Skoči na vsebino

[multi] Stray


gojc

Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 7 minutami:

Ničesar nisem spreminjal. Mislim, da je ON, ampak je dinamičen.

 

Drugače se mi zdi, da nimaš sploh klasičnega HUDa. Imaš samo prompte v okolici (knofi, ki jih vidiš v videu). Tisto se da izklopiti.

 

ja, ce izklopis je kar 'jeba' :D   imam pa skakanje na off

uredilo bitje g. Profesor
Povezava do prispevka

lol, ker carski špil(čič). Nabavil bolj random kot ne (dobro, zasledil podatek da je kratek, mi je sedlo nekaj takega), pa me je sedajle povsem prilepilo na plošček. Ultimativni casual goty! Fajn grafika, walking simasto (čeprav to ni) raziskovanje okolice, kul art design, zgleda, da kar dosti secrets za najti za tiste, ki radi explorajo, kar zanimiv lore, in sploh več kot soliden package vsega. Toej prvi vtis zelo kul (prišel sem do Rooftops, sem se pa v Slums malo zamudil, ker nisem našel dveh music sheet collectibles, ampak sem nehote že aktiviral neslednji chapter, presneto; se pa menda posamezne chapterje, da samostojno preigrati, da se polovi zgreške). Po drugi strani pa Stray ne bo za tiste, ki igre radi igrajo. Saj Stray je kul in vse, ampak rabiš lih ene toliko gaming skills, kot če gledaš kak longplay na youtubu :P Okej, saj menda v naslednjih chapterjih uletijo tudi konkretnejši arkadni vložki, ampak sem ene parkrat pomislil, kakšen kul špil bi bil, če bi recimo uporabil pristop kakega Tomb Raiderja z vsem tem plezanjem po stavbah in skakanjem iz police na polico. Pri Strayu pa vse temlji na hotspotih, še pasti ne moreš v globino. Ampak okej, casual pristop, ki so ga izbrali po drugi strani zelo dobro deluje. Tako da komaj čakam, da jutri spet par uric pustim v špilu.

spacer.png

Povezava do prispevka

Res huda igra. Ajde, ni ravno nek izziv in najbrž nima nekega hudega replay value, sam feeling mačkosti (upravljanja žverce) je res carski. Okolica (in art design na splošno) in sci-fi robotska mistery zgodba sta tudi ful entertaining. Men je res top. :wub:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 21 minutami:

Vsi reviewi so djali da je na kompu zaenkrat še slabo optimiziran. Mal počakat z nakupom uglavnem

 

Pa ne vem no. Meni se se zdi lepo optimiziran. Vsaj na steamu dela brez problema, imam lockan na konstantnih 60 fps na 4k max brez frame dropov. Ne gre ravno za grafično zahteven špil imo.

 

Galko reče pred 19 minutami:

A imamo kakega walking simulator experta, ki bi lahko ocenil špil vs žanrski heavyweighti tipa Firewatch, Edith Finch itd :)

 

No, sem bolj na novo v žanru kot expert, ampak se precej walking simov nedavno preigral, tudi oba omenjena, in se mi zdi, da čeprav, če ti bo en špil všeč, ti bo tudi drugi, gre vseeno malo za jabolke in hruške primerjavo. Tretjeosebni pogled pri Strayu ga naredi vseeno malo bolj za arkadno pustolovskega kot walking simastega (dasiravno vem, da način pogleda ne definira zvrsti), Stray tudi ni tako "interactive fiction" heavy oziroma narativno zgoščen, se mi zdi, da je zgodba bila glavni gradnik vzdušja pri Firewatchu, sploh pa pri Edith Finch. Pri Strayju pa je vseeno v ospredju exploration, ki ga zgodbeni elementi lepo dopolnjujejo. Poleg tega pa je privlačnost Strayja res smooth vodenje mačkona. Včasih sede samo poditi se naokoli. Kot pravi maček. :)  Stray je vseeno bolj igra kot Firewatch in Edith Finch. Me je pa, zanimivo, Stray spomnil na Edith Finch po detajlov polni okolici. Oba špila sta podobno »cluttered« :)  z raznovrstnimi predmeti, okraski in podobno.Skratka, Stray še ni preigran, ampak podobno kot Weraziel menim, da sta Firewatch in Edit Finnch razred višje, predvsem zaradi zgodbenega impacta. Stray se pa zelo dobro drži, ampak iz povsem drugih razlogov, ne iz tistih, ki odlikujejo klasične walking sime.

 

Povezava do prispevka

Jaz sem igral pol ure :)))

 

Izgleda zanimivo. Par stvari, ki sem opazil. Hvalabogu, da ni arkada in da ne mores skakat in padat kamor zelis. Mackonsli filing je dobro ujet v gameplay. Drugace pa mocna tocka igrce je misterijoznost, kva se tuki dogaja.. neki ala Inside mi lici ta misterijoznost. Inde pac. Aja puzli neki v izi pa to. Tu pa tam kaksna skriptana akcija. Hvalabogu spet, da se ne rabis neki zgubljat.

 

Ne vem ce se mi bo dalo igrat. Verjetno ja, ker je kratka, lih da vidim kva dogaja v tem svetu. Uno malo volje ko zberem za igrat, ce ni res bomba nima smisla ze tako morem drkat gt7 jebat ga, ne more bit stipe najjaci tle

 

 

Povezava do prispevka

Preigral še par uric, in če se je zgoraj govorilo, da je Stray walking simulator, to definitivno ni. Bo gotovo všeč ljubiteljem walking simov, ampak Stray je bolj nekakšen hibrid story rich/puzzle/exploration/stealth/adventure špila. V bistvu me igra igralno precej spominja na A Plague Tale: Innocence (tako na »light« varianto). Se zgleda Francozi malo kopirajo med seboj. Kar me veseli, glede na to, da mi je Innocence na polno dogajal, Requiem pa je praktično edini špil, ki ga letos še komaj čakam. Tako, da se mi je Stray še bolj priljubil. Trenutno mi je na 9/10. :)  Res prijetno presenečenje. Pa še enkrat poudarjam, art in level design je na čase tako vrhunski, da samo gledam naokoli. Vizualno izjemno lepa igra. Verjetno rabim še en session, pa pridem do konca, torej nekako špil za tri izi večere (plus (kar) nekaj replaya za tiste, ki želijo platino) in še en lep dokaz, kako lahko tudi kratki špili ponudijo vrhunsko igralno izkušnjo.

Evo, še ena slikca, kako lep je špil (ni spoiler, pač screenshot, ampak za vsak slučaj zakrivam :) ). Res je fun explorat take lokacije, polne podrobnosti in zanimivih likov. 

Spoiler

spacer.png

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...