Skoči na vsebino

[PS4/5] Gran Turismo 7


Priporočeni prispevki

Ma zelo hit dobiš precej več kot 100k na uro, zdaj sva s frendom igrala misije tam cca 20 menu iz kofeta, 20k zmaga za dirko dolgo dva kroga, 50% bonus za clean racing, pa 40k za zmago na turnirju, ki traja dve dirki. To je 100k za 15 minut.

 

Sicer pa evo, grafika niha med meh do uau, ful so hude scene kjer je v igri svetloba, potem so vmes random površine brez občutka profila in globine, kjer je vse sterilno in plastično. Native 4k je ostro ko britev, detajli v kabini in te scene izpadejo bomba, vsak šiv na volanu in napis na ročki seka vn. Super so male podrobnosti ob progi, sprehajalci po poteg, kengeru ki skače čez polje ... Enako avti, res nekih detajlov. Zelo zavisi od vremena (svetloba) in same proge, kakšne so res tok napiljene kakšne druge so mal ma ok.

 

Zvok ful napredek, ujeli priključek, da se ne voziš več v dirkalni pizdariji z zvokom rowente.

 

Contenta ful, misije, licence, kofe zgodba, custom dirke z nastavitvami za vse živo. Če ti kle zmanjka vsebine za dirkat pa tud ne vem.

 

Kar pa se tiče vožnje pa ajde, ni ravni mario kart, samo to je v principu isti vozni model ko za časa ps3. Bolj konkretni avti, ki zahtevajo večjo preciznost (gt klasa recimo) nudi zadost iziva in nagrajuje dobro linijo in točke zaviranja, ljudski avti precej manj. Kar sicer naredi dirko zanimivo na drug način, samo od simulacije (danes) to je si, za m je že prekratka.

 

Pogrešam tudi čist quality of life nastavitve, več opcij glede kamere (fov, volan/roke on off itd.), tudi pri samem "realizmu", abs in traction pri toliko različnih avtih iz različnih obdobij ni stvar globalne nastavitve s sliderjem. Samo ja, to bi zahteval drzn in za večino ciljne populacije verjetno prevelik korak proti simom, tko da to pač mamo.

 

Plus, na pad se da čist ok vozit in zmagovat. Na volan je vseen dost lažje in uživatsko.

 

Glede na stanje na trgu in vsem, kar v igri je, je pomoje to must have naslov za vse lastnike ps5, ki se vsaj mal radi zabavjo z avti, ker nima konkurence. In v segmentu simcad je imo precej jača od forze horizon.

 

20220306_190540.thumb.jpg.e8ea49939385b893bcd26681238f307e.jpg

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 7 urami:

 Tko na oko bi rekel, da morda res največ 50k lahko zaslužis na uro, bolj realno 40,, ker vmes mal uzivas, se igras z nastavitvami..odvisno od nalog v SP ali dosežka v MP.  Se pravi 40 kurčevih ur za en tak avto, realno seveda več, prej 50. Zdaj če se komu to zdi normalno, pol res nima nobenega lifa..  Pa tudi tuning se mi zdi kar pretirano drag.  Ma to res mal zamori, oz. malo so res pretiravali, sploh ker ne gre za free-to-play špil. 
 

Tudi tiste nagrade v SP, ticket, ki se zavrti, ma meni se čisto vedno kolo sreče ustavi na srednjem znesku, 5k, nikoli avta ali kaj več. Očitno je neka napaka, a v 10 poskusih vedno ista nagrada..čudno.

 

Nisem pa zdaj neka grinta tečna..res uživam v vožnji, sploh ko se znebiš tistih clio kant. Tudi zvok je olala..uživam pa bolj v MP, dirke so res clean in zanimive. 

 

Se mi samo zdi, ali je tudi tebi to prvi GT? :D

Ki mi deluješ nekam jezen na igro, kot da si pričakoval nekaj drugega? :D

Drugače v eni uri lahko komot zaslužiš 1M, tudi več, samo ne takoj na začetku igre - kar sicer še vedno nanese ful časa, če bi rad imel vse drage avte (pa vseeno nikoli jih ne boš imel vseh, to se moraš sprijaznit), ampak tako je od vekomaj v GTjih - s tem da sedaj imaš vsaj opcijo kupit, če se ti ne da drkat.

