Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Boba-Fett reče Dne, 27. 4. 2023 at 4:49:

Nekako se zaradi življenskega stila odpovedal ideji desktop PCja in si mal osvežil laptop. 

Vzel sem Lenovo Legion Pro 5 16" , Intel Core i7 13th Gen 13700HX 1.5GHz Processor; NVIDIA RTX 4070 8GB GDDR6; 32GB DDR5-4800 RAM; 1TB SSD, WQXGA IPS LED-backlit Anti-Glare 240Hz

 

Po prvih testih sem zadovoljen. Glasnost in temperature zelo spodobne tudi pri večji obremenitvi, predvsem mi je kul boljši zaslon, tako ker večja resolucija kot po barvah in nitih. Pri prejšnjem laptopu (Full HD) me je motilo, da je manj stvari na zaslonu, sploh pri kakih strategijah. Ko se mi bo zljubilo vržem v drugi SSD slot še 2 TB pa imasa m mir za nekaj časa. Laptop je tudi še povsem portable, a hkrati ni premajhen. Nekak sweet spot se mi zdi. 

 

Vzel pa ga tudi zato, ker ne vem zakaj cene laptopov kar konkretno začele padat. Za tole zverco sem v ZDA preračunano v evre dal 1350 evrov. 

 

 

 

kako za taksno ceno? prek spletne strani? wtf dude, tudi ce je v USA, kako je lahko min 2x nizje kot v EU?

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
soulpatch reče pred 9 urami:

sicer pa iscem nekaj z 32gb rama, 1tb ssd in cim boljsim procesorjem tja do 1,2-1,3k :) 

To dobiš že za pod 900€

https://www.computeruniverse.net/de/p/90929463?utm_channel=psm&utm_source=geizhals&utm_campaign=sofort-lieferbar&utm_medium=katalog&utm_content=artikel

 

Men recimo sta ti dve kokmponenti najmanj pomembni, ker sta tudi edini, katere lahko zamenjaš. Ti ne moreš menjat, ekrana, ohišja, grafične, cpu tudi težko, skratka tudi samo kakovost izdelave. Lahko pa menjaš oziroma, kar je še bolj pomembno, sploh ne menjaš, ampak dodaš ram/disk...

Povezava do prispevka

Vsekakor tri leta stara roba ne pride v poštev. In kot je bilo rečeno, SSD in ram se da menjati. Razen če ni fiksiran. Pri cenejših je ponavadi 8gb rama fix. Vsekakor sta tudi ekran in tipkovnica pomembna. Pa procesor in grafa. Ker to hitro zastara. Glej nekaj od trenutne generacije ali največ eno nazaj. 

 

https://bestware.com/en/xmg-apex-15-l23.html Oz nekaj iz tega linka. 

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka

Če hočeš višjo šanso za dober laptop, moreš vzet čim težjega, ker ni tako tip procesorja odločilen za performance, ampak masa, ki požre in odvaja toploto. Sploh v 15 inčnem laptopu.

 

Ampak dokler ne poznamo tvojega use case-a je zelo težko priporočat dober laptop.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
Aang reče Dne, 2. 9. 2023 at 9:14:

Vsekakor tri leta stara roba ne pride v poštev. In kot je bilo rečeno, SSD in ram se da menjati. Razen če ni fiksiran. Pri cenejših je ponavadi 8gb rama fix. Vsekakor sta tudi ekran in tipkovnica pomembna. Pa procesor in grafa. Ker to hitro zastara. Glej nekaj od trenutne generacije ali največ eno nazaj. 

 

https://bestware.com/en/xmg-apex-15-l23.html Oz nekaj iz tega linka. 

 

tole res zgleda top, hvala

Povezava do prispevka

Da te se malo razocaram - kupil sem ga v nemciji, model s 5900HX in 6800M. Ce se ne motim je zadnji del ekrana dejansko nek zelo tanek aluminij, ampak mi ni v tolazbo. 

 

Je pa res, da sem bil prej vrsto let na worksatiotonu od hpja, ki je bil tank... tko da mi to definitivno vpliva na percepcijo. 

 

Je pa baterija zelo kul, vsaj za moje standarde.

uredilo bitje Heraklej
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...