Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring - SPOILER tema


Galko

Priporočeni prispevki

Evo jaz sem pa odlomil Fire gianta (omg kera brutalna mid-fight animacija, wat da fak) pa sem si rekel, da preverim pri momcih, a moram paziti na kaj, preden grem v skledo po ogenj.Ker se mi zdi kar tko, mega pomemben dogodek v špilu, in ne bi rad izgubil (preveč) npc-jev in sidequestov. Kje sem z dogajanjem:

 

- Fio sem objel in odlomil nekega boss zmaja. Nato se je pojavil D-jev brat, ki mu je isto ime D, ki je ubil Fio. Nato je izginil / crknil še sam. From games scenarij 101 :D 

- V Vulcano manor sem stolkel Elder bossa snejka, carski fajt z uno ancient sulico, ki nažiga čez cel screen, ko da igraš bayonetto. Tudi vse ostale queste v hiši mislim da sem naredil

- Ranni nisem videl že sto let, niti ne onega modela z volčjo glavo. Kar mi je škoda, če sem kaj zafukal, Ranni mi je bila cool.

- Seleno the witch mi je ubil neki pavliha v jami, čist tko na yolo, pa lep, lp

- na začetku Giant Mountaina sem srečal nekega kosovarja, Shaqiri al neki, ki mi pravi, naj grem po ogenj rajši v "depths of Lyndalle". Naj bi govoril tam tudi s chaos tremi prsti tam spodaj? To me ful bega, ker tega nisem videl nikjer v Lyndalle sewersih / katakombah, pa se mi zdi ful pomembno.

- Za Lyndalle sewers imam tudi ključ, ki ti ga da sedeči cursed npc v Table bazi, ampak se ne spomnim, kje so kakšna zaklenjena vrata, v tisti kisli blodnjak me pa RES ne vleče.

- Patchesa sem srečal pred enim gradom, kje je bil pred smrtjo (itak), ampak mi je dal nek item za Lady Tanith. Problem je... da nima blage veze, kje zdaj Lady Tanith je.

- V Giant mountains / Albino village sem sestavil še en nov medaljon za dvigalo, yaaay. Twist: nimam pojma, kje to dvigalo je :D :D

- Kot že rečeno, naprej od Lake of Rot sem po potovanju v krsti ubil nekega zajebanega uber bossa, za njem so zdaj zapečatena vrata

- Še vedno nisem srečal nobenega od štirih novih Elder bossov (sestri Melinda in Merkel, Ranni ok njo sem že videl, Lord of Death)

 

Vprašanje: moram karkoli pod nujno narediti, preden grem po ogenj na vrhu Giant Mountaina? Pa pls ne mi preveč spoilat :) 

 

 

Sem si pa toliko sam spoilal špil, da sem šel za vse moje weapone, ki jih imam, pogledat na wikipedio, kako scalajo s STR. Ker mi gre res na kurac, da cel špil šparam slattke kamne za nadgradnjo, pol jih pa zmečem v nekaj, kar ima slab scaling. Tako da sem pregledal kaj se mi zdi, da je cool roba na +9 in +10, in sem upgradal naslednje:

 

dragon_greatclaw_colossal_weapon_elden_r

Dragon Greatclaw. Imam ga ker je bil prvi colossal weapon ki sem ga našel - evo o tem govorim, ko ne poznaš scale charta in fukneš zadevo na +9, pol je pa še vedno jeben B scaling s STR, zdej pa ti jedi govna sine. Kljub temu je kar cool orožje predvsem zaradi odličnega 3-hit stunlocka in pa res lepo brusi dragon-class sovražnike, ker ima vgrajen lightning dmg. Ampak jako prepočasna zadeva, tudi dmg ni nevem kok surov zaradi B scalinga.

 

 

prelates_inferno_crozier_colossal_weapon

Prelate inferno hammer. Ta je bil mislim da drugi / tretji colossal weapon, ki sem ga dobil, tudi upgradal na blef. In mi je jako brezvezen tbh. Jako dolgočasen moveset, predvsem jako slabi roll napadi... Ajde weapon art je recimo cool. Ampak pod črto tko, 6/10 roba max.

 

 

ruins_greatsword_colossal_swords_elden_r

Ruins Greatsword. Evo to je pa končno proper roba. A scaling s STR na +9, S scaling na +10. Hkrati ima weapon art z divjim dmg, norim dosegom in ful širokim hitboxom, ki dobesedno zradira lažje sovražnike (fukne jih v luft, v tem času narediš ravno charged R2 za mega dmg). Sicer je res težak ko kurac, nima nobenega reacha in zahteva 50 STR, sam je pa res beast.