 

V GT Sport je na začetku obstajal money glitch, kjer si v pol minute lahko zaslužil 250k - sem ga kar dodobra izkoristil, dokler niso zakrpali. :D

Nisem gledal če je kdo že kaj pogruntal tudi za GT7.

Drugače se pa standardno v GTjih vedno najde neka custom dirka kombinacija, ki prinese ful denarja za malo truda - tam se potem služijo krediti...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

 

Se mi samo zdi, ali je tudi tebi to prvi GT? :D

Ki mi deluješ nekam jezen na igro, kot da si pričakoval nekaj drugega? :D

Drugače v eni uri lahko komot zaslužiš 1M, tudi več, samo ne takoj na začetku igre - kar sicer še vedno nanese ful časa, če bi rad imel vse drage avte (pa vseeno nikoli jih ne boš imel vseh, to se moraš sprijaznit), ampak tako je od vekomaj v GTjih - s tem da sedaj imaš vsaj opcijo kupit, če se ti ne da drkat.

 

V GT Sport je na začetku obstajal money glitch, kjer si v pol minute lahko zaslužil 250k - sem ga kar dodobra izkoristil, dokler niso zakrpali. :D

Nisem gledal če je kdo že kaj pogruntal tudi za GT7.

Drugače se pa standardno v GTjih vedno najde neka custom dirka kombinacija, ki prinese ful denarja za malo truda - tam se potem služijo krediti...

 

Pa ne vem, kako vi lahko služite .. kdo zdaj koga nateguje. Prejle recimo sem odigral Sport Online tekmo, Race B, prequalificiation time je trajal 17 minut, potem še nekaj menijev pa warmup in potem dirka, 10 min.. bil sem 3. od 15., zaslužil sem klinčevih 7000 CR.. torej za pol ure tlake. 

 

Ok v SPju pri kaki nalogi lahko malce bolj zaslužiš, ampak ne bi pa ponavljal kakih dolgočasnih nalog. 

 

Ma ni moj prvi GT, ampak stvari naj napredujejo, pa tudi ne pomnim, da bi bilo tako oderuško kot je sedaj. 

Ma glej uživam, lepo se vozi, na slušalkah mi je poezija, tudi missions, pa licence znajo potegnit ko se trudiš dobiti gold v vsaki, ampak pač to nategovanje ljudi ne pristajam. Ampak ja, vsak bi moral igrati, ki ima PS5, pa vsaj malo ljubezni da avtomotošporta. 

 

Tako da vsekakor solidnih 7 ali  celo 8 / 10.  Ni pa nobene revolucije. Tudi AI je tako generičen in dolgočasen kot vedno. 

Povezava do prispevka

Hja, očitno tudi oni računajo na online multiplayer, kjer se je treba kurčit z uau superduper dragim hudim avtom, ki ga v dveh dneh najlažje dobiš tako, da fotru drapneš diamantno American Express kartico in slipneš za 1bilijon creditsov. In pol se izživljaš nad follkom, ki se na tekmo prijavi z  Viperjem...

Povezava do prispevka

Ful premalo je drag racinga. Tistih par misij. Lahko bi izbral nasprotnika in ga potem probal premagati v svoji samokolnici.

 

Pa test track za top speed in 400 pa 1000m pogrešam kot je bil v gt4.

 

Pa vremenske napovedi za pred dirko nisem nikjer opazil in te sred Nordšlajfa ujame dež, ti pa ma slicksih. Fuck that shit.

 

Pa AI še zmeraj isto glup in bremza sredi hitrih ovinkov, ki bi jih lahko s polnim gasom odpeljal. 

Povezava do prispevka

Men se na zacetku grind zdi zlo blag. Par simple cafe misij, licenc pa novi avti kr letijo. Recimo v GT3 se spomnim da sem takoj na zacetku moral ful grindat v eni navadni mazdi da sem si potem lahko odklenil supro, s katero sem spet zih moral nardit vsaj 50 dirk.

