mislim je da za 600e dobila kulski setup. :D

Bom napisal kej vec o njih ko jih uspem slisat.

Screenshot 2023-02-18 at 02-02-12 WhatsApp.png

Povezava do prispevka

Tudi jaz se priključujem klubu ljubiteljev Teufel znamke. Lani sem vzel aktivno verzijo Ultima 40 zvočnikov in letos še S6000 sub. Par dni po tistem, ko je prispel sub sem slučajno opazil, da je znižan na skoraj polovico tega kar sem plačal zanj in ker sem bil že v kontaktu z njihovim customer supportom, sem omenil še to in so mi brez vprašanja vrnili razliko v ceni. Glede na lastno izkušnjo z njihovo podporo, solidne produkte in načeloma nizke cene, priporočilo tudi z moje strani.

Povezava do prispevka

Naj še jaz dodam, da sem to temo bral v novembrskem času in videl, da je atomic omenjal Teufel in jo pohvalil. Sem mu še posebej pisal in mi je še par stvari razložil in na koncu sem na black friday popustih vzel njihov cinebar sistem 4.1, tudi z zadnjima effekt zvočnikoma. Zelo zadovoljen z vsem in tudi jaz toplo priporočam. Pa seveda javna zahvala atomicu! :)  

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...