Skoči na vsebino

[PS4/5] Gran Turismo 7


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 3 urami:

 

 

Čist po specsih bi mogla bit daleč najboljša simulacija z najbol napiljeno MP komponentno na PS5 ACC (Assetto Corsa Competizione), samo ne vem kok je kaj posrečen port, jaz jo pa ne pleski ne rabim, da bi probal. Je to čist druge kategorije žival, in si ne predstavljam kaj počet tam s padom. Avti so pač samo GT (3 in 4), je pa trenutno 19 prog iz SROjevega koledarja, ni sicer šlajfe, ker SRO tam ne organizira dirk, so pa biseri kot Oulton Park, Donnington, Zandvort ...

https://coachdaveacademy.com/tutorials/assetto-corsa-competizione-the-complete-tracklist/

 

Za moje pojme je AC brez modov dokaj boga ker mi deluje to cel point igre zato je tudi nikoli nisem igral na konzoli. Verjamem pa da je čist next level če primerjaš PC verzijo z GT7. Sploh kar se tiče force feedbacka na volanu in pedalah tko da mi je zaradi pomankanja takih iger in kompatibilnosti konzole z volani trenutno cilj zgradit nek simulator za pc. Je pa GT bolj kot ne edin AAA driving simulator če se ne motim.

Povezava do prispevka

AC naj bi imela enak vozni model(pc in ps), ampak je pa drugo(nastavitve)bolj bogo. To pa ne spremeni dejstva, da se pelje odlično.

Govorim o vožnji z volanom, kjer pa ima GT serija na mojem volanu ekstra mode, pa je spet malo drugače. Marsikomu boljše, mene pa moti frekvenca vibracij ;)

 

Povezava do prispevka

Nikjer ne pišem o tem, da bi bila ACC starejša. Vem, da je novejša, a govorim o tem, da je vozni model pri AC na konzolah enak tistemu na PC. Verjetno je enako tudi z ACC. Nadalje pišem, da mi je vozni model boljši, kot pri GT seriji, pa čeprav je vožnja bila vedno super fajn, a vsebine je (PRE)več zame. Sem pa starejši in bom že počasi glodal, da v igri dobim končno tisto, zaradi česar sem jo sploh kupil. 

uredilo bitje Logihack
Povezava do prispevka

A ve mogoče kdo tukaj kakšna je najcenejša opcija za kvalitetne pedale in volan? Direct drive volan seveda, hidravlične pedale predvidevam da so predrage. Res ne mislim nabavit nek logitech g29 ker mi je bremzanje gor porazno in niti malo podobno resničnemu dirkanju, hkrati pa ima zero force feedbacka.

Povezava do prispevka

Najcenejši (kar vem tudi edini) direct drive za ps5 je fanatecov GT DD pro, samo pedala zraven so brez sklopke in bremza ni load cell. Imajo pa bundle z 8 Nm napajalcem in load cell pedali za 970€. Pa 8 Nm baze jaz ne bi montiral na desko od likalnika al pa kavno mizico, tko da bi vštel še nek rig, v denarju ali materialu in času. 

 

@bigboss82 zjebani so dirt eventu, avti so na napačnih gumah, zlate se je dal pred patchom. Maš v novicah pod known issues.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 25 minutami:

Kaj je to dirt sranje na licenci, niti silver ne morem naredit... ma naj fuknejo ven ta rally shit iz te igre, kaj kurqc je to sploh, zakaj se s tem ukvarjajo ce ne znajo naredit proper izkusnje

 

@stipe kako si naredil to povej :)

Hahaha bug je:D V zadnjem patchu so zjebali in so napačne gume na avtu......bo treba počakat pa nov update

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 20 minutami:

Najcenejši (kar vem tudi edini) direct drive za ps5 je fanatecov GT DD pro, samo pedala zraven so brez sklopke in bremza ni load cell. Imajo pa bundle z 8 Nm napajalcem in load cell pedali za 970€. Pa 8 Nm baze jaz ne bi montiral na desko od likalnika al pa kavno mizico, tko da bi vštel še nek rig, v denarju ali materialu in času. 

 

@bigboss82 zjebani so dirt eventu, avti so na napačnih gumah, zlate se je dal pred patchom. Maš v novicah pod known issues.

Mal mi je problem ker bi ful raje mel volan v obliki F1 in ne tega okroglega, tisti pa so kar dragi pr fanatec. Sem pa gledal tudi tega ja ker ima tudi dobre reviewe. Baje niti ni neke razlike med 8Nm in 5Nm, definitivno pa rabim load cell bremzo. To da ni sklopke mi ni ravno problem 

Povezava do prispevka

G29 sploh ni tako slab. Je velik napredek napram joypadu za mali denar. Za premium feel se je treba pa kar stegnat.

ce si casual gamer, je  skoda 1k€+ za nekaj, kar po mesecu, dveh ne bos vec vsakodnevno uporabljal.

plus da ne rabis nekega heavy duty stojala in si za malo kesa nardis kul setup.

jst sm dobil volan z menjalnikom za 180, stojalo je blo 60, pa par komadov lesa za sedez iz 350z, ki se mi je valjal doma. kul izkusnja za male pare.