In seveda s progresom se odklenejo dirke ki majo najboljse razmerje cas/denar. Recimo v GT sport je so bile na ovalu s KTMom, Lemans in Imola v oldtimerjih. 
Pac avti za 20milsov so endgame,  content za par mesecev ce ne let igranja (GT ne izide like vsako leto ampak na 5 let :rofl:) ne vem kako eni pricakujete da boste za vikend odpeljali tri dirke in imeli tak avto v par dneh. Prvic je to GT, drugic pa japonska igra :)
In ce se ti ne da grindat pac lahk zdej pljunes cekine in ga konstantno dobis. Cene so debilno navite ampak zgleda so skoz GT Sport dobil dost analitike da pac ciljajo na whale in so nabili cene x10. 

tuning je isto seveda drag kot je bil zmerej. Se spomenm da sem recimo v GT3/4 moral odpeljat prvenstva po 10 dirk po parkrat da sem lahko fully upgrejdal dolocen avto, s katerim sem potem lahko zmagal. Tuki ne vidim neke velike razlike.

 

Gogy reče pred 2 urama:

Hja, očitno tudi oni računajo na online multiplayer, kjer se je treba kurčit z uau superduper dragim hudim avtom, ki ga v dveh dneh najlažje dobiš tako, da fotru drapneš diamantno American Express kartico in slipneš za 1bilijon creditsov. In pol se izživljaš nad follkom, ki se na tekmo prijavi z  Viperjem...


What, vse uradne online dirke majo nek filter za doloceno klaso ipd, ne mors s pp1000 avto dirkat prot pp500 recimo. Kr neki vlecete od nekje ker pac muh microtransactions. Ne vem, MX tuki res niso in your face ampak lepo nevsiljivo available ze tiste ki jim smrdi klasicen GT grind since 1997 :D

En par vtisov po ene 10 urah.

- kot ste ze omenili, AI se zmer tecno na polno pohodi bremzo v dolocenih avinkih, kjer gres lahko dost hitreje
- se zmer AI na prvem mestu v SP dirkah ponavadi konkretno uide naprej, cist prevec ocitno ponavljujoc scenarij
- utripajoci indikator za prestavo/mesto zaviranja je zdej bolj pozen in se mors dejansko naucitm mesta zaviranja, ne pa se samo meindlesli zanasat na to
- ze takoj na zacetku je na voljo kr par challenging misij, tko da ni sam dolgacas s clioti in poloti (recdimo GT3 prve dve dirki, ni mi se uspel zmagat ker je ze takoj PP omejitev in obraba gum - nisem pa nek expert pa vozim na pad :))
- sama voznja, napram GT Sport men nejvecja razlika je da je avto dost bolj len ko stiskas bremzo in jo je treba spuscat da stearing spet prime. Vsaj v GT sport sem sam tiscal vse v ovinkih in je blo dost bl simple
- se mi zdi da je voznja cez robnike bolj uravnotezena, vsaj v GT sport sem na dolocenih prov stiskal zobe ce sem jih povozil, ker je v 80% sledilo kaksno vrtenje. Tukaj po par dirkah mam obcutek da sem lahk bolj konrketen brez nekega strahu
- kaksna dirka se koncno zacne tud z mesta, ne sam leteci start 24/7
- GT3 Laggo sem odpeljal dve dirki na Racing soft in medium, pa sem mel na koncu enako obrabo, mediumke so sicer mal bolj prijele (obraba je sicer x8 v tem primeru). Tko da ne vem al je kak bug
- en bug je za zacetni avto, moj je Aqua. Odpeljal sem ene 13km, kaze jih pa 13k in je seveda na prvem mestu ko filtriras po prevozenih
- contenta je ful, pac mal caffe, mal licence, mal misije, mal MP dnevne misije, potem Track experiance lovit zlate....men se je zgodilo da sem poizabil na Horizon Forbiden West za vikend ker sem si govoril sam se to dirko pa neham :)

Povezava do prispevka

 

seattle reče pred 32 minutami:

- se mi zdi da je voznja cez robnike bolj uravnotezena, vsaj v GT sport sem na dolocenih prov stiskal zobe ce sem jih povozil, ker je v 80% sledilo kaksno vrtenje. Tukaj po par dirkah mam obcutek da sem lahk bolj konrketen brez nekega strahu

 

To sem tudi jaz opazil, sem mislil da se mi mogoče samo zdi - ki v GT Sport je bilo res kar dosti zdrsov na račun robnikov...

