Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Jaz sem zgleda po pomoti prodal ena pisma za eno misijo na začetku act 3 :( Nimam pojma točno kje. V galnem piše mi, da imam pisma (in vem, da sem jih 100% pobral)... ko pa interactam z glavnim, ki bi mu jih moral predati, pa mi ponudi samo možnos "not yet". Mogoče bom šel preverit k trgovcem.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 10 urami:

Jaz sem zgleda po pomoti prodal ena pisma za eno misijo na začetku act 3 :( Nimam pojma točno kje. V galnem piše mi, da imam pisma (in vem, da sem jih 100% pobral)... ko pa interactam z glavnim, ki bi mu jih moral predati, pa mi ponudi samo možnos "not yet". Mogoče bom šel preverit k trgovcem.

 

Malo raziskuj, mogoce so misljena neka druga pisma, ki so skrita na mapi.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 6 minutami:

Malo raziskuj, mogoce so misljena neka druga pisma, ki so skrita na mapi.

 

Niso, prava mislim, ker sem šel zguglat :) Nisem pa podrobno pogledal, mogoče je kaka caka. Mogoče je kaj narobe z vrstnim redom, ker sem jaz našel ta pisma preden sem sploh "odprl misijo".

 

Grem čez par minutk preverit še enkrat kako in kaj.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Še moj update iz BG1 :D 

 

Raziskal sem že kar dosti gozdov in par naselbin, spoznal sem župana, ki me je napotil do rudnika, kjer primanjkuje železa. Imam že kar strong party in razne volkove in orke po random gozdovih koljem na polno, naletim pa tu in tam na kakšne premočne enemyje, tako da se zasučem 180° in grem proč. Enkrat mi je žal umrla ena precej cool kompanjonka, pa nisem opazil, da bi pravočasno reloadal, zdaj pa sem že preveč naprej (nisem opazil, da še sam pet charov laufa naokoli), in sicer Neera. Škoda mi je, ker mi je dala en zanimiv quest o nekem iber močnem magu, zdaj pa ne vem, če bom to še delal naprej

 

Carska igrica, sem fan. Res je super za jesensko-zimski čas, počutim se kot v neki dark pravljici skoraj cel čas, pa se mi zdi, da mi bo res zanimivo videt, kako se bo ta svet spremenil v BG2 in potem generacijski leap v BG3

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 4 minutami:

A bi bla ekipa premal ofenzivna če se respecam v Barba? Potem bi imel shadowheart(cleric), Gale(wizzard), Astarion(rogue) in sebe kot Barb.

 

Jaz imam praktično tako ekipo. Samo jaz sem Astarion, Shadow je stalna, barbarka Karlach je stalna, Gale pa malo menjavam z Wyllom in zdaj z Druidinjo še.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Bard ma lahko visok damage output, sploh če ga še malo multi-classaš. Jaz sem igral college of swords barda in double wieldal hand crossbowe. Šel še par lvlov v fighterja in roguea. Prvo rundo v fajtu je lahko 10x streljal. :D Potem pa 4x ali supportal s spelli, če je bilo treba.

uredilo bitje Deskyet
Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 14 minutami:

Bard ma lahko visok damage output, sploh če ga še malo multi-classaš. Jaz sem igral college of swords barda in double wieldal hand crossbowe. Šel še par lvlov v fighterja in roguea. Prvo rundo v fajtu je lahko 10x streljal. :D Potem pa 4x ali supportal s spelli, če je bilo treba.

v multiclasse se nisem še neki spuščal ker sem totalen nub kar se tiče D&D in BG. Bi si mogu nek video pogledat da sploh poštekam kako deluje ampak ta build ki si miga opisal se kar dobro sliši :D. Sploh ker mi fighter deluje tudi zelo dobra klasa. Druid je pač zaenkrat kul ker sem dokaj tank zaradi animal forms, pa tudi uporabne so izven combata. Mi je pa izbira napadov vedno bolj lame. Počutim se kot nek budget sorcerer in hkrati nek budget support class. Ne eno ne drugo ni nek presežek

Povezava do prispevka

A je knjiga the necromancy of thay izgubljena, če jo vržeš na tla iz inventorija? Ker sem nasel gem k jo odklene pa mi je malo zal zj :D

 

Edit: Nevermind, sem po naklucju nasel plac, kjer sem jo odvrgel in je se vedno na tleh. 

