Skoči na vsebino

House of the dragon


pocast

Priporočeni prispevki

Jurus reče pred 7 minutami:

Daemon omeni nekaj v stilu, da je minilo 4 leta odkar je šel z rakarjem se ubadat, tako da tam okoli ja ali malo več. Ravno o temu sem pisal na prejšnji strani, to skakanje mi zbija serijo.

Jaz bi tudi rajši, da je počasnejši ritem, samo potem bi spet drug folk penil, ko bi do "akcije" prišlo v ene 9. sezoni ;) . Ali pa bi si zmislili cel kup neknjižne akcije in bi bili fani knjige razočarani, pa vsi vemo kako jim ratuje akcija, ki so jo sami izmislijo. Tako, da tukaj morajo res ves čas loviti ravnotežje, mislim, da jim gleda na odzive, trenutno kar uspeva.

Povezava do prispevka

Ni mi čisto jasen tale razplet na koncu, a Criston ma kot Kings guard pravico tamnit folk po mili volji, potem pa njegovega lubija poročijo v pol ure? Je tak pussy? Manjkala mi je povezava med obema dogodkoma, sicer pa spet hud del.

 

Criston dvojni idiot :rofl: 

 

In seveda upam na pojasnilo za fight na poroki.

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka

adejno kao poglejte kako je nov hand boljsi v spletkarjenju, ker ni tolk neumno obvious  in direktn kot prejsn,
pol pa njegov spodviti spacek sinko pride k je pa mal od tega da bi se med vsakim stavkom krohotal, brke gladil in mel roke ...
drgac pa kul del, mal sm se ze bal da bomo gledal novo empowered female protagonistko sam je demon pravilno ukrepal (je bil pa tud ful cudn kader)


 

Povezava do prispevka

Fak mi je ta serija jaka postala. :worship:

 

Vsi deli do sedaj so mi bili ok, ma to je bilo res proper. Vse to spletkarjenje in backstabbing, vsi skušajo one upat drugega, vsi proti vsem in vsi (no ja razen cripple) so dali super acting performans, še posebej King Viserys in King of the Incels Criston :)

Povezava do prispevka

Men je bil zadni prizor nič jasno. Kralj je rekel poroka pol pa 7 dni turnirjev in slavja? In zakaj so kr tko brez vseh nardili poroko? Ko se kronane glave ženjo je poroka velik dogodek v katedrali(septi). Mislim, kera bedna poroka tm na konc.

 

Sem šu prov pogledat Svet ledu in ognja kva piše.

Valda, cajta jim je zmankal in so na hitro zaključili. Po poroki je sledil turnir in je Cristona ves besen mlatil nasprotnike in celo tako poškodoval viteza poljubov, da je po 6 dneh umrl.

 

Kumot bi lahka kak del več posnel.

 

A vas tut moti ko govorijo da 7 kraljestev to in ono, čeprav je v tem cajtu samo 6 kraljestev pod vladavino Targaryenov... Dornija je še kraljestvo zase.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka

Cajta niso mel da bi vse to stlačili v eno epzodo. Kralj je po loru živ še dolgo cajta. Če sta se Rhaenyra in Laenor vzela leta 114. Viserys pa je umrl leta 129... torej je kralj živel še 15 let po poroki. Samo v nanizanki pa zgleda, kot da ga bo zdaj zdaj pobral.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 uro:

A vas tut moti ko govorijo da 7 kraljestev to in ono, čeprav je v tem cajtu samo 6 kraljestev pod vladavino Targaryenov... Dornija je še kraljestvo zase.

ne, targaryeni so nanjo imeli "claim" (pozabil sem slovensko besedo) in so jo smatrali za svoje, sam pač trenutno ni bila v njihovi posesti

 

saj isto je imel Henry VII med nazivi Kralj Francije ali pa kak podoben primer iz zgodovine

Povezava do prispevka

Why not? Sej turnirji so zanimivi, pa še set so mel že narejen. Men se je zdel un na konc res vse tko mal na hitro. Kr fajt na smrt pol pa kr poroka takoj za tem. Čudno, da ni model kr ležal tam... Ful boljš bi blo če bi nardil po loru. 

 

Valda! Turnir so dal v pilota, da dobijo pozornost folka, potem, ko je pa turnir del zgodbe, so ga pa brisal.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 11 urami:

OK, kralj Henry VII je vsaj imel par posesti po Franciji oz. jih je pol izgubil. Targaryeni pa nikoli niso imeli Dornije v svojem posestvu. Ne vem če je claim dovolj, da se kr okronaš za to?