 

Kaj 24h dirke so nazaj? :D

 

 

Povezava do prispevka

Moje mnenje: ne zdi se mi to gt7, bolj gt sport 2.0. Materiala je se pa jos (misije, circuit experience, driving lessions, caffe missions), tako da dolgcas ti zlepa ne rata.

ene stvari so bolj kul (drag, misija kjer moras cimdlje prevoziti z doloceno kolicino goriva), druge so smec (tebe gledam, drift misije, ja, pa ne da se prodajat upgrejdov). Smrdi brake assistance, ker je prepozen. Za koji kurac pol sploh mas to v igri, ce ko zacne utripat, je ze prepozno?

muzika je huda, sploh I know what I waan do, pull up in a white Benz, next time blue, ima hud Midnight club racing vibe.

edino gre mi na zivce, da se en komad ne more v menijih do konca odvrtet: prides v garazo, spila en komad, menjas avto, gres ven, drug komad, gres tunat avto, tretji komad.

lahko bi se vrtel lepo eden za drugim.

vreme je fenomenalno, sploh spreminjanje vremenskih razmer.

kar je tudi kurac, ker ni napovedi in te na slicksih preseneti dez.

o grafiki ne morem pametovat, ker si lastim random fullhd samsungovo televizijo.

pri daily multiplayer races se ne da pogledat videa nasprotnikovih kvalifikacij (to se je vcasih dalo), lahko samo downloadas ghosta.

pri circuit experience se mi zdi, da je blo v gt sport zelo lepo razlozeno po odsekih kako in kaj, 7ka ima samo demonstration video brez kakrsnegakoli opisa, zgolj video.

to, da je 5/6 igrice v bistvu lovljenje nasprotnikov, je beda.

beda je tut to, da majo ene misije standing start in avti startajo z casovno razliko.

kar pomeni da ti na zadnjem mestu cakas minuto ali ponekod se dlje. Ful neprakticno, ce mores eno misijo it veckrat.

uredilo bitje stom1c
Povezava do prispevka

Bolj je bil gt sport, gt7 beta al prologue al whatever.. ceprav pol ko so v gt sport dodali championshipe al kaj je blo, je ze bla proper zadeva, sam pac tuning je manjkal

 

Sej tej od gt ni prvic, da so izdali nek polizdelek pred prvim gtjem.. ocitno rabi cajt in izdajo neko zadevo predcasno, ko ni se ves kontent narejen

 

Meni se zdi da je tocno to kar sem pricakoval.. meni je bil tuning in missije glavo in to sem pogresal pri gt sport, ceprav z unimi licencami in driving school sem se kar drkal in zabaval, da bardim vse gold, sploh proti koncu ao bile iziv

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 43 minutami:

Bolj je bil gt sport, gt7 beta al prologue al whatever.. ceprav pol ko so v gt sport dodali championshipe al kaj je blo, je ze bla proper zadeva, sam pac tuning je manjkal

 

Sej tej od gt ni prvic, da so izdali nek polizdelek pred prvim gtjem.. ocitno rabi cajt in izdajo neko zadevo predcasno, ko ni se ves kontent narejen

 

Meni se zdi da je tocno to kar sem pricakoval.. meni je bil tuning in missije glavo in to sem pogresal pri gt sport, ceprav z unimi licencami in driving school sem se kar drkal in zabaval, da bardim vse gold, sploh proti koncu ao bile iziv

 

Sej tudi v GT7 bodo dodajali vsebino - to dodajanje mi je bilo ful svetovno v GT Sport; vedno je bilo nekaj novega za počet, novih avtov za dobit...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...