 

 

Povezava do prispevka

Gapi, Kaj pa kakšen t300 pa dokupiš še tlcm pedala in imaš kar solido zadevo. Tudi t150+tlcm bi bila dobra za začetek, pa potem volan menjas, pedala pa ti ostanejo. Formula ali modern GT obroč, pa ravno tako dobiš pri Tm ceneje.

Nočeš g29, a do DD Pro se najde še kaj, kar ni za odpis, ampak ker gledaš direct drive, je cenovno in kvalitetno kar velik preskok. Bi pa tudi jaz ddpro, ampak že za pol tega denarja je lahko zadeva kar solidna. Računaj pa še na izdelavo ali nakup kokpita, če že nimaš prave namestitve.

uredilo bitje Logihack
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 16 urami:

Kaj je to dirt sranje na licenci, niti silver ne morem naredit... ma naj fuknejo ven ta rally shit iz te igre, kaj kurqc je to sploh, zakaj se s tem ukvarjajo ce ne znajo naredit proper izkusnje

 

@stipe kako si naredil to povej :)

 

Neki so zjebali...sicer se da naredit zlato, ampak je ful težko - nima smisla se jebat, ker bodo po patchu verjetno resetirali čase...

 

bigboss82 reče pred 12 urami:

Evo prva licenca kime jebe IA5

 

Pizda mores bit natancen, mala napaka kjerkoli ai caw.. sicer igram ja kontroler ker zdaj ne morem na volanu... mala napaka tudi pri zavijanju in ode zlato, ampak se da

 

Une dirt pa sam bronz dokler ne patchajo

 

Uu, IA5 - tu sem se tudi nekaj časa jugal - če ne ujameš pravega ritma že v prvem ovinku, ti zjebe vse naslednje, ker je treba odpeljat tekoče in na polno po idealni liniji za zlato - ful dobra preizkušnja drugače, meni ena boljših...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče Pravkar:

 

Neki so zjebali...sicer se da naredit zlato, ampak je ful težko - nima smisla se jebat, ker bodo po patchu verjetno resetirali čase...

 

 

Uu, IA5 - tu sem se tudi nekaj časa jugal - če ne ujameš pravega ritma že v prvem ovinku, ti zjebe vse naslednje, ker je treba odpeljat tekoče in na polno po idealni liniji za zlato - ful dobra preizkušnja drugače, meni ena boljših...

Jaja sej pol swm naredil.. ti igraa na kontroler a? Se vidi da ti gre dobro, skoraj povsot imas boljsi cas.. komaj cakam, da gremo eno time trial :))

 

Kaj zdaj delas misije?

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 urami:

Evo naredu vse zlate razen zadnje SPA, morem najdet se 3 sekunde nekje 🤣

 

Sam vidim tko na splosno da sta Tiber in Stipe kar dobra.. se posebej Stipe izstopa

 

V Spaju samo hrabro gas - 3 sekunde ni dosti, čeprav zgleda - tisto mokro okoli te malo ustraši, da si bolj previden, ampak dokler si na idealni liniji ni panike...

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 11 minutami:

Jaja sej pol swm naredil.. ti igraa na kontroler a? Se vidi da ti gre dobro, skoraj povsot imas boljsi cas.. komaj cakam, da gremo eno time trial :))

 

Kaj zdaj delas misije?

 

Dosti je tudi, ki poznam steze (600 ur v GT Sport) :D

 

Zdaj delam malo vsega - včeraj sem se zaglavil na Beyond The Horizon slipstream misiji - nimam pojma kje bi izvleku še 2 km/h do zlata. :D

 

aja; na kontroler, ja - vse na gobice :D

 

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Stipe2 reče Pravkar:

 

Dosti je tudi, ki poznam steze (600 ur v GT Sport) :D

 

Zdaj delam malo vsega - včeraj sem se zaglavil na Beyond The Horizon slipstream misiji - nimam pojma kje bi izvleku še 2 km/h do zlata. :D

 

Ampak so tudi nove steze.. tko no.. kaksen krat vozim in samo uno dejavu ovinek in srednjesolskih casov iz gt1 al 2 aja to je ta proga 🤣

 

Pa ql mi je dinamika vozil in grafike.. ful bolj je pomembna podlaga, klanci ipd.. pa kako trese avto ce vozis kaksno mrcino, to so ql naredili

 

Edino avti so mi razocaranje.. pizda audi.. neki tt mona.. al pa honda 5 razlicic honde civic.. al pa bmwji samo neki M... kje so bli uni casi v gt2 ko si lahko kupil ful nekih obicnih avtov in jih friznil.....