 

 

golden_halberd_halberd_weapon_elden_ring

Golden Haleberd. Imam zadevo že od začetka špila, mi je bila že v štartu kar cool, ma ko imaš potem cel špil v rokah razne počasne hlode, kladiva, 50 kg kettlebelle na kuhalnici in podobno počasno sranje, pa začneš zares respectat, kok je v resnici pomemben range in moveset. Ful dober reach, ful hitra, dela še Blessed dmg poleg klasičnega. Sicer samo B scaling s STR (in še to samo na +10, sicer pa C), ma mi je carsko keep away orožje. Rajši naredim 2 več udarca in ga chillam iz 4 metrov, kot pa da rusham ko opica nekemu beast monsterju v faco z orožjem velikosti večjega vibratorja.

 

Brick hammerja pa praktično ne uporabljam več. Bi pa sprobal še en proper greatsword / navadni sword, sploh če bi bi ga lahko upgradal na Heavy, da bo imel ima cool STR scaling. Al pa kak dolg in hiter rapir, m m mmm. Sem pa okrog lvl 125: 50 STR, 14 DEX, 16 INT (za Ruins Greatsword), 13 FTH, ostalo v VIT in END.

Povezava do prispevka

Tip se je potrudil

Evo tudi jaz sem se potrudil, da ti spoilam cimanj..

 

@Galko evo sem precekiral. Zdaj na gori ko zapalis drevo, doloceni npcji zginejo iz round table. Tako da ce jih hoces resit, daj prej. Predeb nardis naslednjega main bosa v naslednjem levelu, pa je sploh dobro, da resis vse kar imas v capitalu. Moj nasvet, uporabi prej medaljon na dvigalu.

 

Medaljon uporabi na dvigalu na snegu, samo drugo opcijo mores izbrat.. pad levo desno

 

To je nekako najbolj vazno

 

Ostalo, ok Ranni quest je tudi ql nardit..

 

Ranni ne vem, kje si ostal, sem ti reku ze zadnjic probaj odpret chest pri Rennali rebirth, za prstan, ki ti rabi za seal po bossu pri blood krsti. Ce ne mores odpret chesta... ...Uni teleport v Ranni rise, ki te porta v Ansiel river al kaj je..tam dobis mini kipec od Ranni in pol se vsedes na grace in izberes talk to Ranni in pol mores ubit Blaidd shadov v neki jami za nekimi mravljami, same area. Pol bos lahko ziher odpru chest pri Rennali v academy library..... na koncu questa je ql tudi da gres precekirat pred Ranni tower ;)

 

Sellen mislim tudi, da ni panike ce jo je ubil uni tip, neki mores vzet in jo revajvat, wiki jebiga

 

Shaquiri ja.. tam v sewersih ko usujes Omen bossa uni oltar je invisible wall

 

Sewers kljuc, od site of grace crossroads sewers, gres vun, levo, skocia dol v neko rupo pri bajsotih, desno mimo velikih roz gor po lojtri, ni dalec

 

Ko bos sow na dvigalo na novo snezeno podrocje, tam imas dva demigod bossa.. enega bos našu, za drugega preglej dobro zahodnji del ob robu, za nek teleport ki te porta na neko novo mapo, ze ki si ocitno missnil quest za tam (white mask Varre)

 

 

To je to na hitro

 

Aja drugace pa, zdej to kar bos igral he true oz. legit Souls difficulty.. tako bi mogla bit cela igra 🤣 popravi me ce se motim, ko bos napisal mega post naslednji vikend hehe

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Tnx @bigboss82 legendica, top tips. Očitno sem falil jebeno polovico snežne mape??? Ker sem odprl samo tisti centralni del in vzhodni del s fire giantom, zahodnega dela pa sploh videl nisem, wtf.

 

Pizda no pa glih ta teden imam tko insane koločino taskov na jobu za oddelat, men je pa špil po Lyndellu in zdaj ko imam več weaponov spet insane carski za špilat, kljub 100 uram notr.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

Tnx @bigboss82 legendica, top tips. Očitno sem falil jebeno polovico snežne mape??? Ker sem odprl samo tisti centralni del in vzhodni del s fire giantom, zahodnega dela pa sploh videl nisem, wtf.

 

Pizda no pa glih ta teden imam tko insane koločino taskov na jobu za oddelat, men je pa špil po Lyndellu in zdaj ko imam več weaponov spet insane carski za špilat, kljub 100 uram notr.

Ma nisi falil.. mislim.. drugi del medaljona si itak dobil tam v castlu na zasnezenem delu.. bi se moral vracat nazaj..