uredilo bitje skiny
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 8 urami:

v multiclasse se nisem še neki spuščal ker sem totalen nub kar se tiče D&D in BG. Bi si mogu nek video pogledat da sploh poštekam kako deluje ampak ta build ki si miga opisal se kar dobro sliši :D. Sploh ker mi fighter deluje tudi zelo dobra klasa. Druid je pač zaenkrat kul ker sem dokaj tank zaradi animal forms, pa tudi uporabne so izven combata. Mi je pa izbira napadov vedno bolj lame. Počutim se kot nek budget sorcerer in hkrati nek budget support class. Ne eno ne drugo ni nek presežek

Ta build je as simple as it gets kar se tiče multiclassanja. :)

Najprej Bard do level 6, kjer dobiš dodaten napad. Vzameš college of swords in dual wielding pri lvl 3. Ranged slashing flourish bo glavna stvar, ki jo uporabljaš.

Fighter do lvl 2. Pri lvl 1 vzameš archery fighting style, level 2 ti da action surge - zarad tega greš v fighter.

Rogue greš do lvl 3, vzameš thief, da dobiš dodaten bonus action, ki ti omogoča da maš dodaten off hand napad (off hand napad vzame bonus action). Rogue ti da še sneak attack, kar je občasno najs in fleksibilnost, ker lahko lahko recimo dashaš z bonus actioni, kar je včasih ključno.

Potem ti ostane še en level. Jaz sem dal v rogue, ker je lvl 4 ability improvement/feat. Sem vzel sharshooter, da lahko vklopim/izklopim +10 damage za ceno -5 na attack metu. Ta dodatni level lahko gre tud kam drugam.

S tem seveda zgubiš kar precej spellov, ampak če imaš wizarda in clerica to ne bo problem. Če uporabiš na orožju kak poison/premaz (pazi da daš na ranged, ne melee, nanese se na tisto kar ti vizualno kaže v rokah), je to dodaten damage vsak napak in napadov maš ogromno. :D

 

Prvi turn je običanjo - 2x slashing flourish (z ranged lahko 2x isto tarčo streljaš), action surge, 2x slashing flourish, bonus attack, bonus attack. Ključne tarče se stopijo.

Action surge in bardic inspirationi, ki jih rabiš za flourishe se ti obnovijo pri short restu. Bard pa ima ability za dodaten short rest. :D Meni se je zdel kar brutalen build.

Povezava do prispevka

Končal svoj prvi skozihod. Odličen špil. Do Act 3 mi je bila zadeva 10/10. Act 1 ter 2 sta res mojstrovini. Act 3 pa me je kar precej razočaral. Tako, da nebo moj letošnji GOTY. Sem pa definitivno ratal njihov fan in bom ziher probal ob kakšnem znižanju DOS2. Je pa kar precej visoko na moji all time played lestvici ampak kakšna Zelda in Persona sta mi bili malenkost boljši mojstrovini.

Spoiler

Četudi odmislim slab performance igre v Act 3 se mi zdi kar precej rushed zadeva.

 

V Act 2 se predstavi trojica izbranih Ketheric Thorne, Orin ter Gortesh. Po odličnem build upu ter fajtu proti Thornu + Mykull kar zadaj res komaj čakaš, da prideš do ostalih dveh. A kakšen lack luster in na koncu zgledata kot neka normalna NPC mini bossa ne pa kot nek story boss. Gortesh sicer še razumeš saj mu z uničenjem tovarne izklopiš njegovega asa v rokavu (robote). Orin je pa totalno razočaranje. Od vseh fajtov mi je edini dober v Act 3 bil od Raphaela. Side story boss.

 

Veliko side questov (v Act 3) se mi je zdelo precej filler brez neke omembe vredne nagrad. Tudi nekateri companion questi kar precej half baked zaključki (Shadowheart ter Lae'zel še edina dobra). Boljše bi bilo kakšen side quest rezati (kot npr Auntie Ethel v Act 3) in se osredotočiti bolj na ostale. Quality over quantity.

 

Zaključek brez epiloga. Bedarija. Toliko časa preživiš z njimi, delaš njihove queste tralala. A ko je konec final fajta je pa cut in hvala lepa. Lahko bi vsaj naredili kot delajo v Fire Emblemu. Za vsakega napišejo malo kako je potekalo njihovo življenje.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 4 urami:

A js pa izbral njega namest Lae'Zel par ur nazaj :(

 

Lol, pač zajebu si kva ti nej. Šadovštrudla + Labrakardlachdorc + Bae'zel = najboljši kompanjoni ever. Če si furu Astariona kot svojga compa rajš nared uslugo svoji babi pa jo pust preden ti potegne da si peder pa ji boš breaknu srčka, lol.

 

BG3 GOTY drgač :avadodo:

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...