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 20 minutami:

 

Dosti je tudi, ki poznam steze (600 ur v GT Sport) :D

 

Zdaj delam malo vsega - včeraj sem se zaglavil na Beyond The Horizon slipstream misiji - nimam pojma kje bi izvleku še 2 km/h do zlata. :D

 

aja; na kontroler, ja - vse na gobice :D

 

 

Ta men tud ni jasna, a bolj pozno menjat, a pustit na začetku mal prostora, da na koncu ne butneš zadnji avto v prtlažnik, dejansko sem šel iskat po konfiguraciji, če se da v tunelu zapret luči, da je boljša aerodinamika :D Naprej na več feferonov je pa ena slipstream misija v daytoni, kjer je pač oval samo je đabe, v prvem poskusu sem šel krepko čez zlato. Živicrajo me take misije :D

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 14 urami:

G29 sploh ni tako slab. Je velik napredek napram joypadu za mali denar. Za premium feel se je treba pa kar stegnat.

ce si casual gamer, je  skoda 1k€+ za nekaj, kar po mesecu, dveh ne bos vec vsakodnevno uporabljal.

plus da ne rabis nekega heavy duty stojala in si za malo kesa nardis kul setup.

jst sm dobil volan z menjalnikom za 180, stojalo je blo 60, pa par komadov lesa za sedez iz 350z, ki se mi je valjal doma. kul izkusnja za male pare.

 

 

ma načeloma je tko da sem kot otrok mel nek poceni rig, zadnje čase pa sem začel malo vozit gokart in tko in sm spet padu not in že pol leta skor vsak dan pr kolegu igram na g29 GT :D. Tudi F1 zna biti končno spet zanimiva po teh zadnjih sezonah. Tko da mislim da bo to kar dolgoročna zadeva. Sedež od 350z se sliši kar epsko :D

 

Logihack reče pred 3 urami:

Gapi, Kaj pa kakšen t300 pa dokupiš še tlcm pedala in imaš kar solido zadevo. Tudi t150+tlcm bi bila dobra za začetek, pa potem volan menjas, pedala pa ti ostanejo. Formula ali modern GT obroč, pa ravno tako dobiš pri Tm ceneje.

Nočeš g29, a do DD Pro se najde še kaj, kar ni za odpis, ampak ker gledaš direct drive, je cenovno in kvalitetno kar velik preskok. Bi pa tudi jaz ddpro, ampak že za pol tega denarja je lahko zadeva kar solidna. Računaj pa še na izdelavo ali nakup kokpita, če že nimaš prave namestitve.

Evo tole mi je pa zlo všeč, hvala! Tisto za obliko F1 volana ajde to ni nek must spet samo malo bolj bi preferiral. Sam volan od G29 me niti ne moti tako, bremze so mi pa brutalno slabe in nenaravne. Če po sili kdaj na hitro udariš gor, sploh pri kaki F1 brez ABSa je iz prve lockup in si out. Zato sm tud najprej gledu kakšne so hidravlične pedale in dobu reality check iz prve ko sm vidu ceno :D 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 urama:

Ampak so tudi nove steze.. tko no.. kaksen krat vozim in samo uno dejavu ovinek in srednjesolskih casov iz gt1 al 2 aja to je ta proga 🤣

 

Pa ql mi je dinamika vozil in grafike.. ful bolj je pomembna podlaga, klanci ipd.. pa kako trese avto ce vozis kaksno mrcino, to so ql naredili

 

Edino avti so mi razocaranje.. pizda audi.. neki tt mona.. al pa honda 5 razlicic honde civic.. al pa bmwji samo neki M... kje so bli uni casi v gt2 ko si lahko kupil ful nekih obicnih avtov in jih friznil.....

 

Ma ja, ampak te nove so v bistvu stare - odvoziš par krogov, pa že poznaš. :D

Manjka mi še Grand Valley in od avtov TVR Cerbera, če bi moral izbrat samo po enega. :wub:

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 22 minutami:

Kaj svetujete za gr4 in gr3 klaso, da je konkurenčen, hiter in dober handling? 

odvisno od proge. Če je dosti ravnin in rabiš speed je kak mclaren bmw dober ampak ima slab handling in bremzanje. Kakšen VW Beetle bo a recimo v ridah dosti hitrejši in dosti lažji za handlat. Men npr. kar sede Supra, ki sicer rada mal podrifta včas ampak all around se mi zdi da mam najboljše rezultate s tem avtom. Za kak Nürburgring je najboljše met porsche npr. Dost je odvisno tudi od posameznika kaj mu bolj sede pa pri nekaterih avtih boš imel več tyre weara kot na drugih, to tudi glej.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...