 

Ja ni panike, naj se ti ne mudi. Tle bos fuknu not se 10 prej 20 ur cca.. tako da dva tedna ti ne uide. Prvi bolj v izi drugi zaprav. Mislim ne vem kolko igras na dan. Ma glede na to da imas lajf, bo vrjetno kej takega. Pa se bossi so malo bolj jebeni, neglede na to, da ti gre kar dobro v prvo. Vsaj kar sem vspel zasledit.

Povezava do prispevka

Aha, torej nekje okrog tistega gradu, kjer dobiš polovičko medaliona, je prehod na zahodni del mape? Če te prav razumem :wacko: 

 

Mi je pa mega lahek špil zaenkrat ja. Daleč najlažji od Froma. Sej verjamem da bo postal težji, ma tole je zaenkrat walk in park, in to na offline, brez bilokakega grindanja. Predvsem dmg ki ga delaš se mi zdi absolutno brutalen. Že samo z maxanjem statsov in upgradanjem dobrih orožij delaš absoluten razfuk, Marija pomagaj kaj se zgodi, če greš proper net-buildat še z raznimi amuleti, spelli, weapon arti in žaubami na orožjih. Pol dodajaš pa še funkcionalnost summonanja in weapon arte, ki so očitno lahko totalen game changer (kreh kreh, Ruins Greatsword, kreh), pa lahko monsterji sam še screamajo in zvečer ob sveči z žalostjo v srcu obujajo spomine, kako je bilo lepo v Dark Soulsih, ko so se jih igralci dejansko bali :D 

Povezava do prispevka

Našel sem prvi lift in obe polovički medaljona zanj. Tisti, ki te pelje vznožja Capitala - mislim, da je to Grand lif of Dectus. Potem sem pa v Mountains of Giant našel še eno polovičko nekega drugega medaliona, za drugo polovičko mi je pa dal npc v Tables of grace bazi namig, da se skriva v Village of Albinos. To sem tudi našel. Tako da imam zdaj še en medalion, ne vem pa, kje je dvigalo, kjer lahko ta medaljon uporabim :D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 minutama:

Našel sem prvi lift in obe polovički zanj. Tisti, ki te pelje vznožja Capitala - mislim, da je to Grand lif of Dectus. Potem sem pa v Mountains of Giant našel še eno polovičko nekega drugega medaliona, za drugo polovičko mi je pa dal npc v Tables of grace bazi namig, da se skriva v Village of Albinos. To sem tudi našel. Tako da imam zdaj še en medalion, ne vem pa, kje je dvigalo, kjer lahko ta medaljon uporabim :D 

 

Eh, bedak jaz :D Grand Lift of Rold.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

Bom bolj polurkal, ko bom spet za konzolo :D 

 

Kako pa si prišel na Mountaintops of Giants? :D

 

Saj imena jaz tudi v vseh From igricah hitro pobrkam. Največ vem še od Elden Ring, ker sem tudi največ igral. Nekih lokacij in celo imen boss-ov iz Bloodborne (ki sem ga prvega igral), se sedaj niti približno več ne bi spomnil.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

 

Kako pa si prišel na Mountaintops of Giants? :D

 

Ja kako neki, odpeljal sem se z lifto...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5042944.jpg

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Nikoli nisem tega gledal (niti ER - preskačem malo kako minutko), zato nisem mel pojma. Ker sem dosti krat slišal za speedrune, sem samo sklepal, da obstajajo tudi kaki legit. Zgleda pa res neverjetno kako kdo pogrunta natanko kje moraš stati in pa vedno je ena in ista poza uporabljena.

 

Nisem pač ciljna publika :)

Ma ne sej imas prav. To je brezveze. Zadnjic sem gledal enega, ko je naredil 15 min record. Tip samo glichal, da ga porta naprej na mapi. Quita igro ALT F4 in loada al pa se postavi na pravo tocko in stiska block da ga fulne nekam v pm ipd... in pol je naredil sam enega bossa, to je bil edini ingame skill..drugo je pac skill, da ve cimvec glichev in jih cimprej naredi oz da jih v prvo 😅 niti zadnjega bossa ni delal

 

Sej pol imas speedrun all bosses uno je ze bolj ql

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 13 minutami:

Ne obstaha legit speedrunov :)))

 

Tipi gluchajo na max, dejansko tip more znat glichat :))) in mogoce ubit enega bossa :)))

 

Men so ti skip speedruni čist bv sploh pa tale je res čisti waste of time pa čeprav je kratek. Medtem ko so proper nonglitch speedruni kar zabavni za pogledat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...