Imel je glih Calais, ne vem če še kaj drugega. Ajde, pol pa brat od Filipa Lepega, on je bil kralj nečesa, kar ni niti blizu povahal (pa se ne spomnim česa, al Češke al kaj že). V glavnem tele titule,  ko rečeš da si kralj nečesa, čeprav dejansko tam ne vladaš niso tako neobičajne iz naše zgodovine, da bi me motilo. Saj tudi Aegon se je razglasil za kralja Sedmih kraljestev preden je katerokoli od teh kraljestev osvojil (možno, da ta naziv potem izhaja iz tega razglasa, ker je Aegon mislil, da bo vse osvojil, pa ni ratal, ostali kralji so si pa ob kronanju rekli, ajde zapiši tole v naziv, pa daj na moj "to do" listek).

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 23 minutami:

Why not? Sej turnirji so zanimivi, pa še set so mel že narejen. Men se je zdel un na konc res vse tko mal na hitro. Kr fajt na smrt pol pa kr poroka takoj za tem. Čudno, da ni model kr ležal tam... Ful boljš bi blo če bi nardil po loru. 

 

Valda! Turnir so dal v pilota, da dobijo pozornost folka, potem, ko je pa turnir del zgodbe, so ga pa brisal.

Mogoče jih je  €€€ zmanjkal, ker glede na povedano in videno, jih je tisti turnir iz 1. epizode stal celo bogastvo. Se pa strinjam s tabo, veliko bolje bi izpadlo, če bi šli tako kot je v knjigi, upam, da bodo malenkost razjasnili stvari v naslednji epizodi.

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 2 urama:

Mogoče jih je  €€€ zmanjkal, ker glede na povedano in videno, jih je tisti turnir iz 1. epizode stal celo bogastvo. Se pa strinjam s tabo, veliko bolje bi izpadlo, če bi šli tako kot je v knjigi, upam, da bodo malenkost razjasnili stvari v naslednji epizodi.

 

Zagotovo je bilo to in verjetno hitijo, da bodo celo predzgodbo(buildup) spravli v prvo sezono.

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 3 urami:

Imel je glih Calais, ne vem če še kaj drugega. Ajde, pol pa brat od Filipa Lepega, on je bil kralj nečesa, kar ni niti blizu povahal (pa se ne spomnim česa, al Češke al kaj že). V glavnem tele titule,  ko rečeš da si kralj nečesa, čeprav dejansko tam ne vladaš niso tako neobičajne iz naše zgodovine, da bi me motilo. Saj tudi Aegon se je razglasil za kralja Sedmih kraljestev preden je katerokoli od teh kraljestev osvojil (možno, da ta naziv potem izhaja iz tega razglasa, ker je Aegon mislil, da bo vse osvojil, pa ni ratal, ostali kralji so si pa ob kronanju rekli, ajde zapiši tole v naziv, pa daj na moj "to do" listek).

Ne vem, kako je bilo ravno za časa Henrya VII., ampak afaik so Angleži mel zelo obsežne posesti v Franciji med 100 letno vojno, sploh okoli Bordeauxa. Z osvajanji so pa sploh ogromno dobili, dokler jih ni pastirica nagnala :D 

 

Glede turnirja sem jaz tako dojel, kot da so zaradi litja krvi iz kraljevega nosu in uboja Leanorjevega lubija preskočili tisto tedensko rajanje in šli direkt na poroko.

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka
tyne reče pred 4 minutami:

Ne vem, kako je bilo ravno za časa Henrya VII., ampak afaik so Angleži mel zelo obsežne posesti v Franciji med 100 letno vojno, sploh okoli Bordeauxa. Z osvajanji so pa sploh ogromno dobili, dokler jih ni pastirica nagnala :D

Pastirica je bila med vladavino Henrya VI, potem okoli 1450 so potem Angleži zgubili skoraj vse ostalo (Normandijo, Gaskonijo), tako da jim je v bistvu ostal le ša pas okoli Calaisa, tega je potem izgubil Henry VIII (pa tega sem mislim zgoraj, ne vem zakaj sem napisal VII), tako da ja, Angleži so imeli res velike posesti v Franciji, samo do časa Tudorjev so vse izgubili, pa so se na začetku še oklicevali za kralje Francije :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...